• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Apel w obronie Sławomira Siwego. Nie damy Cię zniszczyć.

Od niedawna przystąpiłem do ZZ Celnicy PL. Deklaruję pełne wsparcie dla wszystkich członków funkcyjnych Związku, na czele z Panem Sławkiem.

Warto zaapelować o akt solidarności z innymi branżowymi organizacjami zwiazkowymi. Odlozmy wzajemne animozje eskalowane i podsycane i zjednoczmy siły w obronie działaczy związkowych. Tu chodzi o obronę słusznych uniwersalnych zasad obowiązujących w demokraktycznym państwie prawa, w tym o prawo do działalności związkowej.

Może warto zaprosić do protestu kolegów z innych central. Proponuję zacząć od "Solidarności". Dane kontaktowe do Tomasza Ludwińskiego:
http://www.solidarnosc.org.pl/en/sekretariaty-branzowe/item/1090
 
Ostatnia edycja:
ZZ Celnicy PL jawi mi się jako środowisko związkowe dla mnie. Ciągle agituje i zachecam kolegów i koleżanki do akcesji w każdej sytuacji. Pan Sławek i przewodnicząca organizacji izbowej - fantastyczni i zawsze pomocni ludzie! Związek wspieram pełnym sercem. Na protest do W-wy jadę i zamierzam wpłacać dodatkowe pieniążki na wsparcie dla członków ciał kierowniczych, którym nie przedstawiono propozycji.
 
Ostatnia edycja:
...
...
Może warto zaprosić do protestu kolegów z innych central. Proponuję zacząć od "Solidarności". Dane kontaktowe do Tomasza Ludwińskiego:
http://www.solidarnosc.org.pl/en/sekretariaty-branzowe/item/1090


Szanowny Kolego!

Nie gniewaj się, ale pewne sprawy i kontakty są często niemożliwe do "przeskoczenia".
Kontaktu z w/w osobą nikt z nas - "małych" - nie podejmie samowolnie, a doświadczenia
"góry" (ZG) w próbach takiego kontaktu są jednoznaczne.

Proponuję "skupić się" na poziomie najwłaściwszym, czyli zwykłych członków wszelkich ZZ,
co nie przeszkadza wszak tym "zwykłym" naciskać na swoją "górę".
 
Wklejam na głównej List do Was Drodzy Funkcjonariusze, Urzędnicy i Pracownicy KAS
https://celnicy.pl/content.php/3973...retorsjami-zastosowanymi-z-wykorzystaniem-KAS

Proszę o rozpowszechnienie Listu.

Dziękuję za wyrażone wsparcie i chęć niesienia pomocy, zarówno tutaj na forum, jak i tel i sms-em

To prawda co piszecie, mamy moralny obowiązek pomóc Naszym Koleżankom i Kolegom szykanowanym za działalność społeczną.
W tej sprawie, w najbliższym czasie, Związek przygotuje stosowne narzędzia, tak aby każdy Urzędnik, Funkcjonariusz i Pracownik dobrej woli, mógł udzielić wsparcia Naszym Koleżankom i Kolegom.
 
Rozpowszechnię treść listu u siebie i przekażę do wykorzystania znajomej dziennikarce.
I oczywiście solidaryzuję się z każdą formą wsparcia dla S. Siwego i innych wywalonych ( bo jakże inaczej to nazwać ) związkowców.
 
Ostatnia edycja:
Witam... Wysłałem... również do... Prezydenta... do helsińskiej fundacji i innych. Czekam na ustalenia zarządu i wyjazd do... W-wy... Hmmm... ktoś mówił o...oponach... W sumie... jestem... cywilem... Górnicy też cywile ... Zamienić trąbki na... opony? pzdr:cool:
 
Znajoma dziennikarka już została poinformowana.
Sławek zostanie przywrócony do pracy tylko jesli udowodnimy, że zostalo naruszone prawo przy wreczaniu propozycji, przez a) DIASa, b) SKAS. Przed pikieta jak juz kiedys ktos powiedziel rzad RP sie nie ugnie. Czyli trzeba zbierac dowody i zaciagnac przed sądy winnych. To pomoze wszystkim wywalonym i ucywilnionym.
 
Sławek zostanie przywrócony do pracy tylko jesli udowodnimy, że zostalo naruszone prawo przy wreczaniu propozycji, przez a) DIASa, b) SKAS. Przed pikieta jak juz kiedys ktos powiedziel rzad RP sie nie ugnie. Czyli trzeba zbierac dowody i zaciagnac przed sądy winnych. To pomoze wszystkim wywalonym i ucywilnionym.
Boję się, że Kamiński z Cenckiewiczem będą chcieli ze Sławka zrobić Celofana. pis w niedomówieniach to mistrzowie.
 
Sławek zostanie przywrócony do pracy tylko jesli udowodnimy, że zostalo naruszone prawo przy wreczaniu propozycji, przez a) DIASa, b) SKAS. Przed pikieta jak juz kiedys ktos powiedziel rzad RP sie nie ugnie. Czyli trzeba zbierac dowody i zaciagnac przed sądy winnych. To pomoze wszystkim wywalonym i ucywilnionym.

bzdura. oczywista bzdura. ponieważ oprócz działań scricto prawnych potrzebne jest działanie obalające kłamstwo. które firmuje i propaguje antyminister marin banaś. wydaje mu się, że skoro łyknięta została kasomaskirowka, to również zakopie jak w smoleńskim błocie prawdę na temat przyczyn zwolnienia kolegów związkowców. dlatego musimy zrobić coś spektakularnego, co zwróci na problem.
 
Witam... Moje zdanie: tyko totalna rozpierducha w W-wie i protest w US i UCS zwróci uwagę na ten burdel, który zafundowano wszystkim ze SC...UKS...US, a za który zapłaci społeczeństwo!!!!!!!! Do niezdecydowanych: Chowanie głowy w piasek spowoduje, że dostaniemy... kopa w d..pę!!! Już we wrześniu!!! Niech będą opony i inne gadżety!!! A nawet opon... stosy!!! Nie ma już nic do stracenia!!! Pzdr hunter:mad:
 
Droga sprm. Usunąłem Twoje posty. Wydaje mi się, że nie będzie dobrze jeśli skrzynki pocztowe wskazanych adresatów będą przepełnioneprzez celników. Porozmawiamy o tym jeszcze. Chciałbym także bardzo serdecznie Tobie podziękować za chęć niesienia mi pomocy w taki sposób. Zawsze mnie wspierasz i bez Ciebie nic bym nie zrobił i nic bym nie znaczył. Wiem, że wysłałaś też pisma od siebie. Czytałem i jestem nimi bardzo zbudowany.
Proszę jednak nie angazuj się już w sprawę, gdyż to należy do Zarządu i całego środowiska jeśli tak uzna. Czuję wsparcie całego środowiska i Ty nie musisz się w to angażować, proszę Cię usilnie o to. WIEM O TWOIM WSPARCIU I JE CZUJĘ STALE. DZIĘKUJĘ
 
Wydaje mi się, że nie będzie dobrze jeśli skrzynki pocztowe wskazanych adresatów będą przepełnioneprzez celników.
Bardzo słusznie. Takie dziecinne formy "protestu" do zupełnie niczego nie doprowadzą, a jedynie zaszkodzą. Jak adresaci naszych pism mają ewentualnie zareagować czy coś przemyśleć, jeśli dopływ informacji będzie zablokowany?
 
Droga sprm. Usunąłem Twoje posty. Wydaje mi się, że nie będzie dobrze jeśli skrzynki pocztowe wskazanych adresatów będą przepełnioneprzez celników. Porozmawiamy o tym jeszcze. Chciałbym także bardzo serdecznie Tobie podziękować za chęć niesienia mi pomocy w taki sposób. Zawsze mnie wspierasz i bez Ciebie nic bym nie zrobił i nic bym nie znaczył. Wiem, że wysłałaś też pisma od siebie. Czytałem i jestem nimi bardzo zbudowany.
Proszę jednak nie angazuj się już w sprawę, gdyż to należy do Zarządu i całego środowiska jeśli tak uzna. Czuję wsparcie całego środowiska i Ty nie musisz się w to angażować, proszę Cię usilnie o to. WIEM O TWOIM WSPARCIU I JE CZUJĘ STALE. DZIĘKUJĘ

Co za wpis??! sprm to jakaś psychofanka ? stalkerka ? taktyka Jej pohamowania i ugłaskania wzięta chyba ze szkolenia " Jak bezkosztowo zmotywować pracownika " czyli : " powiedz mu, że jest twoją prawą ręką , powiedz mu, że bez niego nie dałbyś sobie rady " l i t o ś c i ! wystarczy ,że przełożeni mają nas za idiotów w te socjotechniczne sztuczki i moduły wierzą chyba sami szkoleniowcy i kadra.
 
Sławek zostanie przywrócony do pracy tylko jesli udowodnimy, że zostalo naruszone prawo przy wreczaniu propozycji, przez a) DIASa, b) SKAS. Przed pikieta jak juz kiedys ktos powiedziel rzad RP sie nie ugnie. Czyli trzeba zbierac dowody i zaciagnac przed sądy winnych. To pomoze wszystkim wywalonym i ucywilnionym.

Obawiam się, że może być problem z wygraniem spraw w sądach.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ach-zmiana-modelu-powolywania-prezesow-sadow/
"Obszerny projekt nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych (u.s.p.) oraz innych ustaw, złożony przez grupę posłów PiS został zamieszczony na stronie internetowej Sejmu. Dokument liczy 86 stron, z czego 50 stron to treść projektu, zaś resztę stanowi jego uzasadnienie. Miałby on wejść w życie - jak zaproponowano - 1 lipca."
Dlaczego tak się spieszą i co z tego wyniknie...? :(
 
protest SC.jpg
Plakat sprzed roku, ale jakże aktualny!
 
Po tym kpiącym wpisie Foremki muszę zareagować. Jestem żoną Sławka. Często rozmawiamy o tym co mąż robi. Znam Wasze problemy dobrze. Mąż mi opowiada na bieżąco. To co się teraz stało zmusiło mnie do aktywności. Napisałam list do Pani Beaty Szydło i do Pana Andrzeja Dudy Prezydenta. Napiszę do Pierwszej Damy i w wiele innych miejsc i nie odpuszczę, bo to co się stało jest skandalem.
Współczuję Wam szczerze i mojej Ojczyźnie współczuję szefa służby, tego Pana Banasia. Wiecie co, słuchałam jego przemówienia w Sejmie i mąż mówił mi też, jak on się zachował, gdy Sławek był u niego 31 maja. Wstyd, tchórzostwo i żenada, takie są moje odczucia, ale Sławek prosił by w tej chwili nie pisać o tym szczegółowo. Napisałam o tym do Pani Premier i Pana Prezydenta i napiszę w wiele więcej miejsc, bo to nie do pomyślenia takie działania ministra.
 
Apeluję o wyważone wypowiedzi na forum. Niech emocje opadną.
Odwołujący się do chrześcijaństwa Min. M. Banaś zastosował starą metodę opisaną w Ewangelii - "uderz w Pasterza, a rozproszą się owce".
Naszym absolutnym priorytetem jest konkretna comiesięczna pomoc finansowa dla Pana Sławka i wszystkich pozostałych członków Związku, którym nie przedłożono propozycji służby/pracy z oczywistych przyczyn. Niech każdy członek przeleje systematycznie co miesiąc dodatkowo te 10-20 zł (a jak więcej - to chwalebnie) na Fundusz Solidarnościowy, do czasu kiedy ta sprawa nie zostanie zakończona pomyślnie sądownie - czy to na poziomie krajowym czy międzynarodowym. Sprawa jest szczytna, honorowa i absolutnie moralnie uzasadniona.

Bądźmy solidarni, hojni, wyrozumiali, empatyczni i nie zostawmy w potrzebie w tych trudnych chwilach naszych wspaniałych Koleżanek i Kolegów!!!

I to pisze "srarbowiec" solidaryzujący się ze Związkiem.
 
Ostatnia edycja:
Po tym kpiącym wpisie Foremki muszę zareagować. Jestem żoną Sławka. Często rozmawiamy o tym co mąż robi. Znam Wasze problemy dobrze. Mąż mi opowiada na bieżąco. To co się teraz stało zmusiło mnie do aktywności. Napisałam list do Pani Beaty Szydło i do Pana Andrzeja Dudy Prezydenta. Napiszę do Pierwszej Damy i w wiele innych miejsc i nie odpuszczę, bo to co się stało jest skandalem.
Współczuję Wam szczerze i mojej Ojczyźnie współczuję szefa służby, tego Pana Banasia. Wiecie co, słuchałam jego przemówienia w Sejmie i mąż mówił mi też, jak on się zachował, gdy Sławek był u niego 31 maja. Wstyd, tchórzostwo i żenada, takie są moje odczucia, ale Sławek prosił by w tej chwili nie pisać o tym szczegółowo. Napisałam o tym do Pani Premier i Pana Prezydenta i napiszę w wiele więcej miejsc, bo to nie do pomyślenia takie działania ministra.

Szanowna Pani, nie pozwolimy zniszczyć Męża. Jeszcze minister b. jest już politycznym trupem.
 
Back
Do góry