• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Federacji ZZSC - Iwona nie potrafi odejść z klasą

Ww. delegaci z Państwa Izb próbowali wczoraj zerwać kworum.
Na szczęście bez powodzenia, co skutkowało wyborem nowych władz Federacji ZZSC.
Tak jak pisałem wcześniej, otwiera się oto ogromna szansa na całkowitę zmianę w filozofi działania Federacji i po wyborach jestem przekonany, ze tak się stanie.
Nowe władze Federacji podjęły juz od razu konkretne działania w kierunku poprawy naszego bytu o czym napiszę później w innym wątrku.
jest godzina 9:00 i za chwilę zaczynają się obrady. Swoją drogą, ciekawe czy ww. delegaci będą w nich uczestniczyć czy też skorzystają z urlopu wypoczynkowego, bo zwolnienie na wykonywanie statutowej działalności związkowej im nie przysługuje, w przypadku gdyw dalszym ciągu zamiast na sali obrad będą przebywać w pokojach hotelowych
 
alokerska
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 6:44 pm Temat postu: Fołta odwołana

Gratulacj Panie Sławku............udało się to co wydawało się niemozliwe.......oby tak dalej....powodzenia
_____________________________________

arkan

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:01 pm Temat postu:

...
to może być dobrego początek...
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
___________________________________________________
Gość

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:03 pm Temat postu:

Brawo Panie Siwy - teraz czekamy na dalesze działania zmierzające do poprawy naszego bytu.
Super prezent na mikołajki.
Pozdro z Warszawy.
____________________________________

Muminek

Nowy postWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:57 pm Temat postu: Odp.

a może by podziękować wszystkim delegatom głosującym za zmianami ????
______________________________________________

Gość

Nowy postWysłany: Pią Gru 07, 2007 8:52 pm Temat postu:

Trzeba jasno wskazac którzy delegaci byli za zmianami i odwołaniem fołty a którzy utrwalacze chcieli za wszelką cene utrzymywać marazm.
_________________________________________________

Muminek

Nowy postWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:30 pm Temat postu: cd.

Jako odpowiedź proponuje zapoznać się z wcześniejszymi informacjami. Myślę że ten cytat wszystko tłumaczy. Wymienione osoby nie widziały potrzeby zmian i nie były zainteresowane naszymi losami.

"W trakcie drugiego dnia obrad Nadzwyczajny Zjazd Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej w Miedzeszynie odmówił udzielenia absolutorium Komitetowi Wykonawczemu Federacji oraz odwołał Przewodniczącą Federacji Iwony Fołtę, jak również pozostałych członków Komitetu Wykonawczego.
Następnie wymienieni poniżej delegaci samowolnie opuścili sale obrad uniemożliwiając dokonanie prawomocne dokonanie wyborów statutowych organów Federacji:
Iwona Fołta (Kraków)
Piotr Turek (Kraków)
Romuald Białobłocki (Białystok)
Janina Krzyżostaniak (Szczecin)
Renata Dąb (Szczecin)
Jerzy Kosmatka (Poznań)
Arkadiusz Pytlak (Poznań)
Zofia Miętus Piłat (Nowy Targ)
Andrzej Ferduła (Nowy Targ) "
 
CYTAT
"Delegaci Organizacji Członkowskich FZZSC

Miedzeszyn, 06.12.2007r.

K O M U N I K A T

Niżej wymienione Organizacje informują, iż w dniu 05.12.2007r. podczas pierwszego dnia obrad Nadzwyczajnego Zjazdu Federacji ZZSC doszło do naruszenia postanowień Statutu. Delegatom ze Szczecina, Krakowa i Poznania przewodniczący Zjazdu - delegat ZZSC woj. Lubuskiego Jacek Staniszewski - odmówił prawa do swobodnej wypowiedzi w kwestiach merytorycznych. Przedmiotowe kwestie dotyczyły ustalenia porządku obrad oraz problemów proceduralnych pozwalających na prawidłowe prowadzenie obrad Zjazdu Federacji.

W dniu 06.12.2007r. podczas drugiego dnia obrad Zjazdu po przedstawieniu sprawozdania Komisji Rewizyjnej i przyjęciu wniosku o nieudzielenie absolutorium Komitetowi Wykonawczemu Federacji, z naruszeniem postanowień Statutu dotyczących procedury (polegającej na tajnym głosowaniu) w sprawie powoływania i odwoływania mandatariuszy Federacji, przewodniczący Zjazdu zarządził jawne głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Komitetu Wykonawczego - co zostało wykonane.
W zaistniałej sytuacji przedstawiciele niżej wymienionych Organizacji Członkowskich postanowili zgłosić sprzeciw wobec nie demokratycznym działaniom prowadzącego obrady i procedowaniu niezgodnym z postanowieniami Statutu Federacji.
W związku z powyższym delegaci n/w Organizacji Członkowskich postanowili nie uczestniczyć w legalizacji bezprawnych działań aprobowanych przez pozostałych delegatów.
Delegaci organizacji, którzy w formie protestu opuścili salę obrad, podjęli prace nad zmianami do Statutu Federacji majęcymi na celu uniemożliwienie w przyszłości tego typu działań niezgodnych z prawem.
1/ ZZC IC w Krakowie
2/ ZZSC Woj. Zach. Pom.
3/ZZPAC Nowy Targ
4/ZZSC Woj.Wlkp.
5/ ZZPAC Białystok" KONIEC CYTATU"

Dopisek moderatora:
Dziwne, ponieważ w następnym dniu ZZ z Nowego Targu, Krakowa i Woj. Zchodnio Pomorskiego w trakcie dyskutowania zmian do Statutu zgłoszonych przez ZZ z Województwa Świętokrzyskiego opuścili bez podania przyczyn salę obrad uniemożliwiając w ten sposób dokonanie zmian do Statutu.
Jednocześnie przedstawiciele ww. Organizacji nie zgłosili żadnych poprawek do obowiązującego Statutu chociaż byli o takie pytani.
Trochę to wszystko dziwne, ponieważ przez wiele godzin dzień wcześniej rzekomo nad takimi pracowali, w którymś z pokoi hotelowych.

Należy także wyjaśnić, że w ostatnim dniu posiedzenia uczestniczyli już w obradach do końca R.Białobłocki, A.Pytlak i J.Kosmatka, co mam nadzieję należy interpretować jako brak akceptacji dla niepoważnych działań I.Fołty, w które dali się wciągnąć jedynie delegaci
Janina Krzyżostaniak (Szczecin)
Renata Dąb (Szczecin)
Zofia Miętus Piłat (Nowy Targ)
Andrzej Ferduła (Nowy Targ)

Warto także poinformować, iż nie są to wszyscy delegaci ze Szczecina i Nowego Targu, gdyż do uczestniczenia w Zjeździe uprawnionych jest po trzech delagatów z każdego ZZ.
 
na dno.... - 2007-12-07 12:46:56 Zwiazki zawodowe tylko dbaja o swoje d...y a dla szarego funkcjonariusz nic nie zrobiły,patrz alokacja.Wiem cos na ten temat bo doswiadczyłem na własnej skórze!!!Za nie swoje pieniadze tylko sie potrafia bawić...Na dno z cała ta klika!a zacząć od tych z Rzepina i okolic!Myśle że nadejdzie czas sprawiedliwości dla tych wszystkich z górnej półki tych zwiazkowców,tzw merytorycznych!!!
autor: ~alokers

dopisek moderatora:
"RACJA ZZ PRZEZ WIELE LAT NIE ZROBIŁY NIC KONKRETNEGO, ALE TO TERAZ JUŻ PO WYBORACH ULEGNIE ZMIANIE. JESTEM CO DO TEGO PRZEKONANY"

brawo - 2007-12-07 14:22:37
Brawo nareszczcie! Mam nadzieję że już długo nie zobaczę i nie usłyszę tej pani. I mam nadzieję tak jak wielu innych że już od poniedziałku obudzę się w innym Cle to znaczy takim z jajami.
autor: ~celnik

czy aby wszystko ok? - 2007-12-07 17:13:05
czy ja tylko mam takie wrażenie ze pan Siwy za wszelką cenę robi marsz po władze w ZZ? Stanowiska kierownicze oferowane w rodzimej izbie to juz chyba za mało....
autor: ~taki se jeden

chyba nie .. - 2007-12-07 17:37:51
wszystko ok...bo też mam takie wrażenie, że pan siwemu to tylko o władzę chodzi..niestety..jakoś dziwnie nie mogę się pozbyć takiego wrażenia obserwując destrukcyjne działania i rozwalanie Federacji gdy wszyscy wiedzą, że zgoda buduje..
autor: ~celnik1

Może by tak - 2007-12-07 17:44:12
postępować jak Związek Lekarzy, ZNP...Skutecznie walczą o interesy własnej grupy zawodowej, a jeśli prowadzą walki między sobą, to nie jest sens ich istnienia...A obserwując pana siwego to niestety mam wrażenie, że walka o przejęcie przywództwa i kasy związkowej stała się głównym celem...
autor: ~celnik1

dopisek moderatora:
ZREZYGNOWAŁEM ZARÓWNO Z KIEROWNIKA JAK I KANDYDOWANIA DO NOWYCH WŁADZ FEDERACJI.
CIEKAWE JAK TO WYJAŚNIĄ FOROMOWICZE, KTÓRZY DOKONALI WW. WPISÓW :?:

jaja... - 2007-12-07 20:15:47
jest nowy szef federacji i co - zamienił stryjek siekierkę na kijek.

dopisek moderatora:
TO ŚMIESZNY WPIS, BACZĄC NA FAKT, IŻ NOWY SZEF FEDERACJI ZZSC JEST NIM DOPIERO DRUGI DZIEŃ.
 
i co dalej panie siwy???? jakie konkretne działania podjąl nowy pzrewodniczacy?? kazdy celnik płacący składki ma prawo wiedzieć co sie dzieje.
 
Wydaje mi się, że nowy Przewodniczący Federacji ZZSC nie będzie działał na pokaz tak jak to miało miejsce dotychczas i poinformuje o swoich działaniach kiedy nastąpi już pewna konkretyzacja w osiągnięciu zamierzonego celu. W Polsce mamy tysiące grup zawodowych, przed którymi nie chcemy afiszować się z naszymi pomysłami, dzięki którym osiągniemy nasz wspólny cel. Nie zapominajmy, że to początek drogi, która przez wiele szkodliwych działań prowadzonych dotychczas jest na początku bardzo wyboista. Pierwszy krok został już zrobiony i jest odbierany jako duży sukces a za chwileczkę będą kolejne.
przewodniczący Zjazdu - delegat ZZSC woj. Lubuskiego Jacek Staniszewski - odmówił prawa do swobodnej wypowiedzi
Mnie też denerwował, bo nieustannie odbierał mi głos :wink: ale dzięki temu obrady posuwały się do przodu i panował porządek mimo obstrukcji Iwony. Prawda jest natomiast taka, że wszystko na Zjeździe odbywało się w pełnej zgodzie z utrwalonymi zasadami demokracji i zarówno I.Fołta jak i pozostali co rusz opuszczający salę obrad tylko i wyłącznie celem zerwania kworum(Nowy Targ i Szczecin oraz pojedyńczy delegaci z jeszcze może dwóch ZZ) zabierali głos aż nader często, na pewno częściej ode mnie i wielu, wielu innych delegatów.

Podaję skład nowego Komitetu Wykonawczego Federacji ZZSC:

Janusz Krysiak - Przewodniczący (IC Olsztyn)
Jacek Staniszewski - Wiceprzewodniczący (IC Rzepin)
Robert Schneider - Wiceprzewodniczący (IC Opole)
Henryk Kowalski - Sekretarz KW (IC Kielce)
Joanna Tymiańska - Sekretarz KW (IC Wrocław)
Jacek Kraj - Sekretarz KW (IC Łódź)
Violetta Kroina - Sekretarz KW (IC Toruń)
 
Delegaci uzyskali zapewne zwolnienie ze świadczenia pracy. Są więc jakby w delegacji (jeśli chodzi o czas pracy, nie koszty). Proponuję zatem, aby Nowe Włądze Federacji powiadomiły odpowiednich Dyrektorów Izb, że zwolnieni ze świadczenia pracy nie wykonywali pilnych i ważnych, nie mogących być wykonanych w innym terminie działań związanych z działalnością związkową(co zapewne było podstawą uzyskania zwolnienia), ponieważ nie uczestniczyli w obradach Zjazdu. Zatem uzyskane zwolnienie jest bezzasadne i może być potraktowane jak conajmniej porzucenie pracy, o ile nawet nie wyłudzenie nienależnych świadczeń. Może niektórzy się zaśmieją, ale zastanówcie się czy nie mam racji (szczególnie po przeczytaniu wniosku FZZ o zwolnienie ze świadczenia pracy).
 
Bez wątpliwości opuszczenie pracy, gdyż zmian do statutu żadnych nie
zaproponowali.
gość napisał:
siwy jak zwykle o tak zamierzamy, o tak naturalnie o tak mamy plana, o tak ale jeszcze go nie ujawnimy, o tak oczywiscie mamy konkretny plan, konkretne działania itd itd itd itd, a życie toczy się dalej a słuzba celna coraz bardziej w dziadostwo popada. Ciekawe czy juz wniosek do KRS-u złożony, że wybrano nowych przewodniczących i czy nie będzie problemów ze strony iwonki z wprowadzeniem zmian?
KW, zresztą na swój wniosek, w tym Iwonka nie otrzymało absolutorium, co może oznaczać spore problemy dla Iwonki
 
Jakie opuszczenie pracy!!!!! :lol: Przecież to ewidentny znak protestu przeciwko siwemu. To jest tak samo jak np. poslowie jak wychodzą na znak protestu z sali obrad chociaż uczestniczą posiedzeniu. W tumanki przecież ci co wyszli z sali brali udzial w radzie federacji.Jesteście śmieszni.
 
Wychodzili tylko po to aby zerwać kworum. Nie istnieją żadne inne powody.
Czy ja prowadziłem te obrady i dlaczego mieliby protestować przeciwko mnie? Podaj jakiś racjonalny powód.
Zresztą napisali już - cytat powyżej - dlaczego wychodzili, co okazało się zwykłym kłamstwem, gdyż zmian do Statutu nie zaproponowali.
Mało tego, w ostatnim dniu gdy procedowano zmiany do Statutu, ponownie wychodzili próbując zerwać kworum, chociaż obrady prowadził juz wtedy nowy Przewodniczący Janusz Krysiak.
Każdy rozsądny foromowicz z łatwością zuważy, ewidentne kłamstwo, bo jak to wytłumaczyć, że
Delegaci organizacji, którzy w formie protestu opuścili salę obrad, podjęli prace nad zmianami do Statutu Federacji majęcymi na celu uniemożliwienie w przyszłości tego typu działań niezgodnych z prawem.
a w drugim dniu nie tylko, że nie zgłaszają propozycji zmian do Statutu, ale wychodzą ponownie, aby uniemożliwić wprowadzenie bardzo istotnych z punktu widzenia funkcjonowania Federacji poprawek statutowych zaproponowanych przez innych delegatów w tym głównie z IC Kielce.
Przypomnę, że w drugim dniu wychodził już tylko Kraków oraz dwóch delegatów z Nowego Targu(jeden pozostał), Szczecin wyjechał już z samego rana, jeszcze przed rozpoczęciem obrad, mimo wyraźnej dezaprobaty takiej formy działań wyrażonej przez jednego z delegatów ze Szczecina.
 
Delegaci uzyskali zapewne zwolnienie ze świadczenia pracy. Są więc jakby w delegacji (jeśli chodzi o czas pracy, nie koszty). Proponuję zatem, aby Nowe Włądze Federacji powiadomiły odpowiednich Dyrektorów Izb, że zwolnieni ze świadczenia pracy nie wykonywali pilnych i ważnych, nie mogących być wykonanych w innym terminie działań związanych z działalnością związkową(co zapewne było podstawą uzyskania zwolnienia), ponieważ nie uczestniczyli w obradach Zjazdu. Zatem uzyskane zwolnienie jest bezzasadne i może być potraktowane jak conajmniej porzucenie pracy, o ile nawet nie wyłudzenie nienależnych świadczeń. Może niektórzy się zaśmieją, ale zastanówcie się czy nie mam racji (szczególnie po przeczytaniu wniosku FZZ o zwolnienie ze świadczenia pracy).

Kżdy głupi wie ze taka interprtacja to nadużcie prawa bo idąc twoim idiotycznym tokiem myslenia jak ktoś był na sali a np. nie głosował nie podnosił ręki tzn nie brał udziału w psoiedzeniu co??? jak podpisali liste obecnosci i jest oina załcznikiem protokołu z podsiedzenia to nawet jakby byli na Bahamas mozecie ich cmoknąć.
 
obecność

ktoś nie umie liczyć, z sali wyszło na znak protestu 12 osób, proszę zobaczyć komunikat, na orginale są podpisy wszystkich osób które uznały ten Zjazd za farsę, niektórzy wracali na salę po prostu żeby zabrać swoje rzeczy a nie popierać bezprawie
 
Wyboru nowych władz dokonało 2/3 ogółu uprawnionych, a więc było kworum.
Przez obstrukcję I.Fołty nie wprowadzono natomiast zmian do Statutu.
Słowem Iwonka robiła wszystko, aby nie wybrano nowych władz Federacji. Nie potrafiła pogodzić się z wolą przeszło 2/3 zgromadzonych.
Spośród tych rzekomo 12-u osób(choć to jest przekłamanie)wielu wróciło " :) po rzeczy :) " głosowało i obradowało jeszcze parę godzin do końca drugiego dnia obrad.
Zastanówcie się proszę co piszecie na temat Zjazdu, szczególnie proszę aby zastanowili się Ci których tam nie było.
 
a nikt tego nie nagrywał, jak np obrad sejmu??

było by wszystko czarno na białym i każdy kto by chciał to by oglądnął :)
 
To są delagaci Ci co wyszli
Iwona Fołta (Kraków)
Piotr Turek (Kraków)
Romuald Białobłocki (Białystok)
Janina Krzyżostaniak (Szczecin)
Renata Dąb (Szczecin)
Jerzy Kosmatka (Poznań)
Arkadiusz Pytlak (Poznań)
Zofia Miętus Piłat (Nowy Targ)
Andrzej Ferduła (Nowy Targ)

i na ostatni dzień panowie z Poznania byli do końca.

Wychodzi, że mamy siedmioro wspaniałych.
 
Teraz już kazdy wie kto popierał zawsze stary układ. Kto zawsze chciał utrzymac stary ukłąd przy władzy za wszelką cenę. Kazdy już wie kto nie chciał zmian w służbie celnej.
 
Back
Do góry