• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jest nas 2500 osób jakie nie otrzymały propozycji - ilu z nas do sądu ?

[FONT=&quot]Wszyscy w pracy Was żegnają[/FONT]
[FONT=&quot]gratulacje Wam składają[/FONT]
[FONT=&quot]aż im zazdrość błyszczy w oku[/FONT]
[FONT=&quot]bo od pracy macie spokój[/FONT]
[FONT=&quot]nowy czas i nowe życie[/FONT]
[FONT=&quot]spędzajcie teraz znakomicie[/FONT]
[FONT=&quot]porzućcie troski i zmartwienia[/FONT]
[FONT=&quot]macie tak wiele do zrobienia[/FONT]
[FONT=&quot]wiek emerytalny po to jest nam dany,[/FONT]
[FONT=&quot]by realizować niespełnione plany.[/FONT]
[FONT=&quot]Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia,[/FONT]
[FONT=&quot]tylko łykać życie i się delektować.[/FONT]
[FONT=&quot]Brać wszystko co jeszcze wzięcia zostało,[/FONT]
[FONT=&quot]póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.[/FONT]

[FONT=&quot]Zarząd[/FONT]

[FONT=&quot]ZOI Warszawa ZZ CELNICY PL
Coraz bardziej jestem przekonany że ZOS Wa-wa to koło związku gospodyń wiejskich współpracującym z dyr. IAS proszę podać autora Czy to nie RA?
[/FONT]
 
W dniu Św. Mateusza odbyła się w WSA, mam nadzieję pierwsza, rozprawa zwolnionego funkcjonariusza z KAS. Do sprawy przyłączył się RPO i Związek. Sąd odroczył rozprawę. Proszę informujcie Związek o sygnaturach lub już wokandach wyznaczonych. Przyłączenie RPO i ZZ jest bardzo pomocne, a to w razie poinformowania o sygnaturze nastąpi niezwłocznie.
 
W dniu Św. Mateusza odbyła się w WSA, mam nadzieję pierwsza, rozprawa zwolnionego funkcjonariusza z KAS. Do sprawy przyłączył się RPO i Związek. Sąd odroczył rozprawę. Proszę informujcie Związek o sygnaturach lub już wokandach wyznaczonych. Przyłączenie RPO i ZZ jest bardzo pomocne, a to w razie poinformowania o sygnaturze nastąpi niezwłocznie.

Sławku, dzięki za informację. Możesz coś więcej napisać, dlaczego odroczył?
Ps. Papiery w WSA i SP. Oczywiście chciałbym być reprezentowany przez związkowych prawników, dlatego niezwłocznie poinformuję.
Teraz muszę wysłać pełnomocnictwo i dokumenty rozumiem? I poinformować ZOI?
pozdr.
lupus
 
Ja mam inne zgłoszenie od funkcjonariusza. W UP powiedzieli, ze Go nie zarejestrują, bo jest na chorobowym. Proszę składać L4 do ZUS wraz z wnioskiem, o którym pisałem wyżej i załączać wyrok SN, o którym także wyżej było wspominane. W razie odmowy wypłaty chorobowego proszę informować Związek.

Dziś złożyłem w ZUS L4, jest to kolejne zwolnienie lekarskie rozpoczęte w czasie trwania służby, choruje od 10.2016 r, odpowiedz ZUS'u jednoznaczna ODMOWA WYPŁATY ŚWIADCZENIA CHOROBOWEGO, powód brak odprowadzonych składek chorobowych. Prosze o informacje, jak z tym chorobowym jest? Czy f.celnym jest ono należne? Z góry dziekuje.
 
Spędziłem na infolinii ZUS 22 min i 18 sek. Okazało się, że IAS nie spieszy się z przekazaniem info o tym, że byłem f.c., a bez tego "sprawa w toku":(.
 
Pisałem już kiedyś na ten temat-niestety stanowisko zus jest takie,że nie należy się nam żaden zasiłek ,skoro zakład nie płacił składek chorobowych i przestałeś być funkcjonariuszem DSCF8442.jpg
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie, ile mamy czasu na skargę do WSA licząc od momentu otrzymania świadectwa służby. Do sądu pracy pozew już wysłałem.
 
Wpłynęła już do mnie pierwsza odmowa ZUS - decyzja dot. wypłaty zasiłku.
W przypadku członków Związku udzielimy pełnomocnictwa i po prostu skarżymy to do Sądu.
Jeżeli macie odmowy od pracodawcy to nim prześlecie do mnie kierujcie do ZUS wnioski.
Osoby spoza ZZ, jeżeli chcą skorzystać z pomocy pełnomocnika, mogą wejść w procedurę opisaną w Komunikacie o pomocy prawnej - dostępny po lewej stronie w zakładce Wzory pism.
Piszcie też proszę do mnie jeżeli komuś ZUS wypłąca zasiłek. Będzie to pomocne w tych sprawach, gdzie jest odmowa.
Jest to niezręczna sytuacja, ale chcę pomóc i proszę też o zgłoszenia osoby przewlekle chore, którym ZUS odmówił wypłaty zasiłku chorobowego. Proszę też o zgłoszenie kobiety w ciąży lub w okresie macierzyńskiego, gdy jest odmowa zasiłku. Proszę też o kontakt kobietę, która utraciła swoje dziecko z powodu KAS.
Myślę, że nie można tego tak zostawić, by władzy się upiekło, to w jakiej sytuacji pozostawili przewlekle chorych i innych.
Uważam, że trzeba iść z tym do mediów. Proszę o zgłoszenia i jeszcze raz przepraszam, bo to niezręczna sytuacja, ale chcę pomóc i myślę, że media mogą nam pomóc dodatkowo.
 
Wpłynęła już do mnie pierwsza odmowa ZUS - decyzja dot. wypłaty zasiłku.
W przypadku członków Związku udzielimy pełnomocnictwa i po prostu skarżymy to do Sądu.
Jeżeli macie odmowy od pracodawcy to nim prześlecie do mnie kierujcie do ZUS wnioski.
Osoby spoza ZZ, jeżeli chcą skorzystać z pomocy pełnomocnika, mogą wejść w procedurę opisaną w Komunikacie o pomocy prawnej - dostępny po lewej stronie w zakładce Wzory pism.
Piszcie też proszę do mnie jeżeli komuś ZUS wypłąca zasiłek. Będzie to pomocne w tych sprawach, gdzie jest odmowa.
Jest to niezręczna sytuacja, ale chcę pomóc i proszę też o zgłoszenia osoby przewlekle chore, którym ZUS odmówił wypłaty zasiłku chorobowego. Proszę też o zgłoszenie kobiety w ciąży lub w okresie macierzyńskiego, gdy jest odmowa zasiłku. Proszę też o kontakt kobietę, która utraciła swoje dziecko z powodu KAS.
Myślę, że nie można tego tak zostawić, by władzy się upiekło, to w jakiej sytuacji pozostawili przewlekle chorych i innych.
Uważam, że trzeba iść z tym do mediów. Proszę o zgłoszenia i jeszcze raz przepraszam, bo to niezręczna sytuacja, ale chcę pomóc i myślę, że media mogą nam pomóc dodatkowo.

Myśle podobnie jak Pan, ze tylko nagłośnienie sprawy w mediach da jakiś efekt. Chociaż, jak opowiadam historie swoją i innych funkcjonariuszy to nikt nawet tego poważnie nie bierze. W mediach nie było nawet wzmianki ilu z funk zostało pozbawionych pracy bez wyraźnego powodu, bez uzasadnienia... O tym sie milczy. Jak to mówią "słabe to medialnie".
 
Witam

Przypomnienie
Proszę wszystkie osoby bez propozycji, aby przesyłały na maila zz.celnicy.pl@poz.mofnet.gov.pl:
- skargę
- opis przebiegu służby do dnia 31 maja 2017 - komórki organizacyjne
- sygnaturę
- dane strony
-termin wokandy jeśli już jest wyznaczony

Związek przyłączy się do pierwszych spraw i złoży także wniosek do RPO o przyłączenie.
Przyłączenie RPO i Związku w jednym z WSA na pewno pomogło i czekamy na wokandę w listopadzie.

Czy ktoś inny bez propozycji ma już też może termin wokandy? Nie czekajmy i przyłączajmy się wcześniej. Sygnaturę swoją można pozyskać na telefon.
 
Dzisiaj WSA w Szczecinie w wyroku II SA/Sz 897/17 - dot. skargi na inny akt, Sąd uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję,


W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że:
1. TK umarzał postępowania w zakresie pytań prawnych w przedmiotowym zakresie, a więc nie było sensu by kierować pytanie do TK,
2. przedmiotowa regulacja zawiera zaniechania ustawodawcze poprzez nie stworzenie mechanizmów umożliwiających weryfikacji zasadności braku propozycji zatrudnienia przez pryzmat kwalifikacji, wiedzy itd. danej osoby,

3. wobec powyższego regulacja taka narusza Konstytucję w tym zawarte w niej w szczególności zasady ochrony praw nabytych,
4. Sąd władny był przy tym samodzielnie i bezpośrednio zastosować Konstytucję.

Jak tylko otrzymamy pisemne uzasadnienie orzeczenia opublikujemy
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj WSA w Szczecinie w wyroku II SA/Sz 897/17 - dot. skargi na inny akt, Sąd uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję,


W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że:
1. TK umarzał postępowania w zakresie pytań prawnych w przedmiotowym zakresie, a więc nie było sensu by kierować pytanie do TK,
2. przedmiotowa regulacja zawiera zaniechania ustawodawcze poprzez nie stworzenie mechanizmów umożliwiających weryfikacji zasadności braku propozycji zatrudnienia przez pryzmat kwalifikacji, wiedzy itd. danej osoby,

3. wobec powyższego regulacja taka narusza Konstytucję w tym zawarte w niej w szczególności zasady ochrony praw nabytych,
4. Sąd władny był przy tym samodzielnie i bezpośrednio zastosować Konstytucję.

Jak tylko otrzymamy pisemne uzasadnienie orzeczenia opublikujemy

no i co, panie bełkot? kto specjalnie taką ustawą de facto naraził na szwank interes publiczny i interes funkcjonariuszy?
 
Sławku, a wiadomo jaki inny akt był zaskarżany?
Chyba ten wyrok jest bardzo pozytywny, zwłaszcza pkt:
2. przedmiotowa regulacja zawiera zaniechania ustawodawcze poprzez nie stworzenie mechanizmów umożliwiających weryfikacji zasadności braku propozycji zatrudnienia przez pryzmat kwalifikacji, wiedzy itd. danej osoby.
 
Skarga na inny akt, a sąd uchylił dwie decyzje? No to chyba zaskarżona była propozycja, a sąd po rozpoznaniu uznał, że propozycja to jednak decyzja. Co by to nie było, szacunek dla WSA za same tezy uzasadnienia ustnego i czekamy na pisemne.
 
Lupus mam nadzieję, że ten wyrok w całej rozciągłości będzie pozytywny dla NAS. I że będzie pierwszym gwoździem do trumny dla Pana MB z Ministerstwa Banialuk.
 
Witam.

WSA w Szczecinie w tym wyroku rozpatrywał skargę na inny akt lub czynność i uznał, ze propozycja to decyzja.

Motywy ustne Sądu: Jak rozumiem, Sąd używając w pkt 2 sformułowania "zatrudnienie" miał na myśli warunki służby, czyli brak możliwości weryfikacji tego dlaczego DIAS przedstawił propozycję pracy anie służby. To jest to co podnosimy od początku, że przedstawiano funkcjonariuszom propozycje pracy wbrew przesłankom ustawowym. A może Sąd uznał też, że w ogóle nie można było przedstawić propozycji pracy, to jest to co w pierwszej kolejności podnosimy. Poczekajmy na pisemne uzasadnienie wyroku.
Najważniejsze, że Sąd potwierdził też to co podnosimy w skargach, ze propozycja to decyzja adm.


Mamy też kolejne wyroki i postanowienie Sądów Pracy - Łódź, Słupsk, Rzeszów i wcześniej Wrocław, gdzie SP kieruje sprawy na drogę administracyjną

Przygotujemy w tej sprawie pismo procesowe
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj było spotkanie w Wwie w NOT i został powołany Ogólnopolski Oddolny Komitet Protestacyjny KAS. Postawiliśmy także postulat dotyczący zwolnionych i ucywilnionych(niezadowolonych z propozycji). O ile ucywilnieni byli reprezentowani, tak poza mną nikt ze zwolnionych się nie pojawił. Wciąż liczę Kochani na Wasze zaangażowanie w walce o Nasze/Wasze prawa.
 
Ostatnia edycja:
Witam.

WSA w Szczecinie w tym wyroku rozpatrywał skargę na inny akt lub czynność i uznał, ze propozycja to decyzja.

Motywy ustne Sądu: Jak rozumiem, Sąd używając w pkt 2 sformułowania "zatrudnienie" miał na myśli warunki służby, czyli brak możliwości weryfikacji tego dlaczego DIAS przedstawił propozycję pracy anie służby. To jest to co podnosimy od początku, że przedstawiano funkcjonariuszom propozycje pracy wbrew przesłankom ustawowym. A może Sąd uznał też, że w ogóle nie można było przedstawić propozycji pracy, to jest to co w pierwszej kolejności podnosimy. Poczekajmy na pisemne uzasadnienie wyroku.
Najważniejsze, że Sąd potwierdził też to co podnosimy w skargach, ze propozycja to decyzja adm.


Mamy też kolejne wyroki i postanowienie Sądów Pracy - Łódź, Słupsk, Rzeszów i wcześniej Wrocław, gdzie SP kieruje sprawy na drogę administracyjną

Przygotujemy w tej sprawie pismo procesowe

Jak wyglądały propozycje służby, każdy wie. Przede wszystkim: układy. Na razie złożyliśmy 2 skargi do sądu. Przede mną jeszcze z powództwa cywilnego - dyskryminacja. Po wejściu KAS funkcjonariuszem jest pielegniarka, czy gość z logistyki, który na granicy nie przepracował ani dnia. Prawnicy, ekonomiści, ludzie po administracji boksują się z DIAS. To jest żenada. Odpowiedzi na pisma ze strony DIAS uwłaczają ludzkiej inteligencji. Mam nadzieję, że winni tej całej szopki ....
 
Wczoraj było spotkanie w Wwie w NOT i został powołany Ogólnopolski Oddolny Komitet Protestacyjny KAS. Postawiliśmy także postulat dotyczący zwolnionych i ucywilnionych(niezadowolonych z propozycji). O ile ucywilnieni byli reprezentowani, tak poza mną nikt ze zwolnionych się nie pojawił. Wciąż liczę Kochani na Wasze zaangażowanie w walce o Nasze/Wasze prawa.

Można prosić o więcej szczegółów spotkania? Był ktoś ze strony MF, IAS? Jacy przedstawiciele innych związków zawodowych pojawili się na spotkaniu?
 
Back
Do góry