• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Tak uważam, że podwyżki należą się osobom zatrudnionym w styczniu, lutym, czy czerwcu 2020r. ponieważ te osoby będą pracowały kolejne lata i w tym przypadku jest to motywacja. Zrozumiałym jest, że osoby przyjęte do pracy w grudniu nie będą ujmowane przy podwyżkach ponieważ jak ustalono zatrudnienie liczone jest od dnia 1 stycznia 2020r. do dnia podpisania porozumienia (no chyba, że porozumienie zostanie podpisane w grudniu). Odwracając sytuację, czy uważasz że podwyżka należy się pracownikowi który przeszedł na emeryturę w styczniu czy lutym? Gdzie tu jest czynnik motywacyjny i do czego. Bardzo się cieszę, że Pan Przewodniczący przystał na taki wariant i mam nadzieję, że nie zmieni zdania.
 
A ja mam nadzieję, że dostaną je także Ci którzy przyjdą do służby w grudniu 2020 . Najpierw kasa z ogłoszenia naboru, a potem kwota podwyżki dodatkowo.
 
@FC_celnik
Rozumiem że w/g Ciebie podwyżki należą się i tym przyjętym z lutego 2020, czerwca 2020, czy tez z grudnia 2020. Nie no w porządku.
[/QUOTE]

Bardzo Ciebie rozumiem. Pracuję tu ponad 30 lat. Nigdy nie mogło dotrzeć do mnie jak osoba znikąd i bez przygotowania merytorycznego (10 lat służby lub mniej) obejmująca stanowisko kierownika obligatoryjnie dostawała awans w stopniu a nawet dwa wyżej. Bez doświadczenia i wzięta z Księżyca, często półgłówek bez wiedzy merytorycznej oderwany od realii w Służbie Celnej. Niczym jeszcze się nie wykazał ale awans trzeba dać. Pociotek musiał zostać przepchnięty. Niestety patologia zawsze będzie nieodłączną częścią tej Służby.
 
Pony , a co ci przeszkadzają normalni ludzie którzy przechodzą na emki. Dlaczego to niby nie powinni dostać podwyżki skoro pracowali w tym roku od 01.01..
Dodatki motywacyjne to nie ta firma /Spójrz na mswia/ . Tam jest co dzielić .
 
Ta walka toczyła się właśnie o kwoty w przedziale 37 zł do 57 zł. Nie wiem skąd się wzięła kwota 500 zł. Chyba z działania sufit razy podłoga. Cała maksymalna kwota podwyżki nie będzie większa niż 277 zł funki i 297 cywile. I to są oczywiscie kwoty brutto. Więc podana kwota 500 zł jest pobożny życzeniem, nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością . Chcecie wiedzieć skąd wiem o ustaleniach, ano stąd że nasz przewodniczący o wszystkim nas informuje na bieżąco i szkoda że przewodnictwo za celników tego nie robi bo widać że nie macie zielonego pojęcia o kwotach jakie wchodzą w rachubę. Ale zamieszczone są przecież tabelę sporządzone przez ten związek z których jasno wynikają kwoty i przelicznik, wystarczy sobie policzyć. Nikt nie musi mi wierzyć wystarczy sobie poczytać i przeliczyć, a nie ślepo wierzyć w to co mówią inni.
Proszę po raz kolejny abyś nie manipulowała ludźmi nie wprowadzała ludzi w błąd.

W porozumieniu zaproponowanym przez DIAS Rzeszów z dn. 19.06.2020 wyraźnie jest napisane o jakie kwoty chodzi

Walka toczyła się o kwoty w przedziale 50 zł brutto ( &2 pkt. 4 c) a kwotą 481 zł (&2 pkt 10) plus dodatki kontrolerskie i takie porozumienie twój związek chciał podpisać na pierwszym spotkaniu, a jak dobrze zauważyłaś teraz maksymalna kwota podwyżki nie będzie większa niż 277 zł funki i 297 zł cywil. Czyli mówiąc krótko pozostała kwota będzie do rozdysponowania na wszystkich a nie na wybrańców.

To są fakty. ( 37 zł - 57 zł ) to są działania sufit razy podłoga

Dziwi mnie jedno skoro Propozycja Celników jest dla Ciebie korzystniejsza to skąd ten jad nienawiści wylewasz na ZOZ Celnicy PL ?

Proszę o odpowiedź na 2 pytania które Ci zadałem

1.Skoro twierdzisz że piszesz w imieniu 3500 pracowników IAS Rzeszów to kto dał Ci mandat do reprezentowania takiej liczby osób?
2.Dlaczego przez cztery miesiące nie przedstawiłaś wraz ze swoim związkiem innej lepszej propozycji podziału środków na podwyżki?

Nie manipuluj ludźmi bo z tego co widzę to po to tutaj jesteś !!!
 
Bardzo Ciebie rozumiem. Pracuję tu ponad 30 lat. Nigdy nie mogło dotrzeć do mnie jak osoba znikąd i bez przygotowania merytorycznego (10 lat służby lub mniej) obejmująca stanowisko kierownika obligatoryjnie dostawała awans w stopniu a nawet dwa wyżej. Bez doświadczenia i wzięta z Księżyca, często półgłówek bez wiedzy merytorycznej oderwany od realii w Służbie Celnej. Niczym jeszcze się nie wykazał ale awans trzeba dać. Pociotek musiał zostać przepchnięty. Niestety patologia zawsze będzie nieodłączną częścią tej Służby.
Mam wrażenie, że przez takie myślenie ta służba przoduje, jeżeli chodzi o korpus podoficerów, o szeregowych nie wspomnę. Po 10 latach, to następuje jakieś magicznie olśnienie? Dlaczego tak się przy tym większość upiera.
Nie można wykazać się wiedzą i użytecznością już wcześniej?
Nie pochwalam kumoterstwa, nepotyzmu itp., ale już dajcie spokój z tym jeżeniem się na funkcjonariuszy z doświadczeniem mniejszym jak 10 lat. W służbach to jest szmat czasu, który niejednego kosztował wiele zdrowia.
W Straży Granicznej po dwóch latach latają nawet jako plutonowi, a u Nas jako aplikancji. Szanujmy się.
Rozumiem skąpość awansowania w korpusie apirantów i wyżej. Sami siebie takim myśleniem i przyzwoleniem skazaliśmy na to co stało się normą obecnie.
 
Tu nie chodzi o funkcjonariuszy, którzy mają staż poniżej 10 lat. Pony zalała się krokodylimi łzami nad krzywdą osób przyjętych w lutym, marcu, którzy rzekomo mieli nie dostać podwyżki. Natomiast nie wzrusza jej los starych "dziadów" odchodzących ze służby. Szkoda na nich kasy. Przecież możemy skonsumować ich danie. Ciekawe, jakby zareagowała, gdyby sama przechodziła na emeryturę i akurat wtedy dzielono podwyżki.

Nawiasem mówiąc zgodnie z propozycją Celników PL zarówno świeżo przyjęci jak i odchodzący na emerytury otrzymają podwyżki.
 
Tak kłótnia o podwyżki robi się śmieszna w sytuacji gdy chcą zabierać premie, oszczędności i ... 13-astkę. Nie wspominając już o redukcji zatrudnienia.
 
37 zł czy 57 zł? Co za kasa! Było o co walczyć!
Myślę, że Pan Przewodniczący wyjaśni skąd takie kwoty. Powiem tylko, że ukoronowaniem argumentacji Pana Przewodniczącego było zapobieganie tworzeniu tzw. "kominów"
[/QUOTE]
Drugi kucyku pony gdybyś dostał obiecane przez Dias 480 zł (dla wybrańców)tak jak to było podpisane przez wasze pseudo związki to kominy by się zwiększały dziecko to nawet wie. Naszemu wiceprzewodniczącemu nawet do pięt nie dorastasz. Andrzej i Tomek wielkie dzięki że jesteście i że się nie dajecie takim trolom!
 
Mam wrażenie że mam do czynienia z mało inteligentnymi ludźmi w tej służbie. Mały, Pony co wy oczekujecie od związków w naszej IAS ???? imponują wam takie osoby które ślizgają sie po czyjejś du...ie przez cały okres tej służby, awanse, stanowiska, nagrody i np. nieucywilnienie bo stworzono GRK dla wybranych??? Aktualnie w IAS Rzeszów dla ludzi z poza kolesiostwa, układu i innych pociotków alternatywa to tylko Celnicy.pl. To te osoby narażają sie na niskie stanowiska, okrojone do minimum nagrody na koniec roku (a wiemy jakie kwoty są do podziału w grudniu :), często narażone na piętnowanie i przede wszystkim na niechęć w osiągnięciu kompromisu w najważniejszych sprawach dla podrzędnych funkcjonariuszy i teraz również skarbowców !!!!! TO TO TYLKO TEN ZWIĄZEK PRZYZNA SIĘ ILU MA CZŁONKÓW, A RESZTA CHOWA GŁOWĘ W PIASEK!!!! Nie ważne ile tygodni im zajmą negocjacje z pozostałymi związkami by walczyć o równy podział dla wszystkich (chcę tutaj nadmienić że WSZYSTKICH NAWET TYCH KTÓRZY NIE SĄ W TYM ZWIĄZKU !!! ) bo pewnie w ich środowisku opowiadają że to najgorszy związek bo przeciąga negocjacje. Ale to przez tak długie negocjacje mamy wyższe kwoty podwyżki a nie jakieś ochłapy !!! Żaden z pozostałych związków nie przedstawił NIC, ŻADNYCH WYLICZEŃ I PROPOZYCJI. Mam pytanie myślicie czy liczycie na to że wasz popychacz o was ZADBA ??????
 
@nowicjuszSCS przeczytaj to jeszcze raz, a potem jeszcze raz i jeszcze raz. I dopiero wtedy wypowiadaj się o czyjejś inteligencji. Nie ma dla mnie świętych krów w ZZ. Jeśli działanie ZZ mi się nie podoba to swoje zdanie powiem, dotyczy to także ZZ, którego jestem człowiekiem.
 
Oto moja ocena sytuacji. Pierwotna propozycja była tak niesprawiedliwa (w imię tzw. "motywacji" a jakże), że próbowano się do jej założeń nie przyznawać, a tylko do tej następnej nieco złagodzonej wersji. ZZ Celnicy.pl nie bacząc na liczne złośliwości, naprawdę niegodziwe inne działania, wyszedł z propozycją zasad podziału środków, które wydają się rozsądne i sprawiedliwe, mają jakiś klucz zamiast dowolności. Propozycja była merytoryczna, wyważona, racjonalna. Dziesiątka nie miała żadnej własnej. Można dyskutować o szczegółach, ktoś widziałby coś trochę inaczej, ale proszę pamiętać; alternatywą była praktycznie dowolność. Nawet co do proponowanych dodatków kontrolerskich słyszę opinię samych zainteresowanych, że był to proponowany ochłap i wolą dostać normalną sprawiedliwą podwyżkę do zasadniczej. Oczywiście były też głosy niezadowolonych, t. j. osób typu "tłuste koty", osób zajmujących niegdyś wysokie stanowiska a dziś pracujących jak inni (powiedzmy) z baardzo wysokim mnożnikiem, tudzież spodziewających się być może czegoś ekstra a to też o czymś świadczy. Wiem, że v-ce przewodniczący wykonał dużą pracę, zniósł bardzo wiele i za to chylę czoła. Pozostałe 10 organizacji w końcu przystało na propozycję, przyznając (co niektórzy) nawet, że będzie to dla nich korzystne rozwiązanie. Nie przystoi teraz odwracać kota ogonem. Chyba, że ktoś mamiąc chce zwyczajnie robić "karierę" bo to zwyczajnie wstyd, lepiej byłoby honorowo milczeć.
 
Świeżo upieczonemu emerytowi, wiceprzew. Związku życzę powodzenia w dalszej części życia oraz dzięki za trud włożony w walkę o Nasze sprawy
 
Poczytałem posty. Widzę, że uaktywnili się działacze innych ZZ. :)
I na tym właśnie polega działalność niektórych ZZ - powtarzanie nieprawdziwych informacji, na zasadzie, że wielu nie doczyta i uwierzy.
ZZ Celnicy PL opublikował pierwotną propozycję DIAS zaakceptowaną przez 10 ZZ, z której wynika czarno na białym, że DIAS może przyznać podwyżkę ZASADNICZEJ 481zł PLUS jeszcze w dodatku kontrolerskim, właściwie tylko z ograniczeniem do 1000zł.
Gdyby nie ZZ Celnicy PL podwyżki dla wybranych mogłyby wynieść zatem zgodnie z pierwotną propozycją porozumienia: 481zł w zasadniczej i np. 500zł albo i więcej w dodatku kontrolerskim.
Szacunek Panowie Andrzej i Tomek, że do tego nie dopuściliście.
Dziękuję także dwóm ZZ ze skarbowości, których liderzy nie pierwszy zresztą raz pokazali, że leży im na sercu dobro ogółu zatrudnionych, a nie tylko wybranych.
Miejmy nadzieję, że DIAS nie będzie już więcej przeciągał sprawy podwyżek i przedstawi uzgodnioną wersję projektu porozumienia, który nie będzie zawierał kruczków prawnych i którą będzie można podpisać.
 
Czy jest już coś wiadomo w sprawie porozumienia? Czy DIAS przedstawił już finalną wersję? Gdyby ktoś wiedział coś i powiedzieć chciał byłbym niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam
 
Back
Do góry