• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki Brexit-owe dla funkcjonariuszy

Ciekawe który ,, łaskawy i miłosierny" podzielił brexitowe na Lubelszczyźnie?
Z tego co mi wiadomo, najpierw poszło do izby info o ilości osób z każdego oddziału/komórki uprawnionych do brexitowego - sama cyfra, bez nazwisk, stanowisk, wykonywanych obowiązków na oddziale, itp. itd., stąd zapewne te niskie procenty w IAS Lublin. Później kierownik oddziału/komórki przydzielał. Jaki był klucz przydziału nie wiem, nie wiem czy były widełki czy każdemu po równo. Nie wiem, czy jakieś komórki wewnętrzne w delegaturach/LUCS były do tego nominowane. Fakt, że wyszło 700 pln brutto - 616 zł na rękę. Co przy dodatku w IAS Bydgoszcz (kilkanaście tysięcy złotych) jest po prostu beznadziejne.
 
Wcześniej ktoś pisał, że w Lub bardzo dużo ludzi miało dostać, wolałbym by dużo ludzi dostało np 600 niż tylko garstka tysiące, lepiej niż tak, że ludzie odprawiali, a tylko garstka z tych ludzi dostała grubo
 
Podobno Lublin wypłacił brexit :) i to sumkę 3 cyfrową. Ale czego się spodziewać gdy grono mł. ekspertów w tych zaniedbanych izbach ma mnożnik 2.0 :)
 
Podobno Lublin wypłacił brexit :) i to sumkę 3 cyfrową. Ale czego się spodziewać gdy grono mł. ekspertów w tych zaniedbanych izbach ma mnożnik 2.0 :)
Sumka 3cyfrowa nam w zupełnym stopniu wystarczy. Moje 616 pln jest w sam raz. Wiem, że brexit mnie nie dotyczy. Co innego OC wewnętrzne. Nigdy bym się z nimi za robotę nie zamienił. Cenię sobie nocki, śwęta, EX z GB zrobione po brexicie i stwierdzenie szofera, że on "nie znał", jego pobyt tygodniowy na placu. Chęć pomocy ww. A to wszystko w przyjaznej, nie znającej przymusu odprawy jak największej liczby pojazdów atmosferze. Kiedy plac jest pusty, a jedynym zmartwieniem są zbyt głośno ćwierkające skowronki. Wiosna kurwa właśnie. Także koledzy z innych Izb, którzy tak dzielnie oparli się brexitowej kreaturze.... Dziękuję za wsparcie i odsyłamie gniotów na granicę. Za wasze poświęcenie. MAM NADZIEJĘ, ŻE wasze wyniki wsparły naszą organizację. Tak trzymać. Reasumując... My wszyscy klikacze z granicy wschodniej dziękujemy po sześćcokrość (slownie to tyle samo) za wsparcie, zrozumienie i słowa.oburzenia OC wewnętrznych. Zawsze razem, co nie!? P.S. nigdy nie wesprę działań żadnych ZZ typu strajk itp. które miałyby dotyczyć granicy zewnętrznej. Dosyć tyrania w myśl politycznej poprawności na ogół nas, czytaj KAS. Granica to granica! Reszta niech się sama żywi, parafrazując Was. Dziękuję
 
Nigdy nie było i raczej nie będzie sprawiedliwośći granica wschodnia zawsze będzie źle traktowana niestety. Robimy kawał dobrej roboty i nikomu nie potrzebnej
 
Ostatnia edycja:
Sumka 3cyfrowa nam w zupełnym stopniu wystarczy. Moje 616 pln jest w sam raz. Wiem, że brexit mnie nie dotyczy. Co innego OC wewnętrzne. Nigdy bym się z nimi za robotę nie zamienił. Cenię sobie nocki, śwęta, EX z GB zrobione po brexicie i stwierdzenie szofera, że on "nie znał", jego pobyt tygodniowy na placu. Chęć pomocy ww. A to wszystko w przyjaznej, nie znającej przymusu odprawy jak największej liczby pojazdów atmosferze. Kiedy plac jest pusty, a jedynym zmartwieniem są zbyt głośno ćwierkające skowronki. Wiosna kurwa właśnie. Także koledzy z innych Izb, którzy tak dzielnie oparli się brexitowej kreaturze.... Dziękuję za wsparcie i odsyłamie gniotów na granicę. Za wasze poświęcenie. MAM NADZIEJĘ, ŻE wasze wyniki wsparły naszą organizację. Tak trzymać. Reasumując... My wszyscy klikacze z granicy wschodniej dziękujemy po sześćcokrość (slownie to tyle samo) za wsparcie, zrozumienie i słowa.oburzenia OC wewnętrznych. Zawsze razem, co nie!? P.S. nigdy nie wesprę działań żadnych ZZ typu strajk itp. które miałyby dotyczyć granicy zewnętrznej. Dosyć tyrania w myśl politycznej poprawności na ogół nas, czytaj KAS. Granica to granica! Reszta niech się sama żywi, parafrazując Was. Dziękuję
Nie chcę wyjść na chama ale od dawna ludzi wysłanych do was z interioru bardziej niż odległość przeraża możliwość wywalenia ze służby z powodu trafienia na takich co biorą w rączkę (ty nie będziesz brać więc cię zakapują że bierzesz) a niektórzy wspominali o podrzucanych prochach czy nocnym zbieraniu minerałów do plecaka z dna jeziora i mówię o tym bez związku z Bobrownikami bo te opowieści są o wiele starsze.
 
O opowieściach "mchu i paproci" słyszałem już niejednokrotnie, proszę o dowody, w innym razie są to zwykłe pomówienia. Ludzi z interioru przeraża bardziej konieczność pracy "tu i teraz", że nie ma tygodnia na rozgryzienie i doczytanie, co w danym przypadku należy zrobić, że nie ma czasu na kawę, pogaduchy czy zwykłą przerwę, tylko trzeba zap...alać na słupki i cyferki naczelnictwa. Kolega arkuu bardzo dobrze (i mocno sarkastycznie) to podsumował.
 
Witam.
Słychać cos u was o dodatkach brexitowych ?
Mają być październik/listopad, kryteria podziału takie jak w marcu, mimo prób rozszerzenia grona beneficjentów. Radcowie prawni nie znaleźli luk w wytycznych tak żeby się więcej osób załapało 😏
 
Podzielam taką nadzieję, choć jak mawiają, nadzieja matką głupich.
Tacy dostali już dodatki w marcu za rok 2022, obecne dodatki brexitowe maja być za okres styczeń - wrzesień 2023, wiec ewentualnie mogą dostać za kilka pierwszych miesięcy roku jeśli faktycznie pełnili jeszcze służbę
 
jak to jest z tą kasą, czy jest ona trzymana na kontach w euro czy w złotych, czy są odsetki, na co idą odsetki, dlaczego jedne Izby płacą miesięcznie a inne w 2 ratach, co z osobami, które odchodzą np we wrzesniu czy dostaną kasę, a co z osobami, które zmieniły komórkę?
 
Back
Do góry