• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jak to? nasz projekt będzie różnił się tylko uzasadnieniem? A te wszystkie zarzuty na forum na temat braków projektu trójcy takie jak jeden dzień w mundurze i otrzymuje się prawo do emerytury mundurowej i in????
Moim zdaniem wprost z projektu wynikała taka możliwość i nie było to fair.
 
Odniosłem się do wpisu POULa ponieważ twierdził, ze nikt z nas nie zasługuje na emke mundurowa. P

Co Ty pierdolisz? Uważasz że nie chce emerytury mundurowej? Jebnij się w łeb! Chcę i to bardzo ale nie dla bab w izbie i urzędasów co robią od 7 do 15. Niech też poczują co to służba. Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam
 
sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Co Ty pierdolisz? Uważasz że nie chce emerytury mundurowej? Jebnij się w łeb! Chcę i to bardzo ale nie dla bab w izbie i urzędasów co robią od 7 do 15. Niech też poczują co to służba. Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam

A jeśli ktoś 20 albo więcej lat pracował na granicy,zaliczył alokację a teraz pracuje od 7 do 15 to jak wtedy Paul? Wg Ciebie jest urzędasem? I nie należy mu się emerytura?
 
Ja tu widzę, że niektórzy sztucznie dyskutują sami ze sobą z różnych kont...

Sławek powiedział jaki jest cel i że sięgamy do niego właśnie teraz (dokładnie zaraz po pisemnym uzasadnieniu), zbastujcie z dyskusją, świętujcie i popierajcie ZZ Celnicy.pl - tak pomożecie najwięcej!
 
Ja tu widzę, że niektórzy sztucznie dyskutują sami ze sobą z różnych kont...

Sławek powiedział jaki jest cel i że sięgamy do niego właśnie teraz (dokładnie zaraz po pisemnym uzasadnieniu), zbastujcie z dyskusją, świętujcie i popierajcie ZZ Celnicy.pl - tak pomożecie najwięcej!
Gutek, mam nadzieję że to co pisałeś o dyskusji z różnych kont nie dotyczy mnie. Poza tym w pełni zgadzam się z Tobą.
 
Co Ty pierdolisz? Uważasz że nie chce emerytury mundurowej? Jebnij się w łeb! Chcę i to bardzo ale nie dla bab w izbie i urzędasów co robią od 7 do 15. Niech też poczują co to służba. Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam
Albo jesteś kompletnym idiotą i trolem forumowym albo świąteczne jajeczko Ci zaszkodziło - mam nadzieję, iż to było to drugie i po świętach Ci się polepszy i dojdziesz do pełni władz umysłowych.
ps. mam cichą nadzieję, iż po 14 latach w Twoim ukochanym WZP przeniosą Cię do wypoczętych urzędasów w izbie i tam spokojnie bez wysiłku dosłużysz sobie do 67 roku życia.
 
Co Ty pierdolisz? Uważasz że nie chce emerytury mundurowej? Jebnij się w łeb! Chcę i to bardzo ale nie dla bab w izbie i urzędasów co robią od 7 do 15. Niech też poczują co to służba. Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam
nie ma opcji dla niektórych - w każdej służbie emka jest dla wszystkich - bo w każdej chwili można trafić gdzie indziej - bo to służba - policjant w magazynie, kancelarii czy laboratorium,
dyskusja w tym temacie nas podzieli a to zaszkodzi sprawie
walczmy razem o emki dla wszystkich - chyba nie chcesz by było jak z kontraktowymi w armii - 12-14 lat i do cywila - żeby nie dać emki
nie może być jeden z emką a drugi z zus
można ew na szczególnych stanowiskach dawać inne przeliczniki - ale to dyskusja na później, dużo później
skupmy się na głównym celu, i nie myślmy przez pryzmat indywidualnej korzyści i poczucia niedowartościowania, ale bądźmy solidarni, jednolici w dążeniu do celu
nie ma nas - w kontroli i ich - w biurze, jesteśmy jedną służbą i dla wszystkich powinny być emki, jaki masz wpływ na to gdzie służysz? odpękasz 14 lat w kontroli i przesuną cię do kancelarii do 67 roku życia bo się wypaliłeś i zestarzałeś - i co - będzie to uczciwe? a na twoje miejsce wezmą kolejnego naiwnego do wycyckania na kolejne 14 lat

przestań mieszać - Sławek wyraził wolę większości - podzieleni i skłóceni nic nie osiągniemy
divide et impera nadal aktualne
 
Napisałem: Odniosłem się do wpisu POULa ponieważ twierdził, ze nikt z nas nie zasługuje na emke mundurowa.
Co Ty pierdolisz? Uważasz że nie chce emerytury mundurowej? Jebnij się w łeb! Chcę i to bardzo ale nie dla bab w izbie i urzędasów co robią od 7 do 15. Niech też poczują co to służba. Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam

.Przykre to jest co napisze ale jako szeregowy funkcjonariusz tej sluzby stwierdzam ze emerytury sie nam przy takiej organizacji wewnetrznej nie naleza pomimo tego ze ta praca jest naprawde ciezka.

Tylko krowa zdania nie zmienia. To nie jest zarzut do Ciebie tylko pozytyw !!!

Nie będę wchodził w dalszą polemikę dot. filmiku gdyż tu ,,dyskutujemy'' o emkach, ale tylko dwie uwagi: może asekurację z kontroli drogowej mylisz z asekuracja techniki interwencji. Nie ma przeszkód aby kontrola drogowa odbywała się na terenie postoju TAXI, wymogiem obligatoryjnym jest miejsce bezpieczne ( takowe z filmiku było ). Można poczytać co to znaczy miejsce bezpieczne. Temat filmiku dla mnie jest zamknięty. Nie myli się ten co nic nie robi.

Mówisz: ,, Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam ""

Zgadzam się z tobą , ale moim zdaniem POWINNI DOSTAĆ emke mundurowa wszyscy fc SC. To jest w interesie również tych którym się należy. I tu nie chodzi o kwestie o której napisał; drogowiec.

A dlaczego, Ja rozróżniam na tych co im się ,,należy" na tych co ,,powinni dostać":
-różnica w wykonywanej służbie ( ale to dla mnie osobiście nie jest najważniejsze )
Jest druga sprawa dla mnie osobiście istotna: to wartościowanie: wtedy pewna część z nas (teraz niepewna emki) też uważała, ze im się należy kosztem innych (granicy, dozoru, WZP). JA osobiście tego nie mogę zapomnieć.
Tak jak nie mogą zapomnieć: alokersi starym związkom sprawę przenosin. Zadra siedzi bardzo głęboko !!!

Ps. do drogowca celem sprostowania : Poul na pewno nie jest fc WZP oraz Granicy.
 
Ostatnia edycja:
Mówisz: ,, Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp (nie na każdym stanowisku)należy się nam ""

Zgadzam się z tobą , ale moim zdaniem POWINNI DOSTAĆ emke mundurowa wszyscy fc SC. To jest w interesie również tych którym się należy. I tu nie chodzi o kwestie o której napisał; drogowiec.

Właśnie i wówczas minie lęk o utratę tej ewidentnej korzyści przez np. WZP, poza tym wg. mnie niektóre działania powinny mimo wszystko dowartościowane choćby finansowo - nikt mi nie wmówi, że choćby działania patrolowe nie były i nie są nadal pośmiewiskiem dla panisk z biur.
P.S. Mógłbym tu rzucić konkrety, ale mam nadzieję, że nie będę teraz zmuszany do tego.
 
Tak jak nie mogą zapomnieć: alokersi starym związkom sprawę przenosin. Zadra siedzi bardzo głęboko !!!

i trudno się temu dziwić.
 
Wesołych Swiąt wszystkim koleżankom i kolegom oraz waszym najbliższym.
Duchowego zmartwychwstania przede wszystkim.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Albo jesteś kompletnym idiotą i trolem forumowym albo świąteczne jajeczko Ci zaszkodziło - mam nadzieję, iż to było to drugie i po świętach Ci się polepszy i dojdziesz do pełni władz umysłowych.
ps. mam cichą nadzieję, iż po 14 latach w Twoim ukochanym WZP przeniosą Cię do wypoczętych urzędasów w izbie i tam spokojnie bez wysiłku dosłużysz sobie do 67 roku życia.
I tego Poulowi z całego serca życzę. Ja mozna być tka ograniczonym i trgo nie widzieć.
 
Pan, który ziemię zna, nie zapomina.
Ale choć szepnął: "Wstańcie", sami z naszej twarzy
musimy zdjąć jad trupi, odwinąć bandaże
i mieć tę siłę, co była w Łazarzu,
żeby wyczołgać się z milczenia grobu
i twarz niepewnie siną znów pokazać Bogu.

Wieczernik Ernest Bryll
 
Dzień dobry.
Niestety mario97 nie ma moim zdaniem racji.
Wyrok TK rozstrzyga, iż konkretna nowelizacja ustawy o emeryturach mundurowych została uchwalona niezgodnie z Konstytucją, w związku z bardzo konkretnym stanem prawnym (zadania z ustawy o SC - art. 2 ust. 1 pkt 4-6).
Wyrok TK nie może natomiast z istoty rzeczy tworzyć samoistnie nowych bytów prawnych (nadawać komukolwiek jakiekolwiek uprawnienia).
W związku z tym, skoro w wyniku wyroku ktokolwiek z f.c. nie nabył jakichkolwiek nowych uprawnień emerytalnych, to nie może również w związku z brakiem takich uprawnień, czegokolwiek rościć.
Pozdrawiam

Witam, kolega mądrze mówi i kulturalnie. Nie jest to polemika ale jestem ciekawy kolegi zdania.

Mam odnośnie wyroku TK pytanie do Ciebie. Czy wykonanie wyroku TK tj. zmiana odpowiednich przepisów ustawy z 1994 nie będzie nadawała fc uprawnień emerytalnych (oczywiście jeżeli spełnią odpowiednie kryteria) ?

Jeżeli uzasadnienie pisemne będzie dawało podstawę prawną do zaliczenia wykonywanych ,,zadań" od 1999 roku. To np. taki Jan Kowalski fc SC - OC Graniczny, pełni służbę od 01.01.2000 nieprzerwalnie w jednym miejscu.

Zakładając totalną nieprzychylność MF, stosując się do uzasadnienia wyroku ;) - zacytuje poniżej ustne uzasadnienie sędziego TK (można domniemywać, że pisemne nie będzie zaprzeczało ustnemu).
Sędzia sprawozdawca:

,,Trybunał nie mógł nie widzieć faktu, że pewna część nie wiemy jaka, w ustawie nie ma o tym mowy kiedy i na jakich warunkach funkcjonariusz SC jest funkcjonariuszem, który wykonuje funkcję policyjną, jest to wada legislacyjna tej ustawy (ustawa o SC)"
,,Określenie kiedy i jakie grupy funkcjonariuszy SC będzie podlegała tym przepisom ( zadania z art.2.1p.4-6 ) a zatem również powinny być wprowadzone do ustawy o emeryturach mundurowych, to jest zadanie ustawodawcy jak te grupy precyzyjnie ustalić i o jakie zadania tu chodzi.'.

Jeżeli MF będzie chciał naprawić ,,wadę legislacyjną" ustawę o SC, o której mówił TK i w następstwie zrobi nowelizację UoSC gdzie doda np. artr2a gdzie precyzyjnie ustali, że w sposób stały (zadania z ustawy o SC - art. 2 ust. 1 pkt 4-6) wykonują fc z OC graniczny, WZP, .............. Nowelizacja UoSC wejdzie w życie np. w dn. 31.12.2016 .

W tym samym czasie ustawodawca wykonując wyrok TK nowelizuje ,,ustawę z 1994 o zaopatrzeniu emerytalnym fc'' dodając do art. 1 tej ustawy obok policjantów, strażników dodaje fc SC wymienieni w art..2a UoSC.. Nowelizacja wchodzi w życie w 01.01.2017.

Fc Jan Kowalski zostaje z dn. 01.01.2016 przeniesiony do logistyki czyli łącznie pełnił służbę nieprzerwalnie na granicy przez 16 lat.

Moje pytanie brzmi: czy w związku z wyrokiem TK i zmianami legislacyjnymi, Jan Kowalski nabędzie uprawnienia emerytalne służb mundurowych ?

Przypomnę, że kiedy wejdzie w życie (01.01.2017) nowelizacja ustawy z 1994 ..... nie będzie go już wśród fc z tego np. art2a UoSC

Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że uważasz iż pozbawienie prawa do emki Jana Kowalskiego jest prawnie możliwe ???

Mnie się wydaje, że zgodnie z wyrokiem TK, Ministerstwo/ustawodawca nie mogą tak przeprowadzić zmian w ustawach (UoSC i Ustawie z 1994 o emkach), aby pozbawić tego przykładowego Jana Kowalskiego emki mundurowej.

Moim zdaniem wyrok odnosi się również do sytuacji przeszłych i ustawodawca/MF musi uwzględnić fakt pełnienia służby przed nowelizacją a także funkcjonariuszy, którzy wykonywali te zadania. Tak więc wielu z nas ze stażem służby 15 lat (niestety nie ja dopiero/aż 12 lat służby) może czuć się w miarę bezpiecznie ze swoją emka.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
I tego Panu z całego serca gratuluje! Ja mysle ze nadzieja jest w PIS , złożą projekt , ktory wyląduje w zamrażarce ,a potem juz tylko mdlić sie zeby wygrali wybory , nie sadze aby się z tego wycofali !
 
I tego Panu z całego serca gratuluje! Ja mysle ze nadzieja jest w PIS , złożą projekt , ktory wyląduje w zamrażarce ,a potem juz tylko mdlić sie zeby wygrali wybory , nie sadze aby się z tego wycofali !

tez tak mysle, nadzieja w PIS, gdyby ostatnio porządzili dłużej niż dwa lata to teraz nie mielibyśmy w ogóle problemu emerytur, siedzielibyśmy wszyscy w kas-ie , no może nie wszyscy bo cześć na bezrobociu , a granica zajęliby się spece czyli SG, ktoś uważa, ze się mylę? dawać, tylko bez emocji a racjonalnie
 
tez tak mysle, nadzieja w PIS, gdyby ostatnio porządzili dłużej niż dwa lata to teraz nie mielibyśmy w ogóle problemu emerytur, siedzielibyśmy wszyscy w kas-ie , no może nie wszyscy bo cześć na bezrobociu , a granica zajęliby się spece czyli SG, ktoś uważa, ze się mylę? dawać, tylko bez emocji a racjonalnie

Racjonalnie bez emocji: to grupa posłów PiS podpisała się pod wnioskiem do TK w sprawie naszych emek.

Mówisz : ,,granicą zajęliby się spece czyli SG" Sorki ale widać, że na granicy na przejściu nie pracujesz i nie pracowałeś.

A tak pół żartem pół serio: może przez to, że PiS przedstawiło projekt KAS a później przyszła PO i na przekór nie realizowała wizji poprzedników. Dlatego nadal mamy temat emerytur.

To, że KAS upad przyczyniły się strajki w 2008 roku - moim zdaniem.
 
Jeśli dodatki alokacyjne wliczają się do kwoty brutto, a powinny ponieważ jest z nich zabierany podatek i opłaty zusowskie. To bardzo serdecznie dziękuję za alokacje. To jest najlepsze co mogło zdarzyć się w tej firmie. Niech żałują ci co chcieli tak bardzo wracać z alokacji. Teraz mogą sobie pluć w brodę bo np. po 10-ciu latach służby na pasie nie mają nic.
 
Back
Do góry