• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023(...)

Ja bym proponował poczekać aż będzie prawo uchwalone w końcu sąd w uzasadnieniu wskazywał na projekty. Nie idźmy z ich retoryka. Uzupełnić zawsze można o wniosek dowodowy. Ale musi być dowod
Ze względu na krótkie terminy do złożenia odwołania, nie zaszkodzi już mieć przygotowane nowe wersje odwołań.
 
Nie wiem, czy śledzicie czat Operacja MSWIA

Jest akcja wysyłania petycji w naszej sprawie do Senatu. Proszę wysyłajcie petycje i rozgłaśniajcie sprawę, gdzie się da.
 

Attachments

  • Screenshot_20240122_120837_Facebook.jpg
    Screenshot_20240122_120837_Facebook.jpg
    263,3 KB · Wyświetleń: 287
Jeszcze pro bono o jednej rzeczy.

Emeryci 2023 uzyskali pomoc prawną dotyczącą postępowań sądowych .
Jednakowoż po podpisaniu umów cywilnych, zobowiązujących do 5-letniego opłacania składek.

Następnie związek udostępnił publicznie przygotowane wzory funkcjonariuszom innych służb.
Do wykorzystania, co łaska albo i nie, jak ktoś nie będzie miał chęci na rzucenie pieniążka.

W tej kwestii absulotnie bez komentarza, działanie eleganckie, prawidłowe i bez zarzutu.
Nie mniej zauważam tu pewien ... powiedzmy delikatny dysonans.

Niektórzy mogli by powiedzieć tu ... grube słowo.
Jednakowoż ja tego nie zrobię.
 
Petycje to dobry pomysł.
Po raz kolejny zadaję pytanie, czy ktoś ma już wyznaczony termin rozprawy w Sądzie Apelacyjnym?
Co sądzicie na temat treści ( poziomu ) przygotowanych wzorów apelacji? Pozdrawiam
 
@echo nie wiem na czym polega pomóc prawna ZZ w tej sprawie, mam nadzieję, że na czymś więcej niż udostępnienie wzoru.
Osobiście uważam, że jeżeli jakikolwiek związek opracuje dobry wzór pozwu w dowolnej sprawie, to powinien być jak najszerzej udostępniony dla dobra sprawy. Ilość pozwów może się dzięki temu zwielokrotnić, co może dać do myślenia Sądom i pozwoli na wypracowanie linii orzeczniczej.
Związek który się zamyka na tajnych grupach i forach szkodzi sam sobie, czyli swoim członkom.
Ale o co Ci właściwie chodzi, są przecież ważniejsze sprawy, np "Urzędnik KAS" o którym nie chcą słyszeć nawet potencjalnie zainteresowani.
 
Zgadzam się z Kolegą @PJS.

Nie mniej małe sprawy składają się na większe ...

Bardzo bolesny i jednocześnie znamienny ten brak kilku podpisów do osiągnięcia wymaganego progu 100 000 podpisów.

Po co o tym napisałem? - Pro bono, Kolego, pro publico bono w wymiarze standardów związkowych .
 
Ponieważ pamięć ludzka jak widać jest zawodna, przepraszam za post w innym temacie, ale muszę przypomnieć fakty dot. emerytów i art. 41.
Udostępnienie pozwów dla innych formacji, było przeprowadzone transparentnie, bo po ankiecie mailowej wśród naszych emerytów i na wniosek oraz za praktycznie jednomyślnie wyrażoną zgodą naszych emerytów.
Podpinam komunikat w tej sprawie dla zainteresowanych.
Jeszcze raz przepraszam za wątek poboczny.
 
Podpisy zbierali wszyscy. Mam tu na myśli wszystkie kategorie wiekowe funkcjonariuszy.
Nie wyciągajcie wniosków na podstawie tego co działo się w jednej komórce.
Mam mnóstwo sygnałów i sam tego doświadczyłem, że zbierali młodzi, średni, starsi, emeryci.
Zresztą świadczy o tym bardzo dobry wynik.
 
No cóż, osiągnęliśmy sukces nie przekraczając wymaganego progu 🙂 .
Pozostawię ta retorykę bez komentarza.

Wzięcie udziału w projekcie na rzecz standardów w formacji w dobrym tego słowa znaczeniu, jakim jest wieloletnie członkostwo w zz celnicy pl, to dla mnie zaszczyt. Nawet na emce.

Ale Kolego Siwy, nie tłumacz się referendami i mailami w sprawie udostępnienia pro bono pozwów funkcjonariuszom innych formacji.

W stosunku do nas, zobowiązanych do członkostwa 5letnimi umowami, wyszło to co najmniej kiepściutko, delikatnie rzecz ujmując.

Bez odbioru.
 
Przykro mi, że jest osoba niezadowolona jedna czy dwie. Zawsze trafi się ktoś niezadowolony. Nie da się wszystkich usatysfakcjonować. Niemniej ogół wyraził taką prośbę o dopuszczenie udostępnienia wzorów, mimo iż wcześniej obowiązywała procedura z podpisywaniem umów. Właśnie dlatego pytaliśmy w mailingu. Zapytaliśmy i był może jeden/dwa głosy, żeby nie zmieniać, ale to tylko jeden czy dwa, a ogół chciał zmiany. Dlatego nastąpiła zmiana procedury, tak jak w komunikacie.
Nie ciągnij już tego tematu, bo to nie ma sensu.
 
Przykro mi, że jest osoba niezadowolona jedna czy dwie. Zawsze trafi się ktoś niezadowolony. Nie da się wszystkich usatysfakcjonować. Niemniej ogół wyraził taką prośbę o dopuszczenie udostępnienia wzorów, mimo iż wcześniej obowiązywała procedura z podpisywaniem umów. Właśnie dlatego pytaliśmy w mailingu. Zapytaliśmy i był może jeden/dwa głosy, żeby nie zmieniać, ale to tylko jeden czy dwa, a ogół chciał zmiany. Dlatego nastąpiła zmiana procedury, tak jak w komunikacie.
Nie ciągnij już tego tematu, bo to nie ma sensu.
Sławku, jestem jedną z wielu emerytek, która bez problemu zgodziła się na udostępnienie wzorów emerytom z innych formacji. Sama mam bezterminowo ustawione zlecenie przelewu składki członkowskiej. Więc ta 5 letnia umowa nie stanowi dla mnie jakiegoś wielkiego zobowiązania. Mam nadzieję, że na emeryturze pożyję dłużej... :D
Ale jednocześnie mam cichy żal, że przy bajzlu uchwalania ustawy około budżetowej, budżetu, weta Prezydenta, pozostawiliście temat uchylenia art. 41 zupełnie odłogiem. Jedyne, co czytałam na Forum, to czy podwyżka będzie od 01.01. czy od 01.03.
 
Sławku, jestem jedną z wielu emerytek, która bez problemu zgodziła się na udostępnienie wzorów emerytom z innych formacji. Sama mam bezterminowo ustawione zlecenie przelewu składki członkowskiej. Więc ta 5 letnia umowa nie stanowi dla mnie jakiegoś wielkiego zobowiązania. Mam nadzieję, że na emeryturze pożyję dłużej... :D
Ale jednocześnie mam cichy żal, że przy bajzlu uchwalania ustawy około budżetowej, budżetu, weta Prezydenta, pozostawiliście temat uchylenia art. 41 zupełnie odłogiem. Jedyne, co czytałam na Forum, to czy podwyżka będzie od 01.01. czy od 01.03.

Koleżanko, bardzo Ci dziękuję za tą wypowiedź.

Niestety to jest fakt.

Najwyraźniej inny kierunek został zabukowany, bo nie sądzę, aby to było niedopatrzenie.

Gdyby nie Opatrzność (polityczna też), to zostalibyśmy z art. 41 / 2023 jak Himilsbach z angielskim. Przecież w pierwszej wersji na 2024 przedstawionej Prezydentowi do podpisu literalnie powtórzono złodziejskie zapisy 2023. A ja osobiście nie zauważyłem presji wywieranej na rządzących w tym przedmiocie przez związki mundurowe, w tym nasz. Najwyraźniej inne targety leżały na różnych stołach czy stołkach .

Szkoda gadać, jak później się działo, jak zacząłem nazywać po imieniu rzecz na forum.
 
Istotą odwołania od decyzji emerytalnej jest wykazanie niekonstytucyjności przepisów, w oparciu o które wydane zostały decyzje.
A czy przyszli emeryci ZUS-owscy i ZER-owcy lub dwa w jednym mogą być pewni ,że nie będzie powrotu do przeszłości bo jak podaje portal Skarbowcy.pl https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=28956 już rozpoczyna się debata nad równouprawnieniem emerytów w kontekście (zawsze modnej) demografii. Liczący na emerytury z ZER i ZUS( dzisiaj 60/65) mogą się przeliczyć ( oby nie).
 
A czy przyszli emeryci ZUS-owscy i ZER-owcy lub dwa w jednym mogą być pewni ,że nie będzie powrotu do przeszłości bo jak podaje portal Skarbowcy.pl https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=28956 już rozpoczyna się debata nad równouprawnieniem emerytów w kontekście (zawsze modnej) demografii. Liczący na emerytury z ZER i ZUS( dzisiaj 60/65) mogą się przeliczyć ( oby nie).
Jaka dyskryminacja? Może to przywilej i zarówno wybor
 
Sławku, jestem jedną z wielu emerytek, która bez problemu zgodziła się na udostępnienie wzorów emerytom z innych formacji. Sama mam bezterminowo ustawione zlecenie przelewu składki członkowskiej. Więc ta 5 letnia umowa nie stanowi dla mnie jakiegoś wielkiego zobowiązania. Mam nadzieję, że na emeryturze pożyję dłużej... :D
Ale jednocześnie mam cichy żal, że przy bajzlu uchwalania ustawy około budżetowej, budżetu, weta Prezydenta, pozostawiliście temat uchylenia art. 41 zupełnie odłogiem. Jedyne, co czytałam na Forum, to czy podwyżka będzie od 01.01. czy od 01.03.
Koleżanko emerytko nie miej już żalu do...tego co za Tobą Oby twoja nadzieja , o której piszesz była i udziałem wielu. Pożyć dłużej i w takiej kondycji jak owi emeryci
życzę każdemu.
 
@Magda66 Dziwię się, wszak mieliśmy właśnie w tym swój udział, były bowiem działania w Senacie, pismo do Komisji i pismo do Prezydenta(publikowane na forum).
Poskutkowało, bo po zawetowaniu ustawy przez Prezydenta otrzymałem informację z Senatu, że w nowej ustawie rządowej już odpowiednika art. 41 nie ma.
Za pierwszym razem nie zdążyli zareagować, ale poskutkowało przy kolejnym podejściu.
Zyskaliśmy zatem argument dodatkowy i było wyjaśniane we właściwym wątku, że przygotujemy pismo procesowe, gdy ustawa okolobudzetowa stanie się prawem.
Już więc mecenasi otrzymali wytyczne.
Właściwie to można by przyspieszyć, jeśli Prezydent podpisze, o ile kancelaria prawna uzna to za słuszne, że zaraz po podpisie Prezydenta, można składać pismo. Ja nie chcę tutaj, dla dobra sprawy, nic prawnikom narzucać.
Stale więc sprawą się zajmujemy.
 
Dziękuję za odpowiedź. Wydawało mi się, że temat umarł i nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry