• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

bardzo się cieszę, że funkcjonariusze zrozumieli (nareszcie), że spotykanie się z ekipą emfu oraz ich związkowymi fanami, w obecnym stanie faktycznym i prawnym, byłoby po prostu wielkim błędem taktycznym.

kolego pandzior, sławek wizerunkowo generałowi po prostu dokopał. nie tylko odbiór podprogowy jest jednoznaczny: generał jest niewiarygodny.

ostatnia kwestia. szykują ten sam manewr, co przy stopniach. tylko od funkcjonariuszy, od ich zaangażowania w zz celnicy pl zależy, czy im się to uda.
 
Ostatnia edycja:
kolego pandzior, jeszcze jedno. z tym myśleniem, októrym piszesz w przedostatnim poście, to ja się nie zgadzam :) ...
 
kolego pandzior, jeszcze jedno. z tym myśleniem, októrym piszesz w przedostatnim poście, to ja się nie zgadzam :) ...

Dobry wieczór.
Obejrzałem właśnie program TV Fakt z linku na stronie głównej.
Sławkowi udało się coś, co do tej pory było niemożliwe - skruszył opór medialny i monopol władzy na lansowanie ich wersji rzeczywistości.
TO JEST COŚ NIESŁYCHANIE WAŻNEGO!
Jeśli media ukazują Naszą Sprawę z naszego punktu widzenia, a biedny generałek w niechlujnie dopiętym krawacie musi się okrągłymi zdaniami tłumaczyć do kamery przed tezami faceta, którego się pozbył (jak myślał zwolniwszy go ze Służby) to JEST TO MISTRZOSTWO ŚWIATA W WYKONANIU SŁAWKA!
Sławku, czapki z głów! Tak trzymaj, a nasze cele staną się osiągalne.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
Nie wiem, "o co się rozchodzi" (jak mówi jeden z przedstawicieli korpusu generałów SC) Koledze.
A jednak chciałbym się przekonać, czy Kolega chce mi coś serio przekazać, czy to tylko takie przekomarzanki dla rozgrzewki.
?
Pozdrawiam
 
kolega raczył użyć stwierdzenia "jak myślał" w sprecyzowanym personalnym kontekście. uznając zdolność konkretnej osoby do racjonalnej oceny sytuacji, zaplanowania i przeprowadzenia określonego działania i osiągnięcia celu. jednakowoż zauważyć trzeba, iż w konkretnym kontekście zwolnienia kolegi Sławka ze służby brakuje analizy prawnych skutków tego procesu myślowego. co udowodniły sądowe orzeczenia. co jest obowiązkiem każdego myślącego obiektywnego urzędnika. na każdym szczeblu decyzyjnym. stąd też wynikła moja, wyżej wyrażona, obiekcja.

ale jak się zamawia raporty http://celnicy.pl/content.php/2557-Audyt-w-zakresie-Zarządzania-Przez-Cele i płaci za nie taką kasę http://celnicy.pl/content.php/2571-...atnika-na-wątpliwą-MISJĘ-I-WIZJĘ-MIN-J-KAPICY, to chyba gość czuje się zwolniony z obowiązku racjonalnego myślenia.

żeby nie być gołosłownym dwa samczniutkie fragmenty z zamówionej analizy:

74 Zagrożenie niewystarczającego przykładu ze strony kierownictwa uznajemy za niskie. Dostrzegamy wiele działań podejmowanych zarówno na szczeblu MF jak i przez kierownictwo IC. Dostrzegamy jednak problem niedostatecznych narzędzi. Przede wszystkim brakuje planu wdrożenia rozwiązań docelowych oraz jasnego powiązania poziomu nagrody lub oceny okresowej ze stopniem realizacji celów. Niedoskonałości systemu pomiaru również wpływa na stopień przekonania części kierownictwa (przede wszystkim Naczelników) o słuszności ZPC.

76 Wprowadzanie zmiany oznacza niepewność dla funkcjonariuszy celnych/pracowników. Powinni oni mieć możliwość ich wyrażenia i zostać rzeczywiście wysłuchani. Pozwoli to również na uzyskanie informacji, jak zmiana jest odbierana w SC. Często to pracownicy wiedzą lepiej jak sprawdzają się wprowadzane nowe rozwiązania i co należy poprawić – warto wykorzystać tę wiedzę.

pozdrawiam kolegę.
 
Zaufajmy Sławkowi! On jedyny z Nas ma najszerszą wiedzę w tym zakresie, no może jeszcze pewnie jakieś osoby z Jego otoczenia, z którymi wspólnie walczą o nasz WSPÓLNY interes! Dał już nam powody niejednokrotnie do tego by Mu zaufać. Ostatnie tygodnie tylko to potwierdzają !
 
trzeba zwrócić szczególną uwagę na przekaz w wykonaniu ministerstwa ws. naszych emerytur.
uznano za potrzebne wspomnienie o projekcie obywatelskim ale nie wymieniając jego autorów :D
termin wdrożenia obwieszczono w marcu ale wydaje się, że decyzji nie będzie podejmowało obecne kierownictwo.
intensywnie pracują aby następców postawić przed faktami dokonanymi.

pisałem wcześniej, że jest wielu chętnych aby stanąć na czele tej inicjatywy Celników.
na forum również takie "tendencje" się w tym wątku pojawiły.
gra toczy się o wielką stawkę, o zmianę naszego stosunku służby z "administracyjnego" na służbowy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
kompromituj się milcząc

dokładnie tak. kolejny generał zachował się jakby miał monopol medialny. bardziej dosadniej rzecz ujmując chyba najchętniej zaj....ał by tą inicjatywę związkową. jak nie przymierzając skacowany żul bez grosza w kieszeni.

panie p., odrobina chociaż szacunku dla ludzi by się przydała. żyjemy w innych czasach, niż za pana dyrektorowania w ic warszawa. media nie są już domeną cwaniaczków medialnych, do których pan aspirujesz. jak panu słowo celnicy pl nie przechodzi przez usta, to lepiej siedź pan na świętokrzyskiej. i kompromituj się milcząc.
 
Ja nie mam takich odczuć po wypowiedzi Z-cy SSC.
To jest Nasz projekt, czyli projekt całego środowiska zawodowego, a nawet szerzej - projekt obywatelski.
Proszę, aby tak właśnie o nim mówić. Nie projekt związkowy, czy konkretnego ZZ, nie projekt celników, a projekt obywatelski.
Absolutnie nie podobają mi się medialne wypowiedzi typu:
"Celnicy złożyli projekt" albo "Związkowcy złożyli projekt", albo "ZZ Celnicy PL złożył projekt"
To nie są polegające na prawdzie wypowiedzi. W wypowiedzi Z-cy SSC jest mowa o "związkowym" projekcie, co mi się bardzo nie podoba. Nie podoba mi się jednak ze względów jw. a nie dlatego, że nie wspomniano, iż jest to projekt ZZ Celnicy PL, mimo iż ten Związek zainicjował temat i swoją determinacją i zaangażowaniem struktur rozwinął akcję, zaraził w pozytywnym tego słowa znaczeniu ogół środowiska zawodowego, środowisko zaś przekonało o słuszności i potrzebie uregulowania tej kwestii Obywateli RP i dzięki temu sprawa została doprowadzona do końca.

Proszę, aby mówić zgodnie ze stanem faktycznym:
"Projekt złożyli Obywatele RP i uczynili to w interesie publicznym"
 
ok. nie mniej, chociażby z szacunku dla faktów, osoba taka jak zastępca ssc ma obowiązek wyrażać się precezyjnie. jeśli tak się nie stanie następnym razem uznam, że pastuch wlazł na salony. i próbuje kreować się na hrabiego.
 
kolega raczył użyć stwierdzenia "jak myślał" w sprecyzowanym personalnym kontekście. uznając zdolność konkretnej osoby do racjonalnej oceny sytuacji, zaplanowania i przeprowadzenia określonego działania i osiągnięcia celu. jednakowoż zauważyć trzeba, iż w konkretnym kontekście zwolnienia kolegi Sławka ze służby brakuje analizy prawnych skutków tego procesu myślowego. co udowodniły sądowe orzeczenia. co jest obowiązkiem każdego myślącego obiektywnego urzędnika. na każdym szczeblu decyzyjnym. stąd też wynikła moja, wyżej wyrażona, obiekcja.

ale jak się zamawia raporty http://celnicy.pl/content.php/2557-Audyt-w-zakresie-Zarządzania-Przez-Cele i płaci za nie taką kasę http://celnicy.pl/content.php/2571-...atnika-na-wątpliwą-MISJĘ-I-WIZJĘ-MIN-J-KAPICY, to chyba gość czuje się zwolniony z obowiązku racjonalnego myślenia.

żeby nie być gołosłownym dwa samczniutkie fragmenty z zamówionej analizy:

74 Zagrożenie niewystarczającego przykładu ze strony kierownictwa uznajemy za niskie. Dostrzegamy wiele działań podejmowanych zarówno na szczeblu MF jak i przez kierownictwo IC. Dostrzegamy jednak problem niedostatecznych narzędzi. Przede wszystkim brakuje planu wdrożenia rozwiązań docelowych oraz jasnego powiązania poziomu nagrody lub oceny okresowej ze stopniem realizacji celów. Niedoskonałości systemu pomiaru również wpływa na stopień przekonania części kierownictwa (przede wszystkim Naczelników) o słuszności ZPC.

76 Wprowadzanie zmiany oznacza niepewność dla funkcjonariuszy celnych/pracowników. Powinni oni mieć możliwość ich wyrażenia i zostać rzeczywiście wysłuchani. Pozwoli to również na uzyskanie informacji, jak zmiana jest odbierana w SC. Często to pracownicy wiedzą lepiej jak sprawdzają się wprowadzane nowe rozwiązania i co należy poprawić – warto wykorzystać tę wiedzę.

pozdrawiam kolegę.

Dobry wieczór.
Dziękuję za "rozjaśnienie",
Nie wpadłbym na to, że Kol. jest aż tak bardzo inteligentnie złośliwy i tak przenikliwie analizuje każdy wyraz wypowiedzi :D
Przytoczony jako ilustracja wyjaśniająca fragment analizy robi wrażenie. Nie znałem tego tekstu.
Myślę jednak, że dla nas (SC) dobrze byłoby, gdybyśmy postarali się angażować w działania o charakterze pozytywnym.
Jestem najgłębiej przekonany, że na rozliczenia i konsekwencje wobec szkodników działających przeciw interesowi Naszej Służby i całej Polski przyjdzie niedługo czas.
Dlatego jestem zwolennikiem podejścia Sławka, który cały czas ze wszystkich sił stara się szukać rozwiązań wzmacniających naszą pozycję.
Pozdrawiam
 
Ja nie mam takich odczuć po wypowiedzi Z-cy SSC.
To jest Nasz projekt, czyli projekt całego środowiska zawodowego, a nawet szerzej - projekt obywatelski.
Proszę, aby tak właśnie o nim mówić. Nie projekt związkowy, czy konkretnego ZZ, nie projekt celników, a projekt obywatelski.
Absolutnie nie podobają mi się medialne wypowiedzi typu:
"Celnicy złożyli projekt" albo "Związkowcy złożyli projekt", albo "ZZ Celnicy PL złożył projekt"
To nie są polegające na prawdzie wypowiedzi. W wypowiedzi Z-cy SSC jest mowa o "związkowym" projekcie, co mi się bardzo nie podoba. Nie podoba mi się jednak ze względów jw. a nie dlatego, że nie wspomniano, iż jest to projekt ZZ Celnicy PL, mimo iż ten Związek zainicjował temat i swoją determinacją i zaangażowaniem struktur rozwinął akcję, zaraził w pozytywnym tego słowa znaczeniu ogół środowiska zawodowego, środowisko zaś przekonało o słuszności i potrzebie uregulowania tej kwestii Obywateli RP i dzięki temu sprawa została doprowadzona do końca.

Proszę, aby mówić zgodnie ze stanem faktycznym:
"Projekt złożyli Obywatele RP i uczynili to w interesie publicznym"

Sławku, znów trafiłeś tą wypowiedzią w punkt.
Ta inicjatywa Twojego ZZ (Twojego jako Twojego wielkiego dzieła, a nie należącego do Ciebie) została rozwinięta i wzmocniona wkładem wielu innych ludzi - związkowców, nie-związkowców, a nawet nie-funkcjonariuszy.
Teraz dysponujesz dzięki powodzeniu tej inicjatywy nieporównanie większą siłą i możliwościami działania niż pół roku temu.
To bardzo dobrze, bo w tym momencie nikt inny nie jest w stanie udźwignąć ciężaru działania na rzecz dobra SC rozumianego znacznie szerzej niż przyznanie nam emerytur mundurowych.
Myślę, że stosunkowo niewiele osób w SC ma teraz tego świadomość.
Ale proces ruszył, narasta i kwestią czasu jest dotarcie do (prawie-) ogółu.
Pozdrawiam
 
trzeba zwrócić szczególną uwagę na przekaz w wykonaniu ministerstwa ws. naszych emerytur.
uznano za potrzebne wspomnienie o projekcie obywatelskim ale nie wymieniając jego autorów :D
termin wdrożenia obwieszczono w marcu ale wydaje się, że decyzji nie będzie podejmowało obecne kierownictwo.
intensywnie pracują aby następców postawić przed faktami dokonanymi.

pisałem wcześniej, że jest wielu chętnych aby stanąć na czele tej inicjatywy Celników.
na forum również takie "tendencje" się w tym wątku pojawiły.
gra toczy się o wielką stawkę, o zmianę naszego stosunku służby z "administracyjnego" na służbowy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

W tym ostatnim zdaniu jest mowa o kwestii "stawki" naszych działań.
Jak napisałem chwilę wcześniej, myślę, że jest ona znacznie większa niż uzyskanie mundurowych uprawnień emerytalnych, a nawet całościowo rozumianą zmianę naszego statusu służbowego z quasi-służbowego na stosunek służby w pełnym tego wyrażenia rozumieniu.
Chodzi bowiem o walkę o przetrwanie Naszej Służby, co jest uwarunkowane jej strategicznym przekierowaniem i wzmocnieniem poprzez właściwą realizację zadań najważniejszych z punktu widzenia państwa, gospodarki i społeczeństwa.
Czyli o budowę silnej Służby Celnej z prawdziwego zdarzenia, umiejącej zająć należne jej miejsce w strukturze aparatu państwa.
Jeśli to nam się nie uda, to skończy się źle, o czym wiele było już napisane.

Nie odstręczają mnie więc opinie części Forumowiczów obawiających się, że w proponowanym przeze mnie wariancie stalibyśmy się drugą "Guardia di Finanza".
Wręcz przeciwnie, uważam, że tylko wtedy, gdy będziemy silną formacją, nie będziemy ulegać obawom o przeróżne dyskryminacyjne zaniechania wobec nas - funkcjonariuszy.
Pozdrawiam
 
gdzie ty się kolego marnowałeś milcząc w tych ostatnich latach ?
;)

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Dobry wieczór.
Też ubolewam, że tak późno włączyłem się w fascynujący nurt debaty na Forum z udziałem kol. aquirre ; )
Poza tym wciąż mi daleko do ascetycznej formy wypowiedzi kol., zarazem tak pełnej treści i wieloznacznych przekazów.
Ale będę nad tym pracował.
Pozdrawiam
 
Wczoraj odbyło się spotkanie z SSC na temat naszych emek, czy może ktoś już wie jak jakie padły propozycje ze strony rządu?
 
Witam wszystkich serdecznie.

Kancelaria Sejmu poinformowała mnie, że podpisy pod projektem obywatelskim zostały pozytywnie zweryfikowane.

Na stronie głównej jest informacja oraz link na stronę Sejmu RP gdzie można pobrać Nasz projekt i poczytać jaki jest aktualny przebieg prac
 
Na spotkaniu w MF SSC miał się wypowiedzieć, że emerytury mundurowe wg założeń nad którymi pracują mają objąć około 12 tys. Funkcjonariuszy. Z tego co mi przekazano, nie ma nic na piśmie na ten temat
 
Back
Do góry