• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Banaś Szefem Służby Celnej!

Nie zaklinaj rzeczywistości Kolego, już się wyjaśniło: MF potwierdził w TV Republika:
"Paweł Szałamacha mówił również o zmianach, do których dojdzie w obszarze kontroli skarbowej i skuteczności w ściąganiu podatku VAT. – Zmiana będzie składała się z czterech elementów – reforma instytucjonalna, czyli powołanie krajowej administracji skarbowej, ponieważ pobór VAT-u jest dzisiaj podzielony pomiędzy administrację celną i administrację skarbową, w tę lukę profesjonalne struktury przestępcze wyłudzające VAT. Pójdą tez zmiany kadrowe, w wielu miejscach te osoby, pracujące w administracji skarbowej, się nie sprawdzają, ta ściągalność VAT-u spada. Trzeci element układanki to zmiany prawne, wprowadzenie mechanizmów, które działają już w innych państwach. Czwarty puzzel to wyposażenie administracji w nowoczesne narzędzia – tłumaczył."
Czego chcieć więcej.
A Pan poseł JZieliński mówiąc w GP o emkach pewno po prostu pomylil nas z ITD (mundury zgapili przecież od nas).

Może masz racje kazik, a może nie będzie tak źle. W Ministerstwie Sprawiedliwości też są cywile i mundurowi. Może inaczej, jeśli funkcjionariusze zostaną oszukani to jakie będzie ich podejście do wykonywanych czynności, sumienne czy po najmniejszej linii oporu. Chcemy się wkurzać, to wieszczmy rychły upadek Służby Celnej.
Sam Minister mówi o strukturach przestępczych wyłudzających VAT, więc do walki z tą patologią jest potrzebna profesjonalna służba mudurowa taka jak my. Tylko trzeba dać nam narzędzia do tego.
 
Ostatnia edycja:
i bravo Pandzior, nerwowość się wkrada, po Polsku też się pisze volvo :)

Prawie się udało koledze ; )
Ale prawie czyni wielką różnicę - po "polsku" pisze się małą literą, a volvo nie jest wyrazem pochodzenia polskiego, w związku z czym zachowuje się pisownię języka oryginalnego...
Szukajcie a znajdziecie ; ))
Dobranoc, kol. rysio, dobrych, spokojnych snów.

PS. Proszę tylko o przeniesienie naszej "dyskusji" w bardziej stosowne miejsce, by nie zanudzać Szanownych Forumowiczów.
 
nie zastanawia nikogo z was niespotykana aktywność jednego z forumowiczów? na forum od kwietnia 2015 i już 225 postów? w każdym wątku, czasami po cztery wpisy jeden za drugim, sprawia to wrażenie że jego poglądy są dominujące, każdy kto się nie zgadza z jego katastroficznymi wizjami i tym co według niego jest dobre, co najważniejsze, jest wielokrotnie gaszony, dyskredytowany?

a ja mam takie pytanie - gdzie był wcześniej? stołek wtedy pasował? nie miał nic istotnego do powiedzenia gdy żegnaliśmy banasia? gdy były protesty? gdy rodził się zz celnicy.pl? gdy kanapowcy nas podgryzali? gdy wielu kolaborowało? gdy dodawaliśmy sobie otuchy w 2008? gdy powstawała nasza ustawa o sc? nadawano nowe stanowiska? wchodziło wartościowanie? zwalniano Sławka? celnicy.pl walczyli o emki? domagaliśmy się rekompensaty za brak podwyżki jak w innych służbach? wałkowaliśmy gruszę?

przez tyle lat nie miał nic do powiedzenia w żadnej z tych spraw a teraz uważa że może odciągać nas od Sławka i wskazywać nam cele? a czym on się zasłużył? może niech się pochwali jak wyglądało nie uginanie karku w jego wykonaniu jako zcy dic?

Zgadzam się ze Sławkiem - najważniejsze są emki, a kluczowe dla nich jest zintegrowanie środowiska i zwiększenie uzwiązkowienia - tylko jako liczna, skonsolidowana grupa możemy wiele osiągnąć - dorzućmy się do puli na opłacenie prawników i lobbingu - zapisujmy się do celników.pl

równocześnie nie mam najmniejszych wątpliwości, że to akurat Sławek dopilnuje, żeby sprawy rekompensat, podwyżek, wartościowania i inne był pilnowane na bieżąco

"po czynach ich poznacie" - Sławka czyny znamy - nie wierzę w zręczne słówka innych, niepoparte czynami

mam wrażenie, że umiejętne żonglowanie słówkami jest socjotechniczną próbą zawładnięcia poparciem, które ma i na które zapracował Sławek

mam nadzieję, że taka nietypowa nadaktywność to nie jest jakaś szerzej zorganizowana akcja - kto na tym zyskuje?
 
Właśnie profesjonalizują CBA-wywiadem skarbowym.
W MF dzisiaj też są mundurowi i cywile, tyle że w KASie jakoś mi to sobie trudno wyobrazić (taka ułomność percepcji;)
swoją drogą to jakaś masakra: jesteśmy dzisiaj w zupełnie innej rzeczywistosci zarowno jesli chodzi o uwarunkowania zewnetrzne oraz (mimo wszystko) to, co jest wewnatrz Służby, od 2007 r. minęło 8lat, a oni (zarówno SSC, jak i Profesor Konrad) dalej to samo, jak mantrę powtarzają Kas, Kas i Kas.
Dodatkowo MF (z calym szacunkiem dla uczelni, ktore skonczyl) wypowiada sie publicznie, ze SC odpowiedzialna jest za VAT z "importu wewenątrzwspolnotowego"
 
Prawie się udało koledze ; )
Ale prawie czyni wielką różnicę - po "polsku" pisze się małą literą, a volvo nie jest wyrazem pochodzenia polskiego, w związku z czym zachowuje się pisownię języka oryginalnego...
Szukajcie a znajdziecie ; ))
Dobranoc, kol. rysio, dobrych, spokojnych snów.

PS. Proszę tylko o przeniesienie naszej "dyskusji" w bardziej stosowne miejsce, by nie zanudzać Szanownych Forumowiczów.

po kim jak po kim ale po tobie nie spodziewałem się że nie wiesz, że bravo nie jest wyrazem polskiego pochodzenia, bravo, bravissimo czy nawet brave - to wyrazy obce - pisane przez v, a brawo to spolszczony wyraz obcy, pisany przez w

skup się może nad tym co napisałem - nie uważasz że czym innym jest wygłaszanie i wymiana opinii i poglądów to co innego niż ich zaszczepianie? z takim zmasowanym propagandowym natężeniem?

a co robiłeś przed 04/2015 - wtedy ci wszystko pasowało?
 
Ostatnia edycja:
nie zastanawia nikogo z was niespotykana aktywność jednego z forumowiczów? na forum od kwietnia 2015 i już 225 postów? w każdym wątku, czasami po cztery wpisy jeden za drugim, sprawia to wrażenie że jego poglądy są dominujące, każdy kto się nie zgadza z jego katastroficznymi wizjami i tym co według niego jest dobre, co najważniejsze, jest wielokrotnie gaszony, dyskredytowany?

a ja mam takie pytanie - gdzie był wcześniej? stołek wtedy pasował? nie miał nic istotnego do powiedzenia gdy żegnaliśmy banasia? gdy były protesty? gdy rodził się zz celnicy.pl? gdy kanapowcy nas podgryzali? gdy wielu kolaborowało? gdy dodawaliśmy sobie otuchy w 2008? gdy powstawała nasza ustawa o sc? nadawano nowe stanowiska? wchodziło wartościowanie? zwalniano Sławka? celnicy.pl walczyli o emki? domagaliśmy się rekompensaty za brak podwyżki jak w innych służbach? wałkowaliśmy gruszę....

mam nadzieję, że taka nietypowa nadaktywność to nie jest jakaś szerzej zorganizowana akcja - kto na tym zyskuje?
Tego nie wie nikt, Ty też. Każdy ma jednak (chyba) prawo do dyskusji i każdy ma prawo do przedstawiania odmiennych poglądów pod warunkiem, że nie są obraźliwe.
Co do zasług- każdy miał swoje, ale pierwszy wyrok w sądzie w sprawie gruszki to niejaki Marian2 i to rowniez jego kamyczek, choc nie nalezal do celnikow.pl.
O Tych publicznych zaslugach kazdy zorientowany wie i nie ma sensu tego teraz przytaczac.
Możemy nawxajem sie rozliczac: zwiazki takie, siakie; kadra-funki. Jak wejdxie KAS to nie bedzie mialo zadnego znaczenia. Okaze sie, ze najwieksza wartoscia bedzie zachowanie miejsca pracy...
 
Pandzior jak Ty nic nie wiesz i nie wiesz, podrzucę jeszcze pare wpisów byś mógł się wykazać swoją dość wątłą elokwencją
 
Tego nie wie nikt, Ty też. Każdy ma jednak (chyba) prawo do dyskusji i każdy ma prawo do przedstawiania odmiennych poglądów pod warunkiem, że nie są obraźliwe.
Co do zasług- każdy miał swoje, ale pierwszy wyrok w sądzie w sprawie gruszki to niejaki Marian2 i to rowniez jego kamyczek, choc nie nalezal do celnikow.pl.
O Tych publicznych zaslugach kazdy zorientowany wie i nie ma sensu tego teraz przytaczac.
Możemy nawxajem sie rozliczac: zwiazki takie, siakie; kadra-funki. Jak wejdxie KAS to nie bedzie mialo zadnego znaczenia. Okaze sie, ze najwieksza wartoscia bedzie zachowanie miejsca pracy...

Bardzo mądry głos w dyskusji. Szanuję i lubię poznać poglądy kolegi bolo1999 ale nie zgadzam się zupełnie z jego tokiem rozumowania. Następnym razem inna osoba może zarzucić koledze brak uczestniczenia w tym forum od np. 2007 roku. Albo inny uczestnik wypomni jakąś przerwę w wypowiadaniu się na tym forum i co ma z tego wynikać ? To, że kol. Pandzior8 wypowiada się od nie dawna, bardzo intensywnie nie świadczy o niczym złym.

Możemy się nie zgadzać ale szanujmy siebie nawzajem. W moim mniemaniu głos zarówno kol. Pandzior8 oraz bolo1999 są jednymi z najbardziej ,,merytorycznymi,, na tym forum i z miłą chęcią się czyta ich wpisy.

Ja osobiście nie zgadzam się z faktem podnoszonym przez kolegę Pandzior8 , że kwestię emek mundurowych mamy ,,uciszyć'' dla jakiegoś dobra. Dla mnie osobiście jeżeli będziemy nazywać się KRAJOWA SŁUŻBA CELNA czy jakoś inaczej jest ważne ale nie najważniejsze . Może najbardziej istotne jest to dla oficerów ? Oni stracą z pewnością na tych zmianach. Znaczenie BARDZO ma dla mnie, możliwość wykonywania dotychczasowej służby z co najmniej z takim samym uposażeniem i emerytura mundurowa w wersji obywatelskiego projektu.
 
wg medialnych informacji zreformowane ma być ABW, UKS, SC,AP , a TK to raczej pewnik.

Nie wróży to dobrze założonym celom opcji rządzącej, czyli większym wpływom do budżetu w drugiej połowie przyszłego roku w związku z założeniem zwiększenia skuteczności poboru danin uwarunkowanym reformami w administracji i w służbach, gdyż chaos reorganizacyjny potrwa i bez tego po zmianach na szczytach.

Poczekajmy na projekty zmian, wtedy będziemy mogli się do tego odnieść, jeżeli zdążymy:cool:
 
ITD, żeby kontrolować transport (do czego uprawnienie ma również SC) musi być funkcjonariuszami z bronią w szeregach Policji, a do walki z przestępczością, szarą strefą i przemytem wystarczy być urzędnikiem w KAS?
 
Ostatnia edycja:
Gdzie tu logika? ITD, żeby kontrolować transport (do czego uprawnienie ma również SC) musi być funkcjonariuszami z bronią w szeregach Policji, a do walki z przestępczością, szarą strefą i przemytem wystarczy być urzędnikiem w KAS.
Niestety, tam gdzie zaczyna sie polityka konczy sie logika.
tym nie mniej z punktu widzenia panstwa, ITD + Policja to dobry ruch.
jeśli już muszŕ dokonywac gruntownego przemodelowania, to z dwojga zlego, w dobie islamizacji Europy zach., lepsze byloby utworzenie, wzorem USA jednej agencji naa bazie SC i SG. Skutecznosc wieksza a dla podroznych 50% kontroli mniej 😜
 
Czy urzędnik skarbowy może wykonywać czynności procesowe (przeszukiwać osoby/samochody/lokale, zatrzymywać towar itp.)? Jeżeli nie, to ja nie widzę możliwości zwalczania przestępczej szarej strefy akcyzowej/celnej/hazardowej i nie widzę zajęcia dla nas w KASie.
 
No jak można powtarzać takie bzdury bez przerwy.... Można wszystko, zależy to tylko od tego jak zostaną ustalone kompetencje i uprawnienia... Nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba być służbą mundurową żeby stosować sankcję... Pytanie jest tylko po co niszczyć to co jest dobre.... Nie wierzyłbym również w jakieś cudowne połączenie SC z SG. To SG zależy na przejęciu części, powtarzam części naszych kompetencji a nie nam, bo w istocie to oni muszą za wszelką cenę pokazać, że są niezbędni. RFN już 2002 r. zlikwidowało swoją SG (GS) i włączyło do policji federalnej jako wydziały graniczne. Jakoś można??? Zatem naszej SG z pewnością zależy na przejęciu części naszych uprawnień, ale nie koniecznie ludzi... Czy się mylę. Wątpię. Raczej od czasu kiedy pełniłem służbę na granicy świadomość przeciętnego funkcjonariusza SG niewiele się zmieniła... Po za tym funkcjonariusze z WZP i granicy pamiętajcie, że jeżeli pojawi się tylko możliwość przyznania emerytur mundurowych tylko części z pewnością znajdą się osoby bardziej odpowiednie na wasze stanowiska, nawet jak jest to stołek młodszego specjalisty, a wy nagle będziecie niezbędni w archiwum albo kadrach... Zacznijcie myśleć o SC jako całości a nie własnym małym poletku....
 
Ostatnia edycja:
I jak tele-echo? Jak rozumiem wg ciebie wszystko jest super i zmierza w dobrym kierunku? I nikt ci nie wmowi że czarne jest czarne a białe jest biale prawda?
 
Jak już wspomniałem - chciałbym się mylić. Ale podskórnie czuję, że się nie mylę. Nie ma żadnego znaczenia skuteczność i profesjonalizm większości celniczej braci. Nie ma żadnego znaczenia las zestawień i tabelek z wynikami. Politycznie nas nie ma, a nowa władza uwielbia centralizację. Skoro US zbiera VAT i UC zbierają VAT to przecież jasnym jest, że połączone nadal będą zbierały VAT, tylko bardziej. Że tu nie ma logiki? Że wyniki działań obu instytucji się rozjeżdżają? No i co z tego. Istotą nowego zarządzania naszym państwem jest zmiana. A istotą zmiany jest dynamika, nie wyniki. Szum, ruch, akcja - ma huczeć. A efektywność? Zobaczy się. Zawsze będzie można pogadać o złogach PO i PRL w nowej skarbówce, które podrzucają kłody prawdziwym patriotom.
 
I jak tele-echo? Jak rozumiem wg ciebie wszystko jest super i zmierza w dobrym kierunku? I nikt ci nie wmowi że czarne jest czarne a białe jest biale prawda?

pewnie nie jest super. ale to czas pokaze. nie mniej stan niustannej promocji dla znajomych kroliczka i jednoczesnego trzymania za twarz reszty jest nie do przyjecia.

taka sluzba tylko w zakresie obowiazkow dla ciamajdow i prifitow dla polbogow w epoletach.

kodeks pracy i bedzie normalnie. przy okazji wyczyszcza nowo powstala organizacje z ludzi depczacych wszelkie standardy przyzwoitosci.

czego sami powinnismy dopilnowac.
 
Jak pisałem w wątku emerytury na tym etapie nie przyjmujemy do wiadomości, że nastąpi konsolidacja - vide ARGUMENTY
Mam nadzieję, że całe środowisko zawodowe działa w tych dniach w tym kierunku i odwiedza Parlamentarzystów PiS przedstawiając im rzeczone argumenty za wzmacnianiem SC.
Konsultujemy w ZG pismo do Min. Fin., gdyż niezwłocznie oficjalną drogą powinien otrzymać wspomniane ARGUMENTY.
 
Back
Do góry