• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zostać celnikiem - czy warto?

Coś pięknego jak ludzie męczą się na naborze trwającym 8 miesięcy, po czym odchodzą po 4 :D

Kiedy ktoś w zarządzie ZZ pomyśli, że może trzeba by zapytać MF o wyniki ankiety?

@MariaMrugała @slawomir.siwy @jacek.opara @Jacek71
Myślimy tam o tym, czy jednak paraliż?
Odnoszę wrażenie, iż równie dobrze możesz skierować to pytanie do Gąski Balbinki,
Baltazara Gąbki czy Żwirka i Muchomorka ...
 
Odnoszę wrażenie, iż równie dobrze możesz skierować to pytanie do Gąski Balbinki,
Baltazara Gąbki czy Żwirka i Muchomorka ...
Od dawna próbuję aktywizować zarząd, ale jak widać bez efektu.
Jest tak, jak się spodziewałem od początku. Ten ZZ to @slawomir.siwy
Takie rozwiązanie to nie moja bajka.
 
No właśnie pensje w SCS nie są wszędzie takie same: między niektórymi wojewodztwami różnica wynosi 400-500 zł na start.
Są wszedzie takie same. Popracujesz dłużej, to zobaczysz, że stówa w tą czy tamtą nie ma różnicy, bo pula wynagrodzeń jest taka sama. To, czy dostaniesz pensję, nagrodę, premię, fodatek, oszczędności, uposazenie czy wyposażenie to nie ma znaczenia. W patoKAS każdy zarabia tyle samo, czyli g***.

O ile g*** w powiatowym miasteczku to pieniądze, za które możesz sobie kupić mocno nastoletni samochód i małe mieszkanie, to w dużym mieście nie stać Cię nawet na patodeweloperkę.
 
Jak tu jest..................?? jest tak, że miałem fantastyczną kierowniczkę referatu. Kompetentna i wykształcona. To była przyjemność z Nią pracować aż razu pewnego stwierdzono, że referat należy zlikwidować a kierowniczkę skierować do DŚ w tym m.in mnie. Co zrobiła reszta ? Powiedzieli grzecznie : "spierdalamy" i tak zrobiliśmy. Tyle w temacie jak tu jest..................
 
Wracając do tematu głównego.
"Zostać Celnikiem- czy warto?"
UWAGA ! PODAJE ODPOWIEDŹ
"NIE WARTO"
Pytanie powinno brzmieć „czy warto zostać urzędnikiem KAS-u” celnicy odeszli już w dużej mierze na emki. Teraz dobijają resztę z nas i za chwilę „celnik” odejdzie do lamusa, a będzie urzędnik skarbowy/kasowy. Szkoda, ale taka wola polityczna.
 
Pytanie powinno brzmieć „czy warto zostać urzędnikiem KAS-u” celnicy odeszli już w dużej mierze na emki. Teraz dobijają resztę z nas i za chwilę „celnik” odejdzie do lamusa, a będzie urzędnik skarbowy/kasowy. Szkoda, ale taka wola polityczna.
To nie jest szkoda ale po prostu potrzeba zbierać kasę na kolejne plusy................Kogo interesuje przemyt i narkotyki ?! Ponadto stworzono BSW czyli kontrolę w kontroli a zatem .................kontrolowanie tych, którzy kontrolują. Jak powiedział towarzysz Lenin : "wierzyć i kontrolować". Kogo to qrwa już interesuje ? Normalni funkcjonariusze dali sobie tzw. siana i wypierdo...........li na emki. Tyle w temacie. Wy młodzi pomyślcie czy warto ?! szkoda czasu na przemyślenia.
 
Zawsze słyszałam u przełożonych i to było 11 lat wstecz że u prwyaciaza gorzej niz w służbie że biedrace na kasie to ludzie w pampersach siedzą śpiewka przez lata ta sama a realia zmieniły się , płace w prywatny sektorze przerosły służbę a podejście mądrych "prywaciarzy" też się zmieniły tylko wieśniak Janusz prywaciaż z prowincji dalej traktuje ludzi jak bydło ale u niego to i Ukraina pracować niechce, więc twoje argumenty bez pokrycia albo masz sporo lat a praca 2 budżetówce to twoja jedyną robota albo nie wiesz jak jest na świecie poza kas? Policja wiecznie marudzi, widzę że do mundurowych to szacunku nie masz chyba wszyscy się zgodzą że policja ma najgorsza robotę i nie adekwatne pieniądze nawet biorąc pod uwagę inne formacje mundurowe i naszą, więc może realnie odpowiadamy na pytanie czy zostać celnikiem a nie wytykajmy że u prywaciaż górze a policja marudzi fakty i jeszce raz fakty
 
Pieprzycie głupoty, jak Wam źle to dlaczego nadal kisicie się w KAS?
Gdyby było tak źle to w ostatnim naborze Lubelskim nie startowałoby ponad 1000 osób!
Widocznie tak źle nie jest bo i nabory przepełnione i Wy nadal jesteście na tym forum i w tej służbie.

Ja to myślę, że większość z Was pisze tak bo mają cel by odstraszyć młodych do tej pracy,by nie było chętnych i by był awansik i kasa :)
 
Pieprzycie głupoty, jak Wam źle to dlaczego nadal kisicie się w KAS?
Gdyby było tak źle to w ostatnim naborze Lubelskim nie startowałoby ponad 1000 osób!
Widocznie tak źle nie jest bo i nabory przepełnione i Wy nadal jesteście na tym forum i w tej służbie.

Ja to myślę, że większość z Was pisze tak bo mają cel by odstraszyć młodych do tej pracy,by nie było chętnych i by był awansik i kasa :)
To już ci wytłumaczę to że są chętni to nie znaczy że będą pracować lub pełnić służbę, tak szczerze powiedz wiesz jak jest w służbie? Bo każdy młody który decyduje się na służbę nie ma żadnych informacji o tym co się robi i jak to wygląda bo takich i formacji nie ma albo są cząstkowe jeśli wierzysz w to co pokazują na Discovery to się rozczarujesz tak jak młodzi w sg po serialu wataha, a więc jest 1000 chętnych osób tylko dla tego że do kas najłatwiej się przyjąć są zaniżone wymagania w porównaniu do innych służb nie ma wygórowanych testów a tym bardziej obostrzeń zdrowotnych służba zna takie przypadki że trafiali do służby tacy co później w papierach mieli depresję uzależnienia czy inne uchybienia psychiczne więc reasumując te 1000 chętnych to nie super warunki roboty i miód służbowy ale łatwość.
Do kas przychodzą ludzie głównie na przeczekanie nabranie doświadczenia lub wypełnienia luki w CV.
Większość jeśli się nie dostała do innych służb do tej się dostanie i tak często bywa że próbują wszędzie.
A te super zarobki i awanse to chętnie ci wytłumaczę bo tajemnica to żadna.
Służba celno-skarbowa jako jedyna w Polsce ma ustawowo awans co 5 lat mówię o stopniu każda przysłowiową belka to 50zl brutto do wypłaty , a awans na stqnowisku możesz dostać 1 lub 2 w ciągu całej służby ponieważ nie masz jasnych kryteriów lub ścieżki kariery tak jak jest winnych służbach aby ten awanski zdobyć jak piszesz...

Kasa czyli to co każdego interesuje, na początek złudne określenie ponieważ w służbie to co dostaniesz na początek to jak przejdziesz do służby stałej nie zmienia się nie dostajesz magicznej podwyżki czy ogromnej premii, więc w zależności od regionu Polski przyjmowani są młodzi na różne stanowiska czyli np: młodszy specjalista ok 2500/2700 netto na rękę lub specjalista k 3000 może 3200 netto na rękę to są twoje kokosy więc zapraszam jeśli jesteś kumaty i poszukasz w internecie to wychwycisz na jakim poziomie płacowym jest nasza służba i może zrozumiesz walkę z systemem jaki od wielu lat próbują celnicy.pl zrobić
 
Pieprzycie głupoty, jak Wam źle to dlaczego nadal kisicie się w KAS?
Gdyby było tak źle to w ostatnim naborze Lubelskim nie startowałoby ponad 1000 osób!
Widocznie tak źle nie jest bo i nabory przepełnione i Wy nadal jesteście na tym forum i w tej służbie.

Ja to myślę, że większość z Was pisze tak bo mają cel by odstraszyć młodych do tej pracy,by nie było chętnych i by był awansik i kasa :)
@Słoneczko64 przybliżył/a Ci prawdę na temat obecnej sytuacji w Służbie . Nie oburzaj się więc , tylko przyjmij do wiadomości aby nie było zaskoczenia , że przy rekrutacji tak pięknie mówili o ścieżce kariery i rzece płynącej do funkcjonariuszy kasy :)

Sądzę , że wiedza osób starających się o przyjęcie , nawet jak jest ich 1000 jak piszesz , nie jest wyznacznikiem żadnego dobrobytu .
Jak jeszcze nie ogarnąłeś tego , część osób piszących już nie jest w Służbie ale udzielają się na forum , część czeka na emkę , inna na lepsze czasy itp.
Udanej rekrutacji i czekamy na Ciebie i innych młodych , silnych , mądrych , stanowczych etc.
 
Prawda jest taka, że każda praca dziś w budżetówce to złoto i nie chodzi już o wynagrodzenie aż tak bardzo.
Nie wiem skąd jesteś ale jak w Lubelskim jest ponad 1000 ludzi w naborze to o czymś świadczy.
13, wczasy pod grusza, nie ma presji jak w korpo,etc.

Powiem Ci, że wolę mieć pewna, stała pracę, bez awansu nawet za 3000 zł na rękę niż pracę u prywaciarza za 1000 zł więcej w tym stres, niepewność, możliwość, że mnie zwolni, brak 13,brak wczasów pod grusza, nienormalne godziny pracy.

Z każdym znajomym, który jest w celnej sobie bardzo chwali :)
 
Dostaniesz się, zostaniesz to ocenisz. Miałka ta dyskusja.
Jak będzie Cię satysfakcjonować praca zmianowa, w 4 porach roku z wszelkimi zaletami i wadami służby za 3000 zł netto, to wygrałeś.
Nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Ale za parę lat spojrzysz na to inaczej, kiedy ciągle będziesz w tym samym, jeżeli chodzi o karierę zawodową, a koledzy z innych formacji odjadą Ci zupełnie...
 
Prawda jest taka, że każda praca dziś w budżetówce to złoto i nie chodzi już o wynagrodzenie aż tak bardzo.
Nie wiem skąd jesteś ale jak w Lubelskim jest ponad 1000 ludzi w naborze to o czymś świadczy.
13, wczasy pod grusza, nie ma presji jak w korpo,etc.

Powiem Ci, że wolę mieć pewna, stała pracę, bez awansu nawet za 3000 zł na rękę niż pracę u prywaciarza za 1000 zł więcej w tym stres, niepewność, możliwość, że mnie zwolni, brak 13,brak wczasów pod grusza, nienormalne godziny pracy.

Z każdym znajomym, który jest w celnej sobie bardzo chwali :)
Z tą stałą i pewną to już popłynąłeś. Zapytaj jak było 4 lata temu -zwolnili 10% osób z dnia na dzień według kryterium WIDZIMISIĘ. Co do kariery, pensji i pożal się awansów powyżej masz samą prawdę.
 
Back
Do góry