• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki Brexit-owe dla funkcjonariuszy

Kwota zależy od tego ile gęb jest do wykarmienia w danym UCS - bo bezpośredni i pośredni wpływ brexit miał na komórki OC, CKR, CZR, COC a zawsze dorzucić się mogą CZS, CZO, CAR, CKK , CZT tak naprawdę jedyne komórki które pod to nie mogą się podczepić to CWW, COL i CZA (ale znając życie to CZA zawsze pod wszystko da się radę podczepić)
CZR i brexit? Bardzo ciekawe połączenie, ale nie widzę związku. Możesz wyjaśnić? W CKR jeszcze rozumiem bo są osoby zajmujące się kontrola przedsiębiorców, wiec firma handlująca z UK może się trafić, ale to są jednostki, a nie całe działy.
 
CZR i brexit? Bardzo ciekawe połączenie, ale nie widzę związku. Możesz wyjaśnić? W CKR jeszcze rozumiem bo są osoby zajmujące się kontrola przedsiębiorców, wiec firma handlująca z UK może się trafić, ale to są jednostki, a nie całe działy.
Wystarczy że będą mieć zatrzymania na drodze aut z brytyjskimi blachami
 
A to przed brexitem takich nie zatrzymywali? Bo nie rozumiem wzrostu zadań i pracy w tym przypadku
Jeśli wyjdzie że ilościowo zatrzymują ich teraz więcej to mogą powiedzieć że to też przez brexit - mądra głowa zawsze znajdzie sposób, w moim UCS podobno (słyszałem tylko relację)CZR ogłosił że brexit też na nich wpłynął.
 
Jeśli wyjdzie że ilościowo zatrzymują ich teraz więcej to mogą powiedzieć że to też przez brexit - mądra głowa zawsze znajdzie sposób, w moim UCS podobno (słyszałem tylko relację)CZR ogłosił że brexit też na nich wpłynął.
Może jeszcze dodatek od Toyoty bo teraz ich więcej na drogach i ich więcej zatrzymują. Dawno nie słyszałem większej głupoty, ale ludzie faktycznie wymyślą wszystko byle dostać jakiś pieniądz. BAR to pieniądze z Unii, która jasno określiła komu mogą się należeć. Współczuje przy kontroli wydatkowania środków unijnych, jeśli w jakimś IAS ktoś robi takie nadinterpretacje.
 
A to przed brexitem takich nie zatrzymywali? Bo nie rozumiem wzrostu zadań i pracy w tym przypadku
Komórki i ludzie wykonujący "podpadające czynności" dawno już są przydzielone/ni - to wiem na pewno. Szczegółów ( kto się załapał ) nie znam ( na pewno OC) ale w związku z powyższym nie ma o co kopii kruszyć - komu się bardziej należy. Chociaż oczywiście jak się komuś chce ...........
 
Komórki i ludzie wykonujący "podpadające czynności" dawno już są przydzielone/ni - to wiem na pewno. Szczegółów ( kto się załapał ) nie znam ( na pewno OC) ale w związku z powyższym nie ma o co kopii kruszyć - komu się bardziej należy. Chociaż oczywiście jak się
Komórki i ludzie wykonujący "podpadające czynności" dawno już są przydzielone/ni - to wiem na pewno. Szczegółów ( kto się załapał ) nie znam ( na pewno OC) ale w związku z powyższym nie ma o co kopii kruszyć - komu się bardziej należy. Chociaż oczywiście jak się komuś chce ...........
Jest jeszcze druga transza i jak widać będą próby „załapania” się na kasę.
 
Jest jeszcze druga transza i jak widać będą próby „załapania” się na kasę.
Tu nie jestem pewien, czy można coś zmienić w 2 turze (poza kosmetyką np ktoś trafił do innej komórki org). Być może, chociaż po mojemu nie.
 
A w jaki sposób Brexit dotyczy CKR? Fajnie by było, ale nie widzę związku.
CKR mają w swoich zakresach także kontrole celne w tym kontrole w trybie art. 48 KC oraz tzw. kontrole losowe oraz kontrole procedur uproszczonych. Nie wiem, czy tak jest we wszystkich izbach, ale w niektórych tak jest.
 
Kwota zależy od ilości osób które są przewidziane do otrzymania dodatku w IAS później jest jeszcze podział na grupy mnożnik np.1 lub 0.7 to już decyzja wewnętrzna.

Wysłane z mojego moto g42 przy użyciu Tapatalka
 
CKR mają w swoich zakresach także kontrole celne w tym kontrole w trybie art. 48 KC oraz tzw. kontrole losowe oraz kontrole procedur uproszczonych. Nie wiem, czy tak jest we wszystkich izbach, ale w niektórych tak jest.
Kontrole z art.48 ukc postimportowe i kontrole uproszczeń przeprowadza u nas CKK, a nie CKR. Widocznie bywa różnie w poszczególnych ucs-ach.
 
A co ma piernik do wiatraka?! Dodatki kontrolerskie mają te komórki które prowadzą kontrole jak sama nazwa wskazuje. Dodatek brexitowy dotyczy zwiększenia obciążenia pracą w związku z wyjściem GB z UE.

I w związku z tym CKK dostaną dodatek brexitowy, czy nie?
Nie ty będziesz decydować komu się należą.
 
Właśnie problem w tym, że w różnych izbach/urzędach te same czynności są wykonywane w zupełnie różnych komórkach, zależnie od przyjętego regulaminu. Przekłada się to także na wolną amerykankę w przydzielaniu dodatków brexitowych. Moim zdaniem powinny być jakieś odgórne ustalenia i tyle! Ale chyba jest już za późno!
 
Nie ty będziesz decydować komu się należą.
A odniosłaś wrażenie, że mam taki zamiar?! Chodzi o to aby było jednolicie. Jeśli ktoś uzna, że tylko OC dostaną ten dodatek to OK tylko niech tak będzie we wszystkich izbach, a nie w jednej dodamy jeszcze COC, w innym CKK, a jeszcze w innym CKR czy CZR, bez wnikliwej analizy kto jakie czynności wykonuje i w jakim zakresie. Teraz to i tak już raczej dyskusje nad rozlanym mlekiem!
 
Back
Do góry