• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaproponowane przez DIAS Rzeszów porozumienie w sprawie podwyżek

Pisze w imieniu pracowników nie tylko związkowców tych jest 3500. Nie myślę tylko zwiazkowymi kategoriami. I wciąż czekam na podwyżkę
 
Pisze w imieniu pracowników nie tylko związkowców tych jest 3500. Nie myślę tylko związkowymi kategoriami. I wciąż czekam na podwyżkę

Nie opowiedział Pony na moje pytanie . Był uczestnikiem rozmów ?
Kto Pana Pony upoważnił do pisanie w imieniu 3500 czyżby - sam się Pan upoważnił ?

Przejrzyste jasne kryteria a nie uznaniowość - a że długo zeszło to niechęć pozostałych uczestników na taką propozycję złożoną na samym początku przez Celnicy.pl.

Pieniądze wypłacą z wyrównaniem od 1 stycznia - tyle czekania to jeszcze parę dni nie zbawi.

Zdrowia
 
Oznacza to, że podwyżki nie dostaną nowi pracownicy, dla których podwyżka ta ma stanowić motywację, choć chcę zaznaczyć, że kwoty podwyżki są śmiesznie małe, ale na to nie mają wpływu związki zawodowe więc trudno je za to winić. Podwyżkę dostaną natomiast osoby które w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia przeszły na emeryturę. Pytam się gdzie w tej sytuacji jest czynnik motywujący. Cały bój toczy się o kwoty w przedziale 37 zł - 57 zł. ZZ Celnicy pl. okopał się na swoich stanowiskach. Przyznam, że obrady są żenujące. Piszę o tym , żeby członkowie tego związku wiedzieli jakie stanowisko prezentuje ich związek. Poziom w-ce przewodniczącego tego związku jaki reprezentuje przy negocjacjach uwłacza wszystkim my ślącym ludziom. Jego gładkie słowa nie wnoszą nic do dyskusji i są typową mową trawą. Dziwicie się dlaczego tak długu trwają negocjacje? Zapytajcie się zarządu zz. celnicy pl. Kompromis polega na tym, że w zasadzie wszystkie strony sporu są niezadowolone. Nie jest natomiast kompromisem permanentne ustępowanie jednemu związkowi, który stawia wszystkich pod murem. Po bojach z zz celnicy. pl ustalono (na szczęście) że podwyżki obejmą osoby zatrudnione w KAS w okresie od stycznia do dnia podpisania porozumienia. Piszę to żeby wszyscy członkowie tego związku wiedzieli jak toczą się negocjacje i o co się spieramy. Przy czym głównym hamulcowym w tych negocjacjach jest zz. celnicy.pl.

Walka toczyła się o kwoty w przedziale ok 40 zł-500 zł a nie 37 zł- 57 zł nie wprowadzaj ludzi w błąd !!!!!!

Nie widziałem żebyś zaproponował lepsze rozwiązanie podziału podwyżek i uzyskał aprobatę większości , miałeś na to 4 miesiące gdzie wtedy byłeś ?

Jak jesteś takim bohaterem to startuj na przewodniczącego i w przyszłości na pewno wynegocjujesz lepsze porozumienie.
 
Pisze w imieniu pracowników nie tylko związkowców tych jest 3500. Nie myślę tylko zwiazkowymi kategoriami. I wciąż czekam na podwyżkę
Gratulacje !!! Mamy nowy Związek Zawodowy w IAS Rzeszów który reprezentuje 3500 pracowników !!! Można poznać jego nazwę i status ? A i poproszę deklarację członkowską.
 
Ta walka toczyła się właśnie o kwoty w przedziale 37 zł do 57 zł. Nie wiem skąd się wzięła kwota 500 zł. Chyba z działania sufit razy podłoga. Cała maksymalna kwota podwyżki nie będzie większa niż 277 zł funki i 297 cywile. I to są oczywiscie kwoty brutto. Więc podana kwota 500 zł jest pobożny życzeniem, nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością . Chcecie wiedzieć skąd wiem o ustaleniach, ano stąd że nasz przewodniczący o wszystkim nas informuje na bieżąco i szkoda że przewodnictwo za celników tego nie robi bo widać że nie macie zielonego pojęcia o kwotach jakie wchodzą w rachubę. Ale zamieszczone są przecież tabelę sporządzone przez ten związek z których jasno wynikają kwoty i przelicznik, wystarczy sobie policzyć. Nikt nie musi mi wierzyć wystarczy sobie poczytać i przeliczyć, a nie ślepo wierzyć w to co mówią inni.
 
A i jeszcze jedno. Kpiny i odcinki nie są dobrą metodą merytorycznej rozmowy pomiędzy wydaje mi się dorosłymi ludźmi i cechują tylko ludzi z słabych i nie mających merytorycznych argumentów więc proszę takie wycieczki personalne zachować dla siebie. Bardzo dziękuję. Ja z nikogo nie drwie i o to samo proszę w stosunku do mojej osoby.
 
Pony, podpowiem ci skąd kwota 500zł. Z pierwszej propozycji dias wspartej przez dziesięć związków. Dawała takie możliwości. Jest tu zamieszczona, ale ty nie musisz tam zaglądać, skoro uczestniczyłaś w dzisiejszych negocjacjach :) więc doskonale wszystko wiesz. Celnicy się na to nie zgodzili więc trochę się złościsz?
 
Kwota 500 zł nigdy nie wchodziła w rachubę. Nie wprowadzają zamętu. A jeżeli chodzi o moje odczucia to wcale nie jestem zła wręcz przeciwnie. Bo propozycja celników jest dla mnie osobiście dużo korzystniejsze niż poprzednia. I od razu zaznaczam wyprzedzając wasz tok myślenia że nie jestem żadnym uprzywilejowanym pracownikiem i nie mam układów z kierownictwem i dyrekcją i nie liczę na żadne dodatkowe podwyżki wynikające z układów
 
To powiedz nam, czy lepsza jest propozycja ZZ Celnicy PL, czy pierwotna propozycja dziesięciu związków i dias.
 
@Ardonil pozwolisz, że ja odpowiem. Ostatnia propozycja ZZ.Celnicy.pl jest lepsza niż propozycja DIASa zaakceptowana przez 10 ZZ. I dobrze, że nie przeszła.
 
No to w takim razie wypada powiedzieć "dziękuję ZZ Celnicy PL".

Skoro tak, to wszyscy członkowie tych 10 zz powinni sobie zadać pytanie, czemu swoim członkostwem wspierają te zz, zamiast celników.pl, który realnie walczy i odnosi sukcesy w interesie pracowników i funkcjonariuszy
 
I tu się różnimy. Bo ja nie myślę tylko o sobie Ale też np. O nowych pracownikach którzy zostali przyjęci do pracy po 1 stycznia tego roku, a którzy z woli zarządu zz celnicy nie dostaliby żadnej podwyżki. I jaką oni mają motywację? A przecież te podwyżki miały za cel również motywację. A właśnie o nich była m.in walka. Czy zarząd tego związku poinformował swoich nowych stażem członków że nie dostaną podwyżki?
 
A tak już dokładnie analizując propozycję przedstawiona przez dyrekcję i za celnicy wynika, że propozycja dyrekcji dawała większa podwyżkę funkcjonariuszom na granicy, zaś propozycja za celnicy faworyzuje pracowników cywilnych i funkcjonariuszy w biurach, a wynika to z kryterium przyjętego przez ten związek tj. Oceny okresowej.
 
Pony ja brałem udział w tych rozmowach reprezentując ZZ Celnicy PL i wierz mi, wiem jakie stanowisko zajmował ZZ Celnicy PL w sprawie młodych pracowników. Nie to było osią sporu. Jeśli nie uczestniczyłeś powstrzymaj się od formułowania takich stwierdzeń.
Wiemy, że negocjacje trwały długo. Porozumienie zostało zawarte. Proszę jeszcze o nieco cierpliwości.
 
Drogi p. Andrzeju, jeżeli tak mogę powiedzieć ja też słyszałam te rozmowy. I wiem że dzisiaj przez cztery godziny rozmawiano o beneficjentach podwyżek czyli czy są to osoby zatrudnione od 1 stycznia czy osoby będące pracownikami na dzień podpisania porozumienia. I nie mylę się twierdząc że to Pana związek A w zasadzie jak Pan mówi zarząd upieraliscie się przy dacie 1 stycznia. Proszę też potwierdzić że rozmowy związane z podwyżka wynikajaca z jednego kryterium obracaly się wokół kwot o których pisałam tj 37 zł i 57 zł. Bardzo cieszę się że zz celnicy zrewidował swoje stanowisko i myślę że zgodzi się na przyjęcie daty zaproponowanej przez dyrekcję czyli podwyżki obejmą również osoby zatrudnione po tym dniu 1 stycznia. I właśnie te dwie rzeczy były właśnie osią sporu. A tak poza wszystkim na przyszłość dobrze by było żeby Pana wypowiedzi były bardziej merytoryczne i poparte racjonalnym argumentami , a nie prezentowały tylko stwierdzenia : "takie jest stanowisko zarządu". Przykro mi to mówić ale Pana wypowiedzi była to typowa mowa trawa bez treści merytorycznych .
 
Myślę też że powinien Pan rzetelnie informować członków swojego zwiazku o ustaleniach zawartych w negocjacjach, a przede wszystkim kwotach z nich wynikających. Ja liczyć potrafię . Pozdrawiam
 
Jeszcze obraduja. Zwiaze celnicy pl chce wykluczyć z podwyżek pracowników zatrudnionych po 1 stycznia 2020 r. Ujmując jako beneficjentów podwyżek tylko osoby zatrudnione na dzień 1 stycznia co oznacza że osoby zatrudnione po tym terminie nie dostaną podwyżek.
Rozumiem że w/g Ciebie podwyżki należą się i tym przyjętym z lutego 2020, czerwca 2020, czy tez z grudnia 2020. Nie no w porządku.
 
37 zł czy 57 zł? Co za kasa! Było o co walczyć!
[/QUOTE]
Myślę, że Pan Przewodniczący wyjaśni skąd takie kwoty. Powiem tylko, że ukoronowaniem argumentacji Pana Przewodniczącego było zapobieganie tworzeniu tzw. "kominów"
 
Back
Do góry