• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Egzamin ZKC 17-18 grudzień

Powiem inaczej. Jezeli nie wejdzie to świeżaki spakują walizki i wyjadą do Anglii, Iralndi, czy Niemiec. Perspektywa 1300 przez 3 lata wesoła nie jest. Zwalaszcza w duzych miastach.

Samo wynajecie kawalerki to juz prawie 1500 miesiecznie wow
 
śweżaki odejdą to przyjmą nowych w końcu oni za to nie zabula tylko my przeciez to państwowa kasa a taka się najlepiej przewala

pozdro.
 
he,he,he,he......

no i mnie w końcu kopnął w tyłek zaszczyt egzaminu zawodowego

jak tak patrze z perspektywy tych 2,5 roku służby to wiem jedno ta firma potrzebuje dobrego menadzera

z własnego podwórka wiem że jeden pracuje 5 leniuchuje
i tak mozna by wymieniac.........

ale nie to jest chore najbardziej

porażka jest cały system szkolenia i finansów z tym związanych
system ten jest niecelowy i błedny w swym założeniu bo do jednego wora wsypano cło i niby celników z SNP i AKCYZY


po drugie to żadna firma nie inwestuje w pracownika przez 3 lata tylko po to aby kopnąc go w dupsko na jednym jedynym teście
coś takiego w normalnej firmie jest nie do pomyślenia
ale u nas kasa idzie z góry a kasa państwowa to kasa niczyja i dlatego łatwo ja przewalac

ja osobiście zlewam na ten egzamin wiem że zdanie go to w 10% wiedza reszta to fart i współpraca z innymi (tak wyglada to z perspektywy pracownika SNP, na cały test jest 10 pytań z akcyzy czyli z mojej działki)

nie mam zamiaru zaśmiecac sobie HD bzdurami z granicy
wolę iśc dalej w kierunku podatków ,ukierunkowywac sie

niestety w tej firmie nie jest to realne

przynajmniej narazie

pozdro. dla wszystkich zdających
 
do Gościa he, he, he

To zacznij się w końcu uczyć chłopcze. Marudzisz że to czy tamto cię nie interesuje. Może jednak cię przertasta ogrom wiedzy do przyswojenia. Nie robiło sie nic przez 2.5 roku to teraz smutne żale. Tm gdzie pracuję także funkcjonariusze SNP zdają egzaminy z oceną końcową 5 lub 4.
A co do podatków , jeżeli sądzisz że wiedza zdobyta w SNP daje ci podstawę do określenia sie jako osoby zainteresowanej podatkami to jeszcze długa droga przed tobą.
 
czy przerasta mnie ogrom wiedzy do pochłonięcia ????

raczej nie bo po pierwsze tego nie jest aż tyle na studiach prawniczych materiału na każdej sesji było o niebo więcej

problem nie polega na nauce czy przyswajaniu materiału

problem leży w celowości tego wszystkiego

jaki sens ma zaśmiecanie sobie twardego dysku sprawami strikte granicznymi kiedy ja na granicy pracował nie będę a nawet jak dostanę prikaz to serdecznie podziękuje

a druga sprawa to system egzaminu
ja czyli osoba z SNP na teście mam 80% pytan właśnie strikte celnych
wiedza ta do niczego mi nie jest potrzebna

zaraz ktoś powie że nie mam racji bo jestem w SC i powinienem miec pojęcie o wszystkim
ja uważam jednak że uniwersalnośc =przeciętności, ktoś kto jest do wszystkiego tak naprawdę jest do niczego bo niczego tak naprawde nie umie
natomiast kierunkowośc i specjalizacja to jest teraz w cenie

dlatego uwazam że cały system szkoleń jest z innej bajki
i wieku dobrych fachowców sie podkłada bo są instytucje w kraju które potrafią docenic ich wiedzę w danym zakresie
a SC w dużym stopniu eliminuje ich ze swojego grona

zresztą za takie pieniądze to nawet motywacji nie ma aby sie uczyc ( tak między nami)

jak tak dalej pójdzie to SC bedzie sie kojarzyła z starszymi panami


pozdro.
 
w 100% zgadzam się z przedmówcą. cały ten ZKC to wielka ściema. może chodzi o to żeby takiego celnika awaryjnie możnabyło przenieść z jednego referatu do drugiego? trochę w akcyzie a jak brakuje w el. kalk. to tam przenieść? i czemu do #@## 3 lata sł. przygotowawcza????? czyli jak pracuję 2 lata, znam się na tym co robię a na teście nie zdam to dla SC jestem niepotrzebny. wtedy wezmą nowego, on się uczy 2 lata, już umie i nie zda. i znowu.....
 
Taka jest różnica między państwową a prywatną firmą: pracownik z 2 letnim doświadczeniem nie zda g.. wartego egzaminu w którym zawsze się trafiają błędne odpowiedzi (kto to układa?? kto jest za to odpowiedzialny??) i nie dostaje się do służby stałej, a w prywatnej firmie pracownik z pół rocznym doświadczeniem jest zatrzymywany podwyżkami (zależy od firmy i stanowiska).

Jaki jest w ogóle sens tego egzaminu? Bo wartości merytorycznej to on nie ma żadnej.
 
Zgadzam sie z moimi 3 przedmowcami
Gnije w SzNP od roku i szczerze mowiąc to sama myśl o przyswajaniu wiedzy z cła doprowadza mnie do.....
Zastanawiam się kto z osob dopowiedzialnych za szkolenia w SC ma jakie kolwiek pojecie o SzNP?
Porażka dla władzy.
Mam pytanie do kolegow. Wlasnie kilka dni temu musialem okreslic jakie moduly mnie interesuja tzn wybrac 3 z kilkunastu. Niestety nikt nie mial ochoty powiedziec dlaczego teraz jaki ma to cel i czego sie spodziewac w najblizszym czasie jesli chodzi o Szkolenia ZKC i cala to fanaberie. Przelozeni nie wiedza IC olewa itd. Czy moze ktos mi powiedziec z autopsji co bedzie dalej i jak to przebiega w czasie? Bede wdzieczny Pozdrawiam
 
Anonymous napisał:
wybierz takie moduły które przydadzą sie poza SC, sugeruję podatkowe :wink:
Tak zrobilem.
Tylko ta umowa mnie przeraża.
Kiedy moge sie spodziewac jakis terminow? Czy tradycyjnie na łapu capu jak to bywa w SC?
 
ja też ci też radze wybierz moduły podatkowe( ordynacja, zagadnienia podatkowe, i np psychologia kontroli bardzo fajny i ciekawy modulik)

wbrew pozorom podatki to działka z przyszłością
w przeciwieństwie do tych celnych pierdół i pierdółek
 
Pytania

Mam prosbe czy ktos moze napisac gdzie mozna dorwac testy z egzaminu ZKKC ogolnego juz po przebyciu wszytskich modułów?
Pozdrawiam
 
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na ile dni wcześniej funkcjonariusz musi być powiadomiony o egzaminie i z jakiego przepisu to wynika?
 
EGZAMIN 17-18

mam pytanie, czy ktoś z was wybiera się na egzamin w grudniu??? jeśli tak to możliwe że sie spotkamy, podobno na ostatnim egzaminie nie było zbyt kolorowo, bo komisja była z ministerstwa i podpowiadała błędne odpowiedzi więc tylko na siebie nawzajem można liczyć.

jeśli chodzi o czas w jakim Izba powiadamia o wyjeździe na egzamin, to ja się dowiedziałam na miesiąc przed egzaminem ale to tylko dlatego że sama dzwoniłam i się wypytywałam w kadrach o terminy najbliższych egzaminów.

ja jestem po 2 modułach i teraz się wybieram na trzeci, zdecydowanie mogę polecić moduł. Psychologia oraz procedura tranzytu ( z Anatolem Panasiuk)- super moduł i facet dobrze tłumaczy.

jeśli macie jakieś informacje odnośnie najbliższego egzaminu, testy , pytania lub coś innego to byłabym wdzięczna za jakiś przeciek.
 
Mam termin na grudzień ale nawet się nie uczę, nawet jechać mi się nie chce. Podobnie zresztą jak reszcie którzy mają ze mną jechać.

Bo po co Ci to? Planujesz zostać w tej "pracy"?
 
heheheh

widzę ze koleżanka pszczółka to bardzo ten egzamin przeżywa

pytanie tylko czy jest sens sie tak stresować

bo niby czym

co ta praca w stanie jest dac oprócz odpowiedzialności uwsteczniania sie

perspektyw dla młodych nie ma

wiec ja nie kumam czego wy tak sie stresujecie

jeżeli bym zarabiał 2500 netto to bym się uczył bo byłaby motywacja
i zal takiej pracy

a tak to ta 1450 to mi na opłaty i paliwo ledwo starcza

śmiech na sali
 
Back
Do góry