• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do Słuzby Celno-Skarbowej

TOMALBB

Nowy użytkownik
Dołączył
20 Wrzesień 2020
Posty
8
Punkty reakcji
4
Witam!
Czy jest tu jakiś były Policjant co przeniósł sie do SC-S? Z przeniesienia bądź po zwolnieniu sie z Policji? Chciałbym poznac jego drogę, a także jak został zakwalifikowany jego staż, posiadane kwalifikacje, stopień służbowy.
 
Ja byłem na kursie z byłym Policjantem (zwolnił sie kilka lat wstecz i chciał dorobić do emki mundurowej). Generalnie jego staż i kwalifikacje nie miały kompletnie żadnego znaczenia dla jego przełożonych, był traktowany na równi z innymi młodymi funkami. A i ze stopniem robili łaskę aby zaliczyć.
 
Ciekawe jak to jest jak jest ciągłość w służbie. Czyli w poniedziałek w Policji, a we wtorek w SC-S ?
 
Ciekawe jak to jest jak jest ciągłość w służbie. Czyli w poniedziałek w Policji, a we wtorek w SC-S ?
Na większość pytań znajdziesz odpowiedzi w podlinkowanym wyżej wątku. Poczytaj zwłaszcza podstawy prawne.
Sytuacja którą opisał kolega @Der to już historia. Emeryci mundurowi przychodzili do nas zanim mieliśmy uprawnienia emerytalne. Dzisiaj to nie ma sensu, bo musieliby zawieszać emeryturę.
 
Przeczytałem i przyznam nie ma tam konkretów. Dlatego wazne by wypowiedział się były policjant. Poza tym w tamtym wątku zamiast o sednie problemu poruszane inne wątki.
 
Przeczytałeś podstawy prawne? Są tam linki do odpowiednich przepisów. Skup się na nich a nie na odbiegających od tematu komentarzach
Trudno bedzie Ci znaleźć policjanta, który się do nas przeniósł. Starania są raczej w drugą stronę. Nie wszyscy też czytają to forum, a jeszcze mniej ma ochotę się zarejestrować, żeby coś napisać. Mogę Ci powiedzieć, że w mojej izbie nie ma ani jednego policjanta czy innego funkcjonariusza, który przeniósłby się do nas w ostatnich 10 latach, a wcześniejsze przypadki były w zupełnie innej rzeczywistości organizacyjno-prawnej
Jakich jeszcze konkretów oczekujesz?
Nie spodziewaj się, że zyskasz finansowo. Propozycja jaką może Ci złożyć Służba Celno-Skarbowa może polegać jedynie na tym, żebyś nie stracił (chyba, że posiadasz bardzo szczególne umiejetności na których zależałoby Naczelnikowi UCS, wtedy mógłby chcieć Cię kupić)
Ciągłość służby zachowujesz, stopień dostajesz równoważny (masz w tamtym wątku rozporządzenie), jeśli jesteś w słuzbie stałej, to tu też byłbyś w stałej.
Dla przyjętych po 2013 roku uprawnienia emerytalne praktycznie takie same. Tracisz dodatki mieszkaniowe, których u nas nie ma.
 
A ktoś się interesował przeniesieniem z KAS do wojska? Dlaczego jakoś działa to w jedną stronę? W kas uznaje się stopnie wojskowe a w drugą stronę już nie? Ma ktoś wiedzę na ten temat?
 
Przeczytałeś podstawy prawne? Są tam linki do odpowiednich przepisów. Skup się na nich a nie na odbiegających od tematu komentarzach
Trudno bedzie Ci znaleźć policjanta, który się do nas przeniósł. Starania są raczej w drugą stronę. Nie wszyscy też czytają to forum, a jeszcze mniej ma ochotę się zarejestrować, żeby coś napisać. Mogę Ci powiedzieć, że w mojej izbie nie ma ani jednego policjanta czy innego funkcjonariusza, który przeniósłby się do nas w ostatnich 10 latach, a wcześniejsze przypadki były w zupełnie innej rzeczywistości organizacyjno-prawnej
Jakich jeszcze konkretów oczekujesz?
Nie spodziewaj się, że zyskasz finansowo. Propozycja jaką może Ci złożyć Służba Celno-Skarbowa może polegać jedynie na tym, żebyś nie stracił (chyba, że posiadasz bardzo szczególne umiejetności na których zależałoby Naczelnikowi UCS, wtedy mógłby chcieć Cię kupić)
Ciągłość służby zachowujesz, stopień dostajesz równoważny (masz w tamtym wątku rozporządzenie), jeśli jesteś w słuzbie stałej, to tu też byłbyś w stałej.
Dla przyjętych po 2013 roku uprawnienia emerytalne praktycznie takie same. Tracisz dodatki mieszkaniowe, których u nas nie ma.
Ważne by kadry czytały przepisy ze zrozumieniem. Nie byłoby problemów wtedy.
 
A ktoś się interesował przeniesieniem z KAS do wojska? Dlaczego jakoś działa to w jedną stronę? W kas uznaje się stopnie wojskowe a w drugą stronę już nie? Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Uznawanie naszych stopni w wojsku nie jest oczywiste. Nie jesteśmy wymienieni w rozporządzeniu RM dotyczącym równoważności stopni innych służb ze stopniami wojskowymi

Nie znam osób które przeszłyby do armii. Być może dałoby się uznać nasze stopnie pośrednio na podstawie innych przepisów. Np. najpierw określić równoważny stopień policyjny i dopiero zastosować wylinkowane wyżej rozporządzenie. Nie jestem jednak pewien czy tak można.
 
Dzięki za odpowiedź. Znam przypadek byłego już f-sza, który wstąpił do armii i niestety jego stopień nie został uznany wobec braku przepisów. Dziwna jest to sytuacja, że nie działa to na zasadzie wzajemności.
 
Sytuacja którą opisał kolega @Der to już historia. Emeryci mundurowi przychodzili do nas zanim mieliśmy uprawnienia emerytalne. Dzisiaj to nie ma sensu, bo musieliby zawieszać emeryturę.
Chodzi mi o inną sytuację, np. Policjant/Żołnierz przesłużył 10 lat, zwolnił się jakiś czas temu i chce dorobić 5 lat do emki mundurowej. Z takimi miałem głównie do czynienia, nie słyszałem o przypadkach że ktoś się przeniósł bezpośrednio z Policji.
 
Ważne by kadry czytały przepisy ze zrozumieniem. Nie byłoby problemów wtedy.
Może i czytają, tylko dlaczego interpretują???? "po swojemu" jedynie słusznie, jak widać prawo swoje, a życie swoje, taki klimat 😤
Uznawanie naszych stopni w wojsku nie jest oczywiste. Nie jesteśmy wymienieni w rozporządzeniu RM dotyczącym równoważności stopni innych służb ze stopniami wojskowymi

Nie znam osób które przeszłyby do armii. Być może dałoby się uznać nasze stopnie pośrednio na podstawie innych przepisów. Np. najpierw określić równoważny stopień policyjny i dopiero zastosować wylinkowane wyżej rozporządzenie. Nie jestem jednak pewien czy tak można.
Jak będzie POTRZEBA zmian, to zmiana prawa, konkretny przepis, i...będzie można wybierać, no ...albo narzut z "mocy prawa"...o_O
 
Uznawanie naszych stopni w wojsku nie jest oczywiste. Nie jesteśmy wymienieni w rozporządzeniu RM dotyczącym równoważności stopni innych służb ze stopniami wojskowymi

Nie znam osób które przeszłyby do armii. Być może dałoby się uznać nasze stopnie pośrednio na podstawie innych przepisów. Np. najpierw określić równoważny stopień policyjny i dopiero zastosować wylinkowane wyżej rozporządzenie. Nie jestem jednak pewien czy tak można.
 
Przeczytałeś podstawy prawne? Są tam linki do odpowiednich przepisów. Skup się na nich a nie na odbiegających od tematu komentarzach
Trudno bedzie Ci znaleźć policjanta, który się do nas przeniósł. Starania są raczej w drugą stronę. Nie wszyscy też czytają to forum, a jeszcze mniej ma ochotę się zarejestrować, żeby coś napisać. Mogę Ci powiedzieć, że w mojej izbie nie ma ani jednego policjanta czy innego funkcjonariusza, który przeniósłby się do nas w ostatnich 10 latach, a wcześniejsze przypadki były w zupełnie innej rzeczywistości organizacyjno-prawnej
Jakich jeszcze konkretów oczekujesz?
Nie spodziewaj się, że zyskasz finansowo. Propozycja jaką może Ci złożyć Służba Celno-Skarbowa może polegać jedynie na tym, żebyś nie stracił (chyba, że posiadasz bardzo szczególne umiejetności na których zależałoby Naczelnikowi UCS, wtedy mógłby chcieć Cię kupić)
Ciągłość służby zachowujesz, stopień dostajesz równoważny (masz w tamtym wątku rozporządzenie), jeśli jesteś w słuzbie stałej, to tu też byłbyś w stałej.
Dla przyjętych po 2013 roku uprawnienia emerytalne praktycznie takie same. Tracisz dodatki mieszkaniowe, których u nas nie ma.

Przeczytałeś podstawy prawne? Są tam linki do odpowiednich przepisów. Skup się na nich a nie na odbiegających od tematu komentarzach
Trudno bedzie Ci znaleźć policjanta, który się do nas przeniósł. Starania są raczej w drugą stronę. Nie wszyscy też czytają to forum, a jeszcze mniej ma ochotę się zarejestrować, żeby coś napisać. Mogę Ci powiedzieć, że w mojej izbie nie ma ani jednego policjanta czy innego funkcjonariusza, który przeniósłby się do nas w ostatnich 10 latach, a wcześniejsze przypadki były w zupełnie innej rzeczywistości organizacyjno-prawnej
Jakich jeszcze konkretów oczekujesz?
Nie spodziewaj się, że zyskasz finansowo. Propozycja jaką może Ci złożyć Służba Celno-Skarbowa może polegać jedynie na tym, żebyś nie stracił (chyba, że posiadasz bardzo szczególne umiejetności na których zależałoby Naczelnikowi UCS, wtedy mógłby chcieć Cię kupić)
Ciągłość służby zachowujesz, stopień dostajesz równoważny (masz w tamtym wątku rozporządzenie), jeśli jesteś w słuzbie stałej, to tu też byłbyś w stałej.
Dla przyjętych po 2013 roku uprawnienia emerytalne praktycznie takie same. Tracisz dodatki mieszkaniowe, których u

Przeczytałeś podstawy prawne? Są tam linki do odpowiednich przepisów. Skup się na nich a nie na odbiegających od tematu komentarzach
Trudno bedzie Ci znaleźć policjanta, który się do nas przeniósł. Starania są raczej w drugą stronę. Nie wszyscy też czytają to forum, a jeszcze mniej ma ochotę się zarejestrować, żeby coś napisać. Mogę Ci powiedzieć, że w mojej izbie nie ma ani jednego policjanta czy innego funkcjonariusza, który przeniósłby się do nas w ostatnich 10 latach, a wcześniejsze przypadki były w zupełnie innej rzeczywistości organizacyjno-prawnej
Jakich jeszcze konkretów oczekujesz?
Nie spodziewaj się, że zyskasz finansowo. Propozycja jaką może Ci złożyć Służba Celno-Skarbowa może polegać jedynie na tym, żebyś nie stracił (chyba, że posiadasz bardzo szczególne umiejetności na których zależałoby Naczelnikowi UCS, wtedy mógłby chcieć Cię kupić)
Ciągłość służby zachowujesz, stopień dostajesz równoważny (masz w tamtym wątku rozporządzenie), jeśli jesteś w słuzbie stałej, to tu też byłbyś w stałej.
Dla przyjętych po 2013 roku uprawnienia emerytalne praktycznie takie same. Tracisz dodatki mieszkaniowe, których u nas nie ma.
Śpb ,uprawnienia na broń zostaja z policji czy na nowo trzeba robić, bo słyszałem ze wymagaja aby iść na jakis kurs,orientujesz sie jak to wyglada
 
Śpb ,uprawnienia na broń zostaja z policji czy na nowo trzeba robić, bo słyszałem ze wymagaja aby iść na jakis kurs,orientujesz sie jak to wyglada
Przy przeniesieniu szkolenia na śpb i broń są uznawane. Inaczej może wyglądać sytuacja jesli były funkcjonariusz jakiejś służby startuje w zwykłym naborze, wtedy może mieć uznany tylko stopień i brak jest jednoznacznych przepisów pozwalających na zaliczenie szkoleń dotyczących broni i śpb, dlatego naczelnicy UCS z ostrożności mogą kierować takie osoby na szkolenia
 
Przy przeniesieniu szkolenia na śpb i broń są uznawane. Inaczej może wyglądać sytuacja jesli były funkcjonariusz jakiejś służby startuje w zwykłym naborze, wtedy może mieć uznany tylko stopień i brak jest jednoznacznych przepisów pozwalających na zaliczenie szkoleń dotyczących broni i śpb, dlatego naczelnicy UCS z ostrożności mogą kierować takie osoby na szkolenia
Dzięki za odpowiedź 🙂
 
Przy przeniesieniu szkolenia na śpb i broń są uznawane. Inaczej może wyglądać sytuacja jesli były funkcjonariusz jakiejś służby startuje w zwykłym naborze, wtedy może mieć uznany tylko stopień i brak jest jednoznacznych przepisów pozwalających na zaliczenie szkoleń dotyczących broni i śpb, dlatego naczelnicy UCS z ostrożności mogą kierować takie osoby na szko

Dzięki za odpowiedź 🙂
 
Back
Do góry