• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ile siedzi za biurkiem policjantów - procentowo a ilu celników ?
Co w ogóle porównujesz.
 
A ile Ty do cholery pracujesz w tych warunkach. Pomyślałeś może, że co niektórzy przepracowali na granicy kilkanaście lat a teraz pracują Np. w dozorze i co nagle im się wcześniejsza emerytura nie należy, bo Ty nagle ciężko pracujesz ??? A pracowałeś w ogóle gdzieś indziej?????
 
Za biurkiem nie siedzę, na zmiany pracowałem w każdą pogodę, obejmuje mnie już program 50 +. Rozłam od środka to jest to o co chodzi Słońcu SC. Czytając takie głosy jak Twój ma pewnie powód do dumy. Zespół skłócony jest idealny dp prowadzenia, napuści sie jednych na drugich i już.
Ja "niestety" jestem taki ,że nie myślę tylko o własnej d....e. To dzisiaj straszna wada. Upomnisz się o kolegę czy koleżankę i jeżeli to nie pasuje szefowi to masz pozamiatane. Ale Ty myśląc o podziale pewnie widzisz tylko tyle i chcesz widzieć.
Resztę ludzi pracujących w SC masz w delikatnie mówiąc w mały poważaniu. Poczytaj Zolla i innych piszących.
 
wyręcze w tym miejscu juara, który zapewne z roztargnienia nie wspomniał, że nie jest celnikiem
 
Dzięki za wyręczenie.

Więc drogi wyręczycielu - a może doręczycielu - nie jest celinikim i co z tego ?

Na szczęście o emeryturach celników będą decydować nie celnicy lub "niecelnicy" - jak wolisz.
 
Uar, biurko ma być przeszkodą do nabycia uprawnień emerytalnych?

W cle? To chyba jakieś żarty?
 
....

o Najwyższy , ile tu debili , wydziały personalne leżą w Urzędach , a potem w Izbach odkąd tu pracuje , a to jakieś 20 lat. Stąd pewnie tyle buty , arogancji , infantylizmu i słomy z butów. Skąd wiesz debilu jeden, czy jutro sam nie wylądujesz w tym finansowym. Jak czytam tych jaboli i całą resztę dupków , to zbiera mnie na wymioty.
 
a szczególnie w SG jest szkodliwie,jakie tam stresy jakie wdychania szkodliwości,jak oni się męczą na tych lotniskach,stać przy taśmociągu obserwować bagaż pomacać kuku, ciepełko ,no same stresy, jeżdzić tym autem bez celu,latam po świecie często i widzę tych bidnych spracowanych ludzi z SG, podnieść ten ciężki paszport łoglądać go ,mysleć przy tym to najgorsza ciężka robota,
emeryturę jak już to tylko wszyscy dlaczego ,teraz to nawet diabeł nie dojdzie gdzie kto robił w celnikowie,
jak partia nam mówi że da to mówi
 
Ostatnia edycja:
dzielić formację to nie ładnie szczególnie że inne formacje biorą emeryturę niezależnie od tego czy się stoi na drodze wchodzi do domu z drzwiami czy pilnuje papierków w biurze,owszem w każdej formacji mundurowej jedni mają lżej a inni ciężej , ale póki co należy przystać na wersję emkową chyba że rząd zmieni i zdanie w sprawie innych służb.Można przecież brać piękny przykład z SG, 1rok za biuro/praca w centrali a 1,5roku za granice.
 
Nie ma mowy o różnicowaniu środowiska. O emerytury w zaopatrzeniowym systemie walczymy wszyscy jak jeden mąż, czy to mł. specjalista czy starszy ekspert SC, czy z granicy czy z dozoru czy też z orzecznictwa - wszyscy razem tworzymy w tej sprawie jednolity front.
 
Dziś podobno było jakieś spotkanie w sprawie emerytur , czy ktos nas zaprosił do dyskusji? czy coś wiadomo?
 
papierki na badanie to bhp przysyła o w kontaktakch z niebezpiecznymi materiami,na wysokości powyżej ileś tam za dużo, to są szkodliwe warunki ale w strefie emerytalnej to już warunki szkodliwe nie są,
ja nie widzę w celnictwie zawodnika w służbie po 60,jakie plus 50 na granicę proszę się stawić za kilka dni, żadne biurko, to jest służba,
 
Brawo dla ZZ, tylko jednolite, wspólne stanowisko wszystkich central może pomóc w tej sprawie.
Szkoda tylko że Federacja znowu ma jakieś ...ale.
W obecnej sytuacji wyskakiwanie z emeryturami "celnymi" to jakieś nieporozumienie, chyba... .
 
Wobec jasnego i dobitnego oświadczenia Min. Boniego, że rząd nigdy nie zgodzi się na żadne emerytury specjalne, takie jak emerytura celna, dla żadnej grupy zawodowej, podnoszenie tego jest szkodliwe dla interesu wszystkich funkcjonariuszy SC.

Miałem nadzieję, że list SSC przyniesie choć ten jeden pożytek. Mianowicie spowoduje, że Federacja skończy szkodliwą dla nas wszystkich retorykę związaną z emeryturami celnymi, których rząd nigdy nie poparł a SSC nawet wyparł się tego projektu przycikany do muru na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych.

Jeżeli z tego powodu Związki nie zajmą obecnie jednolitego stanowiska, lektura pisma Federacji ZZSC wyjaśnia dlaczego.

Ponieważ sprawa ta jest najważniejsza w chwili obecnej dla wszystkich funkcjonariuszy, gdyż jeśli zreformują emerytury mundurowe i nas tam nie dopiszą, to już nikt nigdy do tego nie będzie wracał, APELUJĘ do organizacji członkowskich zrzeszonych w Federacji, do szeregowych członków tej organizacji oraz do wsztystkich funkcjonariuszy, aby tłumaczyć władzom KW Federacji ZZ SC, żeby odstąpili od podnoszenia zagadnienia, o którym w rządzie nikt nigdy nawet nie myślał i nigdy nie miał zamiaru go wdrożyć, gdyż to utrudnia a wręcz uniemożliwia zajęcie jednolitego stanowiska ZZ w sprawie dla nas wszystkich kluczowej.
 
Nie rozumiem dlaczego nasze związki nie mogą się dogadać co do naszych emerytur. O co w tym wszystkim chodzi??? Niech ktoś wreszcie napisze jaki związek jest konkretnie przeciw emeryturom i w czym jest problem.
 
Wszystkie związki w Służbie Celnej powinny się spotkać i wypracować wspólne stanowisko.
Wszystkie związki uważają, że powinny przysługiwać Nam wcześniejsze emerytury (Wszyscy Funkcjonariusze to popierają).
W związku ze zwolnieniem lekarskim mamy mieć wypłacane w przeszłości - (analogicznie jak w pozostałych służbach mundurowych) 80% uposażenia.
Dla nas będzie miało to wpływ na przyszłą emeryturę (emka naliczana jest od uskładanego kapitału, uzależnionego od składek od otrzymanego uposażenia naliczanego od 100% lub 80%) a w służbach mundurowych emerytura uzależniona jest od wysokości pensji!!!! (gdyż w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym nie odprowadza się składek za emeryturę) i dla nich te 80% od chorobowego nie będzie miało żadnego wpływu na przyszłą emeryturę!!!
 
Jabolku (o cholera, samo wyszło), zapomniałeś napisać wszystkie nieskompromitowane związki?

A poza tym, o czym ty tam piszesz?
 
Nie wiem czy dobrze został zrozumiany mój poprzedni wpis.
W chwili obecnej jedynym sensownym rozwiązaniem jest nieustanne podnoszenie i podejmowanie działań o włączenieNas do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Proponowanie innych rozwiązań(emerytura celna) już było i zostało przez Rząd odrzucone, dlatego nie powinniśmy obecnie do tego wracać, bo w jakim celu, skoro Rząd stanowczo ten projekt odrzucił. Chyba, że w celu takim, aby nie było jednolitego stanowiska i aby rządzący mogli mówić, że celnicy sami nie wiedzą czego chcą.
 
Czy to tylko Federacji ZZSC promuje tą emeryturę celną czy jeszcze jakiś związek??Może by to napisać niech każdy widzi kto jest hamulcowym w SC w kwestii emerytur. Ta kwestia jest tak ważna że myślę iż trzeba zastosować tu taktykę rządu, jeśli nie ma na coś poparcia społecznego to wprowadzi się to "oknem skoro drzwi zamknęli".Skoro rząd nie godzi się na emeryturę celną to trzeba maksymalnie skupić się na dopisaniu nas do listy formacji uprawnionych do (jaka by ona nie była)emerytury przysługującej innym służbom mundurowym.
 
Miesiąc minął od napisania pisma przez SSC na temat naszych emek a Pan Boni dalej milczy. To że rząd jest arogancki w stosunku do zwykłych obywateli i ich przedstawicieli, których ma w wiadomym miejscu i nie odpowiada na ich pisma można było przywyknąć, ale jak rozumieć to że swojemu kumplowi z rządu Szefowi Służby Celnej w randze Ministra też nie odpowiada.
 
Back
Do góry