• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do Słuzby Celno-Skarbowej

Nie pisz tak, bo się chłopaki nabiorą. Grafik zmienia się codziennie, czasem jedzie się na mandaty za niewystawienie paragonu a czasem likwiduje fabryka fajek i wraca się po trzech dniach ciągłej slużby z bronią, za to bez hotelu. Wozi się zatrzymanych z północy na południe i z powrotem, w ramach jednej służby. Pracuje się w nocy, czasem zaczyna się o pierwszej albo drugiej w nocy. Burdel jakich mało. Zarobki są tragikomiczne, przeciążenie pracą to norma. Przyjście tutaj z policji ma sens chyba tylko po zmuszeniu przez przełożonego do zwolnienia się. Jak OPI się znudziło to jest jeszcze OPP, albo wojsko, od biedy SW. Służby mundurowe a nie ta parodia.
Kolego, ja nie napisałem że służba jest SPOKOJNA. Lecz, że jest SPOKOJNIEJSZA niż w Policji.
 
Kolego, ja nie napisałem że służba jest SPOKOJNA. Lecz, że jest SPOKOJNIEJSZA niż w Policji.
Polemizowałbym. Wszystko zależy od tego gdzie się trafi. Np praca celnika w OC na pewno jest spokojniejsza niż policjanta z OPI. Z drugiej strony służba policjanta w WPA to praca biurowa przy czynnościach wykonywanych przez tzw. "realizację". Choć mnóstwo papierów i terminy to nic fajnego, a czwarty nawalony agresor na tej samej nocce też potrafi być męczący. To zależy. NIe zgadzam sie z generalnym twierdzeniem, że w SCS jest spokojniej niż w Policji, bo wszystko rozbija się o szczegóły.
 
Wiadomo, każda formacja ma swoje komórki "frontowe" i swoje "sanatoria" dla "zasłużonych".
Można być policjantem w gaciowni albo latać po nocach za fajkarzami w SCS, więc nie da sie jednoznacznie ocenić, że gdzieś jest spokojniej.
 
A gdzie ja coś takiego napisałem, że dostanie mniej?
Ok a gdzie jest napisane,ze ktos dostanie więcej.Przeciez logiczne jest to,ze jak idzie sie na rozkowe to porusza sie kwestie kasy.Chyba kazdy chce sobie polepszyc warunki niz pogorszyc.uwazam, ze zawsze warto rozmawiac na ten temat bo 100 czy 200 albo 300 dtoge nie chodzi i trzeba sprobowac cos ugrac.
 
Przenosząc się z policji nie może dostać mniej niż zarabia teraz
A z jakiego przepisu to wynika. Wg. mnie można zaoferować mniejsze uposażenie, ale wtedy możesz nie przyjąć propozycji. Sprawa przenosin nie jest taka prosta, chyba, że pożądany jest jakiś fachowiec ze szczególnymi umiejętnościami i wiedzą, i tu można coś ugrać.
 
Ok a gdzie jest napisane,ze ktos dostanie więcej.Przeciez logiczne jest to,ze jak idzie sie na rozkowe to porusza sie kwestie kasy.Chyba kazdy chce sobie polepszyc warunki niz pogorszyc.uwazam, ze zawsze warto rozmawiac na ten temat bo 100 czy 200 albo 300 dtoge nie chodzi i trzeba sprobowac cos ugrac.
A niech wywalczy na rozmowie i 500 zł.
Tak czy siak płaca minimalna w innych służbach rośnie w porównaniu do nas w tempie już kosmicznym.
 
ja przeszedlem dokladnie tak jak Ty, tez mialem 3 dni na decyzje, praca spokojniejsza i mniej uciazliwa, w oczy kluje chaos i balagan organizacyjny oraz traktowanie naszej sluzby przez MF gorzej niz wszystkie pozostale przede wszystkim finansowo, ale Tobie po tych podwyzkach policyjnych jak przeniosa uposazenie to będziesz zarabial tyle co kierownik u nas xd
Do jakiego wydziału trafiłeś?
 
Pytanie do F-szy, którzy odeszli z innej służby na rzecz CS:

1) Czy stopień wasz z innej służby został nadany w 1. dniu służby w CS? Czy dopiero po odbyciu odpowiedniego szkolenia dla danego korpusu? PS. W moim przypadku chodzi o stopień z wojska, ponieważ stopień z obecnej służby gdzie pracuję jest niższy, niż stopień z książeczki wojskowej.

2) Rozpoczynając służbę w CS w korpusie innym niż szeregowy to niezależnie czy był to koprus 'aspirantów / oficerów młodszych' służbę w CS rozpoczynaliście od stanowiska najniższego tj. 'Młodszy specjalista'?

3) Czy prawdą jest, że odchodząc ze służby odprawa przysługuje tylko raz w życiu? Że należy zrzec się odprawy odchodząc z dotychczasowej służby, aby otrzymać odprawę odchodząc na emeryturę?
 
Ostatnia edycja:
Odpowiedź nie związana z pytaniem.

A ty z jakiej służby przeszedłeś do CS, skoro wypowiadasz się i masz teraz odniesienie do poprzedniej służby?
"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" jak mawiali starożytni! Trzymaj się tego co masz, jeśli to prawdziwa mundurówka!
 
Tutaj masz tryb przenoszenia
A poniżej rozporządzenie o równoważności stopni

Jeśli poważnie myślisz o przeniesieniu to zachęcam do czytania przepisów i samodzielnego ich wyszukiwania. To bardzo przydatna umiejętność w SC-S.
Nie sprecyzowałeś czy chcesz się przenieść czy startować w naborze a to jest bardzo ważne. Przy przeniesieniu stanowisko i uposażenie jest tak skalkulowane żebyś nie stracił. Przy zwykłym naborze zaczynasz zgodnie ze stanowiskiem na jakie aplikujesz i do służby przygotowawczej. Możesz wtedy mieć uznany np. stopień oficera i być młodszym specjalistą w służbie przygotowawczej. Nie ma u nas korelacji stanowisk ze stopniami i wprawdzie tylko teoretycznie mł.spec. może zostać generałem.
Jeśli chcesz do nas przyjść w trybie przeniesienia to problemu odprawy nie będzie bo jej nie dostaniesz.
 
Ponieważ nasza organizacja jest "przecywilniona" kalkuluje się przejść/dostać się do niej posiadając zaopatrzeniowe uprawnienia emerytalne. Patrząc na moją izbę jest to dość popularna praktyka. Oczywiście nie na stanowiska żuczków gnojarzy, tylko te ze świecznika!😉
Jeszcze instytucja oddelegowania. Nie trzeba się przenosić, zwalniać. Być oddelegowanym, poczekać na dobrą emkę z własnej firmy, a potem będąc na emce doradzać już na stałe w srasie na dobrym etacie! Pozdrawiam oddelegowanych tu i tam.
 
Back
Do góry