• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja uważam tak jak orzekł Trybunał Konstytucyjny, uważasz że orzeczenie Trybunału jest szkodliwe?

Jak można być tak podłym. Czy funkcjonariusze celni z obsugi lub postępowań sami wybierali sobie miejsce pracy? Pracodawca tj. dyrektor jednostki o tym decydował.Wszyscy funkcjonariusze jesteśmy po zasadniczych kursach celnych i mogliśmy być delegowani również do WZP czy do innych "pewniaków". Jak można na obecnym etapie różnicowac funkcjonariuszy? Mam nadzieję, że ZZ Celnicy.pl ze Sławomirem Siwym na czele na to nie pozwolą i będą walczyć o to, żeby wszyscy funkcjonariusze dostali emkę mundurową.
 
Wątpie żeby nawet PIS zgodził się na wszystkich, w sprawie emerytur warto każdego posłuchać.
Wszyscy dobrze wiecie że nie wszyscy powinni dostać emerytury tylko poprawność was dusi.

DIGITAL411 - wyciągam do Ciebie pomocną dłoń - podaj adres wyślę Ci
Odkrycie pierwszego antybiotyku - penicyliny, stało się momentem przełomowym w historii ludzkości i jej walki z gnębiącymi ją chorobami zakaźnymi. Odkrył ją w pierwszej połowie XX wieku szkocki lekarz mikrobiologii - Aleksander Fleming.

Bolączką dzisiejszego społeczeństwa jest wszechobecny ból dupy. Jego objawy są różne: zazdrość, brak umiejętności zrozumienia, że ktoś może mieć lepiej od nas, jednym słowem wszystko co może powodować skakanie tzw. gula lub tzw bielenie oka. Maść na ból dupy jest więc idealnym prezentem dla każdego, który od czasu do czasu, bądź dosyć często łapie tą przypadłość.

Jeśli odniosłeś sukces, zakupiłeś nowy super gadżet albo udało Ci się coś, o czym inni tylko marzą, to wiedz, że ból dupy wśród zawistnych obserwatorów wystąpi błyskawicznie. Przygotuj się na to i wyciągnij do nich pomocną dłoń... z tubką maści na ból dupy!

ps. no nie mogłem się powstrzymać
 
DIGITAL411 - wyciągam do Ciebie pomocną dłoń - podaj adres wyślę Ci
Odkrycie pierwszego antybiotyku - penicyliny, stało się momentem przełomowym w historii ludzkości i jej walki z gnębiącymi ją chorobami zakaźnymi. Odkrył ją w pierwszej połowie XX wieku szkocki lekarz mikrobiologii - Aleksander Fleming.

Bolączką dzisiejszego społeczeństwa jest wszechobecny ból dupy. Jego objawy są różne: zazdrość, brak umiejętności zrozumienia, że ktoś może mieć lepiej od nas, jednym słowem wszystko co może powodować skakanie tzw. gula lub tzw bielenie oka. Maść na ból dupy jest więc idealnym prezentem dla każdego, który od czasu do czasu, bądź dosyć często łapie tą przypadłość.

Jeśli odniosłeś sukces, zakupiłeś nowy super gadżet albo udało Ci się coś, o czym inni tylko marzą, to wiedz, że ból dupy wśród zawistnych obserwatorów wystąpi błyskawicznie. Przygotuj się na to i wyciągnij do nich pomocną dłoń... z tubką maści na ból dupy!

ps. no nie mogłem się powstrzymać

Wy wszyscy myślicie że jak ktoś dostanie emeryturę z poza zakresu określonego przez Trybunał, to u mnie wywoła to jakąkolwiek emocję? Popatrzę na to jak krowa na pociąg.
Władza ma w dupie nasze postulaty zrobi to co zrobi i nasz wpływ na to też jest dyskusyjny.
Cieszy mnie że zmuszam do cięższych dyskusji bo takowe nas niewątpliwie czekają.
Maść proszę zatrzymać dla siebie może przyda się, jak drogowiec nie otrzyma emerytury a ktoś inny otrzyma to już widzę tą miłość w jego oczach.
 
Ostatnia edycja:
Tak ja uważam, że orzeczenie TK jest szkodliwe i nie sprawiedliwe w porównaniu z innymi służbami. Przepraszam ale pie...sz
,
To orzeczenie to szansa na emerytury mundurowe dla tysięcy celników bo inaczej większość z nas realizowała by się w niedalekiej przyszłości w aparacie skarbowym.
Wobec tak ogromnego oporu w/s emerytur to orzeczenie to mistrzostwo świata,Trybunał mógł orzec że decyzja należy do sejmu i adijos muczaczos.
Widzę celników w wieku ok 60 lat i po 50 na wschodzie i w mobilnych na wschodnich granicach,słucham co mówią i nie jest to śmieszne, zgroza.
Rysio mi tu pisze że bez mała 20 letnia walka o emerytury mundurowe dla celnictwa zakończona korzystnym orzeczeniem Trybunału to porażka i nie sprawiedliwe.
 
Ostatnia edycja:
Wątpie żeby nawet PIS zgodził się na wszystkich, w sprawie emerytur warto każdego posłuchać.
Wszyscy dobrze wiecie że nie wszyscy powinni dostać emerytury tylko poprawność was dusi.

kilkadziesiąt czy kilkaset stron wcześniej była szeroka dyskusja na ten temat - w skrócie - nie wszyscy zasługują na emki, ale wszyscy POWINNI je dostać - vide inne służby, brak wpływu na miejsce służby, ludzie, którzy stracili młodość i zdrowie na kontrolach a teraz "siedzą" w uc i ic, możliwe manipulacje jak z kontraktowymi w wojsku - po 14 latach kontroli przeniosą cię do uc/ic i dymaj do 67

co innego ewolucyjne rozszerzanie katalogu stanowisk niemundurowych - funkcjonariusz odchodzi na emkę, likwiduje się etat mundurowy, tworzy cywilny na kp - tak samo jak w wojsku i policji - bez krzywdzenia ludzi,

nie siej fermentu, nie burz solidarności środowiska zbudowanej wokół i głównie wysiłkiem Sławka - uznaj jego przywództwo oparte na determinacji i skuteczności, które zaowocowały zaufaniem większości celników i konsolidacją środowiska

głosząc takie teorie działasz na naszą szkodę, pomyśl - w czyim interesie jest skłócenie środowiska?

nie wiem co ciebie dusi ale mnie poprawność nie dusi - tylko razem osiągniemy cel
 
II. Emerytury mundurowe:
...
Nie objęci systemem emerytur mundurowych byliby tylko ci funkcjonariusze, którzy całą służbę wykonywali funkcje pomocnicze np. obsługi i postępowań.(Nie określono jakich postępowań)
,,,,

Czy wystarczy raz w karierze wyjść na plac lub pas i zrewidować np. paletę z sokami owocowymi, żeby otrzymać emeryturę mundurową ?
 
,
To orzeczenie to szansa na emerytury mundurowe dla tysięcy celników bo inaczej większość z nas realizowała by się w niedalekiej przyszłości w aparacie skarbowym.
Wobec tak ogromnego oporu w/s emerytur to orzeczenie to mistrzostwo świata,Trybunał mógł orzec że decyzja należy do sejmu i adijos muczaczos.
Widzę celników w wieku ok 60 lat i po 50 na wschodzie i w mobilnych na wschodnich granicach,słucham co mówią i nie jest to śmieszne, zgroza.
Rysio mi tu pisze że bez mała 20 letnia walka o emerytury mundurowe dla celnictwa zakończona korzystnym orzeczeniem Trybunału to porażka i nie sprawiedliwe.

nie, no ok digital, myslalem, ze ty tak na powaznie ale skoro tylko dla podtrzymania rozmowy to w porzadku.
 
Rysio mi tu pisze że bez mała 20 letnia walka o emerytury mundurowe dla celnictwa zakończona korzystnym orzeczeniem Trybunału to porażka i nie sprawiedliwe.

nie manipuluj - napisał że szkodliwe i niesprawiedliwe W PORÓWNANIU z innymi służbami a nie
że nasza porażka

to porażka tk - nie nazwał rzeczy do końca po imieniu, może bali się? zostawił szeroką furtkę dla ustawodawcy, a mógł po prostu uznać że mimo różnic w zadaniach, to nakładając obostrzenia związane ze służbą, to niezależnie czy funkcjonariusz sg, policji czy sw, należy je zrekompensować emkami - różne służby mają różne zadania i nie tożsamość zadań skutkuje emkami - rozumiesz mnie ? :)
 
rozśmieszacie mnie. w świetle ataku muzułmańskich hord na cywilizację wartości. granice sprywatyzowane przez jacka czekają ...

digital, sp....aj.
 
rozśmieszacie mnie. w świetle ataku muzułmańskich hord na cywilizację wartości. granice sprywatyzowane przez jacka czekają ...

digital, sp....aj.

tele echo sam wyp...laj,jak masz ochotę.
Ja kończę pisanie czegokolwiek na forum po wyroku Trybunału nie ma to już żadnego sensu,czekam na ustawę emerytalną co powinno pojawić się w przyszłym roku,może ta obywatelska wejdzie,kto wie.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM EMERYTURY MUNDUROWEJ.

choć znam takich co w dupie to maja.

adijos muczaczos.
 
Może to i prawda, że emerytury powinni dostać wszyscy ale jest druga prawda, że służba na pasie to nie taka sielanka jak w IC lub UC. Nie jest też prawdą, że nie było wyboru na miejsce pełnienia służby, w 2005 każdy mógł wybrać pas. Ale wtedy był płacz i lament. A ja poszedłem na pas i to co dzieje się teraz tylko mnie utwierdza w tym, że było to bardzo dobre rozwiązanie.
 
ssc powiedział to do czego nie był upoważniony (kto dostanie a kto nie) by zamącić i znowu zamącił, zaczyna się znowu komu się należy a komu nie... znowu podłapali... znowu bla bla bla...
 
tele echo sam wyp...laj,jak masz ochotę.
Ja kończę pisanie czegokolwiek na forum po wyroku Trybunału nie ma to już żadnego sensu,czekam na ustawę emerytalną co powinno pojawić się w przyszłym roku,może ta obywatelska wejdzie,kto wie.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM EMERYTURY MUNDUROWEJ.

w 2010 pisałeś:
Bolo dziecko drogie nie ma już kasy dla emerytów w 35 roku życia -kasy nie oszukasz,poczytaj co napisałem,w starej europie nie ma szans na emeryture dla mundurowca poniżej 55 roku życia,myślisz że Unia na to też nie ciśnie?
jak padnie budżet przez te mundurówki czy Krusy to myślisz ze szwaby czy zabojady lekką reka wyciagną setki miliardów euro aby polaczkom dupy maścić?
Grecja nauczyła wiele i dała sygnał do oszczędności już w najblizszym czasie.
Też chciałbym aby dali celnikom emerytury po 15 latach .
Dobrze Siwemu odpisali z MSWiA że nie prowadzą prac nad nowymi emeryturami
bo MSWiA nie będzie płaciło po 2012 emerytur mundurowych dla przyjętych po 2012,
choć znam takich co w dupie to maja.

adijos muczaczos.

poza - na szczęście -brakiem racji, mam nadzieję że dojrzałeś i wyzbyłeś się protekcjonalnego traktowania innych, którzy nie podzielają twojego pesymizmu - jak się okazało słusznie - dobrze że Sławek był i jest niepoprawnym optymistą

nie rozważajmy kto bardziej zasługuje na emki - POWINNI je dostać wszyscy, a potem kwestią negocjacji jest, czy np. fizyczne kontrole będą liczone współczynnikiem 1,5 roku za rok - jak granica w sg

najważniejsze są emki dla WSZYSTKICH - a jeśli mf uważa, że na części stanowisk ich nie powinno być, to niech ewolucyjnie, przy odchodzeniu funkcjonariuszy z tych komórek na emki, wygasza etaty mundurowe i tworzy w ich miejsce cywilne

walka nie jest zakończona, a szanse mamy wyłącznie RAZEM
 
Spróbuję trochę z drugiej strony : oprócz domyślnego objęcia wszystkich emeryturami mundurowymi powinno się dać możliwość przeniesienia się na etat cywilny.
Nie każdy chce spróbować tego chleba mundurowego ze wszystkimi jego obostrzeniami. Dajcie ludziom szansę na przeniesienie się pod skrzydła Kodeksu Pracy.
 
Spróbuję trochę z drugiej strony : oprócz domyślnego objęcia wszystkich emeryturami mundurowymi powinno się dać możliwość przeniesienia się na etat cywilny.
Nie każdy chce spróbować tego chleba mundurowego ze wszystkimi jego obostrzeniami. Dajcie ludziom szansę na przeniesienie się pod skrzydła Kodeksu Pracy.


Może się zdarzyć taki przypadek i pewnie będzie wybór emka albo zus
 
dlaczego nie mozna sie doprosic stanowiska klubow parlamentarnych w tym PIS w kwestii naszych emerytur?
w tej syt dochodze do wniosku ze najlepiej glosowac na SLD
 
Back
Do góry