• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Awanse w stopniu

Pewnie że może, ale nie musi. Czemu zakładasz czarny scenariusz? To są groszki za te awanse. A wniosły by przyzwoitość do tej służby. Ponadto póki co jest SKAS.
Bo pamiętam poprzednie 8 lat przyszłych miłościwie nam panujących i kreatury pokroju Jacka K. i nie dość że i tak przed nim ludzie nie mieli za wysokich stopni to jeszcze swoim wartościowaniem ludzi pozrzucał na sam dół a w górę wyrównał swoim znajomkom (vide p. Leszczyna -co prawda cywil ale za niego była jakimś podsekretarzem stanu z niezłą pensyjką) i nie ma znaczenia że awans w stopniu to grosze, żeby zacytować klasyka "piniendzy nie ma i nie bendzie"
 
Miałem zamiar nie odpowiadać ale Zasady Etyki funkcjonariusza Służby Celno Skarbowej są zapewne znane oficerom tej formacji i nawoływanie do zemsty jest niegodziwe.
Raczej należałoby przypomnieć jedną z zasad :
GODNOŚĆ - funkcjonariusz szanuje godność ludzką oraz przestrzega i chroni prawa każdego człowieka.
Realizując tę wartość funkcjonariusz w szczególności:
  • szanuje każdego człowieka,
  • wystrzega się wszelkich uprzedzeń,
  • dba o zachowanie neutralności politycznej,
  • w czasie służby i poza nią postępuje w sposób budujący prestiż służby i dobre imię funkcjonariu.

Czy jenerał J. Kapica powróci czy nie jest mi obojętne ale przywołując z nazwiska w medialnym wątku postać tego oficera nawet nie myślałem, że w jednych wzbudzi strach a w innych nadzieję na zemstę.
Nikt nigdy nie poniósł poważniejszych konsekwencji za swoje rządy co najwyżej polityczną .
Ja też miałem nie odpowiadać ale napiszę.
Szanowny i etyczny kolego, Zasady Etyki funkcjonariusza zostały pogrzebane wraz z reformą KAS. Chciałbym Ci przypomnieć że w tym czasie ze służby zwolniono poprzez nie złożenie propozycji mnóstwo naszych kolegów, a dużą część ucywilniono. Do chwili obecnej toczą się procesy o powrót do służby i zniwelowanie negatywnych skutków reformy KAS. Być może Ciebie to nie dotknęło bo masz "etycznych" protektorów. Wiedz o tym że ucywilnieni do tej pory cierpią z powodu nie zawinionej przerwy w służbie i odczują to jeszcze mocniej w przyszłym roku kiedy ich koledzy otrzymają dodatek stażowy za 25 lat służby, O odprawy walczą jeszcze ucywilnieni, można o tym poczytać na tym forum.

Podsumowując,
Zasady Etyki możesz sobie zdjąć ze ściany i włożyć ... gdzie chcesz. Najlepiej koło Kawy z jakością, Prostego Języka no i może jeszcze ścieżki awansowej obecnego szefa KAS.

Nie dziw się że poszkodowani oczekują sprawiedliwości.
 
Jeśli chodzi o awanse FCS, a raczej dalszy brak polityki awansowej, wyjątkiem zadziwiającej drogi awansowej SKAS, który jako jedyny wyróżniła się w powstałej instytucji i tylko jego doświadczenie jest na tyle zadziwiające, by w okresie 2 lat, od pracownika skarbowego stać się niebawem generałem.
Warto też przeczytać poniższy artykuł
 
Back
Do góry