• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Wyborczy Federacji

Jestem wciąż pod wrażeniem dobrego ale przede wszystkim mądrego wyboru delegatów.
Na Zjeździe zapadła też najważniejsza na ten czas decyzja - Federcaja ZZSC opowiedziała się za uczestnictwem w PIKIECIE Ministerstwa Finansów w dniu 12.12. o godz. 12:00.
Komunikat na ten temat zostanie przekazany już w poniedziałek.
 
Gratulacje Kolego Siwy!
Ja też wciąż pod wrażeniem dobrego, ale przede wszystkim mądrego wyboru 16 delegatów. Na "zdrowym" ciele Federacji pojawiła się pierwsza, znacząca rysa. Wierzę, że zdaje sobie Kolega sprawe z faktu, że to dopiero iskierka nadzieji na możliwość zreformowania tej organizacji? Czy te zmiany we władzach Federacji bedą miały charakter trwały, czy wyłącznie kosmetyczno-statystyczny, bedzie zależeć od zaangażowania szeregowych związkowców. Jeśli macierzyste organizacje związkowe 19 delegatów-utrwalaczy nie wyciągną wniosków z wyników wyborów, to nie widzę żadnych szans na pozytywną metamorfozę Ferajny w prawdziwą Centrale Związkową.

Na chwile obecną stan posiadania wyglada tak:
I. Fołta - 54,3% akcji + mocne wsparcie akcjonariatu niejawnego w MF
S. Siwy - 45,7% akcji drobnych ciułaczy

Pakiet kontrolny wynosi ~70% akcji, czyli 2/3 głosów Rady Federacji, czyli brakuje Koledze 24,3%, co stanowi 8,5 głosu Delegata, czyli co najmniej 4 organizacje związkowe. Do Kolegi należy wybór metody zjednania sobie członków tych organizacji.

I jeszcze drobna dygresja:
To, że Federcaja ZZSC opowiedziała się dyplomatycznie za uczestnictwem w PIKIECIE Ministerstwa Finansów w dniu 12 grudnia, nie oznacza, że zobaczymy tam setki celników. Jak zobaczę, to uwierzę ;)

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.
 
Ponad stu funkcjonariuszy powinno stawić się w pełnym umundurowaniu(czapki) z samego Śląska. Dobry pomysł to świecące kamizelki grup mobilnych z napisem Służba Celna.
 
Na chwile obecną stan posiadania wyglada tak:
I. Fołta - 54,3% akcji + mocne wsparcie akcjonariatu niejawnego w MF
S. Siwy - 45,7% akcji drobnych ciułaczy

Pakiet kontrolny wynosi ~70% akcji, czyli 2/3 głosów Rady Federacji, czyli brakuje Koledze 24,3%, co stanowi 8,5 głosu Delegata, czyli co najmniej 4 organizacje związkowe. Do Kolegi należy wybór metody zjednania sobie członków tych organizacji.

I jeszcze drobna dygresja:
To, że Federcaja ZZSC opowiedziała się dyplomatycznie za uczestnictwem w PIKIECIE Ministerstwa Finansów w dniu 12 grudnia, nie oznacza, że zobaczymy tam setki celników. Jak zobaczę, to uwierzę

Najlepiej jest wyszydzić i ośmieszyć. Ciekawe czy przyjedziesz na pikiete. Ja tam będe. Napisz gdzie będziesz i ilu z Tobą przybędzie.
 
Zarzuty Gościa w poście powyżej wynikaja najpewniej z kompletnego niezrozumienia intencji nie_celnika, który wyliczył dokładnie podział sił w Federacji ZZSC, co swiadczy o znajomości strategii i taktyki. Podzielam jego obawy, co do jakości zmian pozjazdowych. Najbilższy czas pokaże, czy zmiany te bedą miały charakter trwały, czy wyłącznie kosmetyczno-statystyczny. Gdzie tu wyszydzanie i ośmieszanie? Myślę, że Pan Siwy docenia te dane i ma rozeznanie we własnych możliwościach. Ja zyczę mu i SC jak najlepiej!

A co do masowego udziału celników w Pikiecie MF w dniu 12 grudnia, to radze Gościowi uważnie poczytać wszystkie działy regionalne na tym forum. No jakby na to nie patrzeć, entuzjazmu nie stwierdzono.
Przykład?
Przewodniczący dzisiaj zedeklarował że IC Kraków pojedzie na protest tylko ze jest mały problem bo ludzie nie chcą nigdzie jechać i wolą w Krakowie protestować a poza tym jest im doskonale i dobrze.

Sie Gościu wyluzuj, a na pikiete zamów kamizelkę z napisem GOŚĆ
 
przedruk z www.wssc.szu.pl "Nowe władze Federacji ZZSC"

do ~old_zoll'a - 2006-12-02 14:51:25
Nie bój nic. Zawiesić Sławka nie będzie już tak łatwo, bo dotychczasowa/nowa Przewodnicząca ma na pewno oparcie jedynie w2 panach. Koledzy z izb dotkniętych alokacją są za Sławkiem, i pozostaje zachęcić jednego kolegę z KW i można zawiesić, ale Panią Przewodniczącą
autor: ~observer
 
Wniosek formalny

Jako członek zz zrzeszonego w Federacji, domagam się żeby nowy KW wiekszościa głosów zatrudnił niezależnego biegłego rewidenta do sprawdzenia stanu finansów ustępujących władz FZZSC, celowości wydatków łącznie z bilingami komórki byłej/nowej przewodniczacej. Powinien również sprawdzić dlaczego na miesiąc przed zjazdem federacji ubyło 3500 członków (czyt: składek) Rzetelne rozliczenie starych władz, co do grosika z roztrwonionych składek, da pełniejszy obraz szkód wyrządzonych związkowcom przez Federację w poprzedniej kadencji.
 
Ja już dziękuję. Przy pierwszej sposobności się wypisuję. Już przerabiałem te klimaty. Liczyłem, że po wyborach coś się zmieni ale teraz już nie mam złudzeń będzie jak było ale ja nie będę tego sponsorował.
 
Nowe władze Federacji ZZSC?
A to Fołcie face-lifting zrobili żeby paru nowych plam na Słońcu nie było widać?
 
Panie Sławku dwie uwagi
1.U podstaw mądrości Zjazdu tkwi mądrość szeregowych działaczy którzy wybrali nowych delegatów umożliwiając w ten sposób pojawienie się tej „rysy” o której wcześniej wspominano. Jest to też drogowskaz dla pozostałych jak możemy wpływać na to co się w związkach dzieje.
2. Proszę potwierdzić to co słyszałem ,że za Panem stały organizacje dotknięte alokacją tj. Wrocław ,Katowice, Rzepin,Opole,Zgorzelec a przeciw oczywiście Kraków, Nowy Targ, Warszawa,Szczecin, Białystok
 
No tak braki kadrowe w ekipie Fołty, a głównie brak Gajdy dały taki rezultat. Oby tak dalej - dinozaury do muzeum :lol: Może teraz zamiast tony pism KW zacznie coś konkretnego robić bo czasu juz w zasadzie nie ma
 
Nie łudźcie się koleżanki i koledzy celnicy!

Czym się w ogóle ekscytujecie? Jakie zmiany? Przecież najgorsza zaraza zwiazków zawodowych pozostała nietknięta i dysponuje znaczącym poparciem swoich klakierów. A że poświęciła kilku pretorian? To niczego nie zmienia. To ona będzie dalej reprezentować celników w MF i podpisze wszystko, co jej każą. Jeśli ktoś ma złudzenia, że będzie inaczej to gratuluje percepcji i rozeznania w sytuacji! Pozostawienie Iwony Fołty na stanowisku Przewodniczacej FZZSC świadczy o słabości ruchu związkowgo celników i braku woli prawdziwych zmian.
MIEJSCE IWONY FOŁTY JEST NA ŚMIETNIKU HISTORII!
 
Czym się w ogóle ekscytujecie? Jakie zmiany? Przecież najgorsza zaraza zwiazków zawodowych pozostała nietknięta i dysponuje znaczącym poparciem swoich klakierów. A że poświęciła kilku pretorian? To niczego nie zmienia.

Najbardziej śmieszy mnie jak ktoś pisze i za bardzo nie wie o czym pisze. :lol: :lol: Wiesz ze dzwoni ale nie wiesz w którym kosciele.
 
Frodo napisał:
Panie Sławku dwie uwagi
1.U podstaw mądrości Zjazdu tkwi mądrość szeregowych działaczy którzy wybrali nowych delegatów umożliwiając w ten sposób pojawienie się tej „rysy” o której wcześniej wspominano. Jest to też drogowskaz dla pozostałych jak możemy wpływać na to co się w związkach dzieje.
2. Proszę potwierdzić to co słyszałem ,że za Panem stały organizacje dotknięte alokacją tj. Wrocław ,Katowice, Rzepin,Opole,Zgorzelec a przeciw oczywiście Kraków, Nowy Targ, Warszawa,Szczecin, Białystok

A propos Szczecina. Kto to widział, żeby emerytowana funkcjonariuszka była delegatem ZZ. Przecież ona nigdy na żadną akcję nie pojedzie, a szeregowych (jeszcze) pracujących f.celnych ma w poważaniu,

Niestety w mojej ocenie osoba Pani Iwony dzieli i dzielić będzie. Szkoda, że nie wysluchała apelu R.Margasa. Szkoda. Poza tym przekonałem się na własne oczy, iż szeregowych związkowców ma gdzieś. Ona, jak to określiła - jedyny prawnik KW. Reszta świata to "prowincja" (takie określenie padlo z jej ust) Zapomniała jednak, że prowincja to nie miejsce, ale ludzie. Nawet w stołecznym mieście Kraków mogą znaleźć się prowincjuszki, czego byłem świadkiem...
 
Odpowiadając na wszystkie posty powyżej stwierdzam raz jeszcze bardzo mocno, że wynik jest bardzo dobry dla Federacji(jedyny błąd to brak zwiększenia składu KW do 9 osób o co wioskował Białystok, teraz widzę że słusznie, ale przed wyborami sam byłem przeciwko powiększaniu składu KW, źle to wówczas oceniłem).
Mądrość wszystkich delegatów wręcz mnie powaliła.
Bardzo dobrze, że w tych wyborach nie zostałem przewodniczącym Federacji.
Proszę Was wszystkich aby wyhamować z krytyką i poczekać na program jaki przedstawi przewodnicząca.
 
Jeszcze 25 listopada, prowincjonalny, lokalny przewodniczący Zarząd ZZFiPSC Województwa Opolskiego Pan Siwy pisał w tonie obrazoburczym:
cyt: "Przewodnicząca moim zdaniem nie powinna w ogóle kandydować, a KW powinno odejść - ale niekoniecznie całe. Przypadkowa reelekcja przewodniczącej IF byłaby niezrozumiała dla ogromnej większości celników." S. Siwy
Otóż nie tylko Pańskim zdaniem. Ktoś rozwinął złotą myśł Pana Siwego:
A nieprzypadkowa reelekcja przewodniczącej Iwony Fołty ośmieszyłaby cały celniczy ruch związkowy w skali grupy zawodowej i kraju. Butę i arogancję należy piętnować, a nie nagradzać. A skrajną megalomanię należy leczyć. Jeśli Federacja ma przybrać nowy wizerunek i stać się skutecznym partnerem do rozmów z władzą, Komitet Wykonawczy poleceń Fołty należy rozwiązać, a członków dożywotnio usunąć z organizacji z piętnem szkodnika zwiazkowego
Powalające efekty mądrości wszystkich delegatów
Pierwszym efektem reelekcji I. Fołty na stanowisko Przewodniczacej FZZSC jest to, że 15 tysięczna armia celników utraciła ostatecznie realną możliwość walki o jakiekolwiek prawa pracownicze i ludzkie w przeddzień drastycznych reform SC. I to na skutek decyzji 19 osób! Drugim efektem zjazdu jest skanalizowanie niemrawych zwiazkowych ruchów reformatorskich w nowym KW FZZSC pod apodyktycznym przewodnictwem (czyt: nadzorem) I. Fołty z wyłączną korzyścią dla władz SC i MF oraz dla...I. Fołty. Reasumując - konsekwencją mądrości (nie)wszystkich delegatów jest totalna porażka wszystkich celników. Ruch zwiazkowy w SC nie poniósł większych strat, ponieważ jako taki nie istnieje. Ministerstwo Finansów i Szef SC nie mogli sobie życzyć lepszego prezentu mikołajkowego.

Podsumowanie
Podobno dowcipy o Zjeździe Federacji, KW i Przewodniczącej Iwonie F. miały być zawarte w KOMUNIKACIE KOŃCOWYM i /-podpisanym na oryginale-/, jednak Pan Siwy uprzedził fakty prosząc o wyhamowanie krytyki i czekanie na program, jaki przedstawi Przewodnicząca. To się nawet nie nadaje do "Śmiechu warte", ponieważ:
PROGRAM FOŁTY, PROGRAMEM ...FOŁTY! i Pana Ministra :D
 
Pierwszym efektem reelekcji I. Fołty na stanowisko Przewodniczacej FZZSC jest to, że 15 tysięczna armia celników utraciła ostatecznie realną możliwość walki o jakiekolwiek prawa pracownicze i ludzkie w przeddzień drastycznych reform SC

Jakże mnie śmieszą te głupawe posty takich gości. Chciałbym zobaczyć choćby 2 tysiace z tej 15 tysięcznej armii celników :lol: pod MFem w dniu 12.12.2006r. W skrócie pisze jakiś facio bzdety że 19 osób zaprzepaściło byt 15 tysiecy. To niech te 15 tysiecy pokaże siłe i przyjedzie albo weźmie urlop w dniu 12.12.2006r :twisted: :twisted: Idź się lecz gosciu.
 
Czytam i oczom nie wierzę -
delegatos napisał:
Poza tym przekonałem się na własne oczy, iż szeregowych związkowców ma gdzieś. Ona, jak to określiła - jedyny prawnik KW. Reszta świata to "prowincja" (takie określenie padlo z jej ust)
a pan Siwy każe czekać na jej program?
Niech pan Siwy przestanie oszukiwać siebie i nas! Jak chopie nie rozumiesz, czym sie chwalisz, to powiem po męsku, dej se chopie pokój ze zwionskowościom!
 
Re:Gość

Jakże cię śmieszą te głupawe posty takich gości z prowincji? Chciałbyś zobaczyć choćby 2 tysiace z tej 15 tysięcznej armii celników pod MFem w dniu 12.12.2006r? To odejdź w jasną cholerę chora kobieto!
 
Spokojnie. Co do programu, który będzie przedstawiony, Zjazd dokonując takiego wyboru 19 do 16 po remisie w dogrywce nakazał ewidentnie zmienić filozofię działania Federacji, i tak też się stanie.
Wielokrotnie pisałem na forum, ze ważne są decyzje całego KW Federacji(kierownictwa tej organizacji)
To będzie też mój program, program przedstawicieli z tych wszystkich izb, z których delegaci uczestniczyli w Zjeździe oraz program nowej Federacji.
Proszę o cierpliwość i trochę czasu na pierwsze działania.
Jeszcze raz powtórzę - dobrze się stało, że nie wygrałem tego głosowania.
Do zobaczenia na pikiecie.
 
Back
Do góry