• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

2021-co zyskamy?

Ja teraz też. Ale z perspektywy czasu to dość się już tej służbie poświęciłem i mając możliwość pracy za te same pieniądze plus emka, to rozsądek mówi: tak. Pozdrawiam.

To MF nam płaci i z nim powiniśmy prowadzić spór, a nie obrzucać się błotem między sobą na forum. MF zachowuje się jak kierownik szatni "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?"
Mi już nie. Niech to w buty sobie wsadzi. Będzie wyższy.
 
.......Koleżanki i Koledzy ucywilnieni w 2017 roku zadbali o siebie sami. Zgodnie z prawem wystąpili do ZER o emerytury mundurowe . Pracują dalej pobierają dotychczasowe pensje jako pracownicy cywilni oraz wypracowane wcześniej emerytury mundurowe. Sami zdecydowali o swojej ścieżce zawodowej poprzez wystąpieniu do ZER o emerytury, zamykając sobie możliwość powrotu do służby mundurowej. Od 2 lat śmieją się , bo oni stali się poprzez bałagan prawny powstania KAS beneficjentami tej reformy. ........
Odarcie ludzi z munduru było czynem haniebnym. Dobrze, że ucywilnieni mają jakąś rekompensatę za tą podłość. Nie zazdroszczę im bo pamiętam jakim stresem było oczekiwanie na propozycję.
Nie jest prawdą, że emerytura zamyka drogę do powrotu do mundury. Haczykiem jest jednak jej zawieszenie w takim przypadku, dlatego jest to raczej nieopłacalne. Z tych osób które pobierają emerytury nikt (lub prawie nikt) nie chce powrotu do munduru.
Jest jednak grupa ucywilnionych którym zabrakło paru miesięcy do 15 lat służby lub tych magicznych 5 lat policyjnych, ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.
A jak ktoś zazdrości ucywilnionym to przecież może iść na emeryturę i poszukać sobie jakiejś pracy i też mieć dochód z 2 źródeł.
Widząc jak to się potoczyło żałuję, że mnie nie ucywilnili, ale w 2017 roku bym się z nimi nie zamienił, przeżyli koszmar.
 
Odarcie ludzi z munduru było czynem haniebnym. Dobrze, że ucywilnieni mają jakąś rekompensatę za tą podłość. Nie zazdroszczę im bo pamiętam jakim stresem było oczekiwanie na propozycję.
Nie jest prawdą, że emerytura zamyka drogę do powrotu do mundury. Haczykiem jest jednak jej zawieszenie w takim przypadku, dlatego jest to raczej nieopłacalne. Z tych osób które pobierają emerytury nikt (lub prawie nikt) nie chce powrotu do munduru.
Jest jednak grupa ucywilnionych którym zabrakło paru miesięcy do 15 lat służby lub tych magicznych 5 lat policyjnych, ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.
A jak ktoś zazdrości ucywilnionym to przecież może iść na emeryturę i poszukać sobie jakiejś pracy i też mieć dochód z 2 źródeł.
Widząc jak to się potoczyło żałuję, że mnie nie ucywilnili, ale w 2017 roku bym się z nimi nie zamienił, przeżyli koszmar.
To chyba ktoś zwolniony z obowiązku myślenia by tak pomyślał. Nie Funkcjonariusze Służby Celnej.
 
Mi już nie. Niech to w buty sobie wsadzi. Będzie wyższy.
No cóż, tak prędko bym nie odpuszczał. Przedsiębiorcy wygrywają w sądach w sprawie nakładanych "kar pandemicznych" - może warto zaryzykować
pozwy przeciwko braku wypłat podwyżek za lata 2020-2021 ? :unsure: W końcu to byłoby parę złoty na bieżące wydatki i trochę zaskórniaczków z wyższej emerytury :coffee:🌴
 
Polecam lekturę i skończy się sen o podwyżkach:
Admina proszę o zamieszczenie artykułu na stronie głównej.
 
Rząd zapowiada także wprowadzenie oszczędności administracji publicznej, co ma dać od 3 do 5 mld zł oszczędności:

 
Ostatnia edycja:
Nie wiem dlaczego tak trudno zrozumieć urzędnikom z MF, że proponowana podwyżką 4.4% + 159 zł modernizacji, przy obecnej inflacji jest tak naprawdę obniżką.
I nic tu nie pomoże kreatywna księgowość dzięki której kłamliwie ogłaszają, że proponują nam kilkanaście procent.
 
Nie wiem dlaczego tak trudno zrozumieć urzędnikom z MF, że proponowana podwyżką 4.4% + 159 zł modernizacji, przy obecnej inflacji jest tak naprawdę obniżką.
I nic tu nie pomoże kreatywna księgowość dzięki której kłamliwie ogłaszają, że proponują nam kilkanaście procent.
Prawda jest taka, że jak ktoś jest potulny jak mąż owcy, to można go strzyc do woli. Na kimś trzeba oszczędzać, jak się nie da na górnikach, SG, wojsku, Policji.
 
Moi Mili, prawda to, że szykuje się nowe wartościowanie ? ( ujednolicenie mnożników kwot bazowych, żeby wszyscy w jednej komórce mieli taki sam mnożnik a nie jak to jest praktykowane delikatnie mówiąc występują obecnie "rozbieżności") ??????????????

Pozdrawiam.
 
Moi Mili, prawda to, że szykuje się nowe wartościowanie ? ( ujednolicenie mnożników kwot bazowych, żeby wszyscy w jednej komórce mieli taki sam mnożnik a nie jak to jest praktykowane delikatnie mówiąc występują obecnie "rozbieżności") ??????????????

Pozdrawiam.
Pewnie, pewne...zostaną nagrody, dodatki, premie :cool: ( oczywiście wszystko jawne - do wiadomości zainteresowanych)
 
Moi Mili, prawda to, że szykuje się nowe wartościowanie ? ( ujednolicenie mnożników kwot bazowych, żeby wszyscy w jednej komórce mieli taki sam mnożnik a nie jak to jest praktykowane delikatnie mówiąc występują obecnie "rozbieżności") ??????????????

Pozdrawiam.
Na bazie obecnej ustawy o kas wartościowanie nie jest możliwe.
Można oczywiście żąglować ludźmi, tak żeby w danej komórce mieli podobne mnożniki, można podwyższać widełki, żeby spłaszczyć zarobki.
Nie da się tego zrobić szybko ale można do tego dążyć. Mój Nacz częściowo taką politykę realizuje, jak jakiś ekspert chce się przenieść to pierwsza propozycja to DŚ.
 
Na bazie obecnej ustawy o kas wartościowanie nie jest możliwe.
Można oczywiście żąglować ludźmi, tak żeby w danej komórce mieli podobne mnożniki, można podwyższać widełki, żeby spłaszczyć zarobki.
Nie da się tego zrobić szybko ale można do tego dążyć. Mój Nacz częściowo taką politykę realizuje, jak jakiś ekspert chce się przenieść to pierwsza propozycja to DŚ.
dzięki za odp. pozdrawiam
 
. Nie będziemy tworzyć nowych funduszy celowych, zamrażamy etaty w administracji. Musimy sami zacisnąć pasa, Polacy mają odczuć przyjazną rękę państwa - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, po przyznaniu sobie i kolesiom podwyżki w wysokości 60%.
Nie byłbym taki hop do przodu z tym zamrażaniem etatów.
Potrzeby są bezgraniczne, oto nowe nabory w IAS Gdańsk, z samego ub. tygodnia i dzisiejszego poniedziałku:

 
Back
Do góry