• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

skoro jesteśmy niechcianym dzieckiem w resorcie Rostowskiego to niech nas przekaże do mswia , nie będę płakał za takim "tatuśkiem".
 
Mario97 - piszesz do mnie nie wiedząc, do kogo piszesz. Alokowali mnie w 2003r w listopadzie. Slyszałeś o tej alokacji ? Czy dopiero uslyszałes w 2004r po tym, jak ludzi przygotowali czasowymi przeniesieniami do hoteli na koszt izb ? Do piątku pracowałem w starym miejscu, a w poniedzialek 500km dalej (przykro mi, że to nie 600km). Bez zapewnionego noclegu i z obniżonym wynagrodzeniem. I co zmienia ta licytacja ? Miałeś 7 lub 8 lat przywyknąć, a płaczesz jak małe dziecko, któremu zabrali lizaka.

Panie Przewodniczący, tak, pracuje na przejściu granicznym, obecnie starszy specjalista. Pracuje niecałe 10 lat i uważam, że jest to stanowisko adekwatne do mojego poziomu tak wykonywanych zadań, jak i doświadczenia. Może jestem jedynym w miare sprawiedliwie potraktowanym funkcjonariuszem w calej SC. Będziecie mnie bić za to ? Ale mimo to chylę czoła przed pracą Pana Przewodniczącego. Powodzenia życzę szczerze. Serio, serio....

Wcześniejszych emerytur nie dostaniemy. Takie jest moje zdanie. Tylko że niektórzy zaraz dorabiają sobie teorie, że jestem im przeciwny. Ich problem, nie mój. Nie dostaniemy ich dlatego, że jest to "politycznie niepoprawne", a nie dlatego, że się nam nie należy. W czasie cięć w budżecie jest naprawde mało prawdopodobne, żeby komuś dodali, skoro całej reszcie odejmują.

Przede mną jeszcze ponad 30 lat pracy. Jakbym się przejmował tak, jak co niektórzy wyżej piszący, to już bym był po zawale i z zagrożeniem wylewu. Także z niemieckim akcentem "postrafiam fas ciule". Przestańcie się zachowywać, jakby świat był bajką, a SC była instytucją charytatywną. Bawcie się grzecznie.
 
Dzięki Zbuju. zapytałem, bo niektóre Twoje wpisy kropka w kropkę przypominały retorykę części kadry kierowniczej, z którą niestety się spotykamy. Bez urazy, teraz rozumiem, że takie masz po prostu zdanie jako szeregowy f-sz, a nie przedstawiciel tej części kadry- podkreślam części. Chciałem to wiedzieć.
Takich funkcjonariuszy jest wielu. jeżeli bowiem ktoś pracuje kilka lat i otrzymał stanowisko starszego specjalisty to faktycznie nie ma na co narzekać, z wyjątkiem tego, że OC został tak nisko zwartościowany
Problem w tym, że tysiące zostało zdegradowanych, stąd nasze zaangażowanie jako organizacji społecznych i nieustanne powracanie do tego zagadnienia. Do tego dochodzi fakt istnienia fikcji, z którą mamy do czynienia po zwartościowaniu, bo przecież ogół ma wpisane w opisie stanowiska zadania i ich czasochłonności nierealne, tzn. inne od faktycznie wykonywanych. Poza tym wielu ma szerszy zakres.
Nie można udawać, że prawo jest przestrzegane, kiedy nie jest. No, ale to nie jest wątek dot. wartościowania. Na ten temat opublikowaliśmy pismo do Pana Posła Jacka Falfusa na głównym portalu. Zachęcam do lektury, gdyż w tym piśmie nieco szerzej staraliśmy się wykazać na czym to wszystko polega. Zachęcam do dyskusji na ten temat, ale w innym wątku.
Tutaj, mimo rzeczywiście trudnej sytuacji, będziemy podejmować starania o włączenie f.c. do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, bo to jest nasza ostatnia szansa, a starania o to są podejmowane od ponad 10 lat, dlatego odpuścić nam nie wolno.
Jestem przekonany, że mimo sceptycznego podejścia do tej sprawy także włączysz się w te działania, jak już zostaną wdrożone
 
nie zgodze się z tobą zbuju

tak jak się na nas wypięli tak mozliwe jest "wykorzystanie" nas jako klina rozłamującego stare mundurowe emki - przecież celnicy godzą się na 25/55 więc czego wy żli policja/sg/wojsko chcecie więcej - to jest dobra opcja i zgoda celników to potwierdza

brak wsparcia celników przez fzzsm może się więc obrócić przeciw nim - czemu fzzsm tego nie dostrzega i nas nie wspiera - jeśli oni się na nas będą wypinać to tego samego niestety muszą się spodziewać po nas - a i tak wygra rząd

fzzsm nie rozumie że w jedności siła - w jedności ale też z nami
 
Podobno wstępnie ZZ z Komend Wojewódzkich zrzeszonych w Federacji ZZSM opowiada się za protestem i pikietą. Sprawa dotyczy także tzw. racjonalizacji uposażeń czyli odbierania 100% płatnego chorobowego.
Dziennikarze pytają czy Służba Celna będzie uczestniczyć w ew. pikiecie?
 
pytanie brzmi czy fzzsm jako warunek wstępny rozmów z rządem zażąda obecności celnicy.pl po stronie związkowej i od tego uzależni kontynuację rozmów
 
Podobno wstępnie ZZ z Komend Wojewódzkich zrzeszonych w Federacji ZZSM opowiada się za protestem i pikietą. Sprawa dotyczy także tzw. racjonalizacji uposażeń czyli odbierania 100% płatnego chorobowego.
Dziennikarze pytają czy Służba Celna będzie uczestniczyć w ew. pikiecie?

Czy Federacja ZZSM chce aby SC uczestniczyła razem z nimi w pikiecie ? Czy może tylko dziennikarze sa zainteresowani jak zareagują Funkcjonariusze SC ?
 
Bolo, może to byłoby prawdopodobne, gdyby nie jedna rzecz - zauważyliście , że nagle rząd zrobił się łagodny ? Już nie mówi "WON!" i "NIE, BO NIE!", a zaczyna mówić "chyba... może... całkiem prawdopodobne... , itp" ?
Dam Wam rebus, rozwiązanie może być odpowiedzią , wystarczy ułożyć literki : BOWRYY
 
Nie ma zapewne jeszcze decyzji o pikiecie FZZSM. Dziennikarze pytają od siebie, czy SC także będzie uczestniczyć w pikiecie, bo coś tam słyszeli, że celnikom także zabierają 100% płatne chorobowe. Nic więcej nie wiem.
Padła prawdopodobna data 1 lipca. Podkreślam, że to tylko informacje od dziennikarzy.
 
delegacja związku celnicy mogła by iść na pikietę,jako że nas dotyczy chorobowe-języcek uwagi,natomiast jakiejś akcji poza zakresem wspomnianej delegacji bym nie robił ,
koniecznie w mundurach fotki w prasie mile widziane,no i gest wielce polityczny wobec służb federacji emerytalnej,
o powiedzą celniki mundurowe też są
,
wybrać by u nas ze dwie ładne panny w mundur i dokoptować do delegacji każdemu wpadnie w oko że celniki tez były,
 
Ostatnia edycja:
Mam przed sobą kolejne pismo SSC do Posła z dnia 20 kwietnia 2011r., w którym odnosi się do emerytur mundurowych.
Pisze:
"W odniesieniu do postulatu zrównania praw i obowiązków f.c. z funkcjonariuszami innych służb mundurowych uprzejmie wyjaśniam, że nie wszystkie postulaty zgłaszane w trakcie prac nad ustawą z dnia 27 sierpnia 2009r. o SC w zakresie przybliżenia jej zapisów do zapisów ustaw innych służb mundurowych mogły być zrealizowane, co wynika ze specyfiki każdej z pragmatyk służbowych obowiązujących w służbach mundurowych."

Jak to się ma do listu SSC do Min. Boniego?
DATY OBU PISM SĄ PO 20 KWIETNIA.
 
Czyli nic nowego . Cały czas kłamstwa i lanie wody. Mocni się czują, bardzo mocni.Tym boleśniejszy będzie upadek. Oby jak najszybciej.
 
Już dawno mielibyśmy emerytury mundurowe, gdyby przysługiwały prawdziwym funkcjonariuszom (granica, WZP, może oddziały ''wewnętrzne'' i niewielu więcej). Ale nie wszystkim 14 tys. jak leci. Może czas się oddzielić ?
 
Nieogolony już zaciera ręce. Nie dość, że sam nas podzielił i chce nas skłócić między sobą, to jeszcze mu dół w tym zacznie niedługo pomagać.
 
Walnij sie w glowe jesli ja masz
Ta odpowiedź to oczywiście do KLAWISZA czyli shifta / celowo napisanego małą literą /
 
Ostatnia edycja:
Mam przed sobą kolejne pismo SSC do Posła z dnia 20 kwietnia 2011r., w którym odnosi się do emerytur mundurowych.
Pisze:
"W odniesieniu do postulatu zrównania praw i obowiązków f.c. z funkcjonariuszami innych służb mundurowych uprzejmie wyjaśniam, że nie wszystkie postulaty zgłaszane w trakcie prac nad ustawą z dnia 27 sierpnia 2009r. o SC w zakresie przybliżenia jej zapisów do zapisów ustaw innych służb mundurowych mogły być zrealizowane, co wynika ze specyfiki każdej z pragmatyk służbowych obowiązujących w służbach mundurowych."

Jak to się ma do listu SSC do Min. Boniego?
DATY OBU PISM SĄ PO 20 KWIETNIA.

napisał tak aby nic nie napisać a napisać,w trakcie pisania najnowszej ustawy o SC SSC wiedział o planach rządu czyli 55 lat stąd te amerykańskie emerytury,nie bądżcie naiwni pismo do Boni zostało przeczytane zanim zostało napisane i szansa jest.tym bardziej ze wybory i bida koło dupy zaczyna się kręcić panom p osłom.
 
Ostatnia edycja:
napisał tak aby nic nie napisać a napisać,w trakcie pisania najnowszej ustawy o SC SSC wiedział o planach rządu czyli 55 lat stąd te amerykańskie emerytury,nie bądżcie naiwni pismo do Boni zostało przeczytane zanim zostało napisane i szansa jest.tym bardziej ze wybory i bida koło dupy zaczyna się kręcić panom p osłom.


Jak będą konkrety to uwierze, że dostaniemy te emerytury. A w tej chwili chwalenie naszego Szefa przed czasem jest nieuzasadnione już nam zgotował mianowania, wartościowanie. Myślę, że jak nasze emerytury będą takim sukcesem jak to co było to już się boję. Pewnie będzie tak, że kierownicy i oficerowie dostaną emerytury, a reszta będzie pracowała do 75 lat. I oczywiście to będzie wielki sukces, aż się boję.
 
Walnij sie w glowe jesli ja masz
Ta odpowiedź to oczywiście do KLAWISZA czyli shifta / celowo napisanego małą literą /

Jeden raz odpowiem bez inwektyw ''rachmistrzowi'', siedzącemu pewnie w finansach, kadrach albo w ogólnym i walczącemu o wcześniejszą emeryturę. Otoż winna przysługiwać ona nie za ładny wygląd, punktualność, wstanie z krzesła, etc. tylko za pracę w szczególnych warunkach, szkodliwych dla zdrowia (KLAWISZOM powinna przysługiwać na pewno !) Są w SC różne obowiązki, wymagania,specjalności (rozpiętość aż absurdalna) i czasem jednych z drugimi nic nie łączy. Ci z wyższymi stopniami czy wykształceniem mają to uwzględnione w zarobkach i tu jakoś się nikt jednolitości nie domaga.
Są ludzie którzy n a p r a w d ę marzną, wdychają spaliny, stykają się z chemikaliami...zresztą było już na ten temat dużo. I oni (tylko oni) są przez obecny system pokrzywdzeni. Dlatego do Frontu Jedności Celników się nie zapiszę-rozłam byłby nawet logiczny
 
W innych formacjach też są funkcjonariusze, którzy siedzą za biurkiem, grają w orkiestrze i są traktowani na takich samych zasadach. A zresztą za biurkiem tez siedzą ludzie, którzy swoje odstali na pasie czy na drodze.
 
Back
Do góry