• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Z Policji do Słuzby Celno-Skarbowej

Do mojej komórki,w której pracowałem, przeniósł się chłopak z policji.Od razu dostał się do służby stałej, nie musiał robić żadnych kursów zawodowych, przepisano mu stopień adekwatny do policji, lecz musiał robić szkolenie z śpb i broni. Znam również sytuację gdzie uznano chłopakowi takie szkolenie z policji bez nowego kursu w naszej służbie.Czyli jak widzisz wolna amerykanka.
 
Każdy IAS jest osobnym państwem i zarazem księstwem na co pozwala centrala, ogólnie w porównaniu do innych służb w KAS wszyscy dobrze się znają i nikt nikomu krzywdy nie da zrobić. Jeśli chodzi o śpb i bp to w zależności od IASu, ja znam przypadki nieuznawania policyjnych szkoleń, znam również przypadek gdzie funkcjonariusz mimo posiadania aktualnego cyklu szkoleń i modułów po przejściu do innej komórki i powrotu do poprzedniej musiał na nowo wszystko robić. Ogólnie to najlepiej być cywilem i pójść na wewnętrzny nabór, nawet do realizacji biorą takich bez testów sprawności itp. Jeśli ktoś planuje byś w przyszłości komikiem to najpierw powinien zrobić karierę w KAS, a później zarabiać na tym na scenie. Ubaw po uszy.
 
Rozumiem że przechodząc z policji do służby celno-skarbowej zachowana jest ciągłość służby ,dzis kończę służbę w policji z dniem jutrzejszym zaczynam w Służbie Celnej ,czy takie osoby muszą zaliczać jakieś egzaminy bądź odbyć przeszkolenie z zakresu celno-skarbowego?
co Cie sklonilo do takiej decyzji?
 
W KAS się dobrze znają i nikt nikomu krzywy nid da zrobić...
Nie wiem na jakiej podstawie ktoś pisze takie opinie, ale jest wg moich doświadczeń dokładnie odwrotnie.
Tu każdy każdemu wilkiem.
I też się dziwię, że jakiś policjant chce tu służyć. To taka osobista degradacja. le to tylko marudzenie malkontenta...
 
Narazie czekam na propozycje, mam 3 dni na podjęcie decyzji czy idę na warunkach jakie mi zaproponuja czy zostaję w policji.Spodziewam sie ze kokosow nie ma nigdzie.
 
Ostatnia edycja:
Narazie czekam na propozycje, mam 3 dni na podjęcie decyzji czy idę na warunkach jakie mi zaproponuja czy zostaję w policji.Spodziewam sie ze kokosow nie ma nigdzie ale po 12 latach służby na 3 grupie w patrolu, praktycznie każdym weekendem w pracy ,ciągłym zmianom grafiku i wielu innych czynników o których można by dużo pisać postanowilem spróbować czegoś innego a co z tego wyjdzie zobaczymy za jakis czas
Daniel zobacz wiadomość priv
 
Narazie czekam na propozycje, mam 3 dni na podjęcie decyzji czy idę na warunkach jakie mi zaproponuja czy zostaję w policji.Spodziewam sie ze kokosow nie ma nigdzie ale po 12 latach służby na 3 grupie w patrolu, praktycznie każdym weekendem w pracy ,ciągłym zmianom grafiku i wielu innych czynników o których można by dużo pisać postanowilem spróbować czegoś innego a co z tego wyjdzie zobaczymy za jakis czas
To sobie poprawisz sytuację 😁.
U nas po 12 latach zarabia się mniej
niż w policji w pierwszy dzień służby.
Nastaw się na jeszcze dalej posuniętą stagnację płacową.
 
Narazie czekam na propozycje, mam 3 dni na podjęcie decyzji czy idę na warunkach jakie mi zaproponuja czy zostaję w policji.Spodziewam sie ze kokosow nie ma nigdzie ale po 12 latach służby na 3 grupie w patrolu, praktycznie każdym weekendem w pracy ,ciągłym zmianom grafiku i wielu innych czynników o których można by dużo pisać postanowilem spróbować czegoś innego a co z tego wyjdzie zobaczymy za jakis czas
Tutaj służba zapewne będzie spokojniejsza i bardziej przewidywalna. Z czasem pewnie tylko kasa gorsza (no chyba, że stanie się cud i znów nas docenią, jak już kiedyś bywało).
 
Narazie czekam na propozycje, mam 3 dni na podjęcie decyzji czy idę na warunkach jakie mi zaproponuja czy zostaję w policji.Spodziewam sie ze kokosow nie ma nigdzie ale po 12 latach służby na 3 grupie w patrolu, praktycznie każdym weekendem w pracy ,ciągłym zmianom grafiku i wielu innych czynników o których można by dużo pisać postanowilem spróbować czegoś innego a co z tego wyjdzie zobaczymy za jakis czas
ja przeszedlem dokladnie tak jak Ty, tez mialem 3 dni na decyzje, praca spokojniejsza i mniej uciazliwa, w oczy kluje chaos i balagan organizacyjny oraz traktowanie naszej sluzby przez MF gorzej niz wszystkie pozostale przede wszystkim finansowo, ale Tobie po tych podwyzkach policyjnych jak przeniosa uposazenie to będziesz zarabial tyle co kierownik u nas xd
 
Przenosząc się z policji nie może dostać mniej niż zarabia teraz
Teoretycznie może, z tym że proponują zwykle więcej na zachętę bo nikt nie chce stracić finansowo. Jeśli ma się jakieś specjalistyczne przydatne kwalifikacje to można wytargować sporo więcej
 
Teoretycznie może, z tym że proponują zwykle więcej na zachętę bo nikt nie chce stracić finansowo. Jeśli ma się jakieś specjalistyczne przydatne kwalifikacje to można wytargować sporo więcej
Fakt .Na początek na pewno docenią, z naciskiem na początek...potem urawniłowka i równanie w dół ( nie dotyczy organizacji ruchu - lizaków) :cool:
 
Tutaj służba zapewne będzie spokojniejsza i bardziej przewidywalna. Z czasem pewnie tylko kasa gorsza (no chyba, że stanie się cud i znów nas docenią, jak już kiedyś bywało).
Nie pisz tak, bo się chłopaki nabiorą. Grafik zmienia się codziennie, czasem jedzie się na mandaty za niewystawienie paragonu a czasem likwiduje fabryka fajek i wraca się po trzech dniach ciągłej slużby z bronią, za to bez hotelu. Wozi się zatrzymanych z północy na południe i z powrotem, w ramach jednej służby. Pracuje się w nocy, czasem zaczyna się o pierwszej albo drugiej w nocy. Burdel jakich mało. Zarobki są tragikomiczne, przeciążenie pracą to norma. Przyjście tutaj z policji ma sens chyba tylko po zmuszeniu przez przełożonego do zwolnienia się. Jak OPI się znudziło to jest jeszcze OPP, albo wojsko, od biedy SW. Służby mundurowe a nie ta parodia.
 
Nie pisz tak, bo się chłopaki nabiorą. Grafik zmienia się codziennie, czasem jedzie się na mandaty za niewystawienie paragonu a czasem likwiduje fabryka fajek i wraca się po trzech dniach ciągłej slużby z bronią, za to bez hotelu. Wozi się zatrzymanych z północy na południe i z powrotem, w ramach jednej służby. Pracuje się w nocy, czasem zaczyna się o pierwszej albo drugiej w nocy. Burdel jakich mało. Zarobki są tragikomiczne, przeciążenie pracą to norma. Przyjście tutaj z policji ma sens chyba tylko po zmuszeniu przez przełożonego do zwolnienia się. Jak OPI się znudziło to jest jeszcze OPP, albo wojsko, od biedy SW. Służby mundurowe a nie ta parodia.
pracujesz w jakiejs wsschodniej Izbie, bo u mnie takich patologii nie ma?
 
ja przeszedlem dokladnie tak jak Ty, tez mialem 3 dni na decyzje, praca spokojniejsza i mniej uciazliwa, w oczy kluje chaos i balagan organizacyjny oraz traktowanie naszej sluzby przez MF gorzej niz wszystkie pozostale przede wszystkim finansowo, ale Tobie po tych podwyzkach policyjnych jak przeniosa uposazenie to będziesz zarabial tyle co kierownik u nas xd
Długo czekaleś na propozycje warunków przyjęcia od czasu zgody szefa KAS?
 
Back
Do góry