• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse we wrześniu 2021

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Witam.

Niektórzy DIAS i MF deklarują dużą liczbę awansów we wrześniu z okazji Dnia Św. Mateusza.
W niektórych miejscach wygląda to naprawdę całkiem dobrze wg deklaracji.

Niestety pojawiła się już też pierwsza oficjalna informacja z IAS w Katowicach.
Dlaczego niestety? Ponieważ DIAS informacja jaka się ukazała w IAS wygląda bardzo źle.
Po pierwsze DIAS opublikował informację jedynie o niskiej puli, bo dot. tylko 7% załogi odnośnie awansów stanowiskowych lub na samym uposażeniu o 100zł.
Po drugie tajemnicą owiana jest w tej IAS liczba awansów w stopniu. Nie wiadomo dlaczego DIAS o tym nie informuje, a wiadomo już zakulisowo, na ile awansów w niektórych komórkach jest zielone światło, w innych komórach cisza. Ten brak transparentności wywołuje niepotrzebne napięcia.

Są dużo konkretniejsze wstępne deklaracje z innych IAS. Są także IAS, gdzie jest cisza na ten temat.

Jakie macie informacje z Waszych IAS?
 
W Białymstoku standardowo bardzo dużo awansów leci do osób które dostały awans min rok temu. Wciąż jest duża grupa mundurowych która idzie zgodnie z "planem" czyli awans co 5 lat. Śmiesznie to wygląda kiedy obok funka który ma 8 lat stażu i jedna belkę stoi swojak z 3 letnim stażem, dwoma czy trzema belkami i starszym specjalistą.
 
Doszły mnie słuchy, że na awans na stanowisku nie ma szans, bo NUCS uważa, że na oddziałach nie powinno być stanowisk wyższych niż st. specjalista i nie zamierza podpisywać takich awansów🥴
 
W Białymstoku standardowo bardzo dużo awansów leci do osób które dostały awans min rok temu. Wciąż jest duża grupa mundurowych która idzie zgodnie z "planem" czyli awans co 5 lat. Śmiesznie to wygląda kiedy obok funka który ma 8 lat stażu i jedna belkę stoi swojak z 3 letnim stażem, dwoma czy trzema belkami i starszym specjalistą.
Tutaj niestety trzeba się zgodzić.
 
W MUCS jak zwykle widoczne patologie. Awanse w stopniu przede wszystkim dla tych samych osób, nie ważne że ktoś inny awans miał jeszcze w Służbie Celnej. Na 15 osób w referacie 1 awans (są i małe referaty gdzie awansów jest więcej). Nie wiadomo jaki jest do tego klucz. Oczywiście ktoś to ustalał - DIAS/ NACZ . Awanse to jak zwykle przede wszystkim kolesiostwo, kumoterstwo itp. Plebs musi czekać 5 lat. Nowy ład w SCS = zasady z PRL.
 
Ostatnia edycja:
W MUCS jak zwykle widoczne patologie. Awanse w stopniu przede wszystkim dla tych samych osób, nie ważne że ktoś inny awans miał jeszcze w Służbie Celnej. Na 15 osób w referacie 1 awans (są i małe referaty gdzie awansów jest więcej). Nie wiadomo jaki jest do tego klucz. Oczywiście ktoś to ustalał - DIAS/ NACZ . Awanse to jak zwykle przede wszystkim kolesiostwo, kumoterstwo itp. Odgórne polecenia od Naczelnika działu dla kierownika danej komórki o wniosek na awans dla konkretnej osoby - nie koniecznie zasłużonej. Plebs musi czekać 5 lat. Nowy ład w SCS = zasady z PRL.
MUCS w sensie Mazowiecki, czy Małopolski?
 
W Białymstoku standardowo bardzo dużo awansów leci do osób które dostały awans min rok temu. Wciąż jest duża grupa mundurowych która idzie zgodnie z "planem" czyli awans co 5 lat. Śmiesznie to wygląda kiedy obok funka który ma 8 lat stażu i jedna belkę stoi swojak z 3 letnim stażem, dwoma czy trzema belkami i starszym specjalistą.
A co z ludźmi którzy dostali wcześniej awans bez podniesienia uposażenia?
 
A co z ludźmi którzy dostali wcześniej awans bez podniesienia uposażenia?
A co ma być? Dla wielu czas się wyzerował i weszli w kolejną 5 latkę.
Ja się ludziom nie dziwie ze pobrali darmowe awanse, dla wielu była to jedyna możliwość aby po np 8 latach służby wyjść z jednej belki.
 
A co ma być? Dla wielu czas się wyzerował i weszli w kolejną 5 latkę.
Ja się ludziom nie dziwie ze pobrali darmowe awanse, dla wielu była to jedyna możliwość aby po np 8 latach służby wyjść z jednej belki.
Bardzo to motywujące, czyli ktoś tu kogoś zrobił bez mydła... Bodajże w ubiegłym roku również to samo zrobiono ze stanowiskami, podniesiono stanowiska bez zmiany uposażenia.
 
Sytuacja powtarza się co roku awanse nie sa przyznawane sprawiedliwie i każdy o tym powinien wiedzieć szkoda tematu i nerwów, wiadomo że osoby blisko kierowników naczelników beda nagradzani za minimum wysiłku a ty mimo zrobionej roboty zostaniesz wypunktowany najlepiej przed samymi awansami aby cie skutecznie odsunąć od awansów podwyżek itp. ja już nie mam od dłuższego czasu żadnych złudzeń i traktuję nasze święto jak normalny dzień bo to jedyny sposób na zimna głowę?:) Myślę że temat do zamknięcia bo nikt nikomu nie udowodni kto zasłużył a kto nie a nawet jeśli... to nasza wszechobecna władza pięknie wszytko wybieli.
 
Pracuje w firmie 13 lat i mam 4 belki a awanse od kąd pamiętam dostają zawsze ci sami ludzie i bez znaczenia czy coś robią czy nie.
 
Back
Do góry