• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zbliżają się nowe propozycje

nie ściemniaj. dałeś ciała.nie udawaj misiewicza. bądź mężczyzną .

O co ci chodzi prymitywie?

TAK! "Dałem ciała" i przyznałem się do tego. Mój błąd, że odpowiedziałem Koledze
z punktu widzenia SWOJEGO, bo parę miesięcy temu byłem w podobnej sytuacji,
jako wyrzucony z pracy "ucywilniony" (obecnie przywrócony)!

Właściwie ... to szkoda słów ...
 

O co ci chodzi prymitywie?

TAK! "Dałem ciała" i przyznałem się do tego. Mój błąd, że odpowiedziałem Koledze
z punktu widzenia SWOJEGO, bo parę miesięcy temu byłem w podobnej sytuacji,
jako wyrzucony z pracy "ucywilniony" (obecnie przywrócony)!

Właściwie ... to szkoda słów ...
Proszę, nie obrażaj ludzi. Każdy jest mądry, tylko niektórzy inaczej.
Każdego, kto ośmieli Cię dotknąć określasz terminami o pejoratywnym zabarwieniu.
Sam wobec siebie wymagasz od innych bezwzględnego szacunku i estymy.
Zacznij od siebie, trochę dystansu do siebie, adwersarzy i interlokutorów, szanuj innych.
Jako moderator forum, musisz dbać o właściwy poziom kultury wymiany poglądów.
Jeśli sam używasz agresywnego języka i inwektyw, nie dziw się, że inni w stosunku do Ciebie wchodzą w Twoją retorykę i poziom.
Chcą Ci dorównać!
 
Każdego, kto ośmieli Cię dotknąć określasz terminami o pejoratywnym zabarwieniu.
Nie każdego. Mnie nie. A zdarza nam się regularnie ścinać. Ale potem się zwykle rozchodzi po kościach bo facet jest rzeczowy i konsekwentny. Jako jeden z nielicznych, tu obecnych, ma jaja by się przyznać do błędu.
W odróżnieniu np. od wszelkiej maści klakierów czy użytkowników pokroju "tele echa", którego wszędzie pełno, zaś poglądy zmieniają się zależnie od opcji...
 
nie ściemniaj.
dałeś ciała.
nie udawaj misiewicza.
bądź mężczyzną ;)

ZER nie potrafi wydać decyzji emerytalnej w terminie a myślicie że prześle wam zaświadczenie że jesteście nadal ubezpieczeni ???????? 😂😂😂😂

W moim przypadku zer po dwóch miesiącach przysłał kasę żeby nie płacić odsetek (o tym to pamiętają) a dyskietkę że jetem emerytem i decyzję dostałem w lutym 2020 choć wniosek złożyłem w październiku 2019.

Wobec powyższego pomysły @cat żeby ubezpieczyła was żona albo biuro pracy są na dziś do załatwienia w miarę szybko przez internet i nie są wcale głupie (zwłaszcza w obecnej sytuacji gdzie dostanie się do lekarza jest utrudnione).
Szanowny kolego @tele echo pomyśl nim coś napiszesz, bo moim skromnym zdaniem atakując @cat za dobre konstruktywne pomysły to Ty dałeś ciała :whistle::whistle::whistle:
 
Ostatnia edycja:
...
Jako moderator forum, musisz dbać o właściwy poziom kultury wymiany poglądów.
...

Dzięki Bogu nie jestem na Forum moderatorem! Wtedy rzeczywiście musiałbym nie być
sobą i trzymać język na wodzy.

Jestem zwykłym, szarym, ale mimo wszystko człowiekiem. Człowiekiem o ograniczonej
wytrzymałości i cierpliwości!

Owszem, wyraziłem się nieprzyzwoicie, lecz nie wciskaj tu kitów, że niby to jest moją
naturą i czynię tak wobec każdego agresora, bo to bzdura. Rzeczonemu zbierało się u
mnie już od lat i przyznam, że nieco żałuję usunięcia pierwotnej wersji "wiązanki"
wobec gościa (choć zachowałem ją w notatkach), gdyż w pełni na nią zasłużył.
Cackałem się z nim od lat - teraz ze swych słów się nie wycofam!
 
Nie każdego. Mnie nie. A zdarza nam się regularnie ścinać. Ale potem się zwykle rozchodzi po kościach bo facet jest rzeczowy i konsekwentny. Jako jeden z nielicznych, tu obecnych, ma jaja by się przyznać do błędu.
W odróżnieniu np. od wszelkiej maści klakierów czy użytkowników pokroju "tele echa", którego wszędzie pełno, zaś poglądy zmieniają się zależnie od opcji...

jego upierdliwość @cat tylko delikatnie po jajeczkach.
nie martw się, od tego się nie umiera.
co najwyżej zmień mu okład albo pogłaskaj gdzie trzeba.

coś się przyfasolił do innych piszących.
niekoniecznie po linii akceptowanej przez ciebie.
jak napisałeś klakierów czy innych tele.

@cat geniuszem jest i basta :confused:!
jak za mało to dopisz coś.
ale wyłącznie w swoim imieniu.
 
Czyli ja także będę miał ten sam problem. Odszedłem z dniem 31 marca. Podobnie jak J60 zastanawiam się co z ubezpieczeniem w zaistniałej sytuacji.
@standby2 warto jeszcze założyć profil zaufany (przez konto bankowe założysz go bez wychodzenia z domu) , przez profil zaufany logujesz się na konto e-pacjenta. To wszystko jest przydatne zwłaszcza podczas epidemii korona wirusa. Teraz wiele spraw można załatwić przez e-puap.

Ja dzwonię do ośrodka podaję jakie lekarstwa a na koncie IKP mam kod recepty i receptę.
Możesz zarejestrować się jako bezrobotny. itd
 
Misiewicz to raczej ten, co takie teksty pisze ! Przyznanie się do błędu, oznacza tyle tylko że każdy może się mylić ! Nie każdy potrafi się przyznać, ale tylko buraki mają z tego radość !

agato droga, @cat wypowiedział się w sposób wprowadzający w błąd.
później tylko usiłował z tego wybrnąć, ale nie o to tu chodzi.
zasadą jest, że jak nie wiem albo nie jestem pewny, to nie kłapię dziobem dla samego kłapania.
natomiast rzeczony @cat nauczył się to robić w nazwijmy to delikatnie kwiecisty sposób.
kiedyś już pozwoliłem sobie na zwrócenie na to uwagi ze skutkiem wręcz odwrotnym.
ponieważ odebrał to jako komplement, przynajmniej ja to tak widzę.

niektórzy się chyba przyzwyczaili do roli forumowych mędrków.
są też tacy całkiem nowi, którzy próbują ten status sobie wyrąbać słowem.
nie stroniąc od obelg, inwektyw czy gróźb użycia rynsztokowego slangu.
ok, jak muszą sobie ulżyć, to niech to robią, ale litości, z polotem ...
 
Może ktoś potrzebuje?
93966789_2255574424749214_3470404978999296000_n.jpg
 
agato droga, @cat wypowiedział się w sposób wprowadzający w błąd.
później tylko usiłował z tego wybrnąć, ale nie o to tu chodzi.
zasadą jest, że jak nie wiem albo nie jestem pewny, to nie kłapię dziobem dla samego kłapania.
natomiast rzeczony @cat nauczył się to robić w nazwijmy to delikatnie kwiecisty sposób.
kiedyś już pozwoliłem sobie na zwrócenie na to uwagi ze skutkiem wręcz odwrotnym.
ponieważ odebrał to jako komplement, przynajmniej ja to tak widzę.

niektórzy się chyba przyzwyczaili do roli forumowych mędrków.
są też tacy całkiem nowi, którzy próbują ten status sobie wyrąbać słowem.
nie stroniąc od obelg, inwektyw czy gróźb użycia rynsztokowego slangu.
ok, jak muszą sobie ulżyć, to niech to robią, ale litości, z polotem ...
Oj, gęsto, nawet bardzo gęsto próbujesz się tłumaczyć. Ale to ty właśnie robisz, zresztą dosyć miernie. On nie!

Nawet, gdybyście pisali na jednym poziomie (może kiedyś ci się uda dotrzeć tak wysoko), to istnieje w waszym pisaniu jedna, fundamentalna różnica. On stara się podpowiedzieć i pomóc innym według swej wiedzy i doświadczenia. Ty - szkoda nawet gadać - każdy to widzi!
 
Oj, gęsto, nawet bardzo gęsto próbujesz się tłumaczyć. Ale to ty właśnie robisz, zresztą dosyć miernie. On nie!

Nawet, gdybyście pisali na jednym poziomie (może kiedyś ci się uda dotrzeć tak wysoko), to istnieje w waszym pisaniu jedna, fundamentalna różnica. On stara się podpowiedzieć i pomóc innym według swej wiedzy i doświadczenia. Ty - szkoda nawet gadać - każdy to widzi!

koń by się uśmiał :).
@dale przepraszam / dziękuję za kalkę.
 

Zauważyłaś, że zmiana w rozporządzeniu polega jedynie na dodaniu wyrazów:
"Straży Marszałkowskiej" co oznacza, że nadal nie dotyczy funkcjonariuszy SC-S ?!

Właśnie o to chodzi. Czyli jak się chce to można wszystko. Jak tu nie kochać marszałka. Patrzeć jak tylko dopiszą straż miejską.
Może nadstawmy drugi policzek póki jeszcze możemy to może i nas dopiszą na tych samych zasadach. Rozporządzenie MF nie jest chyba tak korzystne.
 
Po co te nerwy. My mamy swoje rozporządzenie, od swojego ministra:

Wykaz chorób i schorzeń pozostających w związku ze służbą w Służbie Celno-Skarbowej.
Dz.U.2017.2473 z dnia 2017.12.29
 
Back
Do góry