• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Zmiany w UCS, likwidacja działów CKR


...

Czy kogoś dzisiaj jeszcze stać na słynne czy kultowe "z głupkami nie ma sensu dyskutować"?

Oczywiście, że stać!
Rzecz w tym, że prócz pewnego poziomu kultury, istnieją pewne "ale".

Jedno np. to to, że głupkowi nie warto nie tylko odpowiadać ale w ogóle go komentować.

Drugim np. jest to, że jeżeli ktoś nierzadko potrafi wypowiadać się rzeczowo i merytorycznie ale zdarza mu się być niekulturalnym, nieempatycznym bądź też wulgarnym czy chamskim, to mimo wszystko trudno obiektywnie określać go mianem "głupka" ...
 
Przecież z czym innym mogłaby się kojarzyć służba celno skarbowa jak nie z narkotykami.
wyrwane z kontekstu - w swojej wypowiedzi napisałem również o wyrobach tytoniowych, alkoholowych, paliwach, itd. Ty zapytałeś akurat tylko o narkotyki - „wskaż mi jakikolwiek artykuł…” w formie, która kwestionuje jego istnienie, czyli takie uprawnienie funkcjonariuszy SCS. Dlatego wskazałem Ci jeden, ale mogę wymienić kolejne, tylko po co przepisywać ustawę na forum, jeśli można ją przeczytać 😉. A smutne jest to, że w innych wątkach rozpisujesz się o uprawnieniach innych formacji, krytykując przy tym forumowiczów, jakbyś wszystko wiedział i zjadł zęby, a nie znasz uprawnień i obowiązków, zadań własnej służby 😳. Może trzeba psy tropiące zlikwidować, grupę zadaniową ds. narkotyków, aby formacja nie kojarzyła się z przemytem tylko np. z „drogówką” 😉
Miłego i spokojnego dnia.

P.S. W żaden sposób nie chciałem Cię urazić, nie to było moim celem, przepraszam, jeśli tak to wybrzmiało. Moim celem było zwrócenie uwagi forumowiczów, że pewne obszary działań są zaniedbywane i masz rację lub jej nie masz, każdy ma pewnie własne zdanie, na temat czy zwalczanie przestępczości narkotykowej w KAS jest najważniejsze, ale z pewnością równie ważne. Dlatego trzeba właściwie rozłożyć siły i środki, w tym na przestępczość akcyzową, celną, hazardową, jak i podatkową.
 
wyrwane z kontekstu - w swojej wypowiedzi napisałem również o wyrobach tytoniowych, alkoholowych, paliwach, itd. Ty zapytałeś akurat tylko o narkotyki - „wskaż mi jakikolwiek artykuł…” w formie, która kwestionuje jego istnienie, czyli takie uprawnienie funkcjonariuszy SCS. Dlatego wskazałem Ci jeden, ale mogę wymienić kolejne, tylko po co przepisywać ustawę na forum, jeśli można ją przeczytać 😉. A smutne jest to, że w innych wątkach rozpisujesz się o uprawnieniach innych formacji, krytykując przy tym forumowiczów, jakbyś wszystko wiedział i zjadł zęby, a nie znasz uprawnień i obowiązków, zadań własnej służby 😳. Może trzeba psy tropiące zlikwidować, grupę zadaniową ds. narkotyków, aby formacja nie kojarzyła się z przemytem tylko np. z „drogówką” 😉
Miłego i spokojnego dnia.

P.S. W żaden sposób nie chciałem Cię urazić, nie to było moim celem, przepraszam, jeśli tak to wybrzmiało. Moim celem było zwrócenie uwagi forumowiczów, że pewne obszary działań są zaniedbywane i masz rację lub jej nie masz, każdy ma pewnie własne zdanie, na temat czy zwalczanie przestępczości narkotykowej w KAS jest najważniejsze, ale z pewnością równie ważne. Dlatego trzeba właściwie rozłożyć siły i środki, w tym na przestępczość akcyzową, celną, hazardową, jak i podatkową.

Nie tłumacz się.

Tu trzeba klasyka zacytować, tylko po co?

Za chwilę będziesz miał na karku Krula z wiernym Mu żołnierzem bez względu na to co napisze 🙂.
 
Back
Do góry