• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

"W Sejmie dowiedzieliśmy się i tak też wynika z korespondencji do nas, że SSC nie posiada upoważnienia do prezentowania stanowiska w sprawie emerytur Funkcjonariuszy celnych, ani Rządu ani Ministra Finansów.
Minister Finansów upoważnił Ministra Artura Radziwiłła."


Czy to jest oficjalne stanowisko MF?
 
Małe sprostowanie.
ZZ Celnicy PL jest zdecydowanie liczniejszy niż wszystkie 4, razem wzięte, pozostałe centrale.
Przypominam także, że to jest także strategia ze strony MF. Tak jak my mamy swoją, tak ma ją także MF. Ministerstwu pasuje żeby na tym spotkaniu był ZZ Celnicy PL.
Skąd to wiadomo? Otóż wielokrotnie, tak samo zresztą jak obecnie, na wniosek tzw. trzech central, MF organizował spotkania nie zapraszając ZZ Celnicy PL i coś tam sobie ustalali.
MF w zależności od tego jak im bardziej odpowiada, zaprasza nas, bądź nie zaprasza na takie spotkania.
Obecnie, strategia MF jest taka, abyśmy tam byli.

Zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie Celnicy PL to największy ZZ działający w SC, ale chodziło mi o manipulację słowną, jaką często MF stosuje.
Z drugiej strony nie mam pewnie nawet ułamka wiedzy, którą Pan może posiadać odnośnie przyszłych działań MF i strony rządowej - w takim razie pozostaje nam czekać.

Martwi mnie tylko Pana stwierdzenie : "Spodziewać się należy w najbliższych dniach propozycji ze strony MF, bardzo ostrego podziału Funkcjonariuszy." Moglibyśmy poznać jakieś szczegóły ?
 
"W Sejmie dowiedzieliśmy się i tak też wynika z korespondencji do nas, że SSC nie posiada upoważnienia do prezentowania stanowiska w sprawie emerytur Funkcjonariuszy celnych, ani Rządu ani Ministra Finansów.
Minister Finansów upoważnił Ministra Artura Radziwiłła."
Czy to jest oficjalne stanowisko MF?
Upoważniony przez Rząd do zaprezentowania stanowiska ad realizacji wyroku TK jest Minister Spraw Wewnętrznych.
Natomiast Minister Finansów do kontaktów w sprawie naszych emerytur upoważnił Podsekretarza Stanu Pana Artura Radziwiłła i on też odpowiada na naszą wszelką korespondencję w tej sprawie - ostatnie pismo opublikowane na stronie głównej z 18 sierpnia.

SSC może działać bez upoważnienia Rządu i nawet MF, tak jak działał z "emeryturami celnymi" w 2009 roku - wtedy też tylko po to, aby nas poróżnić
 
Zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie Celnicy PL to największy ZZ działający w SC, ale chodziło mi o manipulację słowną, jaką często MF stosuje.
Z drugiej strony nie mam pewnie nawet ułamka wiedzy, którą Pan może posiadać odnośnie przyszłych działań MF i strony rządowej - w takim razie pozostaje nam czekać.

Martwi mnie tylko Pana stwierdzenie : "Spodziewać się należy w najbliższych dniach propozycji ze strony MF, bardzo ostrego podziału Funkcjonariuszy." Moglibyśmy poznać jakieś szczegóły ?
Mnie też to martwi, ale wierzę, że przeciwstawimy się wspólnie temu i nie damy się podzielić.
Docierają do mnie informacje, miejmy nadzieję, że ostatecznie się nie potwierdzą, dlatego nie chcę o nich bliżej pisać na tym etapie.
Musimy być jednak na taki scenariusz przygotowani, stąd moja wypowiedź na ten temat już teraz
 
Ostatnia edycja:
"SSC może działać bez upoważnienia Rządu i nawet MF" - więc ma legitymację do działania ( będzie pełnoprawną stroną w rozmowach - posiada do tego wszelkie " umocowania") a" upoważniony przez Rząd do zaprezentowania stanowiska ad realizacji wyroku TK jest Minister Spraw Wewnętrznych.
Natomiast Minister Finansów do kontaktów w sprawie naszych emerytur upoważnił Podsekretarza Stanu Pana Artura Radziwiłła" - czy dobrze myślę?
 
Ostatnia edycja:
Nie znam treści tych upoważnień, gdyż wiem o nich jedynie z przekazów ustnych z Sejmu i z MF.
Zresztą, wiem to także od SSC, który mówił, że nie ma upoważnienia Ministra Finansów do prowadzenia tej sprawy i że Min. Finansów upoważnił Pana Artura Radziwiłła.
To są więc także słowa SSC. W MF mogło się zmienić, nie sądzę jednak, by Rząd zmienił upoważnienie dla MSW. Nie sądzę także by MSW scedowało upoważnienie na SSC.
 
Ostatnia edycja:
Próbuję odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ustalenia na tym spotkaniu będą miały moc prawnie wiążącą dla Nas, jak i dla rządu? ( a sadzę, że tak jest) i co może z tego spotkania dla Nas wyniknąć?...
 
Drodzy Forumowicze.

Przeczytałem z uwagą wszystkie posty, jednak żaden nie zawiera argumentów, które mogłyby wpłynąć na zmianę naszego planu działania.
Tak jak poinformowałem Was w GRATULACJACH I PODZIĘKOWANIU za akcję obywatelską, mamy pewną ściśle określoną strategię w dążeniu do osiągnięcia celu. To jest bardzo duża sprawa i staramy się prowadzić ją profesjonalnie od początku do końca.
Z oczywistych względów nie mogę informować o szczegółach tej strategii, ale zauważcie, że zdecydowanie idziemy do przodu - vide ww. pismo z GRATULACJAMI I PODZIĘKOWANIEM za akcję obywatelską - wszak to już trzecie w 2015 wielkie, wręcz historyczne wydarzenie w SC.
Razem piszemy historię i jeżeli będziemy do końca razem jako środowisko zawodowe, zwyciężymy.
Proszę o dalsze zaufanie i wsparcie. Proszę czytajmy ostatnie pisma ZZ Celnicy PL uważnie. Przepraszam, ale niektóre wpisy są ad hoc, tak jakby tych pism nie było.
Poza tym, jak wspomniałem, nie mogę o wszystkim informować. Część korespondencji, nie jest znana publicznie, dlatego rozumiem, Wasze obawy. Uspokajam jednak.
Jeszcze raz proszę o zaufanie, bądźmy razem jako środowisko zawodowe, a zwyciężymy. Spodziewać się należy w najbliższych dniach propozycji ze strony MF, bardzo ostrego podziału Funkcjonariuszy. Musimy to odrzucić. Musimy to przezwyciężyć. Nie możemy połknąć tego haczyka. Musimy dalej robić swoje.

Jeżeli mamy w jakiś sposób wskazywać, czy być na tym spotkaniu to proszę mój głos w dyskusji zaliczyć do tych PRZECIWNYCH uczestnictwu w tym spotkaniu związków CELNICY.PL ( jestem ich członkiem ).
 
proszę - zaufajmy Sławkowi - chyba swoją dotychczasową działalnością i efektami tej działalności nie nadużył niczyjego zaufania - wręcz przeciwnie - wbrew wielu głosom wielokrotnie po dłuższym lub któtszym czasie okazywało się, że miał rację i jego optymizm i wiara w sukces nie były mrzonkami

pamiętajmy,że jego wiedza jest szersza niż nasza - nawet nie mając wiedzy o powodach - zaufajmy mu po raz kolejny
 
Ludzie, nie kombinujmy. Zaufajmy Sławkowi. Pomyślcie tylko, co by było, gdyby nie ten facet. Pewnie bylibyśmy właśnie łączeni z Pocztą Polską, albo Strażą Miejską. 100 % poparcia dla Celników to podstawa w tej chwili.
 
Ludzie, nie kombinujmy. Zaufajmy Sławkowi. Pomyślcie tylko, co by było, gdyby nie ten facet. Pewnie bylibyśmy właśnie łączeni z Pocztą Polską, albo Strażą Miejską. 100 % poparcia dla Celników to podstawa w tej chwili.

Nie mogę się powstrzymać aby nie skomentować. Nadzwyczaj trafna opinia. Popieram.
 
Dobry wieczór.
Obejrzałem właśnie program TV Fakt z linku na stronie głównej.
Sławkowi udało się coś, co do tej pory było niemożliwe - skruszył opór medialny i monopol władzy na lansowanie ich wersji rzeczywistości.
TO JEST COŚ NIESŁYCHANIE WAŻNEGO!
Jeśli media ukazują Naszą Sprawę z naszego punktu widzenia, a biedny generałek w niechlujnie dopiętym krawacie musi się okrągłymi zdaniami tłumaczyć do kamery przed tezami faceta, którego się pozbył (jak myślał zwolniwszy go ze Służby) to JEST TO MISTRZOSTWO ŚWIATA W WYKONANIU SŁAWKA!
Sławku, czapki z głów! Tak trzymaj, a nasze cele staną się osiągalne.
Pozdrawiam
 
Drugą bardzo ważną sprawą jest pismo przysłane przez min. Radziwiłła.
Jak rozumiem, min. tłumaczy, że funkcjonariusze SC dostaną emerytury, a system ZUS-owski trzeba uwzględnić przy opracowaniu sposobu przechodzenia na system zaopatrzeniowy.
To by była bardzo dobra wiadomość.

Jest tylko jedno zastrzeżenie.
To wszystko jest oparte na półprawdzie, bo rzeczywiście to jedynie funkcjonariusze SC mogą otrzymać emki mundurowe.
Problem w tym, czego pan min. nie napisał: kto znajdzie się w statusie takiego funkcjonariusza w SC PRZED WEJŚCIEM W ŻYCIE USTAWY EMERYTALNEJ WYKONUJĄCEJ WYROK TK??!
Pozdrawiam.
 
Back
Do góry