• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

działania w Sejmie

Łodź, dnia 03.04.2015r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ
ZRZESZENIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ R.P.
ZWIĄZEK ZAWODOWY SZCZEGÓLNEGO NADZORU PODATKOWEGO I AKCYZY

Koleżanki i Koledzy

Funkcjonariusze Służby Celnej

W imieniu trzech central związkowych działających w Służbie Celnej - to jest Federacji ZZSC, Zrzeszenia ZZSC RP oraz ZZ SzNPiA - uprzejmie informujemy, że w wyniku prowadzonych przez Nas działań na forum Sejmu R.P. - w tym licznych spotkań z posłami na Sejm R.P. - doprowadziliśmy do organizacji w dniu 09.04.2015r. spotkania połączonych Prezydiów Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z udziałem związków zawodowych. Głównym tematem przedmiotowego spotkania będzie omówienie możliwości realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie emerytur mundurowych dla funkcjonariuszy celnych jeszcze w obecnej kadencji Sejmu.
W tym miejscu pragniemy wyjaśnić, że używane w ostatnich dniach przez wiele instytucji życia publicznego określenie "emerytura celna" stanowi w istocie skrót myślowy. Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 marca 2015r. o sygn. akt K 39/13 oraz po złożeniu z naszej inicjatywy przez posłów SLD w Sejmie w dniu 19 marca 2015r.
projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin procedowanie nad emeryturami mundurowymi dla funkcjonariuszy celnych stało się proceduralnie możliwe.

Mając na uwadze informacje zawarte w prezentacji zamieszczonej przez Ministerstwo Finansów na Corintii - dotyczącej przewidywanego przez rząd harmonogramu działań w zakresie nadania uprawnień do emerytury mundurowej funkcjonariuszom Służby Celnej, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego widać wyraźnie, że próbujemy ze wszystkich sił przeciwstawić się opóźnieniu wejścia w życie skutków korzystnego dla nas wyroku Trybunału. Prosimy więc o wnikliwe przeanalizowanie scenariusza zawartego w przedmiotowej prezentacji - zwłaszcza ostatniej strony. Jest on dziwnie zbieżny z planami działań przedstawionymi przez jedną z ogólnokrajowych organizacji związkowych.


Musimy stojącą przed nami szansę wykorzystać i nie dajmy się w tej sprawie podzielić lub poróżnić.
 
Ostatnia edycja:
Informuję, że na spotkanie celem budowania oddolnego ruchu ponad podziałami o skuteczne i realne uzyskanie włączenia F.C. do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego zgłosiło wstępnie chęć udziału już trzy ZZ.
Proszę jednostki organizacyjne, w których nie ma związkowców ZZ Celnicy PL lub innych ZZ cieszących się ogólnym zaufaniem, aby nie oglądając się na nic, oddelegowały swoich przedstawicieli.
Bez zbudowania takiego silnego oddolnego frontu środowiska zawodowego będzie ciężko.
Jesteśmy naprawdę blisko, jest jednak potrzebny raz jeszcze wysiłek ogółu F.C. Jeżeli uda nam się wspólnie to zbudować, gwarantuję, że osiągniemy cel.
 
weź się bj już nie martw o emki - wątek "komunikaty zz" powinien chyba zaspokoić twoje potrzeby edytorskie - dyskusja jaka tam się toczy powinna ci chyba parę rzeczy uzmysłowić - twój czas po prostu minął - nie ty jesteś liderem - pogódź się z tym bo może się to poważnie odbić na twoim samopoczuciu psychicznym - myślisz że tak wielu nie ma racji a ty masz rację? w wątku komunikaty zacytowałem kilka twoich starych postów - nie wierzyłeś w emki mundurowe, w Sławka, w tk, wtedy się myliłeś a teraz znów wydaje ci się że masz rację? skończ
 
Właśnie chciałbym o to spytać. Bo nie jest to dla mnie takie oczywiste. Wydaje się, że proste ucywilnienie niczego tu nie zmienia, ponieważ większość FC [podejrzewam, że z 70%] już nabyła prawo emerytalne. Nawet jeżeli czas służby liczyć od 0.9 1999 to jest ponad 15 lat. Zdaje sobie sprawę z perfidii MF, ale coś takiego raczej ciężko im będzie przeskoczyć?

Witam serdecznie.
Niestety w pełni podzielam pogląd, że można się spodziewać wszystkiego najgorszego ze strony "strony rządowej".
Gra na zwłokę - i to tak bezczelnie, cynicznie ubraną w opakowanie uzasadnionej bardzo staranną pracą legislacyjną - to oczywiście zabieg mający na celu zyskanie na czasie, by jednocześnie pracować nad rozwiązaniem spełniającym dwa cele:
- formalne wywiązanie się z wymogu przyznania SC uprawnień do emerytur mundur. z jednoczesną
- głęboką restrukturyzacją SC - administracji podatkowej.
Jak grom z jasnego nieba zabrzmiało mi ogłoszenie (w tak nagłym trybie!) programu "pewna praca blisko domu".
To nie są żarty, myślę, że sytuacja staje się poważna dla wszystkich, bo po "restrukturyzacji likwidacyjnej" f.c. może zostać do 20%, a reszta wróci do stroju cywilnego w pracy, o ile taką pracę zachowa...
Dlatego myślę, że działania na rzecz naszych emerytur powinny być częścią szerszych działań o charakterze systemowym w obronie naszej SC.
Pozdrawiam.
 
Acha, zapomniałbym.
Ucywilnienie może być naprawdę bardzo proste. Wystarczy poczytać naszą własną ustawę w miejscu, gdzie mówi o likwidacji/reorganizacji.
Sęk w tym, że w takim właśnie wariancie chyba niestety nie wszyscy z nas mogliby się czuć wtedy bezpiecznie, bowiem coś mi się wydaje że z zachowaniem wszystkich osób, dla których nie "wystarczy miejsca" jako f.c. może być kłopot.
Fajnie sprzedałoby się też tego rodzaju działanie pod kątem "taniego państwa".
 
Łodź, dnia 03.04.2015r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ
ZRZESZENIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻBY CELNEJ R.P.
ZWIĄZEK ZAWODOWY SZCZEGÓLNEGO NADZORU PODATKOWEGO I AKCYZY

Koleżanki i Koledzy

Funkcjonariusze Służby Celnej

W imieniu trzech central związkowych działających w Służbie Celnej - to jest Federacji ZZSC, Zrzeszenia ZZSC RP oraz ZZ SzNPiA - uprzejmie informujemy, że w wyniku prowadzonych przez Nas działań na forum Sejmu R.P. - w tym licznych spotkań z posłami na Sejm R.P. - doprowadziliśmy do organizacji w dniu 09.04.2015r. spotkania połączonych Prezydiów Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z udziałem związków zawodowych. Głównym tematem przedmiotowego spotkania będzie omówienie możliwości realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie emerytur mundurowych dla funkcjonariuszy celnych jeszcze w obecnej kadencji Sejmu.
W tym miejscu pragniemy wyjaśnić, że używane w ostatnich dniach przez wiele instytucji życia publicznego określenie "emerytura celna" stanowi w istocie skrót myślowy. Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 marca 2015r. o sygn. akt K 39/13 oraz po złożeniu z naszej inicjatywy przez posłów SLD w Sejmie w dniu 19 marca 2015r.
projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin procedowanie nad emeryturami mundurowymi dla funkcjonariuszy celnych stało się proceduralnie możliwe.

Mając na uwadze informacje zawarte w prezentacji zamieszczonej przez Ministerstwo Finansów na Corintii - dotyczącej przewidywanego przez rząd harmonogramu działań w zakresie nadania uprawnień do emerytury mundurowej funkcjonariuszom Służby Celnej, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego widać wyraźnie, że próbujemy ze wszystkich sił przeciwstawić się opóźnieniu wejścia w życie skutków korzystnego dla nas wyroku Trybunału. Prosimy więc o wnikliwe przeanalizowanie scenariusza zawartego w przedmiotowej prezentacji - zwłaszcza ostatniej strony. Jest on dziwnie zbieżny z planami działań przedstawionymi przez jedną z ogólnokrajowych organizacji związkowych.


Musimy stojącą przed nami szansę wykorzystać i nie dajmy się w tej sprawie podzielić lub poróżnić.

Co do tego marnego komunikatu (jeśli idzie o zawartość merytoryczną, bo od strony manipulacyjnej jest "bardzo OK"), który na odległość trąci znanym działaczem, który ocalił Rzepin, to chyba szkoda prądu na odniesienie ze strony Sławka.
Wystarczy odpowiednio informować zainteresowanych f.c. i tzw. ogół.
Inicjatywa w postaci spotkania w celu budowy wspólnego frontu jest bardzo bardzo cenna i potrzebna. Obawiam się jedynie o jakość naszych koleżanek i kolegów, którzy bardzo chcą, ale najlepiej tak, by niczym nie ryzykować i się nie wychylić.
To było już wielokrotnie przerabiane w przeszłości. Uważam, że jesteśmy jednak dość mocno zdemoralizowaną grupą zawodową.
Uważam tak, mimo aktywnego działania w tej "formacji' ponad 20 lat.
Oczywiście, w wielkim stopniu na postawy ludzi mają wpływ działania, przykłady, wzorce ze strony autorytetów i przełożonych, a do nich nie za bardzo mamy jakoś szczęście.
 
A żeby było też trochę "na temat" i nieco bardziej optymistycznie w temacie emerytur, proponuję zastanowić się nad argumentacją, która nie jest za bardzo zgrana.
Chodzi mi o wyjście "z narożnika" w dyskusji w postaci licytowania się, kto bardziej z nas zasługuje/wobec kogo bardziej uzasadnione jest przyznanie emerytur mundurowych.
Zauważcie Państwo, że rozmawiamy trochę nie na temat. W innych służbach jest taki standard, że emerytury mundurowe są dla wszystkich funkcjonariuszy. Do dowartościowywania funkcjonariuszy zasługujących na lepsze świadczenia służą rozwiązania w postaci przeliczania stażu emerytalnego wg specjalnych zasad - np. w odniesieniu do osób pełniących służbę "na pierwszej linii" z narażeniem życia lub zdrowia (oddziały antyterroryst., płetwonurkowie, agenci wywiadu itp.). Wtedy jest np. 1,5 roku stażu za rok faktycznej służby.
Nie dyskutujmy więc o tym, czy tylko część wykonująca określone zadania zasługuje na "emki".
Po drugie myślę, że Sławek mógłby wystąpić do organizacji ZZ innych służb lub bezpośrednio do samych Komend Głównych o udzielenie informacji nt. liczby funkcjonariuszy, którzy w tych służbach spełniają ściśle literalnie wskazane kryteria nabycia uprawnień emeryt. wskazane przez TK w "naszej sprawie". No i oczywiście, jaki procent stanowią ci funkcjonariusze w ogólnej liczbie funkcjonariuszy. Następnie porównałbym te wskaźniki procent. z naszą SC, przyjmując, że zadania wskazane przez TK wykonują: DZ, ZP, DS, częśc. OC.
Może się okazać, że i w innych służbach tylko mała część funkcjonariuszy spełniłaby warunki wynikające z wyroku. A przecież wszyscy ci funkcjonariusze mają uprawnienia do emek. Mielibyśmy do dyspozycji bardzo konkretną rzeczową argumentację.
Pozdrawiam
 
skomentowałem dzisiaj krytycznie pierwsze wystąpienie tzw. central związkowych.
jednak milczenie pod kolejnym komunikatem wydaje się symboliczne.
wydaje się, że jedyne co z tego wynika to powszechne niedowierzanie !
trudno pogodzić się zmyślą, że polemizowało się w przeszłości z takim "nic".
z ludźmi uważającymi się za liderów, którzy okazali się być poniżej jakiegokolwiek poziomu nawet jak na niniejsze forum.
to naprawdę smutne, że ci ludzie przez tyle czasu znajdowali kadry ich wspierające i legitymizujące ich przed środowiskiem.
to co dzisiaj przeczytaliśmy to po prostu wstyd dla całego środowiska.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie wiem jak to zrobimy,nie wiem jakim sposobem i nie wiem kto komu i na ile ustąpi.... Cel jest jeden i wszystkie związki MAJĄ OBOWIĄZEK SIĘ DOGADAĆ I MÓWIĆ PRZED USTAWODAWCĄ JEDNYM GŁOSEM. Docierajcie się jak chcecie ale przrd ustawodawcą ma być JEDEN GŁOS I JEDEN FRONT. Tego ja żądam i o to proszę.
 
A Federacje,Zrzeszenia i inni też macie ustąpić w tej chwili nie ma nic ważniejszego jak sprawa emerytur. Animozje na bok do ciężkiej cholery (ta uwaga dotyczy wszelkich organizacji,struktur,podstruktór i wszelakich innych bytów związkowych S.C.)Ważny jest consensus,ważna przyszłość zarówno formacji jaką jest S.C. jak i nasza osobista. Jak można napiisać jaśniej? Macie wszyscy się dogadać i traktujcie to jako ROZKAZ,JASNE??? TAK MA BYĆ JAK NAPISAŁEM!!! I tak będzie !!!! Obowiązkiem związków jest dopilnować sprawy a obowiązkiem szeregowych związkowców jest czynne wspieranie działaczy. Co do mnie protestowałem czynnie tak na zachodzie jak i na wschodzie. Macie się dogadać a przed Władzami JEDEN GŁOS JEDNO STANOWISKO. TEGO ŻĄDAM. I tego żąda wielka masa funkcjonariuszy i pracowników. Panie Jacku,Panie Sławku,i Panie i Panowie działacze NIE WIEM JAK I W JAKI SPOSÓB ALE MACIE SIĘ DOGADAĆ. Przed Ustawodawcą ma być JEDEN WSPÓLNY GŁOS !!!!Jak to zawalicie to sam do każdego na własny koszt przyjadę i powiem to co powiem chociaż nie będzie to miłe. A kto mnie zna to wie że jestem w stanie to zrobić. MA BYĆ WSPÓLNE STANOWISKO I WSPÓLNY FRONT !!!! Do dzieła!!!!
 
Ostatnia edycja:
uderz w stół a nożyce się odezwą ... z kim mamy się porozumiewać, z tym "intelektualnym dnem" które nam tak stręczysz.
gadaj sobie z Federacją, Zrzeszeniami i innymi sam i nie rób z nas wariata kolego, znajdź sobie innych naiwnych dla swoich żądań.
dogadać się można z ludźmi o minimum klasy ale maski spadły i chyba nie tylko ty nie zrozumiałeś.
śmieszne jest to żądanie zgody wbrew faktom.
nawet bez tego porozumienia reprezentowanie fc w sprawie emerytur jest możliwe.
powiem więcej, będzie większa gwarancja na końcowy sukces.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
dlaczego nikt nie pisze ze bycie sluzba mundurowa wiaze sie nie tylko z przywilejem ale i z woeloma ograniczeniami i wymogami?Np.pisze tu o zdrowiu-ciekawe ile osob odpadloby na badaniach przed msw ? A u nas pracuja ludzie ze schorzeniami ktore z automatu wykluczaja z pracy w sluzbach.Inna sprawa kazdy krzyczy ze status mamy jak funkcjonariusze innych sluzb,ale czy my jestesmy sluzba bezpieczenstwa kraju?Czy u nas jak chce zwolnic sie z pracy do domu bo boli mnie zab to najpierw wiezie przelozony na komende dmuchac?Czy mamy kontrole wewnetrzna z prawdziwego zdarzenia typu bsw czy operacyjni ktorzy interesuja sie nasza osoba takze po sluzbie?Ile osob uczestniczy w zajeciach titi tzw wf-ie?Ile razy mieliscie tzw dyzur domowy? Mimo ze jest taki zapis w ustawie to nie znam nikogo kto by kiedykolwiek go pelnil a w sluzbach jest zawsze wyznaczony ktos kto ma sie stawic do pracy w przypadku nieobecnosci osoby z grafiku.
itp itd. I nie drzyjcie sie zaraz ze prowokuje tez bym bardzo chcial emeryture po 15 latach ale wiem z czym to sie wiaze
 
Ostatnia edycja:
dlaczego nikt nie pisze ze bycie sluzba mundurowa wiaze sie nie tylko z przywilejem ale i z woeloma ograniczeniami i wymogami?Np.pisze tu o zdrowiu-ciekawe ile osob odpadloby na badaniach przed msw ? A u nas pracuja ludzie ze schorzeniami ktore z automatu wykluczaja z pracy w sluzbach.Inna sprawa kazdy krzyczy ze status mamy jak funkcjonariusze innych sluzb,ale czy my jestesmy sluzba bezpieczenstwa kraju?Czy u nas jak chce zwolnic sie z pracy do domu bo boli mnie zab to najpierw wiezie przelozony na komende dmuchac?Czy mamy kontrole wewnetrzna z prawdziwego zdarzenia typu bsw czy operacyjni ktorzy interesuja sie nasza osoba takze po sluzbie?Ile osob uczestniczy w zajeciach titi tzw wf-ie?Ile razy mieliscie tzw dyzur domowy? Mimo ze jest taki zapis w ustawie to nie znam nikogo kto by kiedykolwiek go pelnil a w sluzbach jest zawsze wyznaczony ktos kto ma sie stawic do pracy w przypadku nieobecnosci osoby z grafiku.
itp itd. I nie drzyjcie sie zaraz ze prowokuje tez bym bardzo chcial emeryture po 15 latach ale wiem z czym to sie wiaze

95 procet z tego miałem. I co Ty ns to ?
 
uderz w stół a nożyce się odezwą ... z kim mamy się porozumiewać, z tym "intelektualnym dnem" które nam tak stręczysz.
gadaj sobie z Federacją, Zrzeszeniami i innymi sam i nie rób z nas wariata kolego, znajdź sobie innych naiwnych dla swoich żądań.
dogadać się można z ludźmi o minimum klasy ale maski spadły i chyba nie tylko ty nie zrozumiałeś.
śmieszne jest to żądanie zgody wbrew faktom.
nawet bez tego porozumienia reprezentowanie fc w sprawie emerytur jest możliwe.
powiem więcej, będzie większa gwarancja na końcowy sukces.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Ja tylko ŻĄDAM ZGODY!!!! Ponieważ brak zgody wielokrotnie Nas utopił. Proszę a wręcz żądam zgody. Niech usiądą nawet się pobiją ale po tym ma być JEDEN GŁOS!
 
sorry za uwagę ale np. w policji czysto fizycznie czasami pracuje na pewno prewencja.
reszta raczej pracuje głową i na pewno kryterium fizyczne nie jest najważniejszym punktem odniesienia.
co oczywiście nie znaczy, że funkcjonariusz nie musi spełniać podstawowych wymogów zdrowia i sprawności fizycznej.
pytania i problemy, które akcentujesz są ważne ale w problemie emerytur nie najważniejsze.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
To ze nie wierze!Miales wypadek drogowy z ktorego tlumaczyles sie przelozonym?Poprawiales po kontroli oswiadczenie majatkowe ktorego my mamy jakas okrojona wersje.Ilu u ciebie w pracy chodzi na spb?ilu jest po zawalach wylewach i ma inne schorzenia?Ile pan chodzi w czerwonych butach albo z odkrytymi palcami i bez kapelusza?I takich przykladow jest milion bo jest burdel a nie mundurowka!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
To ze nie wierze!Miales wypadek drogowy z ktorego tlumaczyles sie przelozonym?Poprawiales po kontroli oswiadczenie majatkowe ktorego my mamy jakas okrojona wersje.Ilu u ciebie w pracy chodzi na spb?ilu jest po zawalach wylewach i ma inne schorzenia?Ile pan chodzi w czerwonych butach albo z odkrytymi palcami i bez kapelusza?I takich przykladow jedt milion bo jest burdel a nie mundurowka!!!!!!
U mnie wielu alokwanych umarło_Oświadczenia majątkowe-mamy niemal takie same na tych samych stanowiskach (S.G -S.C) Niemal wszyscy są rozwiedzieni. Reszta trwa bo trwa. Nikt nie chodzi bez kapelusika czy z pazurami na zewnątrz.Wypadek drogowy też miałem-nie z mojej winy-i też musiałem się tłumavzyć. W Policji czy S.G. tak naprawdę mało kto ma takie prawdziwe egzaminy z SPB WF itd itp. Co do zawałów i wylewów...dwa tygodnie temu jako kompania honorowa uczciliśmy pogrzeb kolegi. Mój kolego lat 47alokowany miał udar i zmarł na cmentarzu. Starczy czy coś jeszcze dodać?
 
Ostatnia edycja:
sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ostatnia edycja:
Zastanow sie co piszesz?ze uczciliscie pamiec zmarlego kolegi warta ok ladnie ale o co ci chodzi?To nie czyni z nas sluzby.Jest burdel organizacyjny i zero profesjonalizmu czego przykladem jest film wrzucany w temacie chaos-ludzie z wzp robia kontrole ale nie wiedza jak to robic i robia szkolne bledy.Cos sie dzieje na przejsciu nie sztampowego i jest burdel.U nas baby chodza jak chca szczegolnie w izbie ale i na przejsciu znalezc taka w czapce na lubie to nie problem.Przykre to jest co napisze ale jako szeregowy funkcjonariusz tej sluzby stwierdzam ze emerytury sie nam przy takiej organizacji wewnetrznej nie naleza pomimo tego ze ta praca jest naprawde ciezka.Porownujac nas z SG wypadamy smiesznie
 
sokole, co do jednego głosu to zgoda i w środowisku po wyroku TK raczej różnic nie ma.
problem jest z urażoną ambicją ludzi, którzy w nasze emerytury nie wierzyli i swoim działaniem utrudniali i nadal utrudniają ich uzyskanie.
mamy w ciemno uwierzyć, że ci sami liderzy ogłaszając swe "blankietowe" poświęcenie dla służby postanowili się realnie zmienić ?
ich wystarczająco definiuje dotychczasowy dorobek i skutek ich działań dla środowiska.
proponujesz byśmy zapomnieli i oślepli, bo tobie potrzebna jest zgoda.
załóż swój związek i zadeklaruj się na organizowane przez Celników PL spotkanie - będzie realna wartość dodana.
reszta to chciejstwo.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Zastanow sie co piszesz?ze uczciliscie pamiec zmarlego kolegi warta ok ladnie ale o co ci chodzi?To nie czyni z nas sluzby.Jest burdel organizacyjny i zero profesjonalizmu czego przykladem jest film wrzucany w temacie chaos-ludzie z wzp robia kontrole ale nie wiedza jak to robic i robia szkolne bledy.Cos sie dzieje na przejsciu nie sztampowego i jest burdel.U nas baby chodza jak chca szczegolnie w izbie ale i na przejsciu znalezc taka w czapce na lubie to nie problem.Przykre to jest co napisze ale jako szeregowy funkcjonariusz tej sluzby stwierdzam ze emerytury sie nam przy takiej organizacji wewnetrznej nie naleza pomimo tego ze ta praca jest naprawde ciezka.Porownujac nas z SG wypadamy smiesznie

Serio Tobie napiszę. Panie i Panowie z S.G. -nie macie lekko,wiem tyramy razem Ale nie wytrzymuję nerwowo jeśli mój kolega pisze takie bzdury. Człowieku-byłeś,widziałeś,tyrałeś tam??? WIesz w ogóle o czym piszesz ?
 
Back
Do góry