• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Witajcie dawno mnie nie było. :eek:
Nowy2 ja też nie rozumiem jak można w dzisiejszych czasach tak poniewierać ludźmi którzy latami SŁUŻYLI dla Ojczyzny

AA takie są odpowiedzi DIAS;:

1. odwołanie od ucywilnienia mi nie przysługuje
2. odwołanie do MF też wg DIAS nie przysługuje
3. Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy - zignorowany
4. na pytanie dlaczego w propozycji pracy którą otrzymałem jest data wsteczna o miesiąc - dostałem odpowiedź "widziały gały co brały"
poza tym
5. obniżano niektórym uposażenia
6. do sądu też nie można iść bo tak sobie dostosowali ustawę.
7. Iść na emeryturę? jaką? 40% 900,00 Zł ?????????????????????????? i to nie każdy może na nią pójść
8. Wyrzucono naszych kolegów na bruk, bez powodu.

Wydymano nas wszystkich na całej lini.


Dobrze że chociaż Sławek ma jeszcze siłę walczyć z tym g***em.
 
Najgorsze, że przeczytałem, że WSA nie jest instytucją właściwą do rozstrzygania, o mianowaniu lub nie, chyba, że obowiązek ten wynika z przepisów prawa:(.
 
Najgorsze, że przeczytałem, że WSA nie jest instytucją właściwą do rozstrzygania, o mianowaniu lub nie, chyba, że obowiązek ten wynika z przepisów prawa:(.

Na szczęście to nie DIAS decyduje o właściwości rzeczowej sądów. Gorzej będzie jak sąd administracyjny stwierdzi, że jest niewłaściwy do oceny trybu rozwiązania stosunku administracyjnoprawnego. Ale nawet wtedy, na pewno wyczerpiemy krajową drogę zaskarżenia. Jeśli żaden sąd w kraju nie poczuje się właściwy do oceny tej grandy, to ETPC powinien to rozpatrzyć, choćby ze względu na pozbawienie prawa do sądu.
 
Panie Ministrze, czy akceptuje Pan pozostawienie Przewodniczącego Ryszarda M. w mundurze, jak on większość swojej kariery zawodowej spędził za biurkiem związkowca ?

a miało być transparentnie, sprawiedliwie .... "osobiście będę nadzorował ... "
ble ble ble z drugiej strony jak on sobie to załatwił ? ja też tak chcę :)
 
Panie Ministrze, czy akceptuje Pan pozostawienie Przewodniczącego Ryszarda M. w mundurze, jak on większość swojej kariery zawodowej spędził za biurkiem związkowca ?

a miało być transparentnie, sprawiedliwie .... "osobiście będę nadzorował ... "
ble ble ble z drugiej strony jak on sobie to załatwił ? ja też tak chcę :)

wracają ze skarbówek prosto do odpraw -po spotkaniu z MB
 
Dziś moim kolegom i koleżankom z dawnego PC oddali mundurki.
W piątek taka akcja była w PC na lotnisku, a dziś w UC-S wewnętrznym.
 
wracają ze skarbówek prosto do odpraw -po spotkaniu z MB

Czy mógłbyś rozszyfrować informację. Czy należy rozumieć, że tym funkcjonariuszom, którym wręczono propozycję pracy w US zmieniają obecnie na propozycję służby? A gdzie jest tak wspaniale:) Kto rozmawiał z MB ?
 
To super a możesz coś więcej napisać ?? Zwłaszcza o UC-S o :) jakiej konkretnie komórce piszesz?
Dzięki:)
 
A tymczasem w Łodzi

Mówią, że pani Ewa była naczelnik egzekucji w byłej Izbie Celnej w Łodzi ma zostać kierownikiem grupy mobilnej.
Jest obecnie cywilem w skarbówce i całe życie zajmowała sie tylko egzekucją.
Kto za tym stoi ? Ktoś z UCS, czy raczej z MF ?
 
JEDNOŚĆ - to jest TO czego nie jest w stanie zniszczyć żadna WŁADZA !!! W końcu nie mogą wszystkich ukarać !!! Dlatego Władza robi wszystko aby JEDNOŚCI nie było !!!
Ale jak to zmienić ??? Jak Pan Przewodniczący pewnego Związku zaprzedał swoją duszę i to nie jest odosobniony przypadek !!! Przecież Związki zawodowe zostały powołane statutowo do obrony zatrudnionych !!! Mamy wiele Związków, ale tak naprawdę jes tylko Celnicy !!!

Oni nami manipulują !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może komuś przywrócimy mundur albo NIE !!!!!

Pomyślcie !!! Liczba Odwołań i możliwość wygrania przed sądami ... trzeba coś zrobić ... dać złudzenie .... !!!

W Oświęcimi , czy innych obozach ludzie żyli tylko złudzeniami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Barabus, do US-u do którego mnie wyrzucono ze S.C. trafiły ze mną jeszcze 3 osoby, na dzień dzisiejszy jedna już odeszła do DIAS a dwie następne odchodzą z powrotem do UCS-u,
Ponoć DIAS im zaproponował powrót ale na stanowiska ucywilnione.
I te osoby przyjmują tą propozycję, mimo tego że do US-u mają najbliżej.
Wychodzą chyba z założenia że z UCS-u można szybciej trafić znów do munduru.
 
Ostatnia edycja:
JEDNOŚĆ - to jest TO czego nie jest w stanie zniszczyć żadna WŁADZA !!! W końcu nie mogą wszystkich ukarać !!! Dlatego Władza robi wszystko aby JEDNOŚCI nie było !!!
Ale jak to zmienić ??? Jak Pan Przewodniczący pewnego Związku zaprzedał swoją duszę i to nie jest odosobniony przypadek !!! Przecież Związki zawodowe zostały powołane statutowo do obrony zatrudnionych !!! Mamy wiele Związków, ale tak naprawdę jes tylko Celnicy !!!

Oni nami manipulują !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może komuś przywrócimy mundur albo NIE !!!!!

Pomyślcie !!! Liczba Odwołań i możliwość wygrania przed sądami ... trzeba coś zrobić ... dać złudzenie .... !!!

W Oświęcimi , czy innych obozach ludzie żyli tylko złudzeniami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Proszę nie zwracać uwagi na inne, niektóre ZZ. ZZ Celnicy PL od lat robi swoje i nie ogląda się na inne ZZ. Wiadomo, że cześć ZZ współpracuje z DIAS i MF na szkodę środowiska zawodowego i tylko pozorują działania rzekomo na rzecz środowiska. W newralgicznych momentach potrafią wprost szkodzić i torpedować działania środowiska, np. zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim
Nie należy się tym przejmować i po prostu robić swoje. Projekt obywatelski jest najlepszym tego przykładem. Mimo wielu działań i komunikatów innych ZZ przeciwko zbiórce podpisów przeprowadziliśmy to i tego się trzymajmy. Staraliśmy się wtedy nie odnosić do kampanii przeciwko projektowi obywatelskiemu prowadzonej w sposób skoordynowany przez inne centrale i robiliśmy swoje, co jak wiemy skończyło się pełnym sukcesem i zebraniem blisko 200 tys. podpisów, co wywołało także podziw w innych ZZ np. w formacjach mundurowych. W tym miejscu jeszcze raz dziękuję ogółowi środowiska zawodowego za zaangażowanie wtedy. Jak widać potrafimy przełamać jako środowisko wszelkich szkodników. Także teraz pokonamy opór wszelkich złych mocy :) Wystarczy, że będziemy solidarni i nie musi to być 100%
 
Ostatnia edycja:
Proszę nie zwracać uwagi na inne, niektóre ZZ. ZZ Celnicy PL od lat robi swoje i nie ogląda się na inne ZZ. Wiadomo, że cześć ZZ współpracuje z DIAS i MF na szkodę środowiska zawodowego i tylko pozorują działania rzekomo na rzecz środowiska. W newralgicznych momentach potrafią wprost szkodzić i torpedować działania środowiska, np. zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim

Zapewne pod przykrywką tych zz działa grupa kilku pracowników, których interesują tylko własne korzyści, w rzeczywistości nie reprezentują nikogo poza sobą.
 
Back
Do góry