• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Paskudnie? Kolego?a czy paskudnym nie jest przyznanie nagród kwartalnym osobom z biura podczas pandemii?
Każdy ma jakiś wkład a z drugiej strony jak już pisałem jeśli w biurze są lepsze warunki pod każdym względem no to na co czekasz człowieku. Startuj do biura. Jeżeli interesuje Cię sprawiedliwość to startuj do władz związków. Jeśli chcesz tę sprawiedliwość kierować to o ile masz wyższe wykształcenie stopnia drugiego w zakresie prawa, ekonomi lub zarządzania startuj na stanowisko DIAS i rządź sprawiedliwie. Nota bene była taka wytyczna za drugi kwartał, że premia może być w wysokości max 75% chyba że ktoś miał szczególny wkład w walkę z COVID wtedy mógł otrzymać 100 lub 150% Więc jakaś różnica była. Więc jeśli służysz w okolicach bliższych bezpośredniej walki z COVID i premii nie otrzymałeś, to albo zdaniem twoich przełożonych na czymś zmoczyłeś lub twój wkład w walkę z COVID był niewystarczający. Myśłę, że jełśi z kimś masz do pogadania to właśnie z nimi. I moż nie koniecznie wykłócając się o coś co twoim zdaniem się tobie należy ale usiłując się dowiedzieć co musisz w sobie poprawić by wychodzić na ich oczekiwania, bo jak kol wiek są one subiektywne to w istocie rzeczy obowiązujące.
 
Ostatnia edycja:
Każdy ma jakiś wkład a z drugiej strony jak już pisałem jeśli w biurze są lepsze warunki pod każdym względem no to na co czekasz człowieku. Startuj do biura. Jeżeli interesuje Cię sprawiedliwość to startuj do władz związków. Jeśli chcesz tę sprawiedliwość kierować to o ile masz wyższe wykształcenie stopnia drugiego w zakresie prawa, ekonomi lub zarządzania startuj na stanowisko DIAS i rządź sprawiedliwie. Nota bene była taka wytyczna za drugi kwartał, że premia może być w wysokości max 75% chyba że ktoś miał szczególny wkład w walkę z COVID wtedy mógł otrzymać 100 lub 150% Więc jakaś różnica była. Więc jeśli służysz w okolicach bliższych bezpośredniej walki z COVID i premii nie otrzymałeś, to albo zdaniem twoich przełożonych na czymś zmoczyłeś lub twój wkład w walkę z COVID był niewystarczający. Myśłę, że jełśi z kimś masz do pogadania to właśnie z nimi. I moż nie koniecznie wykłócając się o coś co twoim zdaniem się tobie należy ale usiłując się dowiedzieć co musisz w sobie poprawić by wychodzić na ich oczekiwania, bo jak kol wiek są one subiektywne to w istocie rzeczy obowiązujące.
"jak kol wiek" by patrzec dyskusja z toba nie ma najmniejszego sensu, chyba że zaczniesz pisać w języku polskim. Jedź na granice i powiedz ludziom pracującym tam 13-15 lat, mającym 2 max 3 belki, że mają wpływ na swoją "kariere" i że mogą się przenieść do wybranej przez siebie komórki. Bez odbioru
 
"jak kol wiek" by patrzec dyskusja z toba nie ma najmniejszego sensu, chyba że zaczniesz pisać w języku polskim. Jedź na granice i powiedz ludziom pracującym tam 13-15 lat, mającym 2 max 3 belki, że mają wpływ na swoją "kariere" i że mogą się przenieść do wybranej przez siebie komórki. Bez odbioru
Nie zawsze się da być gdzie się chce lecz zawsze masz jakiś wybór. Jeśli nie czujesz, że możesz być kowalem własnego losu to pogódź się z tym że jesteś tam gdzie jesteś. Swego czasu by dostać inspektora (ale to jeszcze lata 90-te) musiałem się zwolnić by przełożeni mogli sobie zdać sprawę z mojej wartości. I to zrobiłem.
 
@Mały, tak sobie myślę, że najlepiej poinformowani są zazwyczaj związkowcy, którzy niechybnie awansują, ci są bliżej władzy i są dla niej użyteczni. Niektórzy to nawet ostatnio się promują ale "strzeżcie się fałszywych proroków".
 
@Tiger nie byłby to pierwszy raz w tej Izbie. A według mnie brak jakiejkolwiek informacji to po prostu lekceważenie pracowników/członków ZZ.
 
W temacie podwyżek.
W dn. 01.09 odbyła się telekonferencja z udziałem Pani Dyrektor Joanny Szpilki z przedstawicielami organizacji związkowych działających w IAS Rzeszów. Osiągnięto daleko idące porozumienie, którego podstawą są założenia ZZ Celnicy PL przesłane do DIAS w dn 13.09 a doprecyzowane w piśmie do organizacji związkowych w dn. 19.08.2020 r.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z izby informację o treści: "ze względu na skomplikowany charakter symulacji podwyżek, projekt porozumienia wraz z wyliczeniami zostanie do Państwa przesłany w środę tj. 9 września br., w godzinach porannych."

Z uwagi na powyższe cierpliwie czekamy na zapowiedziany projekt porozumienia.
 
I już coś wiadomo kto, po ile i kiedy?

Projekt porozumienia dias prześle 9 w godzinach porannych

To nie zz decydują, a do decyzji dias to jeszcze

Jeśli już przyszła propozycja dias, to należy ją przeanalizować, przewidzieć konsekwencje, jakie w praktyce przyniesie, ustalić stanowisko zoi, potem dopiero się do niej odnieść w odpowiedzi dla dias

Chciałbyś poznać stanowisko zoi zanim pozna je adresat?

Litości...



A kto, kiedy i po ile to zapytaj diasa
 
@bolo1999 litości daj już spokój. @bolo1999 jakbyś był z IAS Rzeszów to miałbyś choć blade pojęcie jak i czyja propozycja jest obecnie na stole i jakie wyliczenia rano miał przesłać dias ZZ. Ale nie byłbyś sobą gdybyś się nie odezwał.
 
Ostatnia edycja:
@bolo1999 litości daj już spokój. @bolo1999 jakbyś był z IAS Rzeszów to miałbyś choć blade pojęcie jak i czyja propozycja jest obecnie na stole i jakie wyliczenia rano miał przesłać dias ZZ. Ale nie byłbyś sobą gdybyś się nie odezwał.

Skoro wszystko wiesz to po co takie biadolenie?

A kiedy, a ile....

To nie zz mają kasę...

Ma ją dias...

Tam kieruj ponaglenia i zapytania....

Musisz mieć roboty po pachy tak pisząc w godzinach urzędowania...

Tak często i długo...

A podobno, niektórzy tak na forum ćwierkają, orzecznictwo podatkowe jest zawalone robotą....


P. S. A zapisałeś się już do zz?
 
@bolo1999 ja wiem, ale to co wiem zachowam dla siebie. Nie mam obowiązku nikogo informować. Tak, zapisałem się do ZZ. A coś takiego jak urlop to znasz?

Sprytne...

Ale długi ten urlop, od połowy sierpnia...

Pogratulować...

A wcześniej jak pisałeś to też za każdym razie na urlopie?

Żyć nie umierać...

Tak to można spokojnie, na takim urlopie, czekać na wynik negocjacji...

A jeszcze 2 tyg temu nie byłeś w zz

I któryż to zz skusił cię, żebyś na urlopie przesłał deklarację i wstąpił?
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze obraduja. Zwiaze celnicy pl chce wykluczyć z podwyżek pracowników zatrudnionych po 1 stycznia 2020r. Ujmując jako beneficjentów podwyżek tylko osoby zatrudnione na dzień 1 stycznia co oznacza że osoby zatrudnione po tym terminie nie dostaną podwyżek.
 
Oznacza to, że podwyżki nie dostaną nowi pracownicy, dla których podwyżka ta ma stanowić motywację, choć chcę zaznaczyć, że kwoty podwyżki są śmiesznie małe, ale na to nie mają wpływu związki zawodowe więc trudno je za to winić. Podwyżkę dostaną natomiast osoby które w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia przeszły na emeryturę. Pytam się gdzie w tej sytuacji jest czynnik motywujący. Cały bój toczy się o kwoty w przedziale 37 zł - 57 zł. ZZ Celnicy pl. okopał się na swoich stanowiskach. Przyznam, że obrady są żenujące. Piszę o tym , żeby członkowie tego związku wiedzieli jakie stanowisko prezentuje ich związek. Poziom w-ce przewodniczącego tego związku jaki reprezentuje przy negocjacjach uwłacza wszystkim my ślącym ludziom. Jego gładkie słowa nie wnoszą nic do dyskusji i są typową mową trawą. Dziwicie się dlaczego tak długu trwają negocjacje? Zapytajcie się zarządu zz. celnicy pl. Kompromis polega na tym, że w zasadzie wszystkie strony sporu są niezadowolone. Nie jest natomiast kompromisem permanentne ustępowanie jednemu związkowi, który stawia wszystkich pod murem. Po bojach z zz celnicy. pl ustalono (na szczęście) że podwyżki obejmą osoby zatrudnione w KAS w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia. Piszę to żeby wszyscy członkowie tego związku wiedzieli jak toczą się negocjacje i o co się spieramy. Przy czym głównym hamulcowym w tych negocjacjach jest zz. celnicy.pl.
 
Mogę tylko z pokorą przyjąć wszelkie słowa krytyki, w szczególności te płynące z ust uczestników dzisiejszej telekonferencji.

W kwestii podwyżek chciałbym poinformować, że w dn. dzisiejszym osiągnięto porozumienie, które zostanie w najbliższych dniach zredagowane, uzupełnione o stosowne wyliczenia, podpisane przez strony i przekazane do realizacji.

Szczegółową informację w zakresie podwyżek Zarząd ZOZ ZZ Celnicy PL przedstawi w osobnym komunikacie.
 
Oznacza to, że podwyżki nie dostaną nowi pracownicy, dla których podwyżka ta ma stanowić motywację, choć chcę zaznaczyć, że kwoty podwyżki są śmiesznie małe, ale na to nie mają wpływu związki zawodowe więc trudno je za to winić. Podwyżkę dostaną natomiast osoby które w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia przeszły na emeryturę. Pytam się gdzie w tej sytuacji jest czynnik motywujący. Cały bój toczy się o kwoty w przedziale 37 zł - 57 zł. ZZ Celnicy pl. okopał się na swoich stanowiskach. Przyznam, że obrady są żenujące. Piszę o tym , żeby członkowie tego związku wiedzieli jakie stanowisko prezentuje ich związek. Poziom w-ce przewodniczącego tego związku jaki reprezentuje przy negocjacjach uwłacza wszystkim my ślącym ludziom. Jego gładkie słowa nie wnoszą nic do dyskusji i są typową mową trawą. Dziwicie się dlaczego tak długu trwają negocjacje? Zapytajcie się zarządu zz. celnicy pl. Kompromis polega na tym, że w zasadzie wszystkie strony sporu są niezadowolone. Nie jest natomiast kompromisem permanentne ustępowanie jednemu związkowi, który stawia wszystkich pod murem. Po bojach z zz celnicy. pl ustalono (na szczęście) że podwyżki obejmą osoby zatrudnione w KAS w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia. Piszę to żeby wszyscy członkowie tego związku wiedzieli jak toczą się negocjacje i o co się spieramy. Przy czym głównym hamulcowym w tych negocjacjach jest zz. celnicy.pl.

Drogi Pony
czy jesteś uczestnikiem rozmów w wideo konferencji ?
Podwyżki są od 1 stycznia 2020 i choćby jeden dzień pracy / służby i się pieniądze należą - ochrona praw nabytych ( niektóre związki chciały aby ci co odeszli między 1 stycznia 2020 a dniem podpisania porozumienia nie dostali nic - bo nie trzeba ich motywować bo ich nie ma )
Napisałeś, że nowo przyjęci też dostaną wiec czemu straszysz jacy to Celnicy.pl są nie ugięci.
ZZ Celnicy.pl ma chyba więcej członków ( według mojej wiedzy - nie jestem w 100 % pewien ) niż wszystkie pozostałe związki razem wzięte ( stanu liczbowego nie ma nie nigdzie upublicznionego - a Dyrektor powinien na głównej stronie napisać ) wiec chyba logiczne że mniejszość nie rządzi większością. ?
Zdrowia
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry