• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse we wrześniu 2021

Kompletnie nie rozumiem na co Wy czekaliście tyle lat. Czemu nie było reakcji, kiedy była możliwość awansowania? To są patologiczne przykłady.
Po co te związki są w IASach?
 
Nie ma co się krzywić na awanse stanowiskowe bez dodatkowej kasy np ze specjalisty na starszego specjalistę. Przy wszelkich reformach lub różnych akcjach podwyżkowych może to zaprocentować. Przy jednej z podwyżek był pomysł żeby wyrównywać uposażenia na równorzędnych stanowiskach. Jeśli pomysł wróci i zostanie zrealizowany to lepiej być słabo zarabiającym starszym specjalistą (awans bez kasy) niż dobrze zarabiającym specjalistą (honorowa odmowa przyjęcia awansu bez kasy)
Po reformie w 2009 roku (zmiana stopni) przy określaniu nowych stopni był ogólnopolski algorytm wyliczania punktów na podstawie których otrzymywało się nowy stopień. Stanowisko też się wtedy liczyło.
Chociaż co do zasady się zgadzam awans powinien wiązać się z podwyżką. W naszej służbie trochę odwrócili kolejność, najpierw dają pieniądze, a}później dostosowują stanowiska ko do zarobków
 
Ostatnia edycja:
B
W Białymstoku standardowo bardzo dużo awansów leci do osób które dostały awans min rok temu. Wciąż jest duża grupa mundurowych która idzie zgodnie z "planem" czyli awans co 5 lat. Śmiesznie to wygląda kiedy obok funka który ma 8 lat stażu i jedna belkę stoi swojak z 3 letnim stażem, dwoma czy trzema belkami i starszym specjalistą.
Bo w Białymstoku dalej trwa zamoryzm po poprzednim dyrektorze (wiadomo kim) . Poza tym jeśli nie jesteś ty albo twoja rodzina z Sokółki lub Kuźnicy to będziesz dalej z jedną belką nie tylko pięć lat ale nawet więcej. Sam osobiście doświadczyłem tego jak wszyscy co roku awansowali a ja i jeszcze jedna osoba . Liczą się układy, wyznanie , rodzina itd innaczej będziesz nikim"do samego końca mojego lub jej..." jak to Boguś powiedizał w znanym filmie
 
Sławku i wszyscy, ja z innej beczki w kwestii awansów a raczej ich wręczania, czy w obecnej sytuacji IV fala corony jeżdzenie do UCS czy tez maszerowanie na placach to dobry pomysł.??? Powiedziałam kierownikowi że boje sie to mi powiedział ze maszerowac nie musze ale do naczelnika mam jechac po awans....jak do poniedziałku nie odpuści pójdę na zwolnienie.vzreszta po 5 latach to żaden awans-musieli
 
Nie narzekajcie ;) . Zgorzkniały skarbowiec (...) zaliczył dwa awanse stanowiskowe przez 20 lat (płacowych nie było, BYŁY premie ;))
Większość celników po 20 latach też ma nie więcej niż 2 awanse stanowiskowe. Mamy stanowiska i stopnie. Awans stanowiskowy nie podlega żadnym zasadom, można nie awansować 10 czy 20 lat. Awans na stopniach jest natomiast czysto honorowy bo wiąże się z symboliczną podwyżką o ok 50 zł brutto za każdy stopień. Jest to awans który nie kosztuje wiele dyrektorów, mimo to reglamentują te awanse trzymając niektórych na jednym stopniu 5 lat (ustawowe maximum - nie dotyczy stopni od starszego aspiranta wzwyż). Można mieć kilka awansów na stopniu bez zmiany stanowiska, stąd patologie o których tu czytamy, takie jak 3 belki po kilkunastu latach. Kto był w wojsku pamięta, że można to było osiągnąć w trakcie zasadniczej służby wojskowej.
Systemów awansowania funkcjonariuszy i cywili nie należy porównywać.
 
Nie ma co się krzywić na awanse stanowiskowe bez dodatkowej kasy np ze specjalisty na starszego specjalistę. Przy wszelkich reformach lub różnych akcjach podwyżkowych może to zaprocentować. Przy jednej z podwyżek był pomysł żeby wyrównywać uposażenia na równorzędnych stanowiskach. Jeśli pomysł wróci i zostanie zrealizowany to lepiej być słabo zarabiającym starszym specjalistą (awans bez kasy) niż dobrze zarabiającym specjalistą (honorowa odmowa przyjęcia awansu bez kasy)
Po reformie w 2009 roku (zmiana stopni) przy określaniu nowych stopni był ogólnopolski algorytm wyliczania punktów na podstawie których otrzymywało się nowy stopień. Stanowisko też się wtedy liczyło.
Chociaż co do zasady się zgadzam awans powinien wiązać się z podwyżką. W naszej służbie trochę odwrócili kolejność, najpierw dają pieniądze, a}później dostosowują stanowiska ko do zarobków
Przy awansie na stanowisku oczywiście można liczyć (w ramach masochizmu), że coś się kiedyś zmieni i wyrównają...

A póki się zmieni, wyłączmy komputery i pomódlmy się do relikwii świętego Mateusza.
 
Większość celników po 20 latach też ma nie więcej niż 2 awanse stanowiskowe. Mamy stanowiska i stopnie. Awans stanowiskowy nie podlega żadnym zasadom, można nie awansować 10 czy 20 lat. Awans na stopniach jest natomiast czysto honorowy bo wiąże się z symboliczną podwyżką o ok 50 zł brutto za każdy stopień. Jest to awans który nie kosztuje wiele dyrektorów, mimo to reglamentują te awanse trzymając niektórych na jednym stopniu 5 lat (ustawowe maximum - nie dotyczy stopni od starszego aspiranta wzwyż). Można mieć kilka awansów na stopniu bez zmiany stanowiska, stąd patologie o których tu czytamy, takie jak 3 belki po kilkunastu latach. Kto był w wojsku pamięta, że można to było osiągnąć w trakcie zasadniczej służby wojskowej.
Systemów awansowania funkcjonariuszy i cywili nie należy porównywać.
Podstaw prawnych nie ma, lecz na jakiej podstawie wobec młodego specjalisty jest wymagana wiedza jak od starszego specjalisty bądź eksperta? Wszyscy co kończą służbę przygotowawcza otrzymują specjalistę a funkcjonariusz 4/5 letnim stażem jest dalej młodszym specjalista.
Oczywiście nie mam nic do osób świeżo przyjętych bo sam zaczynałem od zera, pomimo wyników i awansu na stopniu jest to dalej zero. Otrzymuje tyle co świeżo przyjęty aplikant z naboru.. ZZ napisały do DIAS o wyjaśnienie lecz brak odpowiedzi..
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry