• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wartościowanie stanowisk

Morał z tego taki, że jedna osoba zajmująca się jednym zadaniem otrzymała więcej aniżeli osoba zajmująca się kilkoma zadaniami.... I to jest uczciwe i sprawiedliwe oraz oznacza, że osoba o wąskim zakresie specjalizacji ma więcej pracy i wiedzy od osoby o szerokiej specjalizacji? Na pewno osoba o wąskiej specjalizacji jest osobą bardziej rozeznaną w tym jednym temacie, ale czy o to chodzi? Czyli osoby o szerokim zakresie specjalizacji i wiedzy winny być za to ukarane? A w szczególności, gdy takie osoby muszą podejmować decyzję "tu i teraz" bez czasu do namysłu i z późniejszymi konsekwencjami.... Jeżeli w wyniku tego wartościowania konsekwencją nie będzie ucywilnienie komórek IC oraz merytorycznych UC to rzeczywiście będzie to największy przekręt w naszej służbie......
 
Ostatnia edycja:
Całe te wartościowanie jest mocno naciągane. Zobacz jak zostali zwartościowani ludzie nalezący do różnych pseudo zespołów o działaniu w których nie mają zielonego pojęcia. A swoją drogą to słuchy niosą, że w Białym kierownik zlecił zwartościowanie ludzi młodej, a sam udał się na "odpoczynek". I takie oto są skutki tego wartościowania. Ja osobiście nie rozumiem takiego podejścia, bo tak jak ktoś już tutaj wspomniał - kierownik nie istnieje bez ludzi i powinien również dbać o ich interesy, a nie tylko i wyłącznie o swoją d....ę. Lepiej ażeby ludzie czuli wdzięczność aniżeli niechęć.... No chyba, że tam u Was kierownicy nie wychodzą z gabinetów :)
 
Najpierw piszesz że:

Oddziały wewnetrzne mają te same wartości zadań co oddziały graniczne, więc nie wiem co masz na myśli, a na dodatek - nie mają dodatku kontrolnego. Im wyżej w strukturach, tym mniejszy zakres działania (większa specjalizacja=mniejszy zakres wiedzy) i większe wartości zadań, to jest ciekawostka...
Potem że:
OC Białystok porównywał bym raczej do Łomży i Suwałk, niż do granicy, zawsze to trochę inna specyfika.

To w końcu te oddzialy ze sobą porówywalne czy nie?
 
W ramach wartościowania nie zostały rozdzielone oddziały wewnętrzne i graniczne, wszystkie oddziały miały takie same zadania i wartości, tak więc masz rację, można je tak porównywać. Tylko co to zmieni?
 
W ramach wartościowania nie zostały rozdzielone oddziały wewnętrzne i graniczne, wszystkie oddziały miały takie same zadania i wartości, tak więc masz rację, można je tak porównywać. Tylko co to zmieni?

Masz rację to niczego nie zmienia, ale pisząc na tym forum nie mamy wpływu na jakiekolwiek zmiany. Mój post miał jedynie na celu obnażenie wartości tego całego wartościowania i pokazanie jak można zróżnicować ludzi bez względu na pracę jaką wykonują... Jeżeli przeprowadzone wartościowanie nie ocenia pracy ludzi, to w takim razie co ocenia?
 
Podstawa wyrownan za 2010 w IC w Warszawie to rozporzadzenie z marca 2010. Bardzio ciekawe, rozporzadzenie dotyczy stanowisk obowiazujących od stycznia 2011, a wypłacone wyrownania dotycza roku 2010. A więc prawo dziala wstecz?
 
Jakoś się nie mogę przełamać rozmawiając z nowo powstałymi ekspertami.... Znamy tych ludzi od lat i wiemy jaki poziom wiedzy reprezentują.... Nie mam nic do ludzi ale żeby zrobić z niektórych ekspertów to już jest szczyt bezczelności, w każdym razie mądry na pewno tego nie wymyślił.... Na tym na razie skończę, chociaż cisną się słowa bez cenzury....
 
To i tak dobrze, ze znasz tych ekspertow od lat. U nas niektorzy eksperci ledwo co zostali zatrudnieni, a więc nie mozna mowic o latach, no i dostali podwyzkę 60% wynagrodzenia i jak tu na nich patrzeć?
Mam pytanie, czy wszyscy otrzymaliscie najnizsza grupe zaszeregowania na danym stanowisku?
 
Nigdy tego nie pojmę jakim cudem to było możliwe..... Zaproponowano nam wszystkim (z tych ktorych znam) najnizsza grupe i mnoznik przy danym stanowisku....
 
U mnie identycznie, najnizsza grupa i mnoznik w danym stanowisku oraz dopisek ze zostawiaja wynagrodzenie bez zmian.... A mogliby jedna grupe wyzej w ramach stanowiska i niczego by dopisywac nie musieli..... Jaki ktos mial w tym cel?
 
Mozna by bylo pomyslec ze i tak zrobili laske ze nie zwolnili.... Przeciez DIC i NUC stawiaja na ludzi mlodych, tylko chyba zapomnieli ze sami do ludzi mlodych juz dawno nie naleza.... Mlodzi robia wokol siebie duzo szumu to i ktos z boku moze pomyslec o ich wybitnej inteligencji :) Robienie wokol siebie duzo szumu "PR" zostalo okrzykniete i widac przynosi wymierne efekty.....
 
Wędka albo Ryba

Młodzi wybitnie inteligentni dostali to, na co starzy czekali przez długie lata, starzy zaczynają od nowa.Zapomniano o podstawowym elemencie zwanym "ścieżką kariery". Karuzela kręci się dalej..... niektórzy młodzi ze swoim zapałem i wiedza już powinni pomyśleć o swojej przyszłości a najlepiej o emeryturze,bo brakuje już chęci i zapału do zdobywania tego, co nam sprawiało przyjemność i było pasją bez względu na zarobki.Zapomniano wręczyć wędkę,otrzymali gotowe danie rybne. http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=93&pok=2754
 
Z tymi wybitnie inteligentnymi to naprawde przesadzilas.... Gdyby byli tak wybitnie inteligentni to nie pracowaliby u nas....
 
A co ekspertow, to wydawac by sie moglo ze dostali podwyzke to powinni byc zadowoleni, pracowac lepiej, bardziej sie angazowac..... A tu nic z tych rzeczy, awans przyniosl odwrotny skutek.... Tylko glowy im bardziej poszly do gory, wzrosla wlasna samoocena i pewnosc siebie.... Niezle sie zapowiada na przyszlosc :)
 
Back
Do góry