• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Federacji ZZSC - Iwona nie potrafi odejść z klasą

da radę nie da rady !!!
usunąć nie usunąć !!!!
wyszła anie wyszła,

a co to ma niby być Związki czy- folwark ?

Wypiszmy się wszyscy - zobaczą wtedy ciała statutowe co znaczą związki.
 
Odpowiadając na zapytania tych wszystkich z Was, którzy sugerują już teraz wypisywanie się ze związków oraz tych, którzy przekonują do założenia nowego ogólnopolskiego związku i „wypięcia” się na istniejące obecnie centrale związkowe ze względu na prowadzenie przez nie działań pozorowanych, proszę jeszcze o wytrwałość do Zjazdu Wyborczego i wyjaśniam jednocześnie, że:

- Federację przez lata psuła jej przewodnicząca oraz jej świta
obecnie
- powołany został Zespół negocjacyjny
i
jest ogromna szansa na zmianę KW Federacj i przez to całej Federacji

Jeżeli w nowym KW Federacji nie będzie obecnej przewodniczącej, wówczas jest szansa na mądre i wyważone decyzje, także proprotestacyjne.
Zjazd Wyborczy Federacji może podjąć jeszcze decyzję o rozpoczęciu ogólnopolskiego protestu. Moim zdaniem powinno tak się stać, jeśli negocjacje powołanego Zespołu z Rządem nie przyniosą do czasu Zjazdu, żadnych realnych efektów.
Dlatego proszę jeszcze o cierpliwość i oczekiwanie na wynik wyborów w Federacji ZZSC oraz na decyzję Zjazdu.
Moja rezygnacja z funkcji wice jest także spowodowana tym, że nie byłem w stanie wdrożyć nic z mojego programu, który zaprezentowałem rok temu. Jak ostatnio zauważyłem na forum oraz w codziennych kontaktach z celnikami, byłem przez Państwa kojarzony z Fołtą i jej poczynaniami, tymczasem de facto decyzje, uchwały i wytyczne obecnego KW Federacji nie były realizowane przez przewodniczącą i były w sposób kuriozalny przeinaczane, deprecjonowane i nawet nierealizowane wcale.
Wynikiem powyższego jest Zjazd Federacji ZZSC i związana z tym ogromna szansa nas wszystkich na długo oczekiwaną zmianę Federacji, tak aby zaczęła w końcu działać skutecznie.
 
jim
--------------------------------------------------------------------------------

Po obradach FZSSC zamiast konsolidacji wszystkich celnych -FZZSC bez walki, dobrowolnie ,olała wszystkich celnych biorących udział w Proteście .Cały ich wysiłek ,poświęcenie ,ryzykowanie własną pracą -głosami paru przedstawicieli PB i RW FZSSC -zostało ODRZUCONE -Przez małych ludzi którzy wolą dbać o własny interes niż CŁO !! Więcej nie mogę pisać ,bo złość mnie zalewa ,a żal rozsadza dupę!!

Gość
Jak umiesz liczyć licz na siebie.


slawomir.siwy
--------------------------------------------------------------------------------

Federację można ocalić na Zjeździe w grudniu poprzez wlaściwy wybór jej nowych władz.
Proszę jeszcze o wytrwałość. Federacją źle kierowała przewodnicząca i z tego powodu brak było skutecznych działań, czego efektem jest brak zmiany mnoznika od 2003r. W grudniu nastąpi szansa na zmianę Federacji. To jest nasza ostatnia szansa na naprawę ZZ, które mogą mieć potężną siłę oddziaływania na każdy Rząd. To jest do zrobienia, musimy tylko zainteresować się wszyscy wyborem delegatów w poszczególnych IC. Mamy wszyscy na to wpływ. Nie możemy pozostawić naszego losu(gdyż ZZ wpływają bez wątpliwości na decyzję każdego Rządu) w rękach tych samych delegatów z niektórych izb. Delegatów, którzy nie chcą ocenić właściwie faktów, gdyż ślepo popierają obecną przewodniczącą.

ana
w stu procentach zgadzam sie z p.Siwym-wybierzmy delegatów-związkowców a nie pozorantów
 
Obecną przewodniczacą popierają delegaci z Krakowa, Warszawy, Nowego Targu , Poznania , Białegostoku, Olsztyna?,Torunia?
 
Toruń raczej nie popiera. Z drugiego związku z Warszawy nie wiadomo ale z lotniska w Warszawie na pewno popierają.
Z Nowego Targu na pewno.
Z Białegostoku były naczelnik Kuźnicy na pewno poprze. Drugi delegat nie wiadoma
Z Poznania chyba dwóch popiera.
Olsztyn zaczyna rozumieć sytuację ale pływają okropicznie.
Z Kielc jak przyjedzie naczelnik to nie wiadomo jak zagłosuje raczej poprze Przewodniczącą.
Bielsko Biała okropicznie pływa.
Wrocław nie poprze.
Rzepin nie poprze.
Katowice nie poprą
Opole nie popiera.
Zgorzelec nie popiera.
Szczecin głosuje w ciemnisko za przewodniczącą, na pewno ta starsza Pani tak głosuje, drugi delegat to niewiadoma.

Kogoś pominełam?
 
slawomir.siwy napisał:
W dniach 08 i 09 listopada odbyło się posiedzenie RF w trybie nadzwyczajnym.
Nie ukrywałem, także i na tym forum, że na tym posiedzeniu będę dążył do podjęcia konkretnych decyzji dot. wdrożenia ogólnopolskiego i rzeczywistego protestu w SC.
Niestety ci, którzy rzekomo od miesiąca prowadzą protest w formie tzw. strajku włoskiego robili wszystko, aby RF takich decyzji nie podjęła, no i niestety byli skuteczni.
I głównie z tego powodu, zaraz po tym, jak uczestnik PB złożył wniosek o to aby zakończyć dyskusję nad harmonogramem działań protestacyjnych, co zostało przyjęte przez RF, złożyłem rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Federacji.

RF podjęła też decyzję o zwołaniu Zjazdu wyborczego na pocz. miesąca grudnia br. Na wspomnianym Zjeździe będzie ostateczna szansa na zmianę Federacji. Ja nie będę kandydował na przewodniczącego. Będę za to przekonywał, aby wybrać osobę trzecią, w żaden sposób niezwiazaną z frakcjami, które niestety istnieją w Federacji.
Aby Federacja mogła właściwie funkcjonować bardzo ważny będzie też skład KW Federacji.
:D

Brawo panie Siwy w końcu jest pan pierwszym związkowcem z honoronem którego znam i który nie dał się przekupić za stanowisko zdradzając wszystkich zwykłych celników.
Mam nadzieję wybiorą w końcu na szefów związków ludzi którym zależy na celnikach a nie na swoich posadkach.
 
jak to jest z tymi delegatami

witam,poprosze o inf jak to jest z tymi delegatami na spotkanie grudniowe??czy z marszu jedzie przewodniczacy wraz zastepca? czy zwiazkowcy powinni wybrac delegacje....kiedy bedzie to spotkanie ,moze mamy czas na jakis ruch....
czekam na wiad
 
Jeżeli Pan Siwy, obieca że wszystkich na kierowniczych stanowiskach zawiesi w członkostwie związkowym, to sam będę na niego głosował! Trzeba jak najszybciej przegłosować taki stan rzeczy!!!ZERO KIEROWNICTWA W NASZYCH SZEREGACH!!!!!wtedy jest szansa na polepszenie sytuacji, skończy się przekupstwo, układy, kolesiostwo i demagogia związkowa!Potrzebna nam bliska współpraca z P.I.P-em i kancelariami prawniczymi, naszych przełożonych trzeba postawić na baczność, bo im się w głowach przewraca, nikt za nami się nie wstawia a oni rządzą jak na swoim podwórku!O każdych wymuszeniach szybkich odpraw i ustalania norm należy powiadamiać prokuraturę, jak jeden z drugim pójdzie się trochę potłumaczy, jaki ma interes w szybkich odprawach np. tirów, to zastanowi się trzy razy zanim kogoś będzie gonił do szybkich odpraw!Panie Siwy, nie ma sensu tworzyć takich samych związków, które się nie sprawdziły, trzeba szukać nowych rozwiązań, które okażą się skuteczne!
 
Do jabola:
Ad. 1) Prawo do tzw. etatu związkowego przysługuje powyżej 150 członków każdemu ZZ i nie ma tutaj znaczenia ile takich ZZ działa u danego pracodawcy.
Jeżeli nie ma 150 członków to przysługuje zwolnienie na podstawie uchwały zarządu w ilości godzin odpowiadającej liczbie członków związku.
U nas np. jest 110 członków ZZ i mamy Uchwałę, gdzie ja mam 80 godzin miesięcznie i dwóch członków Prezydium po 15 godz.
Dyrekcja otrzymuje taką uchwałę i nie może odmówić zwolnienia do wys. ww. liczby godzin.
Ponado można wysyłać do pracodawcy prośbę o zwolnienie z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, gdy jest potrzeba wykonania jakiejś czynności zgodnej ze sprawowaną funkcją związkową. Wówczas należy oczekiwać na zgodę dyrektora.
Przy czym druga forma zwolnienia, za zgodą Dyrektora, nie ma nic wspólnego z pierwszą.
W Policji wydaje się rozkaz o zwolnieniu na etat. U nas Dyrektor mógłby wydać ewentualnie polecenie, moze decyzję. U nas w IC nic nie wydał, jednak nie robi problemów ani z pierwszą formą zwolnienia ani też z drugą. Powtórzę raz jeszcze, że w przypadku pierwszej formy dyrektor nie ma możliwości odmówić(jeśli to zrobi, to są już wyroki SN), natomiast przy drugiej formie może odmówić(wtedy pozostaje nam riposta, gdyż możemy argumentować, że utrudnia wykonywanie działalnosci zwiazkowej, co jest czynem zabronionym, tak więc w praktyce dyrektorzy udzielają zwolnień także w drugiej formie bez ograniczeń)
Obie formy zwolnienia opisane są w ustawie o Zw. zawodowych, oczywiście w dwóch różnych artykułach, których teraz nie pamiętam.
Odnośnie sprzętu i gabinetu stwierdzić należy, że pracodawca ma obowiązek równo traktować każdy ZZ, dlatego ma obowiązek zapewnić gabinet, sprzęt niezależnie od liczby członków, oczywiście zasady użytkowania, koszty lub ich brak określa umowa cywilnoprawna.

2) ilu funkcjonariuszy jest członkami ZZ należących do Federacji? Nie mam danych od przeszło roku, a przewodnicząca zatajała bezprawnie przed KW finanse, tj. wpływy i wydatki w Federacji

(czy aby Federacja ma legitymizację do reprezentowania wszystkich funkcjonariuszy?)
W imieniu funkcjonariuszy może mówić i występować każda inna, nawet dużo mniej liczna centrala. Czy jest reprezentatywna w rozumieniu ustawy? Tak.
Skoro istnieją w Federacji nieusuwalne i niezmienialne frakcje, to może prawo wyboru KW i przewodniczących należałoby przekazać, w drodze głosowania indywidualnego - jeżeli ma być legitymizacja- dla wszystkich funkcjonariuszy celnych, a jeżeli jest to niemożliwe, to niech Przewodniczących wybierają w drodze głosowania wszyscy członkowie ZZ. Trzeba wprowadzić system głosowania Bezpośredniego, a nie pośredniego, gdyż KW to od lat beton - poza małymi wyjątkami)
Taka forma wyboru byłaby ideałem. Czy jest jednak mozliwa do wdrożenia? Może mi poradzisz jak to wprowadzić i jak zapewnić kontrolę nad taką formą głosowania? Jeżeli w nowopowstającym ZZ jeszcze byłbym w stanie to sobie wyobrazić, to na pewno nie jest to możliwe w Federacji.

3)Czy jednak pomysł 1 związku zawodowego (w którymś z poprzednich projektów KAS) nie był dobry?
Jeden ZZ - po trzykroć tak. W obecnym stanie i liczności naszych central jest to jednak możliwe tylko poprzez regulację ustawową, a na to te liczne ZZ nigdy się nie zgodzą.

Do gościa z Wawy lotnisko:
witam,poprosze o inf jak to jest z tymi delegatami na spotkanie grudniowe??czy z marszu jedzie przewodniczacy wraz zastepca? czy zwiazkowcy powinni wybrac delegacje....kiedy bedzie to spotkanie ,moze mamy czas na jakis ruch....
W większości ZZ wybiera Zarząd. Wystarczy więc, że zwrócicie się do Waszego Zarządu z odpowiednim żądaniem.
NIE SĄDZĘ ABY W WASZYCH STATUTACH BYŁO OGRANICZENIE DO UCZESTNICZENIA W OBRADACH FEDERACJI JAKO DELEGAT PRZEWODNICZĄCEGO LUB WICE. NIE SĄDZĘ ABY BYŁO OGRANICZENIE TYLKO DO CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Może więc zostać wybrany każdy członek ZZ. Trzeba się o to upominać, najlepiej na piśmie.
Zawsze w ostateczności można przyjechać jako obserwator, na koszt Waszego ZZ.
Wasz Jarosłw popiera obecną przewodniczącą, dlatego postawione przez Kol. z Okęcia pytanie jest jaknajbardziej uzasadnione.
 
Panie Siwy, proszę się ustosunkować do postu w którym gość piszę o stanowiskach kierowniczych!To ważne, żeby związkowcy nie mogli być przekupywani stanowiskami!Myślę, że to priorytet który trzeba natychmiast wprowadzić!ZAKAZ PIASTOWANIA STANOWISK KIEROWNICZYCH PRZEZ ZWIąZKOWCóW! zAWIESZANIE ICH W CZłONKOSTWIE NA OKRES PEłNIENAIA OBOWIąZKóW KIEROWNICZYCH! CO PAN NA TO ?????
 
To kwestia STATUTU FEDERACJI. Na Zjeździe można będzie zmienić ten dokument, także i w tej części.
Jeżeli Pan Siwy, obieca że wszystkich na kierowniczych stanowiskach zawiesi w członkostwie związkowym, to sam będę na niego głosował!
Ja nie kandyduję
Potrzebna nam bliska współpraca z P.I.P-em i kancelariami prawniczymi, naszych przełożonych trzeba postawić na baczność, bo im się w głowach przewraca, nikt za nami się nie wstawia a oni rządzą jak na swoim podwórku!O każdych wymuszeniach szybkich odpraw i ustalania norm należy powiadamiać prokuraturę, jak jeden z drugim pójdzie się trochę potłumaczy, jaki ma interes w szybkich odprawach np. tirów, to zastanowi się trzy razy zanim kogoś będzie gonił do szybkich odpraw!Panie Siwy, nie ma sensu tworzyć takich samych związków, które się nie sprawdziły, trzeba szukać nowych rozwiązań, które okażą się skuteczne!
To wszystko proponowałem na pocz. kadencji jako wice. Niestety przy obecnej przewodniczącej nic z tych rzeczy nie udało się wdrożyć. Wszelkie decyzje KW a nawet RF, także i w ww. zakresie, były następnie przez przewodniczącą i świtę przeinaczane i obalane, często nie wdrażane w życie w ogóle.
M.in. dlatego też zrezygnowałem z funkcji wice.

Obecnie stoimy przed ostateczną szansą zmiany Federacji. Nie wystarczy jednak obalenie przewodniczącej.

ZJAZD ODBYWA SIĘ Z POCZ. GRUDNIA.
 
FZZSC/166/ZF/2007/IF

Kraków, 14.11.2007r.

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE
FEDERACJI ZZSC

W nawiązaniu do uchwały RF ZZSC z dnia 09 listopada 2007r. dot. zwołania Zjazdu Federacji ZZSC na wniosek 5 organizacji członkowskich i Komisji Rewizyjnej FZZSC w określonym terminie do 1 miesiąca od dnia podjęcia decyzji, uprzejmie zawiadamiam,
że w dniach 05-07 grudnia 2007r. /środa - piątek/ w CSK KZRS SCh w Miedzeszynie odbędzie się Zjazd Federacji ZZSC stosownie do regulacji zawartej w art.14 ust.4 Statutu Federacji ZZSC. W obradach wezmą udział delegaci na Zjazd – po 2 osoby na podstawie uchwały uprawnionego organu ZOZ oraz przedstawiciele Komisji Rewizyjnej – po 1 osobie, także na podstawie ww. uchwały. Imienną listę delegatów i członków Komisji Rewizyjnych, proszę przesłać do dnia 28.11.br. z uwagi na konieczność podania pełnej listy uczestników do hotelu w celu ułatwienia zakwaterowania.

Koszty udziału ww. delegatów i przedstawicieli KR – razem 53 osób - pokryje Federacja ze składek, natomiast koszty dojazdu oraz udziału obserwatorów pokrywają ZOZ we własnym zakresie. Analogicznie w przypadku braku terminowej wpłaty należnych składek na rzecz FZZSC, delegaci z tych organizacji są obowiązani do zapłaty kosztów uczestnictwa we własnym zakresie.

Porządek obrad wraz z informacją dotyczącą godziny rozpoczęcia posiedzenia zostaną przekazane w terminie późniejszym.

Do dnia 21 listopada br. istnieje możliwość zgłaszania istotnych tematów na Zjazd wraz z merytorycznym i prawnym uzasadnieniem na moje konto e-mailowe.

Jednocześnie zwracam się o podanie pisemnej informacji dotyczącej ewentualnego udziału obserwatorów poszczególnych ZOZ w Zjeździe.
Końcowo zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie w terminie do dnia 23.11.br. propozycji zmian do Statutu Federacji, z uwagi na fakt braku powołania przez RF zespołu roboczego ds. zmiany Statutu FZZSC.
 
Miedzeszyn, dnia 6 grudnia 2007r.
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

W trakcie drugiego dnia obrad Nadzwyczajny Zjazd Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej w Miedzeszynie odmówił udzielenia absolutorium Komitetowi Wykonawczemu Federacji oraz odwołał Przewodniczącą Federacji Iwony Fołtę, jak również pozostałych członków Komitetu Wykonawczego.
Następnie wymienieni poniżej delegaci samowolnie opuścili salę obrad próbując uniemożliwić dokonanie wyborów statutowych organów Federacji:
Iwona Fołta (Kraków)
Piotr Turek (Kraków)
Romuald Białobłocki (Białystok)
Janina Krzyżostaniak (Szczecin)
Renata Dąb (Szczecin)
Jerzy Kosmatka (Poznań)
Arkadiusz Pytlak (Poznań)
Zofia Miętus Piłat (Nowy Targ)
Andrzej Ferduła (Nowy Targ)

Czy funkcjonariusze z ww. izb i UC akceptują tą dywersję?
 
dobra opuścili obrady i co??
chyba żyjemy dalej i coś z tym problemem trzeba zrobić.
co z resztą delegatów? robili coś dalej czy poszli zwiedzać miedzeszyn??
 
Back
Do góry