• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

wartościowanie stanowisk

NOBODY, większość dostała propozycję najniższej kategorii zaszeregowania. Jednak, jak mi wiadomo, w mojej Izbie niektórym (wybranym) przydzielono wyższe kategorie. Mam zamiar zwrócić się do DIC, czy w danej grupie uwzględniono doświadczenie, kwalifikacje i wykształcenie. O ocenach okresowych z kilku lat też wspomnę, skoro przełożeni od 2004 r. wnioskowali o przeszeregowanie.

Mysle ze kolega pytal dlaczego wiekszosc dostala najnizsza kategorie zaszeregowania i najnizszy mnoznik - skoro w danym stanowisku posiadana wczesniej kategoria zaszeregowania i mnoznik miescil sie w widelkach....
 
Mysle, ze zmiana mnoznika oraz kategorii zaszeregowania jest jednak zlamaniem obietnicy zachowania praw nabytych (mimo pozostawienia wynagrodzenia na wczesniejszym poziomie)...
 
Zamiat wyrównania przy wartościowaniu stanowisk dostałam honorarium i wynagrodzenie za wycenę kapitału ludzkiego organizacji. Projekt finansowy z UE.
Życie jest piękne poza SC:)
Dziękuję przełożonym za motywację...do inspiracji i nie tylko.
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj zostały opublikowane stanowiska we wszystkich komórkach organizacyjnych... Wygląda na to, że najniżej został zwartościowany Oddział Celny w Białymstoku... Wstyd kierowniku, że tak nie dbasz o swoich ludzi.... Innym to jakoś lepiej wyszło.... A swoją drogą, to od kiedy to wykonywanie jednego zadania jest lepiej opłacane od wykonywania wielu zadań.... Morał tego wartościowania jest taki, że lepiej płaci się ludziom leniwym aniżeli pracowitym, głupszym aniżeli mądrzejszym...
 
Dzisiaj zostały opublikowane stanowiska we wszystkich komórkach organizacyjnych... Wygląda na to, że najniżej został zwartościowany Oddział Celny w Białymstoku... Wstyd kierowniku, że tak nie dbasz o swoich ludzi.... Innym to jakoś lepiej wyszło.... A swoją drogą, to od kiedy to wykonywanie jednego zadania jest lepiej opłacane od wykonywania wielu zadań.... Morał tego wartościowania jest taki, że lepiej płaci się ludziom leniwym aniżeli pracowitym, głupszym aniżeli mądrzejszym...

Masz rację oddział został sponiewierany.... Ale od dawien dawna wiadome było, że tamtejszy Kier zrobi wszystko co ma nakazane i na pewno nie stanie w obronie swoich ludzi - a wręcz odwrotnie.... Przykładem może być tu nie jedna osoba przeniesiona z oddziału. W Białym wymagał od niej nie wiadomo czego (łącznie z telekinezą :)), a w innej komórce została doceniona...
 
Ostatnia edycja:
Masz rację oddział został sponiewierany.... Ale od dawien dawna wiadome było, że tamtejszy Kier zrobi wszystko co ma nakazane i na pewno nie stanie w obronie swoich ludzi - a wręcz odwrotnie.... Przykładem może być tu nie jedna osoba przeniesiona z oddziału. W Białym wymagał od niej nie wiadomo czego (łącznie z telekinezą ), a w innej komórce została doceniona....

Prawda, ci co odeszli nie tęsknią za oddziałem...
 
Ostatnia edycja:
W Corinti zobaczę nazwiska, a nie o nazwiska mi chodzi tylko porównanie, ze w danej komórce jest jakas ilosc okreslonego rodzaju stanowisk. Ja jestem z IC w-wa i chcialm porównac, czy w skali kraju jest podobnie czy całkiem inaczej.
 
RB jakoś nie wykazuje żadnych jaj.... Prawda boli ale niestety jest prawdziwa :)
 
Ostatnia edycja:
szkoda słów, teraz ekspert może dzwonic i sie pytac młodszego specjalisty jak to zrobić????, a izba i urzędy spychaja wszystkie odpowiedzi na oddziały (mimo ze ich nie dotyczą), jako ciekawostka podam że odpowiedź w sprawie mienia przesiedlenia (prosta???) przesłana przez strone z kraju trzeciego trafiła droga służbowa wprost na oddział (wg właściwości miejscowej) śmiech na sali i spychologia do potegi N-tej
 
Bo niżej się nie da spuścić, niżej nic już nie ma, samo dno. OC B-stok niczym się nie różni od pozostałych oddziałów, bo wszystkie miały tak samo tragicznie zwartościowane zadania.
 
szkoda słów, teraz ekspert może dzwonic i sie pytac młodszego specjalisty jak to zrobić????, a izba i urzędy spychaja wszystkie odpowiedzi na oddziały (mimo ze ich nie dotyczą), jako ciekawostka podam że odpowiedź w sprawie mienia przesiedlenia (prosta???) przesłana przez strone z kraju trzeciego trafiła droga służbowa wprost na oddział (wg właściwości miejscowej) śmiech na sali i spychologia do potegi N-tej

A po co to maja robić, przecież to zadania zwartościowane na 1 pkt, a oni są od wyższych zadań :) Przecież to elita celnictwa :)
 
Bo niżej się nie da spuścić, niżej nic już nie ma, samo dno. OC B-stok niczym się nie różni od pozostałych oddziałów, bo wszystkie miały tak samo tragicznie zwartościowane zadania.

Sprawdź jutro w Biaintrze.... Może i nie można tego porównać do IC czy innych komórek UC nie zajmujących się odprawami celnymi, ale porównując do Kuznicy, Bobrownik, Siemianówki czy Połowiec jakoś to im lepiej wyszło.... Pytanie tylko skąd te różnice?
 
Ostatnia edycja:
tylko widzisz na granicy stanowiska typu mł.expert i st. specjalista to wiekszości biuro !!! pc itp bez wzgledu na staż pracy( mł. expert, st. specjalista 2 lata stażu i jeszcze problemy z pojeciem wywóz, przywóz ecs itp czarna magia !), na pasach mł expert to zastepcy kierownika st. specjalista to ludzie z dużym stażem dawniej inspektorzy!! lub inni z jakis wyższych czasami nie zrozumiałych przyczyn nimi sie stali (czyt. st. specjalista) może wychodzone punkty np: umiejetność wykreowania swoich kompetencji w porownaniu do innych bo ten robi to i jest taki ! 10 pkt. ci co robili wartościowanie absolutnie nie skrzywdzili siebie i swoich ulubieńców reszta "pasy" to 0 zł podwyżka i najniżej zwartościowani ci co robią wszystko co się robi na granicy bez tych ludzi mamy rok 2008 nowi mł.experci i reszta którzy uważają że dostali awans to wiekszości ci co nie pamiętają roku 2008 i nie zaznali mrozu i zgnojenia człowieka
 
Sprawdź jutro w Biaintrze.... Może i nie można tego porównać do IC czy innych komórek UC nie zajmujących się odprawami celnymi, ale porównując do Kuznicy, Bobrownik, Siemianówki czy Połowiec jakoś to im lepiej wyszło.... Pytanie tylko skąd te różnice?

OC Białystok porównywał bym raczej do Łomży i Suwałk, niż do granicy, zawsze to trochę inna specyfika.
 
Do Karoliny12

W Corinti zobaczę nazwiska, a nie o nazwiska mi chodzi tylko porównanie, ze w danej komórce jest jakas ilosc okreslonego rodzaju stanowisk. Ja jestem z IC w-wa i chcialm porównac, czy w skali kraju jest podobnie czy całkiem inaczej.
Karolina, wejdź w książkę adresową na corintii, w wyszukiwanie osób, wpisz w okienka miejscowość, stanowisko, komórkę, urząd izbę która Cię interesuje i inne podobne dane. W ten sposób możesz zobaczyć nazwiska wszystkich np. specjalistów w danej komórce konkretnego urzędu/izby. Pozdrawiam.
 
Back
Do góry