• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zjazd Federacji ZZSC - Iwona nie potrafi odejść z klasą

G

Guest

Gość
PYTAM CZY ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE RADY FEDERACJI?
CO ZOSTAŁO USTALONE NA TYM SPOTKANIU?
PANIE SIWY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ JESLI BYŁ PAN UCZESTNIKIEM TEGO SPOTKANIA!
 
W tym przypadku na pewno nie ma zastosowania stare porzekadło że brak wiadomości to dobra wiadomość.
Chyba że "operacja się nie udała - pacjent zmarł i nie ma odważnego lekarza do przekazania tej wiadomości rodzinie"
 
Panie Sławomirze! Iwonko Słoneczko Ty Nasze. Odezwijcie się! A może ustalenia z rady Federacji całkowicie utajniliście czy co? czekamy na Wasz Głos.........................!!! To my Wasi związkowcy! To dzieki Naszym składkom możecie "bawić się" W ZWIĄZKI ZAWODOWE SC!!!!!!
 
jim napisał:
-------------------------------------------------------------------------------
Zatkało FZZSC -tak długa cisza świadczy o jednym -miało być tak pięknie , a jest jak zawsze !! Pewnie znowu na kolana ,uśmiech nr4 ,jęzor do pasa i oczekiwanie jaki kęsek spadnie z stołu pańskiego .Możemy spodziewać się kolejnej odezwy i potrząsania szabelką -może ktoś się przestraszy? Ciekawi mnie tylko jedno -CO NA TO PAN SIWY ??

OCDK napisał:
--------------------------------------------------------------------------------
No drogie ZZSC odbyliście spotkanie i co.....
Czyżby nie macie nic ludziom do powiedzenia....
Czy po prostu było to kolejne "puste" spotkanie
 
W dniach 08 i 09 listopada odbyło się posiedzenie RF w trybie nadzwyczajnym.
Nie ukrywałem, także i na tym forum, że na tym posiedzeniu będę dążył do podjęcia konkretnych decyzji dot. wdrożenia ogólnopolskiego i rzeczywistego protestu w SC.
Niestety ci, którzy rzekomo od miesiąca prowadzą protest w formie tzw. strajku włoskiego robili wszystko, aby RF takich decyzji nie podjęła, no i niestety byli skuteczni.
I głównie z tego powodu, zaraz po tym, jak uczestnik PB złożył wniosek o to aby zakończyć dyskusję nad harmonogramem działań protestacyjnych, co zostało przyjęte przez RF, złożyłem rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Federacji.

RF podjęła też decyzję o zwołaniu Zjazdu wyborczego na pocz. miesąca grudnia br. Na wspomnianym Zjeździe będzie ostateczna szansa na zmianę Federacji. Ja nie będę kandydował na przewodniczącego. Będę za to przekonywał, aby wybrać osobę trzecią, w żaden sposób niezwiazaną z frakcjami, które niestety istnieją w Federacji.
Aby Federacja mogła właściwie funkcjonować bardzo ważny będzie też skład KW Federacji.
 
Myślę że postąpił Pan właściwie rezygnując z tej funkcji , teraz jast kolej na nas zwykłych szaraczków by wypisać się z tych HANIEBNYCH związków. Teraz widać , że olewają cło a myślą tylko o sobie.
 
Kilka pytań:

1) w izbie funkcjonauje kilka związków zawodowych (liczba ma powyżej 350 pracowników). Który z tych związków ma prawo do 1 osoby na etacie związkowca, tzn. chodzi mi o osobę, kórej Dyro ma obowiązek zapewnić gabinet, sprzęt i zajmuje się ta osoba tylko sprawami związkowymi.

2) ilu funkcjonariuszy jest członkami ZZ należących do Federacji? (czy aby Federacja ma legitymizację do reprezentowania wszystkich funkcjonariuszy?) Skoro istnieją w Federacji nieusuwalne i niezmienialne frakcje, to może prawo wyboru KW i przewodniczących należałoby przekazać, w drodze głosowania indywidualnego - jeżeli ma być legitymizacja- dla wszystkich funkcjonariuszy celnych, a jeżeli jest to niemożliwe, to niech Przewodniczących wybierają w drodze głosowania wszyscy członkowie ZZ. Trzeba wprowadzić system głosowania Bezpośredniego, a nie pośredniego, gdyż KW to od lat beton - poza małymi wyjątkami)

3)Czy jednak pomysł 1 związku zawodowego (w którymś z poprzednich projektów KAS) nie był dobry?

Nie wypowiadałem się dłuższy czas, gdyż nie chciałem krakać, ale nic to nie dało. Ten scenariusz był i przyszłe są bardzo czytelne i przewidywalne. Słoneczko niewiele zrobiło i nic nie zrobi, jeżeli będzie rządzić. Szkoda mi tylko celników, którzy próbowali na wschodzie coś osiągnąć. Szkoda mi zolli protestujących, bo zakładam, że ich ZZ tylko tworzyły pisma. Wschód po raz pierwszy chciał coś zdziałać. Słoneczko rozpaliło małe ognisko mając pod ręką kilka wiader z wodą.
 
I TO TYLKO TYLE? TYLKO TYLE PRZEZ DWA DNI TZN. REZYGNACJA P.SIWEGO Z V-CE? CZY W OGÓLE ODBYŁO SIĘ TO SPOTKANIE? BO TAKIE LAKONICZNE....RĘCE OPADAJĄ.
 
Panie Siwy ja rozumiem że Pan wystartuje na szefa Federacji w tych wyborach. Bo kto inny?
I kto z Porozumienia Białostockiego nie chciał protestu Federacji? Proszę nam o tym napisać.
 
Co mam zrobić albo co mogę zrobić żeby z mojej izby na zjazd pojechali ludzie, którzy podziękują dotychczasowej Przewodniczącej
 
Rozwijając nieco wątek przebiegu posiedzenia RF wyjaśnić należy, że już po dec. RF o przejściu do kolejnego pkt. obrad i po mojej rezygnacji, członek ZZ z Wrocławia złożyła jeszcze rzutem na taśmę wniosek o przyjęcie uchwały, która daje jeszcze jakąś nadzieję na najbliższą przyszłość. Uchwała ta informuje o eskalacji protestu, o ile wybrany zespół negocjacyjny, nie wynegocjuje realizacji postulatów.
Dlatego mam jeszcze nadzieję, że mający się odbyć w grudniu Zjazd Federacji ZZSC, przeciwstawi się postawie sygnatariuszy PB negujących podjęcie ogólnopolskiego i skoordynowanego protestu w S.C.

Jabolu. Na Twoje pkt. odpowiem później.

Odnośnie kandydowania. Będę forsował wybór zupelnie nowego KW, oczywiście bez obecnej przewodniczącej. Ja nie będę kandydował na przewodniczącego, o czym informowałem już wielu związkowców parę tygodni temu.
Wybór osoby trzeciej na przewodniczącego Federacji, z tzw. środka jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Wybierając delegatów na Zjazd musimy zapytać ich o preferencje na temat głosowania nad likwidacją Federacji.
Takie zagrożenie istnieje, gdyż forsują je niektóre osoby, w tym także członkowie KP PB. Przewodnicząca Federacji w marcu juz nawet głosowała za rozwiązaniem Federacji, pisała o tym pod koniec maja, a w lipcu na RF mówiła, że należy poważnie zastanowić się nad rozpadem Federacji.
 
do Gościa

Przeczytaj statut Twojego związku -tam powinno być napisane kto i w jaki sposób wybiera delegatów na zjazd.Ten zjazd to byc albo nie byc Federacji , więc bardzo ważne jest , aby przyjechali delegaci , którzy widzą co robi p.przewodnicząca i chcą wybrać kogoś , kto bedzie pracował dla dobra f.c.Pozdrawiam
Ada
 
Back
Do góry