• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zarobki po podwyżkach dla nowoprzyjętych

Onibaku

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Marzec 2023
Posty
11
Punkty reakcji
6
Dzień dobry. Po przejściu wszystkich etapów kwalifikacji i badań lekarskich dostałem informację, że jestem zdolny do służby. Uczestniczyłem w naborze w województwie śląskim.

W związku z tym, że dość niejasno opisane są zarobki prosił bym o wyjaśnienie na jakie pieniądze mogę liczyć jako nowy funkcjonariusz.

W ogłoszeniu była podana podstawa kwota brutto wraz z dodatkiem za stopień w wysokości 3981 zł plus dodatki. Zastanawia mnie ile to może wyjść w całości z dodatkami - o ile te przysługują nowym funkcjonariuszom.

Czy dojeżdżając do pracy około 35 km dziennie swoim samochodem mogę liczyć na częściowy zwrot kosztów dojazdów. Także zastanawia mnie czy dodatek za lata pracy (w moim przypadku 10 lat pracy) przysługuje mi od razu po mianowaniu, czy dopiero po ukończeniu szkolenia?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 
Dodatki są różne w zależności gdzie trafisz. Dojazdy liczone 30 km od granic administracyjnych miasta w którym mieszkasz do miejscowości pełnienia służby. Staż w twoim wypadku to 10 lat więc 10% liczone od podstawy( wynagrodzenie to podstawa+stopień+wysługa+dodatki).

Powodzenia

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Dodatki zależą od rodzaju służby, np za godziny nocne lub kontrolerski. W kadrach dowiesz się jaki mnożnik (upos.zasadn.). Dodatek za stopień możesz sobie sam sprawdzić.
Dodatek stażowy (w Twoim przypadku 10%) należy się od 1 dnia. Liczony jest jednak tylko od uposażenia zasadniczego.
Utrudniony dojazd i związana z tym częściowa rekompensata kosztów jest od 30 km., ale liczone pomiędzy tablicami, a to oznacza, że Twoje 35 km., liczone pomiędzy tablicami, może dać np 25 km czy 29,9 km.

Trochę się spóźniłem z odp., wyżej już masz info.
Dodam tylko, że żeby obliczyć netto wystarczy odjąć 21%(12%podatej+9%zdrowotna) i dodać 300zł(kwota wolna). Raczej masz powyżej 26lat przy 10 latach stażu.
 
Ostatnia edycja:
Mam przydział do referatu kontroli celno-skarbowej w związku z tym zapewne dodatek kontrolerski będzie mi przysługiwał. W rozporządzeniu odnośnie dodatków kontrolerskich wyczytałem, że taki dodatek to przedział między 100-1000 zł. Rozumiem że dla nowego to kwota będzie bliżej 100 zł?

Czyli podsumowując w takim wypadku można to obliczyć w ten sposób.
3981-825 (dodatek za stopień) = 3156
3156+10%(staż pracy)=3471
(3471+825+100)-21%+300=3780 netto?
 
Całkiem dobrze radzisz sobie z rachuba więc chyba dasz radę;)

Ja bym wprowadził drobne korekty w twoich wyliczeniach. Wynika z nich że bazujesz na mnożniku 1.75 ale może on być wyższy o 0.198 , tu zaznaczam że nie wiem czy obejmie twoją osobę modernizacja.

Druga sprawa kwota bazowa 1803 wzrasta o 7.8% a zatem liczysz swoje stażowe od tej wyższej( do tej pory 1803x1.75). Z racji wzorstu kwoty bazowej twoje składniki w tym za stopień też wzrosną.

Podsumowując dostaniesz więcej niż wyliczyles. A kontrolerski, no może 100, może więcej a może i mniej:)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuję za odpowiedź :D

Mogę więc liczyć na zarobek w okolicy 4000-4300 zł netto. Niestety dodatek za dojazd raczej nie będzie przysługiwał ponieważ w tego co sprawdzałem na google mapach różnica między granicami miejscowości to około 28km, mimo że z końca mojej miejscowości (gdzie mieszkam) do miejsca pracy jest równe 40 km :D

Prosił bym również o informację czy dla młodych na przyuczeniu są możliwe nagrody kwartalne i 13? Czy na to trzeba już poczekać dłużej?
 
13 tak, kwartalne czy każde inne -uznaniowo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuję za odpowiedź :D

Mogę więc liczyć na zarobek w okolicy 4000-4300 zł netto. Niestety dodatek za dojazd raczej nie będzie przysługiwał ponieważ w tego co sprawdzałem na google mapach różnica między granicami miejscowości to około 28km, mimo że z końca mojej miejscowości (gdzie mieszkam) do miejsca pracy jest równe 40 km :D

Prosił bym również o informację czy dla młodych na przyuczeniu są możliwe nagrody kwartalne i 13? Czy na to trzeba już poczekać dłużej?
Proponowałbym najpierw sie wykazać i troche spokornieć a nie zaczynać od tego co mi sie należy.... sie w głowach poprzewracało 😩
 
Proponowałbym najpierw sie wykazać i troche spokornieć a nie zaczynać od tego co mi sie należy.... sie w głowach poprzewracało 😩
Zaczyna bardzo dobrze. Chce się upewnić na czym stoi i oszacować czy warto rozpoczynać służbę. Zmiana KB też utrudnia samodzielne wyliczenia bo nabór pewnie jeszcze zeszłoroczny.
Prawidłowa postawa.
Mnie drażni postawa odwrotna prezentowana przez część młodzieży. Biorą udział w wieloetapowej rekrutacji. W warunkach naboru mają podane uposażenie a po kilku miesiącach są zdziwieni i płaczą jak mało zarabiają, że w Policji jest o tysiąc więcej na start, a przecież nie jest to głęboko ukryta tajemna wiedzą.
Oczywiście nie powinno być takiej różnicy, nie rozumiem tylko zaskoczenia taką sytuacją.
 
Zaczyna bardzo dobrze. Chce się upewnić na czym stoi i oszacować czy warto rozpoczynać służbę. Zmiana KB też utrudnia samodzielne wyliczenia bo nabór pewnie jeszcze zeszłoroczny.
Prawidłowa postawa.
Mnie drażni postawa odwrotna prezentowana przez część młodzieży. Biorą udział w wieloetapowej rekrutacji. W warunkach naboru mają podane uposażenie a po kilku miesiącach są zdziwieni i płaczą jak mało zarabiają, że w Policji jest o tysiąc więcej na start, a przecież nie jest to głęboko ukryta tajemna wiedzą.
Oczywiście nie powinno być takiej różnicy, nie rozumiem tylko zaskoczenia taką sytuacją.
Młoda policjantka, pierwszy miesiąc w macierzystej jednostce 5500 zł netto.
 
Młoda policjantka, pierwszy miesiąc w macierzystej jednostce 5500 zł netto.
5500 netto? W jakim miejscu? Chyba jak pójdzie do OPP z którego każdy chce uciekać, aktualnie młody dostaje tam 5000 netto wiec wcale nie taki duży rozstrzał, + przez 7 miesięcy szkoły dostają po 3300 zł na rękę, u nas od początku taka sama płaca. Pomijając już to, że u nas przychodząc ze stopniem masz go od razu przepisanego, co daje Ci od razu większą wypłatę, w policji musisz skończyć szkołę i czekać na święto policji co dla niektórych wychodzi prawie 2 lata czekania na stopień, który Ci się należy ;)
 
Proponowałbym najpierw sie wykazać i troche spokornieć a nie zaczynać od tego co mi sie należy.... sie w głowach poprzewracało

Mam nadzieję, że nie uraziłem Pana moimi pytaniami. Ale również proszę zrozumieć, że będąc osobą młodą mającą rodzinę na utrzymaniu chcę wiedzieć na co mogę liczyć. Myślę, że lepiej jest wiedzieć od razu jakie są zarobki, a nie po kilku miesiącach szukać nowej pracy.
 
Mam nadzieję, że nie uraziłem Pana moimi pytaniami. Ale również proszę zrozumieć, że będąc osobą młodą mającą rodzinę na utrzymaniu chcę wiedzieć na co mogę liczyć. Myślę, że lepiej jest wiedzieć od razu jakie są zarobki, a nie po kilku miesiącach szukać nowej pracy.
Proszę Pana rozumiem.... ale proszę zrozumieć tez tych co po 15 latach służby maja 4 belki i mnożnik nieco ponad 2.0, nie mieliśmy takiego przywileju ze po kilku miesiącach w SC przyznawano nam dodatki, premie itd. Kwestia wynagrodzenia i premiowania była na końcu a zasuwalismy w pocie czoła nie tak jak teraz nowi...
 
Proszę Pana rozumiem.... ale proszę zrozumieć tez tych co po 15 latach służby maja 4 belki i mnożnik nieco ponad 2.0, nie mieliśmy takiego przywileju ze po kilku miesiącach w SC przyznawano nam dodatki, premie itd. Kwestia wynagrodzenia i premiowania była na końcu a zasuwalismy w pocie czoła nie tak jak teraz nowi...
Nie przesadzaj. Były czasy, kilkanaście lat temu, gdy w ogłoszeniu rekrutacyjnym widniał mnożnik,a dodatek graniczny albo wzp był w stałej, określonej w rozporządzeniu kwocie, niezależnej od stażu, izby czy oceny przełożonego.
Zasuwanie w pocie czoła i gotowość do poświęceń nie wyklucza oczekiwania zapłaty i poznania jej wysokości.
 
Starzy mają problem z tym, że młodzi oczekują i wymagają pewnych rzeczy. Nikt za pańskie dziękuje pracować nie będzie z młodych osób. Takie mamy czasy, że jak minimalne wymagania praca nie spełni to nowa .. Jest szeroki wybór, ew zawsze można wyjechać za granicę i zarabiać jeszcze lepiej. Teraz są różne alternatywy pracy. Rynek należy do pracownika, wszędzie brakuje ludzi i nie trzeba się o nią prosić jak kiedyś. Trzeba próbować rozumieć obie strony.
 
Nie przesadzaj. Były czasy, kilkanaście lat temu, gdy w ogłoszeniu rekrutacyjnym widniał mnożnik,a dodatek graniczny albo wzp był w stałej, określonej w rozporządzeniu kwocie, niezależnej od stażu, izby czy oceny przełożonego.
Zasuwanie w pocie czoła i gotowość do poświęceń nie wyklucza oczekiwania zapłaty i poznania jej wysokości.
To chyba pracowaliśmy w innych czasach... a na pewno izbach
 
Cześć młodych nie nadaje się do pracy w tej służbie takie mam obserwacje są bo : bezrobocie , bo tatko lokalny kacyk pisu albo inne dziwne koneksje. Ci co są za mądrzy i bystrzejsi spieprzają z tej chorej na układziki pożal się Boże publicznej sluzby
 
Back
Do góry