• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zbliżają się nowe propozycje

Pamiętaj że póki co ten tryb o którym pisałem dotyczy wszystkich we wszystkich służbach mundurowych którzy byli przyjęci do służby po 2 stycznia 99'. Był to element reformy emerytalnej Buzka z tamtego czasu.
A zrobić mogą wszystko, to trzeba przyznać ale ciężko dyskutować nad niewiadomym. Lecz coś co ich zawsze ograniczało w zapędach reformowania służb to setki tysięcy funków mających uprawnienia emerytalne które mogą się nagle przeistoczyć w ich realizację i upadek tych służb o ile ludzie ci poczują się zagrożeni i wycenią aktualny stan znacząco lepiej niż przewidywany przyszły. Z resztą w tym momencie też zdaje się jest to nie rzadko motyw odejść z Naszej Służby.

No i pamiętajmy, że stosuje się stan prawny z momentu złożenia wniosku nie zaś wydania decyzji, zatem wziąć tak kompletnie z zaskoczenia to jest nie zwykle ciężko, co najwyżej może być bardzo mało czasu na złożenie wniosku ale zawsze go wystarczy.
stosuje się stan prawny z momentu złożenia wniosku nie zaś wydania decyzji ??? wniosku czy decyzji o zwolnieniu ?
 
Pewnie jest tak jak pisze @mimi11 ale chodzi raczej o złożenie wniosku o emeryturę (a nie o zwolnienie), a ten można złożyć dopiero po zwolnieniu, a to może trwać 3 miesiące. Czyli dobrze jest mieć zapas czasu na podjęcie decyzji
 
Pewnie jest tak jak pisze @mimi11 ale chodzi raczej o złożenie wniosku o emeryturę (a nie o zwolnienie), a ten można złożyć dopiero po zwolnieniu, a to może trwać 3 miesiące. Czyli dobrze jest mieć zapas czasu na podjęcie decyzji
Chodzi mi o datę mojego wniosku o zwolnienie ze służby, czy data decyzji o zwolnieniu mnie ze służby?
 
Odprawę otrzymuje się na następny dzień po dniu zwolnienia.Dzień zwolnienia jest taki sam jak złożenie wniosku emerytalnego.
 
Do skutku do skutku : chodzi o obowiązujące przepisy dotyczące odprawy : na dzień wniosku? Na dzień decyzji? Na dzień odejścia np: za trzy miesiące? Jutro złożę wniosek

Wiem, o co TOBIE chodzi. Rozmawiam jednak z kimś innym ...

ps
W kolejnych postach pytasz o różne sprawy.
Na wszystkie dostałaś już odpowiedź!
 
Straszenie zwolnieniami czy obniżką pensji, to niby jest w porządku ?!

A co z zapewnieniem - JUŻ W CZWARTEK - wystarczającej ilości maseczek i rękawiczek,
dla osób przychodzących do pracy ?? W większości urzędów, wszelkie normy skupisk
grup ludzi, są ewidentnie i notorycznie przekraczane ...
 
Witam i jako emeryt jeszcze bez decyzji i emerytury chciałem poinformować, że ZER MSWiA ma chyba ogromne problemy z rozpatrzeniem wniosków emerytalnych. Zostałem zwolniony z dniem 27 lutego br i do chwili obecnej, tj. 14 kwietnia nie dostałem żadnej informacji. Problemem jest brak w tym okresie wpływu składek na ubezpieczenie zdrowotne i jestem pomimo 43 lat stażu pracy w sytuacji przysłowiowego "patola" co to nigdy pracy nie podjął. Nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego zatrudnienie lub emeryturę, który mógłbym okazać w poradni lub szpitalu. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i życzę dużo sił do walki na tym niewdzięcznym froncie.
 
Witam i jako emeryt jeszcze bez decyzji i emerytury chciałem poinformować, że ZER MSWiA ma chyba ogromne problemy z rozpatrzeniem wniosków emerytalnych. Zostałem zwolniony z dniem 27 lutego br i do chwili obecnej, tj. 14 kwietnia nie dostałem żadnej informacji. Problemem jest brak w tym okresie wpływu składek na ubezpieczenie zdrowotne i jestem pomimo 43 lat stażu pracy w sytuacji przysłowiowego "patola" co to nigdy pracy nie podjął. Nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego zatrudnienie lub emeryturę, który mógłbym okazać w poradni lub szpitalu. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i życzę dużo sił do walki na tym niewdzięcznym froncie.
ZER ma na wydanie dec. 60 dni .
 
Witam i jako emeryt jeszcze bez decyzji i emerytury chciałem poinformować, że ZER MSWiA ma chyba ogromne problemy z rozpatrzeniem wniosków emerytalnych. Zostałem zwolniony z dniem 27 lutego br i do chwili obecnej, tj. 14 kwietnia nie dostałem żadnej informacji. Problemem jest brak w tym okresie wpływu składek na ubezpieczenie zdrowotne i jestem pomimo 43 lat stażu pracy w sytuacji przysłowiowego "patola" co to nigdy pracy nie podjął. Nie mam żadnego dokumentu potwierdzającego zatrudnienie lub emeryturę, który mógłbym okazać w poradni lub szpitalu. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i życzę dużo sił do walki na tym niewdzięcznym froncie.

Ku przestrodze poinformuję, że są funkcjonariusze , którzy nie otrzymali jeszcze emerytur za styczeń, luty, marzec , kwiecień.
ZER MSWIA ma ogromne problemy. Nie takie były uzgodnienia Przew. Związku z ZER . Jest to karygodne.
Nie wspominając o braku podwyżek, nie ruszona kwota bazowa, brak emerytur za 4 miesiące. Wychodząc z jednego bagna
musimy się zmierzyć z kolejnym. 60 dni na wydanie decyzji ZER jest fikcją . odp./SZUNAJ/
 
Ku przestrodze poinformuję, że są funkcjonariusze , którzy nie otrzymali jeszcze emerytur za styczeń, luty, marzec , kwiecień.
ZER MSWIA ma ogromne problemy. Nie takie były uzgodnienia Przew. Związku z ZER . Jest to karygodne.
Nie wspominając o braku podwyżek, nie ruszona kwota bazowa, brak emerytur za 4 miesiące. Wychodząc z jednego bagna
musimy się zmierzyć z kolejnym. 60 dni na wydanie decyzji ZER jest fikcją . odp./SZUNAJ/
Postępowania na czas epidemii, w tym administracyjne są/mogą być zawieszone nie tylko w ZER
 
Czyli ja także będę miał ten sam problem. Odszedłem z dniem 31 marca. Podobnie jak J60 zastanawiam się co z ubezpieczeniem w zaistniałej sytuacji.
 
Czyli ja także będę miał ten sam problem. Odszedłem z dniem 31 marca. Podobnie jak J60 zastanawiam się co z ubezpieczeniem w zaistniałej sytuacji.

Przez miesiąc od zwolnienia, masz jeszcze prawo korzystać z lekarza.
Do ubezpieczenia może Cię też zgłosić pracująca żona. Inaczej zostaje
Urząd Pracy i "bezrobocie" ...
 
Dlaczego? Nic nie rozumiem z tego co napisałeś.

Przeraziłaś mnie, ale uspokoiłem się po przeczytaniu CAŁEGO, cytowanego posta.

Nic dziwnego, że nie rozumiesz, jeżeli ze zdania wielokrotnie złożonego, "wyciągasz"
środkowe zdania podrzędne, niezależne ...

ps
To - rzecz jasna - uproszczenie!
 
Przez miesiąc od zwolnienia, masz jeszcze prawo korzystać z lekarza.
Do ubezpieczenia może Cię też zgłosić pracująca żona. Inaczej zostaje
Urząd Pracy i "bezrobocie" ...
Nie jest to prawdą, gdyż w końcu powinno dotrzec do każdego przyszłego emeryta przed wydaniem decyzji, pismo-zaświadczenie potwierdzajace złożenie wniosku o przyznanie policyjnej emerytury wydane przez ZER z kopia do wiadomosci dla właściwego wojewodzkiego oddziału NFZ. W pouczeniu zapisano, ze stosownie do art.67 ust.7 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkow publicznych osoba ubiegajaca sie o przyznanie emerytury lub renty pomimo wygaśniecia obowiazku ubezpieczenia ma wraz z członkami rodziny, o których mowa w art.3 ust.2 pkt5 i 6 ustawy prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego w okresie trwania postepowania o przyznanie tych swiadczeń.
Podstawa prawna ustawa j.w t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1510. Zaświadczenie ZER wydaje na podstawie art.87 ust.10f ww. ustawy.
 
Back
Do góry