• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

o wiele bardziej groźne są skutki tego czego nie mówią rządzący.
może to warto w pierwszym rzędzie poddać analizie ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
tesco to wychodzi z wyroku TK i jego uzasadnienia, a znając wizje cholernych popaprańców nic nam więcej nie dadzą. Pas i wzp musi dostać a reszta niestety robi do śmierci. Na 100% nie dostaną emki funkcjonariusze z finansów, logistyki, informatyki, kadr. Reszta raczej też nie, dochodzeniowo śledczy czy dozór pracują też jak urzędnicy, 8 godz. i do domu. Myślę, że jeszcze oddziały mają jakąś szanse. Jedyne co mnie zastanawia to taka sytuacja jak ktoś ma na pasie np. 10 lat i na oc wew. 5 lat, a teraz od roku jest w kadrach. Co zrobią żeby uczciwie potraktować takiego funkcjonariusza?
Tesco to takie moje przemyślenia ale oparte na analizie tego co mówią rządzący w tym kraju.

mario bardzo cię przepraszam ale czy kiedykolwiek słyszałeś o czymś takim jak grupy kontrolne w dozorze? nie pisz o czymś, o czym nie masz pojęcia - lepiej pomiń jeśli nie masz pewności o czym piszesz, 8 godz ? urzędnicy?

poza tym przyłączę się do wielu i powtórzę - żadna służba nie ma dwóch kategorii funków - z emkami i bez - i u nas też tak nie będzie

zacytuję z pamięci - nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy POWINNI je dostać

kingsajz dla wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam Cię Bolo, to prawda, nie za bardzo wiem czym zajmują sie dozory. Zgadzam się też z Tobą co do tego, że wszyscy funkcjonariusze powinni dostać emki, ale ten podział wymyślił tk. Szkoda tylko,że nie określił jak dokonać podziału funkcjonariuszy na tych z emkami i tych bez. Tak jak wyżej pisałem.
 
tesco to wychodzi z wyroku TK i jego uzasadnienia, a znając wizje cholernych popaprańców nic nam więcej nie dadzą. Pas i wzp musi dostać a reszta niestety robi do śmierci. Na 100% nie dostaną emki funkcjonariusze z finansów, logistyki, informatyki, kadr. Reszta raczej też nie, dochodzeniowo śledczy czy dozór pracują też jak urzędnicy, 8 godz. i do domu. Myślę, że jeszcze oddziały mają jakąś szanse. Jedyne co mnie zastanawia to taka sytuacja jak ktoś ma na pasie np. 10 lat i na oc wew. 5 lat, a teraz od roku jest w kadrach. Co zrobią żeby uczciwie potraktować takiego funkcjonariusza?
Tesco to takie moje przemyślenia ale oparte na analizie tego co mówią rządzący w tym kraju.
Mario pytasz się co zrobią z tymi co maja np. 10 lat na pasie ??? Myśle, ze to co napisałem wcześniej jest najbardziej prawdopodobne.
Uzasadnienie na pewno nie wyjaśnia jak wykonać wyrok.
Nie ma żadnego fc, który ma 20 lat służby. Maksymalnie niektórzy z nas mogą mieć 15,5 roku służby !!!
Policjant, która ma np. tylko 14 lat służby w Policji nie dostani emki mundurowej. Te 14 lat zaliczą mu do ZUS.
Czy wierzysz, że ktoś będzie przejmował się z celnikiem z 14 letnim stażem wykonując zadania ,,czysto" Policyjne ???
Problem będzie z tymi z nas, którzy mają już 15 lat stażu wykonując zadania ,,czysto'' policyjne a w dniu wejścia nowelizacji ustawy nie będzie ich w tych komórkach wykonujących te zadania.
Ale mogą takim fc i z tymi którym brakuje niewiele (mają np. 10lat stażu wykonując zadania ,,czysto'' policyjne) złożyć propozycje przyjścia do komórek wykonujące zadania o charakterze ,,czysto'' policyjne. Na pasach ciągle brakuje ludzi i przyjmują nowych z ulicy. Wtedy dadzą wybór ??? Będą mieli czyste ręce.

Tragedią takiego rozwiązania będzie fakt, ze taki fc aby dostać max emke mundurową będzie musiał zasuwać 30 lat wykonując zadania o charakterze ,,czysto" policyjne. Czy w Policji funkcjonariusze wykonują przez całą swoją karierę (tj.30lat) zadania ,,czysto" policyjne ???
 
Sławek tak się składa że Twój głos jest głosem rozsądku. Poza tym masz autorytet wśród celnych -to są fakty nie podlegające dyskusji. A teraz słowo do uważających odmiennie ode mnie w temacie jednolitości związków federacji zrzeszeń.
JEDNOŚĆ W CELU PRAGNIENIU I DĄŻENIU. Bez podziałów i dywagacji (nie wiem co oznacza słowo dywagacja ale wg wartościowania jestem specjalistą tak więc mogę nie znać znaczenia tego słowa no i dobrze,tak medialnie brzmi to słowo że aż mnie przeraża albo przeżerera specjalista a nawet nie jestem w stanie zbudować jednego zdania prostego złożonego TAK JAKBY INACZEJ-masakra ze mną 😊 ) dążmy do jedności celów i żądajmy tego co Nam się należy !!!! Ja osobiście protestowałem i to o na obu granicach!!!! I to czynnie!!!!
 
Ostatnia edycja:
zwiędłe piersi resortowych związków

wyrok tk ośmieszył ekipę głównego maga polskiego cła.
więc teraz postarają się go odwrócić. bez względu na fakty.
natomiast my musimy w drugim akcie zawalczyć o swoje.
publicznie pokazując im po raz drugi tzw. wała.
wała rzeczowych argumentów i silnego związku zawodowego.

co jest do wykonania. pod jednym wszakże warunkiem.
zaprzestania chowania się w zwiędłych piersiach resortowych związków zawodowych.
 
co jest do wykonania. pod jednym wszakże warunkiem.
zaprzestania chowania się w zwiędłych piersiach resortowych związków zawodowych.[/QUOTE]

A'propos "piersi"... bardzo często były wypinane i wisiały na nich państwowe i resortowe medale i ordery.Jak "Stary" jechał do Warszawy to zazwyczaj zabierał z sobą jednego czy dwóch "związkowych".... zawsze dostał się jakiś ochłap....za uległość, spolegliwość wobec szefostwa !. Tak było za GUC-u , jest i teraz.Pozdr.
 
tesco to wychodzi z wyroku TK i jego uzasadnienia, a znając wizje cholernych popaprańców nic nam więcej nie dadzą. Pas i wzp musi dostać a reszta niestety robi do śmierci. Na 100% nie dostaną emki funkcjonariusze z finansów, logistyki, informatyki, kadr. Reszta raczej też nie, dochodzeniowo śledczy czy dozór pracują też jak urzędnicy, 8 godz. i do domu. Myślę, że jeszcze oddziały mają jakąś szanse. Jedyne co mnie zastanawia to taka sytuacja jak ktoś ma na pasie np. 10 lat i na oc wew. 5 lat, a teraz od roku jest w kadrach. Co zrobią żeby uczciwie potraktować takiego funkcjonariusza?
Tesco to takie moje przemyślenia ale oparte na analizie tego co mówią rządzący w tym kraju.
Osobiście jestem funkcjonariuszem dozoru i tylko czysto informacyjnie chce przekazać mario97, że funkcjonariusze tej komórki zajmują sie tylko i wyłącznie przeszukaniami posesji prywatnych, firm, zatrzymywaniem i przeszukiwaniem samochodów, Zatrzymywaniem i przeszukiwaniem osób, poza tym zwalczaniem nielegalnego hazardu, a praca w biurze polega tylko na napisaniu sprawy karnej. Dodatkowo wykonujemy patrole z fc. Policji na bazarach. Systematycznie realizowane są wspólne działania z fc. SG i Policji polegające na patrolowaniu tj. kontrolach samochodów i osób w przygranicznych miejscowościach i na przygranicznych drogach. Pracujemy o każdej porze dnia i nocy i nie ma znaczenia czy jest to służba od 23 czy 3 rano. Osobiście jestem za tym żeby wszyscy funkcjonariusze dostali emki. Jeśli zostaniemy podzieleni to będzie klęska tego środowiska, a związki zawodowe nie będą miały już chyba racji bytu, bo to będzie także ich klęska. Podział doprowadzi tylko do fermentu wśród funkcjonariuszy. Podział na funkcjonariuszy tych z emkami i bez to byłaby kompletna bzdura, w innych służbach czegoś takiego nie ma.
Trzymam kciuki za Siwego i popieram go w 100%.
 
osobiście obawiam się ze mogą SC podzielic na zasadzie: WZP i podobne wydzielic np do SG a reszte w skład jakiejs "administracji celnej" cywilnej, nie wiem, ciezko to widze, w policji, sg raczej wszystko staraja sie zabierac anizeli dawac, rozne ploty u nas chodza, w koncu wprowadzili 25/55 dla nowych, kto wie czy jeszcze czegos nie zmaluja w trakcie tj. zmienia zasady w trakcie gry - np dla tych ktorzy nie nabyli jeszcze praw do emki, mowi sie tez o zmianie naliczania emki (poczytajcie fora), np od podstawy, wtedy to juz lipa by byla... takze roznie jest i roznie moze byc z tymi mundurowymi emkami
 
...... Osobiście jestem za tym żeby wszyscy funkcjonariusze dostali emki. Jeśli zostaniemy podzieleni to będzie klęska tego środowiska, a związki zawodowe nie będą miały już chyba racji bytu, bo to będzie także ich klęska. Podział doprowadzi tylko do fermentu wśród funkcjonariuszy. Podział na funkcjonariuszy tych z emkami i bez to byłaby kompletna bzdura, w innych służbach czegoś takiego nie ma.
Trzymam kciuki za Siwego i popieram go w 100%.

Ledwo na forum a jak mądrze napisał.
Jak tej sprawy (emki) z korzyścią dla nas nie przepchniemy, to żadne związki zawodowe nie będą nam już nigdy do niczego potrzebne.
 
ALe teraz jest jeden , który chce coś zrobić ! Trzeba go wspomóc działaniem, kasą, członkostwem zanim będzie za późno...
 
osobiście obawiam się ze mogą SC podzielic na zasadzie: WZP i podobne wydzielic np do SG a reszte w skład jakiejs "administracji celnej" cywilnej, nie wiem, ciezko to widze, w policji, sg raczej wszystko staraja sie zabierac anizeli dawac, rozne ploty u nas chodza, w koncu wprowadzili 25/55 dla nowych, kto wie czy jeszcze czegos nie zmaluja w trakcie tj. zmienia zasady w trakcie gry - np dla tych ktorzy nie nabyli jeszcze praw do emki, mowi sie tez o zmianie naliczania emki (poczytajcie fora), np od podstawy, wtedy to juz lipa by byla... takze roznie jest i roznie moze byc z tymi mundurowymi emkami

jak rozumiem chodzi Ci o to, ze wtedy wszyscy wygrywaja. WZP i podobne bedzie miec emki a cywilna administracja zatrudniona na podst. Kodeksu pracy uwolni sie od obostrzen mundurowych.
 
zwiędłe piersi resortowych związków - ciąg dalszy

wyrok tk ośmieszył ekipę głównego maga polskiego cła.
więc teraz postarają się go odwrócić. bez względu na fakty.
natomiast my musimy w drugim akcie zawalczyć o swoje.
publicznie pokazując im po raz drugi tzw. wała.
wała rzeczowych argumentów i silnego związku zawodowego.

co jest do wykonania. pod jednym wszakże warunkiem.
zaprzestania chowania się w zwiędłych piersiach resortowych związków zawodowych.

podobno niektóre organizacje związkowe ogłosiły zrzutkę.
można wpłacać dobrowolne darowizny na wskazane konto.
przeznaczone na obsługę prawną pewnej kancelarii prawnej.
zapewne rzeczona kancelaria formalnie uzupełni swój wniosek.
w zakończonym postępowaniu przed trybunałem konstytucyjnym :D.
 
Osobiście jestem funkcjonariuszem dozoru i tylko czysto informacyjnie chce przekazać mario97, że funkcjonariusze tej komórki zajmują sie tylko i wyłącznie przeszukaniami posesji prywatnych, firm, zatrzymywaniem i przeszukiwaniem samochodów, Zatrzymywaniem i przeszukiwaniem osób, poza tym zwalczaniem nielegalnego hazardu, a praca w biurze polega tylko na napisaniu sprawy karnej. Dodatkowo wykonujemy patrole z fc. Policji na bazarach. Systematycznie realizowane są wspólne działania z fc. SG i Policji polegające na patrolowaniu tj. kontrolach samochodów i osób w przygranicznych miejscowościach i na przygranicznych drogach. Pracujemy o każdej porze dnia i nocy i nie ma znaczenia czy jest to służba od 23 czy 3 rano. Osobiście jestem za tym żeby wszyscy funkcjonariusze dostali emki. Jeśli zostaniemy podzieleni to będzie klęska tego środowiska, a związki zawodowe nie będą miały już chyba racji bytu, bo to będzie także ich klęska. Podział doprowadzi tylko do fermentu wśród funkcjonariuszy. Podział na funkcjonariuszy tych z emkami i bez to byłaby kompletna bzdura, w innych służbach czegoś takiego nie ma.
Trzymam kciuki za Siwego i popieram go w 100%.

W końcu mądrze ktoś napisał.
 
jak rozumiem chodzi Ci o to, ze wtedy wszyscy wygrywaja. WZP i podobne bedzie miec emki a cywilna administracja zatrudniona na podst. Kodeksu pracy uwolni sie od obostrzen mundurowych.

no oczywiscie bo to co jest teraz ze macie "mundurowe" obowiazki BEZ mundurowych przywilejow to jest absurd
oczywiscie zycze aby cala SC miala emki, bo rozumiem Wasza frustracje nalezec do sluzb mundurowych z zadan i organizacji a nie miec przywilejow ale z drugiej stony jesli nie chca dac wszystkim to w takim razie reszta nie powinna tyrac jak w mundurze

niestety ogolnie filozofia idzie ku temu by wszystko zabierac, emki, l4 itd bo jak mowi spoleczenstwo "darmozjadom" sie nie nalezy albo 35-letni emeryci itd, wiec nie zdziwilbym sie gdyby i tak to wszystko sie jeszcze ze 40 razy zmienilo - na niekorzysc oczywiscie :)

p.s. pamietam 2008 rok , to wtedy byla sila, kilka razy dziennie sledzilem forum
p.s 2 a jak to jest z wywiadem skarbowym - oni tez maja bron itp? albo grupy realizacyjne - to jeszcze istnieje?
 
Mam dobre wieści.:)
Dzisiaj odbyło się spotkanie w NOT, na którym było obecnych 45 funkcjonariuszy z całego Kraju i 5 izbowych Związków Zawodowych i jeden z MF.
Spotkanie było owocne i ustaliliśmy oraz zaproponowaliśmy cykl działań.
W najbliższym czasie rozpoczniemy szybkie konsultacje projektu środowiska zawodowego.
Myślę, że najpóźniej jutro napiszę szczegółowo o przebiegu i wyniku spotkania.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Mam dobre wieści.:)
Dzisiaj odbyło się spotkanie w NOT, na którym było obecnych 45 funkcjonariuszy z całego Kraju i 5 izbowych Związków Zawodowych i jeden z MF.
Spotkanie było owocne i ustaliliśmy oraz zaproponowaliśmy cykl działań.
W najbliższym czasie rozpoczniemy szybkie konsultacje projektu środowiska zawodowego.
Myślę, że najpóźniej jutro napiszę szczegółowo o przebiegu i wyniku spotkania.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

Dobry wieczór.
Miło i dobrze przeczytać krzepiące nowiny.
Skala frekwencji jest budująca, jestem przekonany, że ta ilość przekładała się również na jakość spotkania :)
Początek jest wykonany, maszyna ruszyła, ludzie nabrali wiary i energii niezbędnej do działania w wielkiej sprawie.
Jesteśmy również po tej samej stronie - mówię o sobie - forumowiczu.
Myślę, że teraz to druga strona - Rząd/MF/SC będzie miała do myślenia.
Ważne jest przejęcie inicjatywy i nabranie wiatru w żagle.
Pozdrawiam, deklarując wsparcie w widomej formie.
 
Mała korekta kolego:)
funkcjonariusze D-Ś (przynajmniej w moim urzędzie) zajmują się:
- prowadzeniem postępowań karno - skarbowych (w przypadku hazardu dochodzeń ale również śledztw - to coś troszkę innego niż "napisanie sprawy karnej) - typowa robota policjanta z WDŚ,
- wykonywaniem realizacji - zatrzymywanie automatów, uzyskiwanie nakazów prokuratorskich, dokonywanie przeszukań np. lokali, biur podmiotów gospodarczych, księgowych itp., - typowa praca operacyjnych np. PG w Policji,
- oskarżaniem w Sądach w I, II i zdarza się, że i w III instancji również, a co się z tym wiąże pisaniem i popieraniem przed Sądami Aktów oskarżenia, zażaleń, apelacji i kasacji - typowa praca prokuratorska (o czym wogóle się nie mówi),
więc birorąc pod uwagę powyższe gwarantuję Ci, że nie ma w Polsce takiej Służby, aby garstka ludzi miała tak szerokie kompetencje procesowo-realizacyjno-oskarżycielskie, dla wszystkich ciekawych roboty w D-Ś polecam się do dyskusji i pozdrawiam trzymając kciuki za naszą sprawę

-
 
jeśli mamy walczyć skutecznie czyli akcje protestacyjne to tylko przed wyborami parlamentarnymi. potem kolejne 4 lata stracone
 
To Ministerstwo Finansów już wie, ilu funkcjonariuszy celnych wykonuje zadania z punktu 4-6. Otóż wykonuje je 1500 funkcjonariuszy. Łatwo policzyć kogo MF ma na myśli. Jak wynika z projektu rozporządzenia w sprawie badań dla funkcjonariuszy wykonujących zadania z pkt. 4-6, to rozporządzenie to ma objąć 1500 funkcjonariuszy.
 
Back
Do góry