Emerytury !!!

pismo zostało przeczytane zanim zostało napisane i decyzja na zasadzie chcieć i nie chcieć to to samo bo nie chcieć to chcieć nie chcieć jest wstępnie podjęta ,pewnym sygnałem jest pismo głównego księgowego FINANSÓW czyli rozporzadzenie w sprawie wymaganej kondycji mobilnych WZP czyli zollgrom,
Tak poważniej myśle że notoryczne kłopoty w Unii kilku stałych krajów wprowadza nową jakość np. min. wspólny i jednolity system emerytalny,sądze ze niemiec czy szwed nie będzie wiecznie sponsorował greka portugala czy hiszpana
 
mario97

Powtórzę raz jeszcze dla wszystkich.

KPRM odpowiedział niedawno na pismie, że Min. Boni nie jest władny podjąć decyzji w sprawie włączenia nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego i odsyłają do Ministra Rostowskiego.

Ta odpowiedź przyszła przed podpisaniem pisma przez SSC.

Idą wybory, więc raczej należy spodziewać się odpowiedzi Min. Boniego na list SSC.
 
Ostatnia edycja:
konkretne pytania

[FONT=&quot]Nasz znak:[/FONT][FONT=&quot]FZZSC/07/KW/2011[/FONT]
[FONT=&quot]Łódź, dnia 31.05.2011r.[/FONT]

[FONT=&quot] Barbara Smolińska [/FONT]
[FONT=&quot]Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP[/FONT]
[FONT=&quot]Artur Ciesielski[/FONT]
[FONT=&quot]Sekcja Krajowa NSZZ Solidarność Pracowników Skarbowych[/FONT]
[FONT=&quot]Paweł Ślęzak[/FONT]
[FONT=&quot]Związek Zawodowy SNPiA Zarząd Krajowy [/FONT]
[FONT=&quot]Sławomir Siwy[/FONT]
[FONT=&quot]Związek Zawodowy Celnicy.PL[/FONT]

[FONT=&quot]Szanowni Przewodnicz[/FONT][FONT=&quot]ą[/FONT][FONT=&quot]cy[/FONT]
W nawiązaniu do przekazanego wcześniejszego stanowiska Federacji ZZSC, zawartego w piśmie numer FZZSC/05/KW/2011 z dnia 19.05.2011r., a także w kontekście korespondencji dotyczącej uzgodnienia treści wspólnego wystąpienia do Federacji ZZSM - Komitet Wykonawczy Federacji ZZSC zwraca się ponownie z prośbą do Gremiów Kierowniczych wszystkich organizacji związkowych o charakterze ogólnopolskim, do przedstawienia na piśmie własnych jednoznacznie określonych stanowisk w kwestii przyznania funkcjonariuszom Służby Celnej "emerytur mundurowych" oraz odnośnie podjęcia negocjacji w tej kwestii ze stroną rządową.
Ponieważ występujące w niektórych mailach odpowiedzi pytaniem na pytanie w stylu „dlaczego zarzucacie nam, że nie jesteśmy za (…)”, albo stwierdzenia typu „zawsze byliśmy za (…)”, delikatnie mówiąc nie posuwają nas ani o krok dalej i mieszczą się w ramach tzw. „bicia piany” - a nieodległa przecież historia pokazuje znaczne ewolucje indywidualnych procesów myślowych niektórych organizacji związkowych, prosimy o udzielenie jednoznacznych odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy reprezentowana przez Panią/Pana organizacja związkowa jest za bezwzględnym włączeniem Służby Celnej do systemu emerytalnego służb mundurowych podległych MSWiA, czy też dopuszcza przyznanie wszystkim funkcjonariuszom Służby Celnej tożsamych uprawnień emerytalnych (obniżenie wieku emerytalnego i powiązanie wysokości emerytury z uposażeniem) - w ramach składkowego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - wprowadzonych nowelizacją ustawy o Służbie Celnej ?
2. W przypadku włączenia Nas do nowelizowanego zaopatrzeniowego systemu służb mundurowych:
a) Od jakiego czasu (konkretna data) powinny obowiązywać uprawnienia emerytalne i których funkcjonariuszy powinny one objąć (wszystkich, czy też OC graniczne, WZP)? Co z funkcjonariuszami, którzy już są na emeryturze ZUS?
b) Jak powinno się traktować funkcjonariuszy świeżo przyjętych do służby ?
c) W jaki sposób liczyć okres służby dla Kolegów/Koleżanek z SNP (od czasu zmiany stosunku pracy w stosunek służbowy, czy też cały okres pracy i służby) ?
d)Czy poprzecie w sposób czynny protesty służb mundurowych również w przypadku, gdy strona rządowa nie zaprosi związki zawodowe reprezentujące celników do rozmów na temat emerytur mundurowych ?
e) Jakie stanowisko zajmiecie, jeżeli Organizacje Związkowe służb mundurowych lub Rząd nie wyrażą zgody na włączenie funkcjonariuszy celnych do „starego systemu zaopatrzeniowego z regresem czasowym”, a wyłącznie do nowego zreformowanego systemu (uprawnienia emerytalne wyłącznie dla nowo wstępujących lub też dla wszystkich funkcjonariuszy ale przy stażu liczonym np. od 2013 roku).
f) W jaki sposób widzicie powiązanie zgromadzonych już przez funkcjonariuszy składek emerytalnych w obydwu filarach z wysokością emerytury po włączeniu nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego ?

Powyższy katalog powstających wątpliwości nie jest zamknięty.
Wyjaśnienie tych wątpliwości i ewentualne dalsze uzgodnienia stanowiłyby bazę do ewentualnych rozmów organizacji związkowych na temat nowelizacji uprawnień emerytalnych dla funkcjonariuszy Służby Celnej.
Jednocześnie pragniemy zauważyć, że KW Federacji ZZSC wystąpił z podobną inicjatywą do przewodniczących ogólnopolskich organizacji działających w strukturach służby celnej 26.07.2010r. w piśmie Nr: FZZSC/58/KW/2010. Powyższe pozostało bez odpowiedzi do dnia dzisiejszego.

[FONT=&quot]W IMIENIU KOMITETU WYKONAWCZEGO[/FONT]
[FONT=&quot]FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ [/FONT]
[FONT=&quot]JACEK STANISZEWSKI[/FONT]
[FONT=&quot]/-/[/FONT]
[FONT=&quot]Przewodnicz[/FONT]ą[FONT=&quot]cy Federacji ZZSC[/FONT]
 
mario97

Powtórzę raz jeszcze dla wszystkich.

KPRM odpowiedział niedawno na pismie, że Min. Boni nie jest władny podjąć decyzji w sprawie włączenia nas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego i odsyłają do Ministra Rostowskiego.

Ta odpowiedź przyszła przed podpisaniem pisma przez SSC.

Idą wybory, więc raczej należy spodziewać się odpowiedzi Min. Boniego na list SSC.

Roni ratuj
 
Ostatnia edycja:
We Francji posterunkowi i podoficerowie mogą przejść na emeryturę w wieku 55 lat. Oficerowie młodsi - w wieku co najmniej 55 lat, w korpusie oficerów starszych w zależności od stopnia jest to od 58 do 60 lat. Mogą też przejść na emeryturę na własną prośbę, po spełnieniu dwóch warunków: 25 lat pracy (z wyjątkiem posterunkowych i podoficerów dla których minimalny czas służby to 15 lat) i wiek o 5 lat niższy od wieku określonego dla danego stopnia w korpusie. Po odejściu na emeryturę każdy policjant może być czasowo zatrudniony
W Wielkiej Brytanii policjanci uzyskują prawo do emerytury po osiągnięciu 55. roku życia. Maksymalną wysokość emerytury mogą uzyskać po 35 latach służby
W przypadku Niemiec, aby przejść na emeryturę trzeba mieć ukończone 60-65 lat, przy czym nie można pracować w policji dłużej niż 40 lat. Do stażu wlicza się również okres przepracowany poza służbą. Możliwe jest przejście na wcześniejszą emeryturę w wieku 50-55 lat. Nie istnieją przepisy zawieszające lub ograniczające emeryturę w związku z podjęciem dodatkowej pracy.
tataam

jakby ktoś zdobył opis systemów emerytalnych w służbach celnych unii mile widziane,wujek gogle nie wie
 
Ostatnia edycja:
towarzysze z umarłej koterii

koleżkowie federaści widać przyczaili się na rozkaz i teraz na rozkaz muszą nadrobić zaległości w "wiedzy" na temat emerytur.
olać ich i całe to towarzystwo, które to bagno jeszcze wspiera.
oto widzicie poddani - na pytania ich wzięło !
nie wystarczy im fucha suflerów w "niby-audycie" wartościowania w sytuacji gdy sprawy poszły do prokuratur - reformują dzielnie niereformowalne.
piewcy prawdy objawionej się obudzili, a gdzie byli w sprawie mianowań oprócz załatwiania interesów swoich kilku koleżków z "koterii".
obrzydzenie bierze.
ps.
zgadzm się z Catem. w dezinformacji i dywersji towarzysze są zadaniowani na bieżąco.
 
żadnych nowych i ciekawych wiadomości nt.emerytur

Rozmowy w dniu dzisiejszym to przedstawienie 2 wariantów 25 lat służby bez względu na wiek, lub 25/50 ze strony związków. Strona Rządowa 25/55. Wszyscy są zgodni że w tej kadencji Sejmu nie uda się uchwalić Nowej Ustawy.Dalsze rozmowy na początku lipca br.
KE naciska zdecydowanie na podniesienie lat pracy uprawniających do wcześniejszej -
emerytury Służb mundurowych.
Żadnych nowych i ciekawych wiadomości nt.emerytur dla Nas.
 
Jenak uważam, że to jest plus bo mamy teraz rok na to żeby nas wcielić w emerytury mundurowe. Mam nadzieję, że po wyborach nasz szef się zmieni.
 
jak wiadomo odbyło się spotkanie Federacji ZZSM z przedstawicielami rządu.Wynika z niego głównie tyle, że rząd nie spieszy się z reformą emerytur mundurowych.
pewnie zechcą podpisać jakieś wtępne porozumienie przed wyborami.
Federacji ZZSM rozpatrzyła też pismo wszystkich naszych central związkowych.
Z tego co mi wiadomo Federacja nas popiera w tych dążeniach, ale z inicjatywą i zaproszeniem do rozmów winien wystąpić rząd.
 
jak wiadomo odbyło się spotkanie Federacji ZZSM z przedstawicielami rządu.Wynika z niego głównie tyle, że rząd nie spieszy się z reformą emerytur mundurowych.
pewnie zechcą podpisać jakieś wtępne porozumienie przed wyborami.
Federacji ZZSM rozpatrzyła też pismo wszystkich naszych central związkowych.
Z tego co mi wiadomo Federacja nas popiera w tych dążeniach, ale z inicjatywą i zaproszeniem do rozmów winien wystąpić rząd.

wiadomo od czterech lat,zwlekają z różnych względów czy powodów,ale paradoksalnie czas działa na celnikowy interes,obecne niepokoje w unii mogą wytworzyć nową jakość min.jednolity system emerytalny,
 
Ostatnia edycja:
I nic i nic i nic. I dalej nie wiemy kiedy będą emeki. Jak długo jeszcze momy czekać aż pierony z tego perońskiego rządu raczą nas poinformować czy momy emki mundurowe czy nie.
 
Cisza, cisza a jednak w sprawie emerytur mundurowych coś się dzieje.

Rząd i mundurowi wykuwają emerytalny kompromis
TRUDNYCH NEGOCJACJI CIĄG DALSZY

W kancelarii premiera trwa w środę kolejne spotkanie rządowo-związkowego zespołu pracującego nad założeniami do reformy systemu emerytur mundurowych. Zmiany mają prowadzić m.in. do wydłużenia aktywności zawodowej służb podległych MSWiA i żołnierzy.

Panie Sławku, a czy nam o tym coś wiadomo ???

http://www.tvn24.pl/12692,1709548,0,1,rzad-i-mundurowi-wykuwaja-emerytalny-kompromis,wiadomosc.html
 
Pan Sławek i wszyscy uważnie śledzący cała dostępną w tej sprawie korespondencję i doniesienia medialne wiedzą doskonale że nie jesteśmy, nie byliśmy i nie będziemy zaproszeni do tych rozmów i o zaopatrzeniu emerytalnym dla służb mundurowych cło może zapomnieć koniec kropka
 
Policjanci będą pracować dłużej

Żołnierze i policjanci będą musieli przepracować 25 lat (obecnie 15) i ukończyć 50 lat, by dostać świadczenia emerytalne. Związkowcy zgodzili się na reformę emerytur służb mundurowych - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Rozmowy jeszcze trwają, ale wg rozmówców gazety mogą się skończyć podpisaniem porozumienia w najbliższym czasie.

http://emerytury.wp.pl/kat,104496,t...uzej,wid,13573790,wiadomosc.html?ticaid=1c9e8

A co z nami???
Pozdrawiam wszystkich celników.
 
Emerytury.

Czekajmy , dostaniemy emerytury, chyba nikt rozsądny w to nie wierzył, na początku "wykiwali" nas swoi , a teraz zrobią to inni. To było do przewidzenia.
 
Back
Do góry