• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Nie czytałem całego Twojego wywodu, ponieważ na samym wstępie podajesz nieprawdziwe informacje dot. podwyżki cywili w policji w 2019 roku.
Cyt. "O podpisaniu porozumienia z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji poinformowało dziś MSWiA. Zgodnie z nim, pracownicy cywilni otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Jak informuje MSWiA „niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji”...…. Ponadto w zawartym dziś porozumieniu zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020"

Machina ruszyła i wysypały się informacje nie mające nic wspólnego z prawdą!

A jakie ma to znaczenie Kolego, dlaczego pracownicy cywilni mają być poszkodowani? Daj coś od siebie, a nie robisz wątpliwe wytyki innym. Mimo to, ode mnie masz 5 z matematyki na zachętę.
 
Ludzie weźcie się ogarnijcie. Dzielicie i liczycie te pieniądze jakbyście je już dostali. A prawda jest taka że gó.....no dostaniemy. To pseudo porozumienie jest żenada i tylko dla zamydlenia nam oczu, to nie pierwsze takie obiecanki. Czy nie możemy tak może ostatni już raz zebrać się cała bracia celniczą i pokazać na co nas stać. A stać nas na wiele. trzymajmy linię.
 
Równego traktowania, godnych zarobków, normalnych warunków pracy, itd.... Wszystko słusznie. I też słusznie podziękowania dla Sławka.

Ale czy aby to nie za mało???

Czy nie czas, żeby oddolnie wybrzmiało żądanie przywrócenia do służby niesłusznie/bezprawnie "wygaszonych" celników/pracowników, a przede wszystkim związkowców, którzy o nas walczą, ze Sławkiem na czele? Bo jakoś tego postulatu nie znajduję, a Sławek w pojedynkę o siebie nie zawalczy.
 
Do końca miesiąca nie ma mnie w robocie. Być może uda mi się powrócić na początku grudnia, ale zdrowie takie kruche...
 
Solidarność w KAS to szambo

NSZZ Solidarnośc w KAS to przydupas władzy, a przewodniczący to tak naprawdę prawdziwe szambo. Dla korzyści podpisuje wszystko co mu podsunie Szef KAS, w dupie mając pracowników i funkcjonariuszy. Pamiętacie Porozumienie z 2017r. pomiędzy Szefem KAS a NSZZ Solidarność w sprawie powołania Zespołu do rozpatrywania odwołań funkcjonariuszy wygaszonych i ucywilnionych. Czysta fikcja, nic nie zrobili do dzisiaj , olali praktycznie wszystkich. To samo będzie i z tym porozumieniem. Chodzi wyłącznie o przetrzymanie do wyborów bez protestów środowiska, składając teraz mgliste obietnice bez pokrycia. Potem znowu oleją wszystkich funkcjonariuszy , tak jak zrobili to w poprzednim porozumieniu. Podwyżki wypłacone w 3 kwartale 2019.....Załatwienie sprawy emerytur. Nie bądźcie naiwni. Z kogo znów chcą zrobić idiotę!!!
 
Emocje niewspółmierne do sytuacji...
Nie chodzi o dokładne kwoty dot. cywili, które w "zgodnym z prawdą" wytyku mogę sobie przeczytać.
Chodzi o zasady traktowania (cywile - "tylko" o 105 zł - ale jednak mniej niż funkcjonariusze...) i rząd wielkości globalnych kwot do porównania.

Rozumiem, że po "księgowej" wpadce zostałem na starcie zdyskwalifikowany jako wyrażający opienie i poglądy nie zasługujące na zainteresowanie "księgowych".
OK, ale te emocje... proponowałbym jednak zachować na lepsze okazje.

Reszta postu mnie zainteresowała, mimo że jednak doczytałem jakoś do końca.

; )))

A tak poważnie to doczytał‚em Twój wywód do końca. Chciał‚em tylko sprostować‡ powtarzaną… jak mantrę przez niektórych funkcjonariuszy ile to cywile w policji mają… dostać‡ podwyźki w 2019 roku i tyle. Piszesz o proporcjach zatrudnienia w policji cywili i funkcjonariuszy to już Ci dokładnie podaję™ stan na 2018 rok. Policjanci - stan zatrudnienia: 98 737, Korpus Służby Cywilnej - liczba zatrudnionych osób 11 849. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
A tak poważnie to doczytał‚em Twój wywód do końca. Chciał‚em tylko sprostować‡ powtarzaną… jak mantrę przez niektórych funkcjonariuszy ile to cywile w policji mają… dostać‡ podwyźki w 2019 roku i tyle. Piszesz o proporcjach zatrudnienia w policji cywili i funkcjonariuszy to już Ci dokładnie podaję™ stan na 2018 rok. Policjanci - stan zatrudnienia: 98 737, Korpus Służby Cywilnej - liczba zatrudnionych osób 11 849. Pozdrawiam

A teraz na poważnie, trzymasz linię kolego?
 
Witam. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że potrzebny jest jakiś termin początkowy. Bo będzie jak ostatnio, że dużo ludzi się rozchoruje ale w dłuższym okresie czasu i wszystko się rozmyje. A chodzi o to, że każda epidemia atakuje masowo i nagle szeroką grupę ludzi w tym samym czasie... :)

No tak, Kolego Cat.
Oczywiście muszę zrozumieć ostrożne podejście i oceny w kontekście takich wpisów.
Nie jednego czy dwóch, to cała seria w ostatnim całym tygodniu.
Przy takim podejściu nie tylko trudno jest myśleć o szalonych sukcesach, ale nawet o zachowaniu tego, co już nam łaskawie dano...
; )))

Też tak uważam. Jedni już od od poniedziałku trzymają linię,inni od jutra, albo poniedziałku.Jeszcze inni obserwują i czekają....



.

Jest takie mądre powiedzonko : uczmy się na błędach z przeszłości.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie widziałam artykuł o porozumieniu na gazeta.pl, linka nie wkleje bo jestem na tel ale zerknijcie. Machina rusza :)
Trzymamy linie
 
Do Pandzior8

"W sposobie działania US, poza zwlekaniem ze zwrotem VAT, nic praktycznie nie zmieniono - ani ludzi, ani procedury kontroli, ani jakiejś szczególnej aktywizacji w działaniu."

Z tym bym się nie zgodził. Pan chyba widział US tylko z zewnątrz. Dzięki plikom JPK_VAT wykonujemy masę pracy prewencyjnej, której nie widać w statystykach kontrolnych, ale we wpływach już tak.

Niestety, pochorowałem się od tej roboty, i też obecnie TRZYMAM LINIĘ.
 

,,Co udało się wywalczyć celnikom? Po pierwsze, już od stycznia przyszłego roku mogą liczyć na podwyżki ......
Zmianie ulec mają także zasady emerytalne. Mają one być tożsame z tymi, jakie wywalczyły pozostałe służby, a więc przejście na emeryturę możliwe będzie po 25 latach służby bez wymogu ukończenia 55 lat życia. Szef KAS zobowiązał się do przygotowania odpowiedniej nowelizacji ustawy.,,

Tak tylko odnośnie komu mają zlikwidować kryterium 55 lat dla niedowiarków i czytających to co chcieliby przeczytać !!!
 
Ostatnia edycja:
Ludzie weźcie się ogarnijcie. Dzielicie i liczycie te pieniądze jakbyście je już dostali. A prawda jest taka że gó.....no dostaniemy. To pseudo porozumienie jest żenada i tylko dla zamydlenia nam oczu, to nie pierwsze takie obiecanki. Czy nie możemy tak może ostatni już raz zebrać się cała bracia celniczą i pokazać na co nas stać. A stać nas na wiele. trzymajmy linię.

dokladnie tak. nie dzielmy skory na niedzwiedziu. Nic nam ten swistek od Mariana nie daje. kompletnie nic. Jakies wzmianki o podwyzkach 😃😃 prosze Was nie dajmy sie podejsc jak dzieci. nie pierwszy raz nas robia w jajo, nie pozwolmy zeby znowu im sie to udalo
 
Filtr antyspamowy to porażka

Po 15.00 zzłowiek zmóżdża się, produkuje sensowny, merytoryczny, obszerny ale rzeczowy post na 30 wierszy a filtr odrzuca go do weryfikacji przezmoderatora

Po 2 godzinach człowiek pisze kolejny dłuższy post i filtr znowu go odrzuca

Mija kolejne 4 godziny a postów nie ma

Moderator przez całe popołudnie i wieczór, w tak gorącym okresie, nie znalazł chwili na weryfikację?

Po tylu godzinach zaakceptowane posty pojawią się na 3- 4 stronie od końca

Kto je wtedy zauważy?

Nie tak to powinno hulać
 
Patrząc na to co się wydarzyło w ostatnim czasie wydaje się, że skarbówka chyba ma to co chciała. My natomiast. dzięki dwóm marginalnym związkom mamy deklarację czegoś mglistego i pokrętnego w sprawie emerytur mundurowych ( pomijając sprawę wątpliwych podwyżek). I tu zaraz przypomina mi się początek 2016 roku i Banasiowe deklaracje , a nawet akceptacja ustaleń komisji, powołanej przez MB, w sprawie emerytur dla funkcjonariuszy SC . Czym się skończyło wszyscy wiemy . Zwrot o 180 *. Więc dobrze, że Sławek nie podpisał tego czegoś- bo porozumieniem tehgo nazwać nie można. Jestem przekonany, że poprzez konsekwentne, ciągłe oddziaływanie,, trzymanie linii , wreszcie uzyskamy zamierzony efekt.
 
Witam . wszyscy tu piszą o kasie ale zapomnieliśmy o najważniejszym o emeryturach o które walczymy od lat . Panie trzymany linie obiecanki zniesienia 55 dla ,, starych " są nie realne nie wpisane w porozumienie . czyli młody przyjęty po 2013 będzie mógł po 25 latach służby odejść na emke a my ,, starzy " będziemy czekać tego 55 roku życia. to skandal.
 
Witam . wszyscy tu piszą o kasie ale zapomnieliśmy o najważniejszym o emeryturach o które walczymy od lat . Panie trzymany linie obiecanki zniesienia 55 dla ,, starych " są nie realne nie wpisane w porozumienie . czyli młody przyjęty po 2013 będzie mógł po 25 latach służby odejść na emke a my ,, starzy " będziemy czekać tego 55 roku życia. to skandal.


Zawsze jest warto ważne sprawy zobaczyć z różnych stron.
Ich płaski obraz, możemy (ale nie musimy) wtedy zobaczyć w trój-wymiarze.
Dlatego też chciałem przedstawić pewną (przykładową) sytuację – myślę, że
przydatną dla dyskutantów, nie w pełni rozumiejących warunek wieku – 55 lat
z „porozumienia”.
(PRZYBLIŻONE liczenie dla wygody zaokrąglam do roku 2000 – niewiele przed wszak liczą).

20-latek (X) zatrudnia się w cle w 2000r. - emeryturę otrzyma w 2035r. (55 lat).

20-latka (Y) to samo w 2013r. – otrzyma (3 lata po X) w 2038r. (ale 45 lat).

20-latka (Z) to samo w 1983r. – otrzymuje w 2018r. (55 lat).

40-latek (W) to samo w 2003r. – otrzyma (może tyle co Z) też w 2018r. (55 lat).

20-latek (V) to samo w 2012r. – otrzyma (9 lat po Y) w 2047r. ( oraz 55 lat).

40-latka (Q) to samo w 2013r. – otrzyma w 2038r. ( co ?! 65 lat).

28-latka (P) to samo w 2012r. – otrzymuje w 2047r. - 9 lat po Y oraz starsza o 10 (55 lat).


Bardzo sprawiedliwe ?!
 
Back
Do góry