• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

Pan Ludwiński a przede wszystkim niejaki Radny plują żółcią i jadem nie tylko na nas. Dziwię się że ktokolwiek z funkcjonariuszy jest jeszcze w tych związkach. Więc tak naprawdę żadne jego wypowiedzi na nasz temat mnie już nie dziwią. Może myślą że im bardziej nas oczernia czy czy znieważa to im przybędzie członków związku? Wtedy miałoby to sens.
 

News z "bliźniaczej strony" - treść dotyczy żądania "RÓWNEGO" traktowania, a poparta jest "satyrą":

zadanie.png

Ktoś wyraźnie nie może się zdecydować, czy w końcu "sprawiedliwie", to zawsze oznacza "tak samo" bądź "po równo".
Z ich retoryki wynika, że owszem - tak samo - ale tylko w kwestii praw i przywilejów. Reszta jest milczeniem ...
 
Wchodzę dzisiaj z ciekawości na sk pl, a tam krucjata na Nasze urlopy 😁
Czy włodarze tamtego forum mają jakieś problemy ze sobą?
Czepiać się funkcjonariuszy o dodatkowe urlopy, a o przywilejach urzędników mianowanych nie wspominać. To się nazywa moralność Kalego.
Pomysły na listy się skończyły i nic ponad. Smutne.
 
Przeczytałem i nie widzę nic złego w tym, że chcą coś ugrać. Przecież nie chcą nam zabrać urlopów. Mógłbym się tylko przyczepić do sformułowania, że brak urlopów dodatkowych jest dyskryminacją w porównaniu z funkcjonariuszami. Nie, nie jest, jak ktoś chce mieć przywileje i obowiązki funkcjonaroisza niech zostanie funkcjonariuszem, a jak ktoś chce mieć deputat na węgiel niech zostanie górnikiem.
Osobiście też oczywiście bym wolał żeby autor tego listu nawet nie wymieniał słowa funkcjonariusz w swoich wypowiedziach, niech się porównuję do cywili w innych urzędach i na tym buduje swoją argumentację
 
@PJS po prostu nie na miejscu są te porównania. W mojej ocenie służą tylko szczuciu.
Tak jak piszesz niech zestawia cywili z cywilami, wtedy ma to sens.
 
Cywilni też mają dość!
Poniżej treść posta, od użytkownika tamtego forum:



Zakładam nowy wątek bo inne się już nie nadają.
Na ten moment oczekuję od ZZ zerwania negocjacji z rządem, MF, DIASami czy szefem KAS. Chciałabym by WASZE wysiłki i energia została skierowana na rozmowy z dużymi korporacjami i pracodawcami w kwestii przejęcia pracowników. Wiem, że potraficie. Wkładacie we wszystkie działania mnóstwo serca. A MY, czyli nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności z łatwością przyniosą korzyści w nowym miejscu pracy. Jesteśmy jak roboty. Znamy tajniki i felery wszelkich procedur, przepisów, ustaw i wykorzystywanych programów. Wiemy o czym statystyczny podatnik i przedsiębiorca zapomina, a co mogło by zwiększyć nadpłatę podatku. Wiemy jak przebiegają czynności i postępowania oraz jak działa machina wierzycielska czy egzekucyjna. Dajmy to wreszcie komuś innemu. Niech budżet sam się zapełnia.
Informacja o prowadzonych rozmowach powinna trafić do mediów. Tym samym koniec korespondencji i uczestnictwa w zebraniach, naradach i spotkaniach z naszym - tu wstaw przymiotnik
:)
- pracodawcą, zarówno tu w izbie jaki i tam w Warszawie. Koniec. koniec, koniec! Dosłownie. Już ich nie potrzebujemy.
Jestem zmęczona bezsilnością, niemocą i siłowaniem się z tymi ludźmi. Serio widzicie jeszcze ochotę na współpracę z nimi?
Zrzućmy się na wynajem billboardów (może jest szansa zrobić to ze składek?) i reklamujmy na nich naszych pracowników albo publikujmy niewygodną prawdę.
Im więcej NAS odejdzie (ale z nowym etatem), w jednym momencie tym lepiej. Zachęcajmy pracowników ZUS i sądów do wspólnego działania.

9 sierpnia 2021 proszę wybrać dzień wolnego, urlop na żądanie, L4 albo co tylko możecie... ZUS i sądy również.

Rozpoczynamy wątek DZIAŁANIE!!!
ZZ proszę o koordynację akcji w US.
Macie więcej pomysłów, a może propozycję ulepszeń tych, które padły? Piszcie!
 
@cat na skarbowych jest także informacja zamieszczona przez inspektora, że w piątek spotkanie z min. Patkowskim. Według mnie w czwartek powinien być już pierwszy znak naszego niezadowolenia, nawet choćby to miało być tylko wyłącznie komputerów.
 
@cat na skarbowych jest także informacja zamieszczona przez inspektora, że w piątek spotkanie z min. Patkowskim. Według mnie w czwartek powinien być już pierwszy znak naszego niezadowolenia, nawet choćby to miało być tylko wyłącznie komputerów.
Oczywistym jest, że przed spotkaniami z "górą", należy dawać swoim przedstawicielom dodatkowe argumenty
ale akurat w tym wypadku (nie chodzi tu o pierwsze - błędnie oczywiste skojarzenie z poniższym), stanowczo
byłoby lepiej ogłosić zrzutkę na lizaki ...
 
Na skarbowcach jest informacja o proteście opatrzona zdjęciem. Są tam panowie w kamizelkach koloru adekwatnego do tego związku. A tak na serio to w piątek pewnie rząd dogada się z jedynymi słusznymi związkami i załatwią ochłap.
 
Na skarbowcach jest informacja o proteście opatrzona zdjęciem. Są tam panowie w kamizelkach koloru adekwatnego do tego związku. A tak na serio to w piątek pewnie rząd dogada się z jedynymi słusznymi związkami i załatwią ochłap.
Raczej spotkanie się skróci...Wypowie się Patek i do domu:sleep:
 
Back
Do góry