• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

z Policji do Służby Celno-Skarbowej 2020r. czy warto??

Spór jest bezprzedmiotowy

Jak ci tak źle to co tu robisz?

Jęczenie to twój sposób na życie?

Ja tu jestem od 2008, w moich postach znajdziesz info ile mam lat, stopień, stanowisko, nawet mnożnik

W opisie pod fotką jest napisane skąd jestem

O tobie nie wiem nic poza tym, jak ci źle...

A, i tego że nie brałeś udziału z działaniach z wejściem na rwardo...

W oc tego nie zobaczysz...
na twardo jedynie jajko jadłeś, ty realizację to tylko na filmach we SWAT'em widziałeś.
 
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
U nas nawet jak byś sobie kupił to byś awansu nie dostał :). System punktowy. zależy gdzie jesteś to masz przyznana ilość punktów. Wycenione są buty, koszula, pas, czapka....... Składasz zamówienie, czekasz, czekasz,czekasz.......................wkur...wiasz się, dalej czekasz.......... i w końcu jest! Skaczesz z radości, nabijasz sobie guza, łeb ci puchnie i okazuje się, że czapka jest w sam raz, ale tylko do momentu jak zejdzie opuchlizna. Nosisz rozmiar buta 42. Zamawiasz i ze zdziwieniem patrzysz że rozmiarowo to on jest 44. Po prostu cyrk. ja jechałem do magazynu po tym jak drugi raz większość sortu nie pasowała.
 
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
2 Równoważnik pieniężny za okresowe czyszczenie umundurowania 150
 
Kolega Policjant, rozważa przeniesienie do SC-S. Założył wątek, żeby czegos się dowiedzieć.
Czy nawet w takim, zdawałoby się neutralnym wątku nie można powstrzymać się od skakania sobie do oczu?
Udzielajcie koledze merytorycznych informacji.
 
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
A dokładniej rzecz ujmując mundury są wyceniane punktowo więc żadnej kasy nie dostajesz, choć motyw finansowy oprócz czyszczenia mundurów i ryczałtu za bieliznę owszem jest. Otóż jeżlei zwolnisz się ze służby lub zostaniesz z niej zwolniony (nie dotyczy odejścia na emeryturę) to będizsz musiał za mundury zapłacić. Tu punkty zaczynają być wyceniane.
 
Mundury z nowego sortu???? Informacja w systemie poszła, a czy próbowałeś zamówić? To spróbuj. Powodzenia.
 
Nie identyfikuję się z napisami celno skarbowymi ani kasowskimi na mundurze, dla tego nie zamierzam zamawiać nowych mundurów tak długo jak to będzie możliwe. I zamierzam chodzić w mundurze z napisem Służba Celna tak długo jak to będzie możliwe i jeden dzień dłużej.
 
Widzę, że podziały w Służbie Celno-Skarbowej są ogromne, czym to jest spowodowane ?? Bo po tym co piszecie człowiek zastanawia się, czy na prawdę nie iść do policji :p
 
Błagam Was, przestańcie wmawiać koledze o wyższości tej tzw. ,,służby" nad policją. Napiszę Ci kolego jak jest naprawdę w tej pożal się Boże ,,służbie" zwaną służba celno-skarbowa. Tutaj nikt do dzisiaj nie wie jak będą wyglądały podwyżki, prześledź sobie wątek na ten temat gdzie każdy pisze co innego i myśli, że ma racje, a informacje ,,oficjalne" z ministerstwa są delikatnie mówiąc nieczytelne, będziesz użerał się z całą masą starych dziadków, często z cywila co to przeszli sobie do munduru aby przeczołgać 5 lat policyjnych, nic nie potrafią, ale dostają stanowisko którego Ty nigdy nie dostaniesz lub dopiero przed emeryturą. Poziom usprzętowienia, szkoleń jest na poziomie firmy ochroniarskiej, albo i gorszy. Wcale nie będziesz miał większego uposażenia, a jak pójdziesz na oddział to szybko będziesz chciał wracać do policji, i nie bierz na poważnie tutaj słów jednego z forumowiczów, że realizacja to hybryda drogówki, at i czegoś tam jeszcze, bo obraża tymi słowami prawdziwe AT policyjne. To tylko tyle co chciałbym Ci przekazać i odradzam wstąpienia do ,,służby" którą większość innych służb uznaje za twór nie z tej ziemi, pomijam już, że minęło 3 lata o połączenia i jak dotąd nie ma umundurowania zgodnego z rozporządzeniem 😂😂😂😂
Ależ z ciebie pesymista. Dziadki w końcu odejdą na emerytury. A praca w karno-skarbowym nie jest taka zła. Jest w miarę spokojna i 8-godz.
 
W Policji też na stanowiskach kierowniczych są często ludzie z polecenia a zwykły funkcjonariusz może o tym pomarzyć, szkolenia to kpina a jak sprzętu dobrego z mundurówki sobie nie kupisz to też masz badziew z mswia także tutaj na zero. Najbardziej chodzi mi o samą pracę, notorycznie przedłuża mi się służba, którą pełnię w wymiarze 12-sto godzinnym, bo jakieś poszukiwania, wypadek, zgon i jesteś 15-16 godzin w pracy a to już masakra. Często modlisz się żeby na koniec nie było interwencji bo jest kaplica. Dodatkowo co chwila zabezpieczenia meczów, imprezy masowe, wydarzenia, imprezy, które musisz zabezpieczać i co rujnuje grafik i tworzy dziesiątki nadgodzin. Psychicznie praca okropna, ludzie nas nienawidzą a nasi "klienci" to patologia. Jeśli chodzi o uposażenie to jestem w stanie zarabiać kilkaset złotych mniej a mieć NORMALNIEJSZĄ i spokojniejszą pracę, która pozwoli mi prowadzić jakiekolwiek życie prywatne. Służba celno-skarbowa wydała mi się w tym względzie lepsza niż Policja i Straż Graniczna. Jeśli się mylę poprawcie mnie...
Masz rację, pod tym względem jest na pewno lepsza.
 
moja komenda powiatowa jedt ok pod wzgledem sprzetu i wyposazenia ale miale mozliwosc byc na kilku miejskich komisariatach w Krakowie i tam byl dramat, komputery na dyskietki take czarne sprzed 20 lat. Z mundurami u nas tez jest lipa, do tej pory nie zostal mi wydany mundur wyjsciowy i na swieto Policji musialem kupic za swoje pieniadze bo inaczej bym nie dostal awansu na stopniu. Powiedz mi czy u was tez jest mundurowka, jesli tak to w jakiej kwocie?
To może do wojska byś się przeniósł.
 
Odnośnie czasu to zależy gdzie trafisz. Nie wiem jakie 8 godzin ci poleca koleżanka/kolega bo u nas nie ma karno-skarbowego. Chyba że pisze o jakimś urzędzie lub przeszła ze skarbowego do DŚ i nazwa jej pozostała w pamięci. Trafisz do realizacji lub na granice to zapomnij o 8 godzinach. W DŚ raczej 8 ale czasami też wyjazdy z realizacją i do sądów tak że nie zawsze 8. Tak jest w naszej izbie.
 
A dokładniej rzecz ujmując mundury są wyceniane punktowo więc żadnej kasy nie dostajesz, choć motyw finansowy oprócz czyszczenia mundurów i ryczałtu za bieliznę owszem jest. Otóż jeżlei zwolnisz się ze służby lub zostaniesz z niej zwolniony (nie dotyczy odejścia na emeryturę) to będizsz musiał za mundury zapłacić. Tu punkty zaczynają być wyceniane.
No ale to mundury się amortyzują, prawda? Raczej nie może być tak, że zamówiłem munduru za 4 tys punktów, odejdę za 4 lata i dalej każą mi płacić 4 tysiące...
 
Back
Do góry