• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Wyborczy Federacji

W

Wyborca

Gość
Zmiana na Zjeździe składu prawie całego KW to banał, komunał, frazes, truizm

POZOSTAJE TYLKO PYTANIE, KTO W ZAMIAN POWINIEN ZOSTAĆ PRZEWODNICZĄCYM???


"Komitet Wykonawczy FZZSC uprzejmie zawiadamia, że w dniach 29-30 listopada i 01 grudnia 2006r. /środa -piątek/ w Krakowie odbędzie się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Federacji ZZSC stosownie do regulacji zawartej w art.17 ust.2 Statutu Federacji ZZSC. W obradach wezmą udział delegaci na Zjazd – po 2 osoby na podstawie uchwały uprawnionego organu ZOZ oraz przedstawiciele Komisji Rewizyjnej – po 1 osobie, także na podstawie ww. uchwały."[/size]
 
Smutne, ale prawdziwe :cry:
W głosowaniu będą brać udział klakierzy/rki :cry:
Wynik jest z góry przesądzony.
Siwy OUT :twisted:
Słońce zaświeci na nowo nowym, jaśniejszym światłem 8)
 
Jabol. Zgłoś się u Arkadiusza P., że chciałbyś jechać jako obserwator. Będziesz mógł wówczas zabierać "do woli" głos w dyskusji no i zobaczysz na własne oczy jak to wygląda.
 
Zanim udałbym się do tej jaskini naszej Bogini, chciałbym przeczytac statut FZZSC, bo, gdy byłem -niedługo- "członkiem" ZZ, którego przewodniczacym jest Arkadiusz, nie odstałem od niego statutu miejscowego ZZ, a uzyskałem tylko mgliste wytłumaczenie, że zarząd podejmuje wszelkie decyzję. Gdzie jest statut, bo czytam, że i Pan nie zgadza się ze sposobem pańskiego zakucia w kajdany i przykucia do kaloryfera. Poza tym "ordynacja wyborcza" jest dość prosta i zakładając, że na spęd wyborczy przyjadą CI, którzy już wcześniej wybierali Słońce, wynik jest oczywisty.
Powtarzam jeszce raz:
Prawie wszyscy mamy konta mailowe. dlaczego mamy tolerować wybory pośrednie, tzn. nasi przedstawiciele wybieraja przywódców.
Każdy ze swojego konta mógłby oddać głos i byłyby to wybory bezpośrednie i bz nacisku (bezpośredniego) Słońca, lub raczej oślepienia.

Nie atakuję Ciebie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie miałeś nic do powiedzenia.
PS Masz szczęście, że nie byłeś związkowcem, gdy tworzono listy.
 
Bardzo spodobał mi sie pomysł ankietera, przygotowania wirtualnych wyborów dla szeregowych członków zz. Wybór dokonany przez reprezentantów można by było porównac z wyborem reprezentowanych na żywo. Proponuję pójść dalej i korzystając z pomysłu jabola stworzyć stronę www pt. Wybory do władz FZZSC, ukazującą wyniki głosowania na żywo wszystkim zainteresowanym na samym Zjeździe, jak i w kraju. Może jeszcze telebim w siedzibie Zjazdu? Czasu jest dość, ale obawiam się, że któryś z artykułów sławetnego Statutu FZZSC na to nie pozwoli. A do działań pozastatutowych I. Fołta nie dopuści :D
 
Panie Sławku. Napisał Pan, że powinieniem pojechać jako obserwator, a czy statut przewiduje taką możliwość? Pan, jako zawieszony nie mógł uczestniczyć jako obserwator w KW. Słońce na to nie pozwoli, bo obserwatorzy są niemiło widziani, chyba, że z ramienia MF. Gdzie zdobyc taką plakietkę?

PS znając realia, statut nic nie mówi o obserwatorach, a o tym, co nie jest zapisane, decyduje przewodniczący/a, tj. również o tym, co jest dobre, a co złe dla SC.
 
statut

Na tym pamiętnym ostatnim posiedzeniu KW Iwona zarzekała się, że STATUT jest na stronie internetowej FEDERACJI, tak jak każdy związek zawodowy zamieszcza ten najważniejszy dokument na swoich stronach. Zajrzałem raz jeszcze, niestety wciąż go tam nie ma.
W Statucie jednak nie ma mowy o zawieszeniu w prawach członka KW, to takie widzimisię I.F.. Mam Statut Federacji, był kiedyś przesłany przez I.F. na maila. Jak odnajdę to Ci go jutro prześlę na PW, ale nic tam nie znajdziesz na temat obserwatorów.
Podstawą jest wybór delegatów z poszczególnych ZZ. Nie jesteś członkiem ZZ w Poznaniu więc nie masz na to wpływu. Spróbuj jako obserwator.
Głosowanie mailowe nie wchodzi oczywiście w rachubę, choć po wyborach, można pół żartem pół serio, poddać takiej próbie nowego przewodniczącego. Tak z ciekawości.
Jutro na PW napiszę Ci jak zostać obserwatorem na ten Zjazd.
 
Trzy sprawy, które bulwersują opinie związkową:

1) Na ostatnim posiedzeniu KW Iwona zarzekała się, że STATUT jest na stronie internetowej FEDERACJI - WIERUTNE KŁAMSTWO I pan przechodzi nad tym do porządku dziennego?

2) W Statucie jednak nie ma mowy o zawieszeniu w prawach członka KW, to takie widzimisię I.F. - Czy KW to widzimisię I. Fołty? I pozostali członkowie KW posłuchali "widzimisię"?

3) Głosowanie mailowe nie wchodzi oczywiście w rachubę NIBY DLACZEGO? Boi sie pan, że jedną babę wywieźliby w kaftanie bezpieczeństwa?

P.S.
Dziasiaj na Powązkach przyglądałem się w zamyśleniu setkom grobów samych niezatąpionych i nieomylnych. Ich już nie ma, a jednak życie toczy sie dalej.

s36.jpg

POWIEDZ STOP FOŁCIE!
 
Re: statut

slawomir.siwy napisał:
1.W Statucie jednak nie ma mowy o zawieszeniu w prawach członka KW, to takie widzimisię I.F

2.Nie jesteś członkiem ZZ w Poznaniu więc nie masz na to wpływu. Spróbuj jako obserwator.

1.Jesli nie ma W Statucie, to jakim prawem można??? Organizacja związkowa ( nawet KW tych związków) nie może działać według WIDIMISIĘ, WIDZINAMSIĘ, WIDZIIMSIĘ- to jakaś historia z LOTU NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM 8)

2.Jeślii w Statucie nie ma słowa o obserwatorach, to raczej nie oznacza, że mogą zostać wpuszczeni na salę. Według tego co napisałem wyżej znów wprowadzi sie zasadę WIDZIJEJSIĘ 8)
 
Do związkowców. Z tego co jest mi wiadomo ( mogę się mylić :oops: ) wybory do władz Federacji ZZSC nie będą poprzedzane wyborami do lokalnych zarządów ZZ. Oznacza to, że Radę Federacji i jej przewodniczącą (cego) będą wybierać ci sami ludzie co poprzednio :shock: . Taki sposób prowadzenia „demokratycznych wyborów „ nosi znamiona SYNDROMU BIAŁORUSKIEGO. Gdzie jest STATUT FZZSC ???!!!
 
AUDIOTELE!

Kto jest autorem poniższego posta:
Fołta wraz z prawie całym swoim KW jest atakowana za to, że tylko pisze, widząc że to nie przynosi żadnych efektów, ale ona dalej pisze zamiast pomyśleć o zmianie trybu postępowania. Jest atakowana za to oraz prawie cały KW, że blokuje i torpeduje wszelkie pomysły dotyczące protestu. Jest atakowana za to, że większość KW za jej przyzwoleniem jest hamulcowymi wszelkich form protestu i swoją działalność i większą część energii skupia na walce z wszystkimi inicjatywami i pomysłami dot. przeprowadzenia akcji protestacyjnych, także tych w przeszłości.
Jest atakowana oraz niemal całe KW za to, że NIGDY nie dali dobrego przykładu i nie przystąpili czynnie, kiedy toczyły się akcje protestacyjne.
Jest atakowana za to, że nie wykonała uchwały Rady Federacji z początku br. o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej, zrzucając bezczelnie odpowiedzialność za to na lokalne organizacje związkowe, które przecież wcześniej podjęły uchwałę o proteście.

Ja oskarżam ją jeszcze o to, że to z jej winy i części KW został przerwany dialog społeczny z Banasiem oraz doszło w przeszłości do podziału Federacji ZZSC i przez to mamy taką sytuację i tą całą niemoc, którą ona i część KW tylko stale pogłębia.

A) A. Ciesielski
B) R. Adam
C) B. Smolinska
D) S. Siwy

Wyślij SMS z odpowiedzią na nr 660 712 712
Zwycięzca otrzyma wejściówkę na listopadowy Zjazd Federacji ZZ SC!
 
do widzenia wlepszych czasach

Wypisuję się właśnie ze związków (nawet nie wiem jakich, bo się pogubiłem w których właściwie jestem), tak ja to zrobiła spora grupa zolli. Szkoda pieniędzy ....i wstydu. pa
 
Federacja Związków Zawodowych Słuzby Celnej topnieje w oczach. Jeszcze rok temu ponad 7000 członków( nie lubie tego wyrazu), potem według danych ze stron samej Federacji coś ponad 3000. Co spowodowało ten odpływ ??? Jakie są tego przyczyny??? Kto za tym stoi??? Myślę, żę mandat zaufania w upowszechnianiu hasła, iż FZZSC reprezentuje większość funkcjonariuszy WYGASŁ. KW reprezentuje tylko siebie i zwalcza nawet tych, którzy chcą cokolwiek zmienić. 8)
 
Do wiadomości Pana S. Siwego i innych reformatorów z poczuciem humoru

Na forum cieszyński pojawił sie wczoraj taki wpis:
Żaden monitoring nie uchroni I. Fołty, A. Pytlaka i im podobnych przed gniewem funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej podczas listopadowych wyborów! Zjazd to jest ich ostatni!

Histeryczna reakcja Przewodniczącego ŚZZSC Franka K. powinna dać do myślenia wszystkim mającym nadzieję na możliwość ferormy FZZSC. Polecam post Franka K. w dziale IC Katowice > ŚZZSC w Cieszynie

Trudno uwierzyć, że osoba o takiej, hmm...umysłowości przewodniczy związkowi zawodowemu :D
 
Szanowny Kolego Siwy.
Myślę, że po zapoznaniu się z reakcję Przewodniczącego ŚZZSC w Cieszynie na... (no właśnie, na co?) zrewiduje Kolega możliwość zreformowania FZZSC i zrozumie fragment mojego wcześniejszego posta:

Obawiam się jednak, że nawet wyciągnięcie królika z celniczej czapki nie zrobi wrażenia na delegatach wybranych i zatwierdzonych zgodnie ze statutem I. Fołty.
 
przedruk z forum cieszyńskiego http://www.zzsc.region.cieszyn.pl/

To skandal!

UWAŻAM, ŻE JAKIEKOLWIEK WPISY O TREŚCI INNEJ NIŻ CZOŁOBITNA DOTYCZĄCE WSPANIAŁEJ PRZEWODNICZĄCEJ, NASZEGO SŁONECZKA I NADZIEI NASZEJ JEDYNEJ KOL. IWONY FOŁTY - POWINNY BYĆ KARANE UCIĘCIEM DŁONI, KTÓRA TAKICH WPISÓW DOKONAŁA! Wypowiedzi takie są jak ugryzienie przez psa w rękę, która go karmiła! PRECZ WICHRZYCIELOM I INNOWIERCOM! Niedopuszczalna i szkodliwa jest jakakolwiek krytyka osoby, która dla nas uczyniła i czyni tak wiele! Tajny Statut powinien być natychmiast zmieniony a stanowisko przewodniczącej dla Pani Iwony Fołty dożywotnie i dziedziczone. Podobnie należy uhonorować członków KW. Niech żyją! Niech żyją! Niech żyją!

autor: cichy wielbiciel
 
Back
Do góry