• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Banaś Szefem Służby Celnej!

Myślę, że w piśmie do MF należy mu wytłumaczyć, że SC pobiera tylko VAT importowy, natomiast cały VAT krajowy oraz z tytułu nabycia i dostawy wewnątrzwspólnotowej leży w gestii US. Wydaje się konieczne wyjaśnienie MF różnicy pomiędzy importem a wewnątrzwspólnotowym nabyciem, bo śledząc jego wypowiedzi w mediach odnoszę wrażeni, że nie wie o czym mówi, w końcu MF jest prawnikiem.....
Może to uświadomi mu, że uszczelniać VAT to on musi, ale w US a nie w SC.....
 
Mam nadzieje, że argumenty przemówią do nowych parlamentarzystów i ministrów, choć najczęściej jest tak z politykami, że jak sobie coś namyślą to będą to realizowali, nawet jeśli jest to głupie. Minęło parę lat, zmieniły się przepisy, zmieniła się SC i charakter wykonywanych zadań, a pomimo tego Pan Banaś i MF dalej uparcie brną do konsolidacji i stworzenia KAS. Mam wrażenie że nie odstąpią od swoich pomysłów a liczba 5-6 tys. funkcjonariuszy jaką chcą pozostawić nie napawa optymizmem. Pewnie dlatego tyle emocji w ostatnich dniach na forum.
 
Pismo wysłane. Opublikuję niezwłocznie po odczytaniu w MF.
Zarząd Główny zwróci się także dzisiaj z apelem, a właściwie ponowimy prośbę do środowiska o masowe odwiedzanie biur Parlamentarzystów PiS wraz z argumentami
 
nie zastanawia nikogo z was niespotykana aktywność jednego z forumowiczów? na forum od kwietnia 2015 i już 225 postów? w każdym wątku, czasami po cztery wpisy jeden za drugim, sprawia to wrażenie że jego poglądy są dominujące, każdy kto się nie zgadza z jego katastroficznymi wizjami i tym co według niego jest dobre, co najważniejsze, jest wielokrotnie gaszony, dyskredytowany?

a ja mam takie pytanie - gdzie był wcześniej? stołek wtedy pasował? nie miał nic istotnego do powiedzenia gdy żegnaliśmy banasia? gdy były protesty? gdy rodził się zz celnicy.pl? gdy kanapowcy nas podgryzali? gdy wielu kolaborowało? gdy dodawaliśmy sobie otuchy w 2008? gdy powstawała nasza ustawa o sc? nadawano nowe stanowiska? wchodziło wartościowanie? zwalniano Sławka? celnicy.pl walczyli o emki? domagaliśmy się rekompensaty za brak podwyżki jak w innych służbach? wałkowaliśmy gruszę?

przez tyle lat nie miał nic do powiedzenia w żadnej z tych spraw a teraz uważa że może odciągać nas od Sławka i wskazywać nam cele? a czym on się zasłużył? może niech się pochwali jak wyglądało nie uginanie karku w jego wykonaniu jako zcy dic?

Zgadzam się ze Sławkiem - najważniejsze są emki, a kluczowe dla nich jest zintegrowanie środowiska i zwiększenie uzwiązkowienia - tylko jako liczna, skonsolidowana grupa możemy wiele osiągnąć - dorzućmy się do puli na opłacenie prawników i lobbingu - zapisujmy się do celników.pl

równocześnie nie mam najmniejszych wątpliwości, że to akurat Sławek dopilnuje, żeby sprawy rekompensat, podwyżek, wartościowania i inne był pilnowane na bieżąco

"po czynach ich poznacie" - Sławka czyny znamy - nie wierzę w zręczne słówka innych, niepoparte czynami

mam wrażenie, że umiejętne żonglowanie słówkami jest socjotechniczną próbą zawładnięcia poparciem, które ma i na które zapracował Sławek

mam nadzieję, że taka nietypowa nadaktywność to nie jest jakaś szerzej zorganizowana akcja - kto na tym zyskuje?

Czołem, panie bolo1999,
krótko - adekwatnie do poruszanych treści ustosunkuję się do wpisu. I jakości "prowokacji" w wykonaniu bola.

Proszę nie narzucać sobie i innym limitów aktywności na Forum.
Jakie są dominujące poglądy na Forum, każdy może sam ocenić - zgodnie z treścią i poziomem merytorycznym wpisów poszczególnych użytkowników.
Czy moje wizje są katastroficzne, mamy okazję każdego dnia coraz lepiej się przekonywać. Poczekajmy jeszcze parę tygodni, góra do czasu obowiązkowego rozpatrzenia naszego obywatelskiego projektu ustawy.
Ja jestem zdania, że odpowiedzialni ludzie liczą się z najbardziej niekorzystnym wariantem rozwoju wydarzeń, by umieć się do tego przygotować, ewent. przeciwdziałać i reagować. Strusie chowają głowy w piasek pustych treściowo postów zaklinających rzeczywistość.

Gdzie byłem wcześniej i co robiłem, to moja sprawa, proszę mnie nie rozliczać i nie oceniać.
Moment zaangażowania w dyskusję na Forum każdy wybiera wg swoich potrzeb, stanu świadomości i możliwości.
Tematykę, jaką porusza, też - z uwzględnieniem predyspozycji intelektualnych.
Jak ktoś wszystko bierze dosłownie, to znaczy, że nie ma poczucia humoru albo niedostatki ww. predyspozycji.

Czy emki są najważniejsze, wszyscy przekonamy się w podobnym do ww. terminie.
Ja wszystkim (w tym bolowi) i sobie samemu ich życzę.

Ja też znam czyny Sławka, w niektórych sam brałem udział.

Proszę się wreszcie nie obawiać - powtarzam, nie mam żadnych ambicji "zawładnięcia poparciem", opanowania świadomości Forumowiczów, manipulowania nimi. Ludzie są wolni, mądrzy (z reguły), samodzielni, dorośli, mają swoje zdanie. Nie trzeba obawiać się ich zmanipulowania.
Ja nie obawiam się, że zostaną zmanipulowani socjotechnicznie przez bola.
Z pewnością nie mam też chęci zastępować nikogo w opanowywaniu umysłów i zawładnięcia poparciem, nawet tym, które ma bolo.

Tak wylewnie wyrażana podejrzliwość bola, to przejaw nadaktywności kolejnego tropiciela spisku - niczym nie potwierdzonego, bo nie można na poważnie brać takiej sobie retoryki mojego adwersarza.

Tyle - czołem wszystkim kombatantom Forum!
 
Właśnie profesjonalizują CBA-wywiadem skarbowym.
W MF dzisiaj też są mundurowi i cywile, tyle że w KASie jakoś mi to sobie trudno wyobrazić (taka ułomność percepcji;)
swoją drogą to jakaś masakra: jesteśmy dzisiaj w zupełnie innej rzeczywistosci zarowno jesli chodzi o uwarunkowania zewnetrzne oraz (mimo wszystko) to, co jest wewnatrz Służby, od 2007 r. minęło 8lat, a oni (zarówno SSC, jak i Profesor Konrad) dalej to samo, jak mantrę powtarzają Kas, Kas i Kas.
Dodatkowo MF (z calym szacunkiem dla uczelni, ktore skonczyl) wypowiada sie publicznie, ze SC odpowiedzialna jest za VAT z "importu wewenątrzwspolnotowego"

Pełna zgoda.
Myślę, że prawdę mówiąc mamy do czynienia z lekką (?) demagogią.
Jak można uzasadniać naprawę fatalnego stanu ściągalności podatków planem reformy polegającej na włączeniu lepszej pod tym względem instytucji do modelu tej gorszej - odpowiedzialnej za ten fatalny stan.
Jeśli chodzi o projekt KAS, to podobnie, jak Kol. też twierdzę, że on nie wytrzymuje konfrontacji z dzisiejszymi uwarunkowaniami faktycznymi i prawnymi.
Chyba że chodzi wyłącznie o przekaz PR-owy na potrzeby jakiejś kampanii propagandowej, a rzeczywiście będzie inaczej ...?
Pozdrawiam
 
po kim jak po kim ale po tobie nie spodziewałem się że nie wiesz, że bravo nie jest wyrazem polskiego pochodzenia, bravo, bravissimo czy nawet brave - to wyrazy obce - pisane przez v, a brawo to spolszczony wyraz obcy, pisany przez w

skup się może nad tym co napisałem - nie uważasz że czym innym jest wygłaszanie i wymiana opinii i poglądów to co innego niż ich zaszczepianie? z takim zmasowanym propagandowym natężeniem?

a co robiłeś przed 04/2015 - wtedy ci wszystko pasowało?

Panie bolo, wiem, że to może być dość trudne do zrozumienia, dlatego jeszcze jeden raz podejmę się tłumaczenia zasad prawidłowej pisowni w języku polskim.
Na poziomie wymaganego ustawą o SC wykształcenia średniego powinno się to wiedzieć.
Brawo w kontekście użytym przez rysia ma określony sens, dla którego zbędne jest używanie pisowni tego wyrazu w języku pochodzenia.
Jaśniej nie mogę.

Natomiast co do drugiej części wypowiedzi, to muszę wprost stwierdzić, iż widać narastający poziom chamstwa bola.
Nie toleruję takiego "stylu" i "zasad kultury" dyskusji.
Nieznajomość zasad kultury, brak wyczucia, poziom frustracji, czy wrodzone "predyspozycje" nie upoważniają nikogo do chamskiego sposobu odnoszenia się do kogokolwiek, w tym mnie.
Proszę nie stosować tak tandetnych zachowań, jak swoje stylizowane pouczenia, sądząc, że ktoś z drugiej strony jest (jeszcze) głupszy.
Zmasowane propagandowe natężenie to specjalność atakującego mnie pretendenta do miana samca alfa.
Powodzenia w pretendowaniu.

PS. Lektura tekstów bola nie stanowi wyzwania intelektualnego wymagającego ode mnie skupienia, o które tak apelował ; )


Na poważnie jednak, kolejny raz i kolejny raz: proszę się zająć czymś znacznie pożyteczniejszym niż pseudoanaliza socjologiczna moich poczynań. Nie mówiąc o spowiadaniu mnie.
Forumowicze są w ten sposób manipulowani przez bola, który wciąż zmienia tematykę wątków merytorycznych.
 
Tego nie wie nikt, Ty też. Każdy ma jednak (chyba) prawo do dyskusji i każdy ma prawo do przedstawiania odmiennych poglądów pod warunkiem, że nie są obraźliwe.
Co do zasług- każdy miał swoje, ale pierwszy wyrok w sądzie w sprawie gruszki to niejaki Marian2 i to rowniez jego kamyczek, choc nie nalezal do celnikow.pl.
O Tych publicznych zaslugach kazdy zorientowany wie i nie ma sensu tego teraz przytaczac.
Możemy nawxajem sie rozliczac: zwiazki takie, siakie; kadra-funki. Jak wejdxie KAS to nie bedzie mialo zadnego znaczenia. Okaze sie, ze najwieksza wartoscia bedzie zachowanie miejsca pracy...

Dziękuję Kol. za rozsądny wpis w momencie tak bardzo przez niektórych przesyconym histerią.
 
Pandzior jak Ty nic nie wiesz i nie wiesz, podrzucę jeszcze pare wpisów byś mógł się wykazać swoją dość wątłą elokwencją

rysio!
Kol. dalej swoje i swoje, z niezaprzeczalnym wdziękiem co prawda, ale jednak wpadając w nudność.
NIE jesteśmy na "ty" - rozumie kol. w języku polskim?
Proszę sobie podrzucać, co tam się tylko zamarzy ; ))

Elokwencja rzecz do wytrenowania (dla niektórych ; ) , fakt).
Jednak pozdrawiam, bo czuję nić sympatii.

PS. Ponownie proszę o "indywidualną korespondencję" w tak błahych kwestiach, jak nasze gaworzenie, żebyśmy nie zmęczyli do reszty Kol. Kol. Forumowiczów, którzy mają ważniejsze sprawy na głowie...
 
Niestety, tam gdzie zaczyna sie polityka konczy sie logika.
tym nie mniej z punktu widzenia panstwa, ITD + Policja to dobry ruch.
jeśli już muszŕ dokonywac gruntownego przemodelowania, to z dwojga zlego, w dobie islamizacji Europy zach., lepsze byloby utworzenie, wzorem USA jednej agencji naa bazie SC i SG. Skutecznosc wieksza a dla podroznych 50% kontroli mniej 😜

Mam nieodparte wrażenie, że Kolega wytycza niebezpieczny szlak w naszej dyskusji.
Bardzo proszę o nie inicjowanie takich - z pewnością bardzo interesujących intelektualnie - wątków i przemyśleń, bo mogą się urzeczywistnić, tylko w gorszej dla nas postaci niż z pewnością Kol. by chciał.
Myślę, że (niestety) moment na tę dyskusję niebawem przyjdzie...
Pozdrawiam
 
Czy urzędnik skarbowy może wykonywać czynności procesowe (przeszukiwać osoby/samochody/lokale, zatrzymywać towar itp.)? Jeżeli nie, to ja nie widzę możliwości zwalczania przestępczej szarej strefy akcyzowej/celnej/hazardowej i nie widzę zajęcia dla nas w KASie.

Super pytanie!
Niestety Kol., ale czynności procesowe może wykonywać każdy, kto jest umocowany przez organ postępowania przygotowawczego.
W tym dowolny cywil z US, UKS...
Pozdrawiam
 
No jak można powtarzać takie bzdury bez przerwy.... Można wszystko, zależy to tylko od tego jak zostaną ustalone kompetencje i uprawnienia... Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba być służbą mundurową żeby stosować sankcję... Pytanie jest tylko po co niszczyć to co jest dobre.... Nie wierzyłbym również w jakieś cudowne połączenie SC z SG. To SG zależy na przejęciu części, powtarzam części naszych kompetencji a nie nam, bo w istocie to oni muszą za wszelką cenę pokazać, że są niezbędni. RFN już 2002 r. zlikwidowało swoją SG (GS) i włączyło do policji federalnej jako wydziały graniczne. Jakoś można??? Zatem naszej SG z pewnością zależy na przejęciu części naszych uprawnień, ale nie koniecznie ludzi... Czy się mylę. Wątpię. Raczej od czasu kiedy pełniłem służbę na granicy świadomość przeciętnego funkcjonariusza SG niewiele się zmieniła... Po za tym funkcjonariusze z WZP i granicy pamiętajcie, że jeżeli pojawi się tylko możliwość przyznania emerytur mundurowych tylko części z pewnością znajdą się osoby bardziej odpowiednie na wasze stanowiska, nawet jak jest to stołek młodszego specjalisty, a wy nagle będziecie niezbędni w archiwum albo kadrach... Zacznijcie myśleć o SC jako całości a nie własnym małym poletku....

Tu również pełna zgoda! Nic dodać ani ująć. Niestety.
Ale jednocześnie ta przenikliwa argumentacja nas wszystkich powinna dopingować i zachęcać do intensywnego działania.
Pozdrawiam.
 
Panowie-tematem jest nowy SSC więc na tym nieszczęściu się skupmy. No i na obietnicach które nam Pis serwował. Nad tym ze konsolidacja miała byc wykreślona z programu pis....nad tym jak to teraz my wstawiamy stosowne cytaty i filmiki z wczesniejszych wypowiedzi Pana M.Banasia i dlaczego wielki aditator tele-echo nagle przestał wstawiac cytaty i filmiki? Tele-echo, dlaczego nie wstawiasz cytatów, filmikow? Dlaczego nagle musimy robić to za Ciebie? Co się takiego stało?
 
Panowie-tematem jest nowy SSC więc na tym nieszczęściu się skupmy. No i na obietnicach które nam Pis serwował. Nad tym ze konsolidacja miała byc wykreślona z programu pis....nad tym jak to teraz my wstawiamy stosowne cytaty i filmiki z wczesniejszych wypowiedzi Pana M.Banasia i dlaczego wielki aditator tele-echo nagle przestał wstawiac cytaty i filmiki? Tele-echo, dlaczego nie wstawiasz cytatów, filmikow? Dlaczego nagle musimy robić to za Ciebie? Co się takiego stało?

Ja bardzo Kol. proszę o niedokuczanie tele echo.
Jestem w 100% pewien, że jest mu wcale nie do śmiechu.
Odnoszę również wrażenie, że nie jest to też ktoś, komu nie zależy na dobru Naszej Służby Celnej, a z pewnością na dobru ludzi w niej zatrudnionych.
Wszyscy (myślę, że w tym i kol. tele echo) zdajemy sobie sprawę z ogromnej powagi sytuacji. Chyba, że część z nas woli samooszukiwanie na różne sposoby.
Wyobrażam sobie, że dzięki naszej postawie i zaangażowaniu we wspólne działania możemy (w jakiś sposób...) wpływać na naszą sytuację.
Idźmy razem w tym kierunku!
Znam również dorobek i postawę P. Min. M. Banasia, ale kropla drąży skałę, jeśli będzie dostatecznie długo spadać w to samo miejsce.
Pozdrawiam.
 
Pandzior 8 nie wiem jak inni, ale ja przestałem Cię czytać, a do Bola, to trochę Ci brakuje.

PS
Kiedyś w wojsku za dyskusje przy takim stażu , miałbyś wypłacone "karczycho"
 
Ostatnia edycja:
Pandzior 8 nie wiem jak inni, ale ja przestałem Cię czytać, a do Bola, to trochę Ci brakuje.

PS
Kiedyś w wojsku za dyskusje przy takim stażu ,wiałbyś wypłacone "karczycho"

Nie jest mi ani trochę przykro, degustibus, swój do swego itp.
Absolutnie nie aspiruję do "przeskoczenia" bola
Rzeczywiście argumentacja stażowa robi wrażenie ; ) Szczególnie to nawiązanie wojskowo-kombatanckie.
Ale jak na takiego kombatanta, to ma kol. niepokaźną aktywność na Forum ; )
 
Panowie-tematem jest nowy SSC więc na tym nieszczęściu się skupmy. No i na obietnicach które nam Pis serwował. Nad tym ze konsolidacja miała byc wykreślona z programu pis....nad tym jak to teraz my wstawiamy stosowne cytaty i filmiki z wczesniejszych wypowiedzi Pana M.Banasia i dlaczego wielki aditator tele-echo nagle przestał wstawiac cytaty i filmiki? Tele-echo, dlaczego nie wstawiasz cytatów, filmikow? Dlaczego nagle musimy robić to za Ciebie? Co się takiego stało?

karawana jedzie dalej. pomimo tego, że psy szczekają coraz głośniej.
 
Ja bardzo Kol. proszę o niedokuczanie tele echo.
Jestem w 100% pewien, że jest mu wcale nie do śmiechu.
Odnoszę również wrażenie, że nie jest to też ktoś, komu nie zależy na dobru Naszej Służby Celnej, a z pewnością na dobru ludzi w niej zatrudnionych.
Wszyscy (myślę, że w tym i kol. tele echo) zdajemy sobie sprawę z ogromnej powagi sytuacji. Chyba, że część z nas woli samooszukiwanie na różne sposoby.
Wyobrażam sobie, że dzięki naszej postawie i zaangażowaniu we wspólne działania możemy (w jakiś sposób...) wpływać na naszą sytuację.
Idźmy razem w tym kierunku!
Znam również dorobek i postawę P. Min. M. Banasia, ale kropla drąży skałę, jeśli będzie dostatecznie długo spadać w to samo miejsce.
Pozdrawiam.
Tele-echo krytkował i usiłował swymi pseudointeligentnymi tekstami ośmieszyć i poniżyć wszystkich którzy myśleli inaczej niż on. Więc w pełni sobie na to zasłużył. Sam na to przez wiele lat pracował.
 
Ale jak na takiego kombatanta, to ma kol. niepokaźną aktywność na Forum ; )

Nie jesteś moim kolegą
 
Back
Do góry