• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki Brexit-owe dla funkcjonariuszy

pante

Użytkownik
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
141
Punkty reakcji
8
Na jednej z IAS pojawiła się informacja o wypłacie dodatków Brexitowych około 800 zł/miesiąc ( za okres 2 lat !!! ) Dlaczego związki w tej sprawie nic nie działają ?

Dotyczy tej sprawy: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/pobrexitowa-rezerwa-dostosowawcza

(...)

Kogo obejmie wsparcie?

Środki z pobrexitowej rezerwy dostosowawczej zostaną przeznaczone w większości dla przedsiębiorców dotkniętych negatywnie skutkami brexit oraz częściowo dla administracji publicznej, której działalność związana jest w szczególności z funkcjonowaniem kontroli granicznych, celnych, sanitarnych i bezpieczeństwa.

(...)
 
To nie wszystkich dotyczy, tylko tych co robią odprawy z GB. Nie będzie to duża grupa osób.
 
Na jednej z IAS pojawiła się informacja o wypłacie dodatków Brexitowych około 800 zł/miesiąc ( za okres 2 lat !!! ) Dlaczego związki w tej sprawie nic nie działają ?

Dotyczy tej sprawy: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/pobrexitowa-rezerwa-dostosowawcza

(...)

Kogo obejmie wsparcie?

Środki z pobrexitowej rezerwy dostosowawczej zostaną przeznaczone w większości dla przedsiębiorców dotkniętych negatywnie skutkami brexit oraz częściowo dla administracji publicznej, której działalność związana jest w szczególności z funkcjonowaniem kontroli granicznych, celnych, sanitarnych i bezpieczeństwa.

(...)
Która to IAS?
 
Podobno środki maja trafić do OC i COC, nie wiem jak w innych Izbach, czy każdy IAS ustala to sam czy MF podjął decyzje odgórnie „komu się należy”.
 
Na jednej z IAS pojawiła się informacja o wypłacie dodatków Brexitowych około 800 zł/miesiąc ( za okres 2 lat !!! ) Dlaczego związki w tej sprawie nic nie działają ?

Dotyczy tej sprawy: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/pobrexitowa-rezerwa-dostosowawcza

(...)

Kogo obejmie wsparcie?

Środki z pobrexitowej rezerwy dostosowawczej zostaną przeznaczone w większości dla przedsiębiorców dotkniętych negatywnie skutkami brexit oraz częściowo dla administracji publicznej, której działalność związana jest w szczególności z funkcjonowaniem kontroli granicznych, celnych, sanitarnych i bezpieczeństwa.

(...)
Tez jestem bardzo ciekawa, która IAS. W mojej nikt nic nie wie.
 
Mam tylko nadzieję, że w tym przypadku Związek zadba interes funkcjonariuszy, którzy odejdą na emerytury styczeń luty 2023, a przez Brexit mieli kilkaset procent więcej pracy w latach 2021/2022.
Jestem przekonany, że wcześniej niż 1.03. wypłat nie będzie 😉 już zadbają o oszczędności na emerytach
 
Będą, bynajmniej nic się nie mówi, aby miało być odwrotnie. To są pieniądze z zewnątrz i wystarczyło zawnioskować. Nie można ich przeznaczyć na nic innego.
 
Coś więcej słychać na temat Brexitu? Czy ktoś wie wiecej , czy dla COC również przewidziane są dodatki Brexitowe. Robi się w roku tysiace ecyzji korygujacych zgłoszenia czy potwierdzenia wywozu na podstawie dowodów alternatywnych
 
Coś więcej słychać na temat Brexitu? Czy ktoś wie wiecej , czy dla COC również przewidziane są dodatki Brexitowe. W Referatach Postepowania Celnego robi się w roku tysiace decyzji korygujacych zgłoszenia celne czy dokonuje się bardzo dużo Decyzji potwierdzająych wywoz towaru na podstawie dowodów alternatywnych.
 
Back
Do góry