• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

szanowni dyskutanci.
wpisy świadczą o przekonaniu, że na spotkaniu stanie się coś ważnego ale niby co - konkretnie !
spotkanie wywołane zostało przez inne związki, tematy rozegrane jak zwykle ...., a MF żadnego dialogu już od dawna nie prowadzi.
mało mieliśmy przykładów w ostatnich latach.
walczymy o status i emerytury, a nie doraźne ochłapy.


Lepiej nie lekceważyć przeciwnika i pilnować aby nie narobił gówna.
 
Też uważam, że obecność na spotkaniu jest wskazana.
Jak wynika z zaproszenia, tematem nie są tylko kwestie emerytur, ale również podział środków finansowych dla funkcjonariuszy w 2016 roku.
Żeby potem nie było....
 
nic o nas bez - nas nie oznacza wymogu fizycznej obecności.
nie oznacza również braku uzgodnień ale ich otwarcia.
przeczytajcie równie starannie drugie wystąpienie związku do SSC.
zawiera odpowiedź na znaczną część wątpliwości.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zgadam się z głosami, że WSZYSTKIE Związki Zawodowe działające w S.C. powinny wziąć udział w tym spotkaniu! Jest to spotkanie oficjalne, a nie szemrane na zasadzie ...... "wszystko o czym rozmawialiśmy zostaje w tych czterech ścianach" :p Będzie sporządzony protokół ze spotkania, który trafi do wiadomości wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SC! I to właśnie z niego będzie wynikać jakie propozycje (ściemy) przedstawił ssc i jego klakierzy, jakie postulaty przedstawiły poszczególne ZZ i jakie zapadły ewentualne "uzgodnienia", bądź powody czemu szeroko rozumiany dialog (na spotkaniu) został .... zerwany. Zgadzam się również z tezą, że "geniusz tatr" ma swoje dni już policzone, więc tym bardziej istotne w tej sytuacji są jego obecne ..... "ruchy"!
Również serdecznie POZDRAWIAM I DZIĘKUJE wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania podpisów!!! Zawsze powtarzałem .... W JEDNOŚCI SIŁA!
 
Czy wieloletnia praktyka nie uczestniczenia ZZ Celnicy.pl w rozmowach ulegnie zmianie w przypadku zmiany SSC?
Czy może dopiero przy zmianie popis na pispo?
sldpispo będąc przy władzy nie były zainteresowane Służbą Celną, i tak naprawdę moim zdaniem nigdy nie będą!

wygodnie być w opozycji!
Trudniej jest samemu uczestniczyć i brać odpowiedzialność, łatwiej wszystko negować.
 
Ostatnia edycja:
Czy wieloletnia praktyka nie uczestniczenia ZZ Celnicy.pl w rozmowach ulegnie zmianie w przypadku zmiany SSC?
Czy może dopiero przy zmianie popis na pispo?
sldpispo będąc przy władzy nie były zainteresowane Służbą Celną, i tak naprawdę moim zdaniem nigdy nie będą!

wygodnie być w opozycji!
Trudniej jest samemu uczestniczyć i brać odpowiedzialność, łatwiej wszystko negować.

Halo halo!!! Oczywiście, że powinniśmy tam być!!! Sławek!!! Prowadzimy dyskusje w oddziale i uważamy ( granica ) , że powinniśmy tam być. Racze powiedzieć, że około połowa załogi jest w tym związku.
Pozdrawiam!
 
:p Będzie sporządzony protokół ze spotkania, który trafi do wiadomości wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SC! I to właśnie z niego będzie wynikać jakie propozycje (ściemy) przedstawił ssc i jego klakierzy, jakie postulaty przedstawiły poszczególne ZZ i jakie zapadły ewentualne "uzgodnienia", bądź powody czemu szeroko rozumiany dialog (na spotkaniu) został .... zerwany. !

bardzo slusznie, protokol ze spotkania dotrze do duzej ilosci funkcjonariuszy, zaprezentowanie w nim stanowiska Celnikow.pl bedzie dobra forma propagowania naszego zwiazku. Zwlaszcza na tle innych zwiazkow.
Moge sie zalozyc ze po spotkaniu pojawia sie pisma pozostalych zwiazkow szkalujace Celnikow.pl. Czesc ludzi w nie uwierzy. Niestety.
 
Halo halo!!! Oczywiście, że powinniśmy tam być!!! Sławek!!! Prowadzimy dyskusje w oddziale i uważamy ( granica ) , że powinniśmy tam być. Racze powiedzieć, że około połowa załogi jest w tym związku.
Pozdrawiam!

moim zdaniem powyższy wpis (1-tego tego autora) uzasadnia wprowadzenie wyświetlania adresu ip komputera dokonującego wpisu.
Moje prośby o dokonanie takiej funkcjonalności na stronie internetowej były odrzucane.
 
Ostatnia edycja:
moim zdaniem powyższy wpis uzasadnia wprowadzenie wyświetlania adresu ip komputera dokonującego wpisu.
Moje prośby o dokonanie takiej funkcjonalności na stronie internetowej były odrzucane.
Nie rozumiem kolego jabol o co Tobie chodxi,co masz dokładnie na myśli? Wytłumacz proszę.
 
jako proszący o wykasowanie swoich wpisów, obrażony, świadomy, nie idź na łatwiznę, wiesz, że identyfikacja forumowicza determinuje jego postawę:)
 
ale o co chodzi jabolowi to chyba on tylko wie. Jeśli chodzi o uczestnictwo w spotkaniu, to jeśli się tam znajdziemy to proszę by ZZ Celnicy PL również sporządził osobny(swój) protokół z tego jak sądzę pseudo konstruktywnego spotkania. Uważam jednak, że uczestnictwo naszego związku w spotkaniu jest bez sensu, pismo do SSC jest wystarczające.
 
Brak uczestnictwa w spotkaniu z MF związku Celnicy PL to błąd. Byłby to doskonały moment na poruszenie kwestii z ostatnich pism.
To nie przedszkole, a my nie jesteśmy dziećmi, żeby się obrażać i nie przychodzić na zasadzie "nie lubię was, zabieram swoje zabawki".
Nieobecność na spotkaniu może zostać łatwo przeinaczona przez MF, np. komunikat w stylu : "na spotkaniu były obecne największe 4 z 5 ZZ działające w Służbie Celnej". Fajnie brzmi ?

Obecność na spotkaniu nic nie kosztuje, zawsze można powiedzieć, że się z czymś nie zgadzamy. Nieobecność może nas boleśnie ugryźć w dupę.
 
Oddajmy pole do popisu inicjatorom spotkania. Popatrzmy jak się układają.

odrzucenie spotkania przez Celnicy.pl przypomina mi Solidarność i odejście od obrad Komisji Trójstronnej - co to zmieniło? - otóż brak dialogu zamieniono na definitywny brak dialogu.

Stracili na tym wszyscy, a Rząd miał dodatkowo święty spokój bo nie musiał kombinować/ustalać i szukać wymówek na kolejne niespełnione obietnice.

Przypomnijcie mi kiedy mieliśmy ostatnie spotkanie ZZ z kierownictwem Służby Celnej? ostatnio widuje tylko wzajemne zadawanie pytań, odpowiedzi i kolejne słane pisma. Chyba w końcu czas na merytoryczną rozmowę tym bardziej że inne związki będą na tych rozmowach - i tu różnica względem Solidarności. Bo albo wszystkie ZZ powinny opuścić to spotkanie - wtedy damy do zrozumienia że nasz Szef jest be, albo wszystkie powinny na tym spotkaniu być jako reprezentanci osób które do tego ZZ należą, płacą składki i oczekują CIĄGŁĄ walkę o poprawienie ich warunków służby oraz wynagrodzenia.

mamy dwa najważniejsze w tym momencie tematy, nasze emki oraz podział środków na podwyżki gdzie po pozytywnych ustaleniach są już MON i MSWiA. Obrażanie nic tu nie da bo będą tam inne ZZ i nie wiem kto nam prześle jakieś komunikaty czy ustalenia.
 
Ostatnia edycja:
Ja też uważam, że powinniśmy być obecni na spotkaniu z SSC, jednak warto z pierwszej ręki poznać w końcu po tylu miesiącach od wyroku TK stanowisko rządu w sprawie naszych emek. Ale też zdaję sobie sprawę że Sławek posiada większą wiedzę niż np. ja i wie co robi. Tak więc musimy mu zaufać i czekać co będzie dalej.
 
odrzucenie spotkania przez Celnicy.pl przypomina mi Solidarność i odejście od obrad Komisji Trójstronnej - co to zmieniło? - otóż brak dialogu zamieniono na definitywny brak dialogu.

Stracili na tym wszyscy, a Rząd miał dodatkowo święty spokój bo nie musiał kombinować/ustalać i szukać wymówek na kolejne niespełnione obietnice.

Przypomnijcie mi kiedy mieliśmy ostatnie spotkanie ZZ z kierownictwem Służby Celnej? ostatnio widuje tylko wzajemne zadawanie pytań, odpowiedzi i kolejne słane pisma. Chyba w końcu czas na merytoryczną rozmowę tym bardziej że inne związki będą na tych rozmowach - i tu różnica względem Solidarności. Bo albo wszystkie ZZ powinny opuścić to spotkanie - wtedy damy do zrozumienia że nasz Szef jest be, albo wszystkie powinny na tym spotkaniu być jako reprezentanci osób które do tego ZZ należą, płacą składki i oczekują CIĄGŁĄ walkę o poprawienie ich warunków służby oraz wynagrodzenia.

mamy dwa najważniejsze w tym momencie tematy, nasze emki oraz podział środków na podwyżki gdzie po pozytywnych ustaleniach są już MON i MSWiA. Obrażanie nic tu nie da bo będą tam inne ZZ i nie wiem kto nam prześle jakieś komunikaty czy ustalenia.

W naszym środowisku większość opowiada się za udziałem ZZ Celnicy w spotkaniu. I mamy nadzieję, że Pan Przewodniczący zmieni zdanie i będzie nas reprezentować.
 
Drodzy Forumowicze.

Przeczytałem z uwagą wszystkie posty, jednak żaden nie zawiera argumentów, które mogłyby wpłynąć na zmianę naszego planu działania.
Tak jak poinformowałem Was w GRATULACJACH I PODZIĘKOWANIU za akcję obywatelską, mamy pewną ściśle określoną strategię w dążeniu do osiągnięcia celu. To jest bardzo duża sprawa i staramy się prowadzić ją profesjonalnie od początku do końca.
Z oczywistych względów nie mogę informować o szczegółach tej strategii, ale zauważcie, że zdecydowanie idziemy do przodu - vide ww. pismo z GRATULACJAMI I PODZIĘKOWANIEM za akcję obywatelską - wszak to już trzecie w 2015 wielkie, wręcz historyczne wydarzenie w SC.
Razem piszemy historię i jeżeli będziemy do końca razem jako środowisko zawodowe, zwyciężymy.
Proszę o dalsze zaufanie i wsparcie. Proszę czytajmy ostatnie pisma ZZ Celnicy PL uważnie. Przepraszam, ale niektóre wpisy są ad hoc, tak jakby tych pism nie było.
Poza tym, jak wspomniałem, nie mogę o wszystkim informować. Część korespondencji, nie jest znana publicznie, dlatego rozumiem, Wasze obawy. Uspokajam jednak.
Jeszcze raz proszę o zaufanie, bądźmy razem jako środowisko zawodowe, a zwyciężymy. Spodziewać się należy w najbliższych dniach propozycji ze strony MF, bardzo ostrego podziału Funkcjonariuszy. Musimy to odrzucić. Musimy to przezwyciężyć. Nie możemy połknąć tego haczyka. Musimy dalej robić swoje.
 
Nieobecność na spotkaniu może zostać łatwo przeinaczona przez MF, np. komunikat w stylu : "na spotkaniu były obecne największe 4 z 5 ZZ działające w Służbie Celnej". Fajnie brzmi ?
Małe sprostowanie.
ZZ Celnicy PL jest zdecydowanie liczniejszy niż wszystkie 4, razem wzięte, pozostałe centrale.
Przypominam także, że to jest także strategia ze strony MF. Tak jak my mamy swoją, tak ma ją także MF. Ministerstwu pasuje żeby na tym spotkaniu był ZZ Celnicy PL.
Skąd to wiadomo? Otóż wielokrotnie, tak samo zresztą jak obecnie, na wniosek tzw. trzech central, MF organizował spotkania nie zapraszając ZZ Celnicy PL i coś tam sobie ustalali.
MF w zależności od tego jak im bardziej odpowiada, zaprasza nas, bądź nie zaprasza na takie spotkania.
Obecnie, strategia MF jest taka, abyśmy tam byli.
 
Ja też uważam, że powinniśmy być obecni na spotkaniu z SSC, jednak warto z pierwszej ręki poznać w końcu po tylu miesiącach od wyroku TK stanowisko rządu w sprawie naszych emek. Ale też zdaję sobie sprawę że Sławek posiada większą wiedzę niż np. ja i wie co robi. Tak więc musimy mu zaufać i czekać co będzie dalej.
Dziękuję za zaufanie.
Kolejne istotne sprostowanie. W Sejmie dowiedzieliśmy się i tak też wynika z korespondencji do nas, że SSC nie posiada upoważnienia do prezentowania stanowiska w sprawie emerytur Funkcjonariuszy celnych, ani Rządu ani Ministra Finansów.
Minister Finansów upoważnił Ministra Artura Radziwiłła.
Jak wspomniałem w najbliższym czasie spodziewać się należy propozycji ostrego podziału Funkcjonariuszy celnych zaproponowanej przez SSC, co musimy natychmiast odrzucić i robić dalej swoje.

To jest sytuacja podobna do tej z "emeryturami celnymi". Kto nie pamięta, to przypominam uprzejmie, że jest to projekt autorstwa SSC. Potem w Sejmie okazało się, że i MF i rząd odcina się od tej propozycji.
Podobnie teraz.
Szanujmy się Kochani. Jesteśmy jako środowisko zawodowe wielcy, przed chwilą złożyliśmy obywatelski projekt wsparty blisko 200 000 podpisów i tego się trzymajmy. Nie pomniejszajmy sami własnego sukcesu i własnej siły.
 
Back
Do góry