• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Wyborczy Federacji

Komentarz do posta na stronie www.wssc.szu.pl "Kto pyta nie błądzi ?"

Kto pyta nie błądzi ?"
..i nie zbłądzi! Czytaj: nie popsuje sobie stosunków z WŁADZĄ. Oto strategia i taktyka Przewodniczacej FZZSC I. Fołty, realizowana od 4 lat. Setki pism z retorycznymi pytaniami nie zaszkodziły ani Władzy ani zachodzacemu Słońcu Federacji. Jest jednak nadzieja na radykalna zmianę oblicza ruchu związkowego w SC. W dniach 29-30 listopada i 01 grudnia 2006r. w Krakowie odbędzie się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Federacji ZZSC. Wszyscy związkowcy, dla których dobro pracowników i funkcjonariuszy SC jest ważniejsze od własnych ambicji i dobrych układów na Świętokrzyskiej mają nadzieję, że dla Przewodniczacej Fołty i jej klakierów...Zjazd to bedzie ostatni!

Dla dobra Służby!
 
Jak myślicie, co sie stanie, jaśli zaraz po oficjalnym rozpoczęciu zjazdu, z sali padnie formalny wniosek o konstruktywne wotum nieufności do obecnej przewodniczacej i KW? Widzimisię, że ktoś dostanie ataku apopleksji :D
 
zjazd

Proponuję wszystkim biorącym udział w Zjeździe Federacji przyjrzeć się bacznie wydatkom, zwłąszcza z tytułu delegacji...- tylko dane z okres styczeń-sierpień 2006 mogą okazać się baaaardzo ciekawe. Pytanie tylko, czy wydatki były celowe i oszczędne..
 
Szukałem i znalazłem:
Członkowie organizacji związkowych zrzeszonych w FZZSC mają prawo wiedzieć, co KW robi z ich składkami, skoro nie robi nic w ich interesie. Policzył Kolega kiedyś, jaka to kwota miesięcznie? Do niedawna I. Fołta deklarowała 7000 członków. Obecnie około 3 337 członków. Ile to daje nieopodatkowanej kasy na cele he, he... statutowe?
autor: nie_celnik

Coś mi sie zdaje, że to niezły, nieopodatkowany biznesik jest?
 
GOŚĆ napisał:
Przed Zjazdem proponuję dyskusję na temat : Czy obecne władze Federacji, a szczególnie jej przewodnicząca powinny odejść?

nie_celnik
Wyjadacz
Taka dyskusja toczy się od dnia powstania tego forum. Wystarczy poczytać takie topiki, jak:

-C Copyright by Fołta
-Zjazd Wyborczy Federacji
-Sławomir Siwy poza KW Federacji
-Statut Federacji
-Pani już dziękujemy!
a także posty na wielu innych topikach.

Czy do samochodu stojącego od 4 lat na klockach trzebe przykręcić koła, żeby wreszcze gdzieś pojechał? Sam sobie odpowiedz...

Nieprawda. Taka dyskusja toczyła się już wcześniej w internecie, jeszcze dużo, dużo przed powstaniem forum celnicy.pl. Toczyła się także na stronie Federacji ZZSC, ale oczywiście nie tylko tam.
 
przedruk z www.wssc.szu.pl

Do rybek z ZZSC. - 2006-11-21 11:22:43

Wiele pytań było też w sprawie alokacji na które do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Zwiazków np. dlaczego odstapiono od umowy społecznej, jaką był Protokół uzgodnień w sprawie kryteriow i trybu alokacji. Czyżby zastosowanie tych kryteriów mogło spowodować rozpad ,,Fołtolandii", ale nie tylko, również mogły by się rozproszyć dzieci komuny mocno przyrośnięte do stołeczków naczelnikowskich. Dlatego uważam, że Pani Premier nie musi odpowiadać na wasze pytania, bo i tak wiadomo o co naprawdę wam chodzi - o stołeczki na których sami siedzicie i tylko słowo, że na nich dalej zostaniecie zadziala tak, że podpiszecie wszystko co będą chcieli. Gdzie macie funkcjonariuszy dokładnie pokazala alokacja.

ALOKERSI NIGDY NIE WYBACZĄ I. FOŁCIE!


autor: mika
 
Pan Siwy pisze, że taka dyskusja (argumenujaca końcową szkodliwość obecnej przewodniczacej FZZSC) toczyła się już wcześniej, między innymi także na stronie Federacji ZZSC. Musze Panu Siwemu przypomnieć, że he, he...dyskusja na stronie Federacji polegała na czytaniu własnych postów w kuriozalnej Księdze Gości, bo poprzednich nie dało się zobaczyć. Każdy odwiedzający miał natomiast nieograniczony dostp do sławetnych Wsólnych Komunikatów FZZSC-ZZZSC RP - ZZSNPiA, którymi I. Fołta raczyła nas bez umiaru. Cały Fanclub IF wylewał tam wiadra pomyj na głowę ogólnopolskiej wykonawczyni poleceń S. Pichora.

Muszę Panu również przypomnieć wiekopomne słowa I. Fołty wypowiedziane podczas spotkania z Prof. Czyżowiczem i S. Pichorem w MF - cyt:"Internet jest niewiarygodny, a ludzie nie dorośli do zdobyczy demokracji"
 
Księga gości na stronie Federacji została ograniczona w ten sposób jak wyżej pisze foromowicz. Została ograniczona, bo niestety nie dorośliśmy do zdobyczy demokracji.
Ale taka dyskusja toczyła się też dużo wcześniej przed powstaniem forum celnicy.pl np. na wssc.szu.
 
Ze strony www.skarbowcy.pl

Właśnie zapoznaliśmy się z postulatami Związków Zawodowych reprezentujących Funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy także zamierzają wziąć udział w akcji protestacyjnej, w tym w pikiecie Ministerstwa Finansów przewidzianej na 12 grudnia 2006 roku.
Ponieważ od ponad trzech lat jestem pracownikiem zatrudnionym w Służbie Celnej – jej problemy są mi dobrze (mam nadzieję) znane. Uważam, że przedstawione postulaty Funkcjonariuszy Służby Celnej są w pełni uzasadnione! Realizacja idei „solidarnego państwa” (do niedawna "taniego państwa") poprzez oszczędzanie na tych, którzy strzegą bezpieczeństwa jego Obywateli (ochrona przed przemytem np. narkotyków, alkoholu czy papierosów, jak i przed zagrożeniami związanymi z międzynarodowym terroryzmem), jest kolejnym wyrazem braku wyobraźni urzędującego Ministra Finansów.

Artur Ciesielski RSK NSZZ”S” Radom 22.11.2006
 
DELEGACI NA ZJAZD FEDERACJI! - czytajcie i uczcie się

Alaksandr Łukaszenka oznajmił w czwartek, że marcowe wybory prezydenckie na Białorusi zostały sfałszowane, ale na jego niekorzyść, bo prawdziwe poparcie dla urzędującego prezydenta było tak wysokie, że aż niewiarygodne.

- Ostatnie wybory sfałszowaliśmy. Na Łukaszenkę zagłosowało 93,5 procent (wyborców). Ale powiadają, że to nie jest europejski wskaźnik. Zrobiliśmy więc 86 procent - oświadczył prezydent na konferencji prasowej dla ukraińskich dziennikarzy.

Jak wyjaśnił, z Europy napływały obietnice, że wybory zostaną uznane, jeśli będzie na nich "mniej więcej europejski wskaźnik". - Ale też się nie udało. Obiecali, że uznają, ale nie uznali- narzekał Łukaszenka.

Kumotrowie Delegaci, uważajcie, żeby przy liczeniu waszych głosów nie wyszło I. Fołcie 110% poparcia, bo to nie jest europejski wskaźnik. Pilnijcie zwłaszcza kumotrów z Kapituły Wszechmogącej, bo oni w liczeniu głosów nietędzy!
 
Proponuje dla związkowców utworzyć jedną -jedynie słuszną izbe celną np. w Świdrze (nie obrażając mieszkańców tej miejscowości), nie podlegającą badaniom obciążenia pracą i bez zagrożeń alokacją. Tam umieścić wszystkich dupowłazów i niech tam sobie publikją te swoje uchwały i wezwania do protestów.
Ciekawe, co na to powiedzą dotychczasowi sponsorzy ...płacący składki związkowe.
 
gość napisał:
Kilka dni temu zaproponowałem nowy temat, dyskusję przed Zjazdem Federacji, czy obecna Przewodnicząca i cały Zarząd powinien odejść, czy nie. Niestety admin, którego nie wiem jaki jest obecny status w Radzie, usunął ten temat i nie pozowlił się wypowiedzieć zainteresowanym. Brzydko Panie S. Innych Pan krytykujesz, a sam robisz Pan to samo. Czyżby obawa przed krytyką, a może dmuchanie na zimne?? Czy częste przebywanie ze "Słońcem Federacji" ma na Pana tak poważny wpływ, że zaczyna Pan stosować te same metody, co na stronie Federacji (wszyscy pamiętamy "księgę gości" na tej stronce)? Moim zdaniem wszyscy powinni odejść i zrobić miejsce tym, którzy chcą czegoś dla nas, a nie tylko dla siebie. Jak do tej pory tylko się kompromitowali. Czekam na wypowiedzi, a adminowi doradzam, by nie bał się krytyki i nie sznurował ludziom ust.

nie_celnik napisał:
Gościu, odpowiedź na twoje pytanie padła w poście Kol. S. Siewgo
wysłanym w 22.11.2006

Cytat:
Księga gości na stronie Federacji została ograniczona w ten sposób jak wyżej pisze foromowicz. Została ograniczona, bo niestety nie dorośliśmy do zdobyczy demokracji. Ale taka dyskusja toczyła się też dużo wcześniej przed powstaniem forum www.celnicy.pl np. na www.wssc.szu.pl


Jeśli jawne kpiny z obłudy, cynizmu, oporunizmu, megalomanii i wielu innych "zalet" Iwony Fołty i jej KW uważa Kol. Siwy za przejaw demokratycznej niedojrzałości, to ja muszę zweryfikować o Koledze opinię. Rozpoznaję u Kolegi pierwsze objawy rozdwojenia jaźni. Czy to skutek traumatycznych przeżyć podczas krótkiej kariery w KW?
_________________
Cynizm jest to udana próba zobaczenia świata, jakim jest on w rzeczywistości. /Jean Genet/
 
Drogi Nie_celniku zmartwiłeś mnie bardzo. Jeżeli Ty nie zrozumiałeś w jakim sensie i z jakich pobudek zostało powtórzone przeze mnie to sformułowanie i.Fołty o zdobyczach demokracji to nie dobrze. Wydawało mi się to oczywiste. Przypomnę, że to forum założył nikt inny jak związek, którym kieruję i który właśnie takie zdobycze demokracji jak fora internetowe bardzo mocno popiera i preferuje. Dowodem jest funkcjonowanie tego forum.
Apeluję na przyszłość o głębszą analizę i zrozumienie postów.
Powtórzyłem tą wypowiedź Fołty po jakimś foromowiczu(potwierdzam też, że wypowaidała się w podobnym tonie na ten temat na wielu posiedzeniach) chcąc unaocznić nam wszystkim za kogo ona ma wszystkich piszących na forach a za kogo uważa siebie samą. podobnie oskarżyła pod koniec kadencji lokalne zwiazki zawodowe, że to przez nas wszystkie jej pomysły na konkretne działania upadały, gdyż były przez nas delegatów torpedowane i wyhamowywane.
Przyznam, że jest ci ona mistrzynią w odwracaniu kota ogonem, ale to do czasu.

Kolegę gościa, który pisze że coś usunąłem informuję, że nie usunąłem a przesunąłem właśnie do tego topicu. Może w końcu to zuważy. Nie mogę do niego nawet napisać gdyż nie jest zarejestrowany. M.in. takie właśnie powtarzające się wpisy, bez przeglądania co dzieje się na forum spowodowały, że zapadła decyzja o wprowadzeniu obowiązkowej rejestracji z weryfikacją adresu e-mail, co nastąpi z pocz. grudnia.
 
Już dobrze Kolego Siwy, tylko spokój nas uratuje ...przed reelekcją I. Fołty na kolejna kadencję. Kolegi cytat: "nie dorośliśmy do zdobyczy demokracji" jest wyraźnie zaznaczony czerwoną, jak serca członków KW, czcionką. Powinienem się był domyślić - mea culpa :wink:

Wierzę, że nasz stosunek do modelu działalności związkowej wypracowanego przez CRZZ, udoskonalonego przez OPZZ i wykorzystanego przez I. Fołtę do zaspokojenia własnych ambicji, jest taki sam. Chciałbym wierzyć, że na Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym FZZSC znajdzie się wiekszość delegatów z poczuciem honoru, godności osobistej, poczuciem odpowiedzialności za sprawy szeregowych związkowców, no i z charaktrem. Chciałbym wierzyć...
 
Panie przewodniczący Siwy, ja to sie obawiam, czy aby delegaci na ten Zjazd dorośli do demokracji, a nie do kolan Fołty i czy zagłosują zgodnie z oczekiwaniami szeregowych związkowców, czy.... Może warto by opublikować na forum imienna liste delegatów, a potem, kto na kogo głosował. Jeśli wybory niczego nie zmienią, przynajmniej ludzie sie dowiedzą, kto ich sprzedał?

Co na to inni forumowicze?
 
i czy zagłosują zgodnie z oczekiwaniami szeregowych związkowców, czy.... Może warto by opublikować na forum imienna liste delegatów, a potem, kto na kogo głosował.

Idziesz oddac głos w wyborach samorządowych, parlamentarnych i jakoś nie głosujesz godnie z sondażami.
 
"Nie usunąłem, ale przesunąłem, a tak w ogóle to będziecie sie musieli rejestrować, bo nawet nie mogę do was napisać ( czytaj zlokalizować). Panie S.S. już Panu nie daleko do metod Pani IF. I Pan tez już nie walczy o nas a jedynie o swoje PR. Dokładna droga niejakiego Leppera, który na krzywdzie ogółu zrobił karierę. Obyś Pan (czego jestem pewien)skończył jak i on. Dlaczego nie umie Pan odpowiedzieć merytorycznie, czy Rada Federacji ( czyli też Pan ) winna odejść, czy nie??? Dlaczego jedyną odpowiedzią jest "przeniesienie " postu w obszary mniej atrakcyjne? To forum też już nie jest wolne. Niestety.
 
Kolego gość. Admin widzi twoje dane tak samo niezależnie od tego czy jesteś zarejestrowany czy nie. Ja nie mam do nich dostępu.
Odnośnie jak piszesz odejścia RF odpowiedź brzmi oczywiście, że nie. Wielokrotnie pisałem na tym forum, że problem tkwi gdzie indziej, tj. w zarządzaniu i kierowaniu Federacją pomiędzy posiedzeniami RF.
Zdublowane tematy postów zgodnie z regulaminem będą przenoszone lub kasowane. Tytuł tematu, który kolega lub może jednak ktoś inny(nie wiem bo nie sprawdzam nigdy nr IP) dwukrotnie nadał w dziale ogólnym brzmiał Zjazd Federacji, a taki już jak widać w tym topicu istnieje.
Odnośnie zarzutu walki o swoje, to po prostu brak mi słów. Widać, że nie śledzisz tego forum. Poświęć trochę czasu, poczytaj, przemyśl i bardzo proszę dopiero wtedy zabieraj na takie tematy głos.
Porównanie mnie do IF - dobre. Nie wiem czy śmaić się czy płakać. I Jeszcze jedno chciałbym skończyć tak jak ON, ten Pan, o którym pisałeś w swoim poście. Nie martw się na pewno nie skończę na żadnym stołku. Jeżeli prześledzisz forum to zrozumiesz dlaczego.
 
Back
Do góry