• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse w stopniu

pięknie... na start st. rachmistrz a po 14 miesiącach nadkomisarz...

a tak a propos... ktoś go kiedyś widział w mundurze? Internety na ten temat milczą...
Żenujące. W ogóle, to wygląda na to, że i w jednym i w drugim korpusie po jednym stopniu przeskoczył. Historycznie rzecz biorąc, takie sytuacje powinny mieć miejsce jedynie w czasie działań wojennych.
 
Fakt, w takim Lublinie na przykład, po 5 latach od przejścia ze skarbówki można zostać nie tylko podkomisarzem ale przy okazjii naczelnikiem. Najfaniejsza jest argumentacja: "bo oni też coś przedtem robili". Podoba mi się, bo zgodnie z nią, po 25 latach w Służbie Celnej mam szansę na majora w GROM
Może chociaż SKAS załatwi faktycznie że każdy po 25 latach będzie miał stopień honorowy „major GROM” - oczywiście bezkosztowo 🤣
 
W ustawie jest zapis conajmniej 5 lat w stopniu aby awansować, co np z żołnierzami którzy są w stopniu szer ponad 10 lat i przechodzą do kas ? Tez musza odsłużyć conajmniej 5 lat na 2 belki ?
 
W ustawie jest zapis conajmniej 5 lat w stopniu aby awansować, co np z żołnierzami którzy są w stopniu szer ponad 10 lat i przechodzą do kas ? Tez musza odsłużyć conajmniej 5 lat na 2 belki ?
Przychodzący z innych służb mają przepisywany stopień równorzędny. Jeżeli byłeś szeregowym to zostaniesz aplikantem.Co do okresów mianowania na wyższy stopień to jest ,,wolna amerykanka", co kraj tzn IAS do obyczaj ale niestety 5 lat oczekiwania zdarza się bardzo często.Przechodzący z US od razu dostają parę belek chociaż startują od zera i tutaj jest szansa dla Ciebie.Jeżeli przenosisz się z WP do SCS to od razu próbuj negocjować jakiś stopień, jeżeli masz za sobą parę lat wojska.Przed podpisaniem papierów , możesz negocjować z Naczelnikiem UCS lub dyrektorem IAS bo później to musztarda po obiedzie. Przynajmniej warto spróbować żeby później nie żałować.
 
Gratuluję SKAS kolejnego awansu o 2 stopnie. Tempo imponujące.... Jeszcze niedawno na zawodach strzeleckich był nadkomisarzem. https://celnicy.pl/threads/awanse-w-stopniu.17858/post-233104
Za rok będzie nadinspektor (generał).
Nowy obraz mapy bitowej.jpg
 
Ostatnia edycja:
A mi powiedzieli, że po 13 latach: 6 lat i 6 mies w stopniu rachmistrza i 6 latach i 7 mies w stopniu St. Rachmistrza nie można nadrobić ww. de facto naruszenia prawa i dać od razu dwa stopnie wyżej, czyli Aspiranta.
 
A mi powiedzieli, że po 13 latach: 6 lat i 6 mies w stopniu rachmistrza i 6 latach i 7 mies w stopniu St. Rachmistrza nie można nadrobić ww. de facto naruszenia prawa i dać od razu dwa stopnie wyżej, czyli Aspiranta.
Co wolno wojewodzie...:mad:. Ciekawe kim jest "promotor"...:coffee: i jakie zasługi ? A może awans za "uspokojenie nastrojów" ;).
 
Back
Do góry