• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

ostatnio byłem w referacie ogólnym (nie podam izby i UC) i wyobraźcie sobie że już kolejny raz widzę f-sza Służby Celnej w stroju prywatnym podczas wykonywania obowiązków służbowych "za stolikiem". Ewidentnie ten referat powinien być ucywilniony.

Skoro jest nas około 14 800 to do 12 tys, kierownictwo musi zweryfikować jeszcze ok. 2800 osób z korzyścią dla nas wszystkich. - szczególnie pod kątem spełnienia rygorów fluktuacji kadr w stosunku do podwyżek oraz objęcia emeryturami mundurowymi możliwie maksymalnej liczby f-szy na granicy,w UC i IC
 
Ostatnia edycja:
Szeregowy z granicy.

Nie mogę odpowiedzieć bo nie byłem na spotkaniu, ale zapewne o mundurowych, bo SSC mówił, że stara się aby rozwiązanie było „jak najbliżej wyroku Trybunału” i nie powodowało dalszych roszczeń prawnych i zarzutów o niekonstytucyjność

Nie objęci emeryturami mieliby być tylko pracownicy obsługi czy zajmujący się postępowaniami

Projekt konsultowany w MF jest na piśmie i znajduje się w posiadaniu Sekretariatu Ministra Finansów i można o niego wystąpić w trybie dostępu o informację publiczną
 
Dlaczego Rząd nie wdrożył swoich pomysłów w tej kadencji?
Jakie mamy gwarancje, że złagodzenie stanowiska MF to nie jest kiełbasa wyborcza?

Nie jesteśmy im aż tak bardzo potrzebni,ale założenie 12 tys. przez obecną władzę to duży sukces i dobrze wróży na przyszłość.Czego nie uchwalili? jak się od PO dostaje pieniądze to jakiś czas ciągnie się ich razem z tymi pieniędzmi zanim puszczą.Ja głosuję na PIS bo PO wiarygodność wiecie rozumiecie jeszcze te araby allachu zmiłuj się.
 
JESTEŚMY, BO JEST PROJEKT OBYWATELSKI PODPISANY PRZEZ 188162 OBYWATELI I TO WSZYSTKO ZMIENIA
ALE KONIEC GDYBANIA.
WYSŁAŁEM WNIOSEK, KTÓRY PONIŻEJ ZAŁĄCZAM.
BĘDZIE DOKUMENT, BĘDZIE MOŻNA COKOLWIEK OCENIĆ, BO SSC MÓWIŁ TAKŻE, ŻE ZAJMUJE SIĘ TYM MINISTER ARTUR RADZIWIŁŁ Z UPOWAŻNIENIA MINISTRA FINANSÓW I TO O CZYM MÓWIŁ NA SPOTKANIU SSC, MOŻE BYĆ DOKŁADNIE TYM SAMYM I WYPUSZCZONE MOŻE BYĆ DOKŁADNIE W TYM SAMYM CELU, CO EMERYTURY CELNE W 2009 ROKU.

"MINISTER FINANSÓW RP
PAN MATEUSZ SZCZUREK

Szanowny Panie Ministrze.

W trybie dostępu do informacji publicznej, na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z wnioskiem o przekazanie w formie elektronicznej - e-mail slawomir.siwy@celnicy.pl - stanowiska Ministra Finansów w sprawie realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego K39/13 z dnia 3 marca 2015r.

Chodzi o sposób realizacji tego wyroku - założenia do ustawy lub inny przyjęty dokument.

Z poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL"
 
to, co zostało przygotowane przez mf to zwykła pułapka. przygotowana, aby zablokować inicjatywę obywatelską. takie dawanie aby nie dać. choć chciałbym się mylić.
 
W mojej ocenie na dzisiejszym spotkaniu zakpiono z Funkcjonariuszy
SSC nie ma upoważnienia, a więc nie należy twierdzić, że to o czym mówił SSC jest przygotowane przez Ministerstwo Finansów.
Na dzień dzisiejszy, wiemy na pewno tylko tyle, że przygotował to SSC i jego otoczenie.
Dlatego wysłałem wniosek do Ministra Finansów, by przesłał swoje stanowisko, a nie propozycje SSC.
A gdzie jeszcze stanowisko Rządu? Gdzie projekt ustawy, a nie założenia?

Ps. Dla tych co zapomnieli. W 2009r. nagle w kluczowym momencie procedowania uoSC pojawił się projekt SSC - pt. "emerytury celne". Później nikt nie przyznawał się do tego projektu, w tym oczywiście sam Rząd. Projekt od samego początku miał swój cel, na pewno nie taki, aby kiedykolwiek został uchwalony. Jeszcze późniejsze przejęcie tego projektu przez trzy centrale i przez SLD nie ma dla tych rozważań żadnego znaczenia, dlatego to pomijam.

Obawiam się, że obecnie możemy być w tym samym punkcie, z tym, że ze względu na wyrok TK i projekt obywatelski jest mowa o emeryturach mundurowych, a nie o celnych. Cel jednak pozostaje ten sam.
 
Warszawa/Radom 10 września 2015r.


Informacja ze spotkania związków zawodowych z Szefem Służby Celnej w dniu 10 września 2015r.


Przedmiotem dyskusji były następujące tematy:



  • Proponowany podział środków na podwyżki uposażeń dla pracowników i funkcjonariuszy;
  • Założenia rozwiązań w zakresie objęcia funkcjonariuszy celnych systemem emeryturmundurowych w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015 (sygn. Akt K39/13);
  • Funkcjonowanie centrów obsługi podatnika.


(...)


II. Emerytury mundurowe:
Minister Kapica powiedział, że Ministerstwo Finansów stara się aby rozwiązanie było „jak najbliżej wyroku Trybunału” i nie narażało podjętych rozwiązań na kolejne zarzuty.
Nie objęci systemem emerytur mundurowych byliby tylko ci funkcjonariusze, którzy całą służbę wykonywali funkcje pomocnicze np. obsługi i postępowań.(Nie określono jakich postępowań)
Systemem emerytur mundurowych objętych byłoby wg. wstępnych przewidywań ministerstwa około 12 tys. funkcjonariuszy.
Jednak to posłowie zdecydują jaki ostateczny kształt miały by mieć szczegółowe przepisy w tym zakresie.
Projekt konsultowany w MF znajduje się posiadaniu Biura Ministra Finansów i P. Kapica zaproponował abyśmy wystąpili o kopię w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Wystąpimy o te materiały i przekażemy je funkcjonariuszom i pracownikom.

(...)

Artur Ciesielski- Wiceprzewodniczący Rady Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność”
 
Ostatnia edycja:
W mojej ocenie na dzisiejszym spotkaniu zakpiono z Funkcjonariuszy
SSC nie ma upoważnienia, a więc nie należy twierdzić, że to o czym mówił SSC jest przygotowane przez Ministerstwo Finansów.
Na dzień dzisiejszy, wiemy na pewno tylko tyle, że przygotował to SSC i jego otoczenie.
Dlatego wysłałem wniosek do Ministra Finansów, by przesłał swoje stanowisko, a nie propozycje SSC.
A gdzie jeszcze stanowisko Rządu? Gdzie projekt ustawy, a nie założenia?

Ps. Dla tych co zapomnieli. W 2009r. nagle w kluczowym momencie procedowania uoSC pojawił się projekt SSC - pt. "emerytury celne". Później nikt nie przyznawał się do tego projektu, w tym oczywiście sam Rząd. Projekt od samego początku miał swój cel, na pewno nie taki, aby kiedykolwiek został uchwalony. Jeszcze późniejsze przejęcie tego projektu przez trzy centrale i przez SLD nie ma dla tych rozważań żadnego znaczenia, dlatego to pomijam.

Obawiam się, że obecnie możemy być w tym samym punkcie, z tym, że ze względu na wyrok TK i projekt obywatelski jest mowa o emeryturach mundurowych, a nie o celnych. Cel jednak pozostaje ten sam.
Uważam że Sławek ma rację
 
Sławek!Tylko w Tobie jednym nadzieja i ... tylko jednym związku celników polskich

popieram w całości, tylko w Sławku i zz celnicy nadzieja, tylko im można zaufać. Pamiętam jak było w przypadku stopni, pan Kapica publicznie obiecał że wszyscy którzy przed dniem wejścia pełnili funkcje kierownicze zostana stopnie oficerskie. I co nic z tego nie wyszło. Także w to co mówi nie wierzę
 
sługo, jest jeszcze władza ustawodawcza!

W mojej ocenie na dzisiejszym spotkaniu zakpiono z Funkcjonariuszy
SSC nie ma upoważnienia, a więc nie należy twierdzić, że to o czym mówił SSC jest przygotowane przez Ministerstwo Finansów.
Na dzień dzisiejszy, wiemy na pewno tylko tyle, że przygotował to SSC i jego otoczenie.
Dlatego wysłałem wniosek do Ministra Finansów, by przesłał swoje stanowisko, a nie propozycje SSC.
A gdzie jeszcze stanowisko Rządu? Gdzie projekt ustawy, a nie założenia?

Ps. Dla tych co zapomnieli. W 2009r. nagle w kluczowym momencie procedowania uoSC pojawił się projekt SSC - pt. "emerytury celne". Później nikt nie przyznawał się do tego projektu, w tym oczywiście sam Rząd. Projekt od samego początku miał swój cel, na pewno nie taki, aby kiedykolwiek został uchwalony. Jeszcze późniejsze przejęcie tego projektu przez trzy centrale i przez SLD nie ma dla tych rozważań żadnego znaczenia, dlatego to pomijam.

Obawiam się, że obecnie możemy być w tym samym punkcie, z tym, że ze względu na wyrok TK i projekt obywatelski jest mowa o emeryturach mundurowych, a nie o celnych. Cel jednak pozostaje ten sam.

przede wszystkim szef służby celnej nie ma upoważnienia do wypowiadania się w imieniu władzy ustawodawczej co do terminu i kształtu przeszłego rozwiązania emerytalnego w służbie celnej. to tak, jakby sługa mówił panu, co i jak powinny zostać zrobione.
 
W mojej ocenie na dzisiejszym spotkaniu zakpiono z Funkcjonariuszy
SSC nie ma upoważnienia, a więc nie należy twierdzić, że to o czym mówił SSC jest przygotowane przez Ministerstwo Finansów.
Na dzień dzisiejszy, wiemy na pewno tylko tyle, że przygotował to SSC i jego otoczenie.
Dlatego wysłałem wniosek do Ministra Finansów, by przesłał swoje stanowisko, a nie propozycje SSC.
A gdzie jeszcze stanowisko Rządu? Gdzie projekt ustawy, a nie założenia?

Ps. Dla tych co zapomnieli. W 2009r. nagle w kluczowym momencie procedowania uoSC pojawił się projekt SSC - pt. "emerytury celne". Później nikt nie przyznawał się do tego projektu, w tym oczywiście sam Rząd. Projekt od samego początku miał swój cel, na pewno nie taki, aby kiedykolwiek został uchwalony. Jeszcze późniejsze przejęcie tego projektu przez trzy centrale i przez SLD nie ma dla tych rozważań żadnego znaczenia, dlatego to pomijam.

Obawiam się, że obecnie możemy być w tym samym punkcie, z tym, że ze względu na wyrok TK i projekt obywatelski jest mowa o emeryturach mundurowych, a nie o celnych. Cel jednak pozostaje ten sam.

Dziwię się jeszcze funkcjonariuszom z innych związków niż CELNICY_pl że nie widzą jak są za przeproszeniem sprzedawani po raz kolejny. Ja już dawno zapisałem się do CELNICY.PL bo wiem że na Sławka jak na razie haka nie mają z MF-u i on na pewno będzie walczył o sprawę. A cała reszta - jak najbardziej na spotkania w MF, kawka herbatka, srutu tutu , paczki świąteczne i stołki! Ludzie na 16 tyś FC chcą wykiwać aż 4 tysiące. jesteście ślepi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Dziwię się jeszcze funkcjonariuszom z innych związków niż CELNICY_pl że nie widzą jak są za przeproszeniem sprzedawani po raz kolejny. Ja już dawno zapisałem się do CELNICY.PL bo wiem że na Sławka jak na razie haka nie mają z MF-u i on na pewno będzie walczył o sprawę. A cała reszta - jak najbardziej na spotkania w MF, kawka herbatka, srutu tutu , paczki świąteczne i stołki! Ludzie na 16 tyś FC chcą wykiwać aż 4 tysiące. jesteście ślepi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wątpie żeby nawet PIS zgodził się na wszystkich, w sprawie emerytur warto każdego posłuchać.
Wszyscy dobrze wiecie że nie wszyscy powinni dostać emerytury tylko poprawność was dusi.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry