• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

@Clomann szanuję Twoją postawę. Może gdyby się więcej takich członków miała Solidarność ten związek wyglądałby inaczej.
Niestety jak jest każdy widzi.
A ideały z lat 80tych? Obecna Solidarność ma niewiele z nimi wspólnego i samą nazwą mamią ludzi którzy podziwiali ówczesnych działaczy S.
Pozdrawiam normalnych członków Solidarności i innych związków
 
Ostatnia edycja:
Bardzo dobrze, że jest pluralizm. Że są różne związki. Bo są między nimi różnice i są różne cele. I to jest dobre. Dobra też jest między nimi konkurencja (jak wszędzie). Uczciwa konkurencja. Ale nie można zauważać, że wiele spraw jest wspólnych. A mam wrażenie, że obecnie w służbie/pracy celno-skarbowej tych wspólnych spraw jest więcej niż gdzie indziej. Na niezdrowym podziale pomiędzy związkowcami zyskuje przeciwnik. Podkreślę, że i moim zdaniem, tak dalekie poparcie reformy, przez Solidarność, było ogromnym błędem. Długa historia Kościoła, krótsza Związku pokazuje, że kiedy fratenizowały się z władzą zawsze na złe wychodziło to tym organizacjom. I przyznam też, że za podobnego w treści posta zostałem na portalu S zbanowany. Ale działam dalej. Jest tam też dużo pozytywów, a negatywy staram się poprawić. Chyba, że - powtórzę - to ja jestem w błędzie.
 
@bolo1999, w pełni zgoda. Ale S to znacznie więcej niż Pan L. i skarbowcy.pl

Po pierwsze, składam uszanowanie za Twój poprzedni post!

Po drugie, właśnie na podstawie tego Twojego (wytłuszczonego) zdania, acz przyjętego z ... odwrotnej strony,
pomimo mojej jawnej krytyki pana T.L. wcale go ostatecznie nie przekreślam! Nie widać tego na pierwszy rzut
oka ale jest oczywistym, iż prezentowane przezeń poglądy nie są do końca własne i całkiem czysto osobiste.

Według mnie, wynikają z ... wewnętrznej rozgrywki w "S", w której kilka, niekoniecznie wrogich nam osób,
wykorzystuje wrogie - bo "nośne" z natury rzeczy - poglądy populistyczne, by udowadniać swą "wierność"
ideową i niemożność jej "zdrady". Przypuszczam, a nawet jestem przekonany, że gdyby (PRZYKŁADOWO)
zabrakło któregoś z panów T.L. albo D.L. (ewentualnie jeszcze kogoś), którzy wzajemnie, a niepotrzebnie się
"nakręcają", rzeczowe porozumienie z ich Związkiem byłoby jak najbardziej prawdopodobne i możliwe.
Więcej - nie musiałoby żadnego z nich zabraknąć, gdyby zechcieli obdarzyć się nawzajem prawdziwym,
szczerym ... zaufaniem.

Przecież to "oczywista oczywistość" i rzecz w pełni naturalna socjologicznie, że jeśli w "głównym ośrodku"
brak jest pełnego, wzajemnego zaufania, to każde ustępstwo albo tylko próba rozważenia nawet
najlepszego ale "obcego" pomysłu, czy też wręcz propozycja choć samej, wyjaśniającej rozmowy, będzie
potraktowana jako "najczystsza zdrada" - a że w "S" zaufania nie ma - to jakiegokolwiek porozumienia
z nią być nie może ...

 
W "S" i innych konkurencyjnych związkach jest wielu naprawdę świetnych i porządnych związkowców. Nie uogolniajmy, bo można niesprawiedliwa ocena skrzywdzić wielu dobrych ludzi, ale niestety to co się dzieje na skarbowcach.pl mnie odpycha, przeraża i demotywuje.
Związek jest taki, jakich ma reprezentantów, przewodniczącego. Skoro takiego mają wodza, to znacze że w pełni go popierają i zgadzają się z jego działalnością - w szczególności formą poniżej krytyki.
 
Związek jest taki, jakich ma reprezentantów, przewodniczącego. Skoro takiego mają wodza, to znacze że w pełni go popierają i zgadzają się z jego działalnością - w szczególności formą poniżej krytyki.

Tu przejawia się dojrzałość. Konfrontacja vs. koncyliacja. Z tamtej strony zapiekla dialektyka i podgryzanie. A tu?
 
Tu przejawia się dojrzałość. Konfrontacja vs. koncyliacja. Z tamtej strony zapiekla dialektyka i podgryzanie. A tu?

Tu, jedni drugich staramy się uczyć dialogu i porozumienia.
Fakt - nie zawsze się to udaje, ale przynajmniej jest taka możliwość, bo nikt tego nie "wytnie" ...
 
Lama, kosmiczny błąd. Skoro takiego mamy wodza, to znaczy, że popiera go większość. Nie wszyscy. Ale nie znaczy to, że mam się zaraz wypisać i pluć na związek bo nie wybrano mojego kandydata. Jestem w nim bo popieram jego Statut. Identycznie jest z moim krajem, Polską. Napiszę Ci, że chyba w ciągu całego mojego długiego już życia nie rządzili w nim moi kandydaci. Obraziłabyś mnie pisząc, że popieram i zgadzam się z działalnością Prezydenta, Sejmu.
Ale nie wyjeżdżam, nie pluję na nich. Dalej tutaj mieszkam, pracuję, działam. Jestem Polakiem i nawet jestem dumny z tego. Pomimo, że mam takich reprezentantów. Pozdrawiam!
 
Bardzo dobrze, że jest pluralizm. Że są różne związki. Bo są między nimi różnice i są różne cele. I to jest dobre. Dobra też jest między nimi konkurencja (jak wszędzie). Uczciwa konkurencja. Ale nie można zauważać, że wiele spraw jest wspólnych. A mam wrażenie, że obecnie w służbie/pracy celno-skarbowej tych wspólnych spraw jest więcej niż gdzie indziej. Na niezdrowym podziale pomiędzy związkowcami zyskuje przeciwnik. Podkreślę, że i moim zdaniem, tak dalekie poparcie reformy, przez Solidarność, było ogromnym błędem. Długa historia Kościoła, krótsza Związku pokazuje, że kiedy fratenizowały się z władzą zawsze na złe wychodziło to tym organizacjom. I przyznam też, że za podobnego w treści posta zostałem na portalu S zbanowany. Ale działam dalej. Jest tam też dużo pozytywów, a negatywy staram się poprawić. Chyba, że - powtórzę - to ja jestem w błędzie.
Widząc co się dzieje inne służby nie palą się do pluralizmu, który miałby przybierać formy wsparcia przez ZZ spraw pracowniczych jak powyżej.
I to nie jest kwestia błędów i wypaczeń jednego człowieka, czy jednej sekcji. Taką słuszną linię obrała dzisiaj cała Solidarność. Taka jest właśnie idea. Życzę wytrwałości w zmienianiu tego od wewnątrz. Oby Wam się udało.
 
Pluralizm związkowy co do zasady jest czymś dobrym.

Ale jeśli chodzi o służby mundurowe, to uważam, że powinna być jedna organizacja związkowa, która nie podlega żadnym centralom o różnych politycznych powiązaniach. Jak wiadomo duże centrale związkowe są czesto nieoficjalnymi przybudówkami ugrupowań politycznych, a przypominam, że jesteśmy jako funkcjobariusze (Służby Cywilnej tez chyba to dotyczy) ustawowo zobowiązani do niemanifestowania poglądów politycznych, a członkostwo w organizacji jednoznacznie określonej politycznie jest wg mnie forma manifestowania poglądów politycznych.
W słuzbach mundurowych powinny być tylko zwiazki branżowe.
Mam nadzieję, ze Policjanci pozostaną wierni swojemu zwiazkowi i inne siłą narzucone im związki zostaną zmarginalizowane
 
Ostatnia edycja:
38 lat temu podziemna Solidarność wywalczyła między innymi wolne soboty. Tak, ja jeszcze pamiętam, jak sobota była normalnym dniem pracy. Dzisiaj wielkie protesty budzi walka Solidarności o niedziele wolne od handlu. Kiedyś walka o wolną sobotę, którą niektórzy przypłacili życiem - dziś niedziela wolna od handlu jest nie do wyobrażenia i budzi agresję. Nie jestem pewien, czy to Solidarność zjada własny ogon, czy to my w tym "wolnym" świecie się gdzieś gubimy. Dziś dopiero rozumiem w pełni słowa Papieża, że wolność jest nie tylko dana - ale i zadana.
[......]
Dotyczy to Przewodniczących organizacji zakładowych i tych krajowych. Ta różna jakość liderowania nie powoduje, że mówię dziękuję, rezygnuję z członkostwa i zamykam się w swojej skorupce. Wręcz przeciwnie próbuję działać, napominać, głosować. I wiecie co? Wiele razy wyszło, że to nie ja miałem rację. Że popełniłem błędy. A wytykali mi je najbardziej Ci, którzy nic nie robili - a zatem błędów również nie.
Mam nadzieję Sławku, że Cię nie obrażę ale napiszę to, że w mojej ocenie Ty i Tomasz (z drugiego forum ;-) ) jesteście bardzo podobni. Walczycie o podobną sprawę, obaj macie mocno niesprawiedliwe doświadczenia prześladowania przez pracodawcę, za przekonania które głosicie. I jest tak, mimo całkowicie różnych postaw, które w tej walce przyjęliście. Obaj budzicie Wielki Szacunek mojej skromnej osoby, która w cieplarnianych warunkach własnego kąta, pracując po otrzymaniu propozycji, może pisać tego posta. A po jego napisaniu zająć się rodziną. Dlatego też trzymam kciuki za każdego z Was. Całkowicie rozumiem, że w tak trudnych warunkach można też popełniać błędy. Ale nie są one powodem, dla którego przestanę Was szanować, czy wspierać Waszą postawę na moim zakładowym podwórku. Dziękuję Sławku za to co robisz!
Ps. Dla uspokojenia dodam, że na "drugim forum", też zostałem zbanowany.
Wielki Szacunek dla Twojej skromnej osoby! (y)
 
@Clomann szanuję Twoją postawę. Może gdyby się więcej takich członków miała Solidarność ten związek wyglądałby inaczej.
Niestety jak jest każdy widzi.
A ideały z lat 80tych? Obecna Solidarność ma niewiele z nimi wspólnego i samą nazwą mamią ludzi którzy podziwiali ówczesnych działaczy S.
Pozdrawiam normalnych członków Solidarności i innych związków

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Stare polskie przysłowie.
Ale zawsze aktualne.

Szkoda że Polacy zamiast dyskusji wolą kłótnie i swary. :(
 
Czy Sławomir Siwy sprzedał się jakiejś partii politycznej? Czy Sławomir Siwy zrobił ze strony Celnicy.pl ściek polityczny? Czy Sławomir Siwy zrobił nagonkę na któregokolwiek z forumowiczów upubliczniając jego dane i domagając się ukarania go przez rzecznika dyscylinarnego? No chyba nie. Więc stawianie znaku równości między Ludwińskim a Siwym jest co najmniej niepoważne.

Cenzura, propaganda czy niszczenie przeciwników w sposób sprzeczny z prawem to nie są czyny godne funkcjonariusza publiczbego ani tym bardziej związkowca.
 
Czy Sławomir Siwy sprzedał się jakiejś partii politycznej? Czy Sławomir Siwy zrobił ze strony Celnicy.pl ściek polityczny? Czy Sławomir Siwy zrobił nagonkę na któregokolwiek z forumowiczów upubliczniając jego dane i domagając się ukarania go przez rzecznika dyscylinarnego? No chyba nie. Więc stawianie znaku równości między Ludwińskim a Siwym jest co najmniej niepoważne.

nagonkę na któregokolwiek z forumowiczów upubliczniając jego dane i domagając się ukarania go przez rzecznika dyscyplinarnego? o_O

Nie wiem o czym piszesz. Nie jestem w temacie.
 
nagonkę na któregokolwiek z forumowiczów upubliczniając jego dane i domagając się ukarania go przez rzecznika dyscyplinarnego? o_O

Nie wiem o czym piszesz. Nie jestem w temacie.

Nie przejmuj się.
Tak mają niemal w każdym temacie wszyscy ci, którzy zaglądają na Forum nie częściej,
niż raz w miesiącu ...
 
Proszę:

Zakłamana k***a, która tego się dopuściła, usunęła już dowody z sieci. Przeprosić oczywiście nie przeprosiła. I to ma być urzędnik służby cywilnej?

Odnośnie upolitycznienia skarbowców.pl to aktualnie poznikały wszystkie tematy polityczne z ich strony. Niemniej do niedawna 50% wpisów to był pisowski ściek polityczny.

 
Ostatnia edycja:
nagonkę na któregokolwiek z forumowiczów upubliczniając jego dane i domagając się ukarania go przez rzecznika dyscyplinarnego? o_O

Nie wiem o czym piszesz. Nie jestem w temacie.
A kolega się teraz na Włocha przerobił? Loginy możesz zmieniać, ale po oczach Cię zawsze poznam. Ciągle na tropie cenzury na celnikach? Poczucia misji i wizji nie można Ci odmówić.
 
Bardzo dobrze, że jest pluralizm. Że są różne związki. Bo są między nimi różnice i są różne cele. I to jest dobre. Dobra też jest między nimi konkurencja (jak wszędzie). Uczciwa konkurencja. Ale nie można zauważać, że wiele spraw jest wspólnych. A mam wrażenie, że obecnie w służbie/pracy celno-skarbowej tych wspólnych spraw jest więcej niż gdzie indziej. Na niezdrowym podziale pomiędzy związkowcami zyskuje przeciwnik. Podkreślę, że i moim zdaniem, tak dalekie poparcie reformy, przez Solidarność, było ogromnym błędem. Długa historia Kościoła, krótsza Związku pokazuje, że kiedy fratenizowały się z władzą zawsze na złe wychodziło to tym organizacjom. I przyznam też, że za podobnego w treści posta zostałem na portalu S zbanowany. Ale działam dalej. Jest tam też dużo pozytywów, a negatywy staram się poprawić. Chyba, że - powtórzę - to ja jestem w błędzie.

Związki nie powinny między sobą konkurować, tylko współdziałać. Bo inaczej mamy to co mamy. Czyli nic.
 
A kolega się teraz na Włocha przerobił? Loginy możesz zmieniać, ale po oczach Cię zawsze poznam.
Jaki kolega? Na jakiego Włocha? Po jakich oczach?
Sillene to też Stefano? Tylko jako Włoszka?

Słoneczko to oczywiście też ja? Bo na S. Tylko Polka?

Nie wmówisz nikomu że Szklan to też ja! Bo też na S :LOL:
 

Tu, jedni drugich staramy się uczyć dialogu i porozumienia.
Fakt - nie zawsze się to udaje, ale przynajmniej jest taka możliwość, bo nikt tego nie "wytnie" ...
Hahaha mnie wycięto, sporo tego wywalono choć merytorycznie nie było się do czego doczepić. Widzisz? Dialog i porozumienie? Chyba siebie nawzajem bo odmienne zdanie jest wywalane w kosmos
 
Jaki kolega? Na jakiego Włocha? Po jakich oczach?
Sillene to też Stefano? Tylko jako Włoszka?

Słoneczko to oczywiście też ja? Bo na S. Tylko Polka?
Daj spokój, nie ma sensu. Zawsze się znajdzie garść .... Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Skoro ktoś nie rozumie ze wszyscy do jednej bramki strzelamy to niech krzyczy 😎
 
Back
Do góry