• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołań od decyzji mianowania na stopień służbowy na podst. art.223 ustawy o SC

CZy ktoś juz składał skargę do TK?

Ze sprawą "przed dniem wejścia w życie" idziemy do TK i ETPCZ - równolegle.
Każdy powinien wyczerpać drogę przed sądami administracyjnymi. Potem każdy indywidualnie będzie miał 3 miesiące na TK i 6 miesięcy na ETPCZ - równolegle lepiej składać.

Wyczerpanie drogi jest niezbędne, gdy TK uzna nasze racje, aby móc wznowić postępowanie.

Niezależnie do TK wystąpi Związek.


Niedługo kończy mi się trzymiesięczny termin do złozenia skargi. Czy ktoś juz składał takową? Czy znowu trzeba korzystać z pomocy adwokata czy mozna napisać to samodzielnie? Proszę o wskazówki w tym temacie :)
 
Babolu, nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Na podstawie art. 79 ust. 1 w zw. z art. 191 ust. 1 pkt 6 i z art. 188 ust. 5 Konstytucji RP każdy, czyje wolności i prawa zostały naruszone, może wnieść skargę do TK. Na zasadach określonych w ustawie. Po prawomocnym wyroku NSA.
 
Na podstawie art. 79 ust. 1 w zw. z art. 191 ust. 1 pkt 6 i z art. 188 ust. 5 Konstytucji RP każdy, czyje wolności i prawa zostały naruszone, może wnieść skargę do TK. Na zasadach określonych w ustawie. Po prawomocnym wyroku NSA.

wydaje się forumowiczu, ze to Ty wprowadzasz w bład innych albo poprostu nie potrafisz czytac ze zrozumieniem:
http://www.trybunal.gov.pl/skarga/skarga.htm
tylko dlaczego obrazasz innych forumowiczów złosliwie przekrecajac ich nicki?
 
Wq...ła mnie niekłamana radość Pana Jabola. Z tego ograniczenia. Do tego też obnosi się tytuł ... ale dobrze, dla porządku i przykładu. Przepraszam.
 
no własnie, co dalej ? w mojej sprawie NSA zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia do WSA ( w części).
Jak liczymy wówczas termin? Czy będzie można skorzystać z usług Kancelarii za pośrednictwem ZZ Celnicy ?
 
skoro zwrócił, czyli sprawa trwa ...w WSA itd, aż pozostanie TK (no chyba, że skarżący będzie usatysfakcjonowany rozstrzygnięciem WSA a później NSA)

PS Tele echo, możesz być zawiedziony, nie jestem zadowolony ze sposobu rozstrzygania spraw "przed dniem wejścia w życie"... ale konstrukcja zaskarżania do TK za pośrednictwem adwokata lub radcy prawnego moim zdaniem powinna wykluczać niemerytoryczne podejście do sprawy.
 
Ostatnia edycja:
ad vocem

kwestia merytoryczności adwokatów i kancelarii prawnych, moim zdaniem, w praktyce jest rzeczą drugorzędną .... faktycznie na pierwszym miejscu jest kwestia bardziej przyziemna ... z oczywistych przyczyn jej nie wymienię ... a przecież prymat skuteczności działań i obrony interesów klienta ... zresztą przykład takiego doradzania i dbałości o .............. mamy w sprawie mianowań na stopnie służbowe ... zobaczcie co się dzieje w sprawie amber gold .... pojawiła się jakaś wymieniona z nazwy kancelaria prawna ....

ustawowy przymus adwokacki, panie jabol, to nie merytoryczność, tylko tzw. nieformalna "trzecia instancja", która w wielu przypadkach decyduje o rozstrzygnięciu, a nie niezawisły sąd ....

czytając pana przedostatni post odniosłem zupełnie inne wrażenie .... i nie jest to odosobniona opinia ...
 
Osoby, które mają oddalone skargi kasacyjne(członkowie ZZ Celnicy PL) mogą zwracać się do Związku celem zlożenia wniosku do TK.

Osoby, które miały pełnomocnictwo naszej Kancelarii przed NSA, muszą napisać nowe pełnomocnictwo przed TK, więc też muszą się zgłaszać. Jak się nie zgłoszą nie zostanie złożona skarga do TK.

Proszę pisać na maila lub dzwonić do mnie w tej sprawie. Na TK mamy 3 miesiące, a na ETPCZ 6 miesięcy.
 
Pojawiają się pierwsze uzasadnienia dla wyroków WSA W-wa po uchyleniu przez NSA pierwotnych wyroków WSA-W-wa ze wzgl. na brak rozstrzygnięcia w decyzji SSC co do stopnia(pamiętamy, że rozstrzygnąl tylko co do korpusu, więc zdaniem sądu naruszył art.138 KPA)

SSC będzie chyba jednak musiał rozstrzygnąć w decyzji co do stopnia(zasada dwuinstancyjności jak się patrzy:)). Ale takich wyroków NSA jest tylko pięć. Co z pozostałymi decyzjami SSC?
Ciekawe jak z tego wybrną.
W każdym razie Związek będzie domagał się przestrzegania zasady dwuinstancyjności.
 
[h=2]
icon1.png
nie ma prawa...[/h]
]"Nie ma prawa sprawować władzy ten, kto zauważywszy błędy, grzechy, przestępstwa - nie reaguje."

[– Donald Tusk w 2009 r.]


po3 latach ka-picowania prawa i po 3 latach naszych zmagań -SSC zmuszony jest się przyznać do swej porażki ! musi niestety wydać decyzje administracyjne !



paperclip.png
Attached Files
 
Niestety ja zakończyłem walkę na etapie NSA - odrzucił moją skargę... czy ktoś walczył gdzieś dalej? może w TK? czy to już koniec naszej batalii?
 
Jeżeli jesteś członkiem ZZ Celnicy PL wal pod najpewniejszy adres.
Sławek Siwy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ptaki zbierają się przed odlotem

Najsłynniejsze zdanie odzwierciedlające charakter procesu transformacji, czyli nadawania obecnych stopni służbowych. W którym dotychczas sądy administracyjne uznały, że nie są ważne kwalifikacje nabyte w ciągu wielu lat służby. Zaś wolą racjonalnego ustawodawcy jest mianowanie do korpusu oficerskiego wyłącznie na podstawie stanowiska pełnionego w dniu wejścia w życie nowej ustawy celnej.

Mój sąsiad, laik przecie, nawet nie wiedząc o zupełnie innym orzecznictwie sądów powszechnych w tej kwestii, zakrzyknął: dla mnie to te sądy zmieniły literę ustawy! I podesłał mi parę argumentów: Takich jak opublikowane na tej stronie: http://forum-z.cba.pl/

Aż nie chce mi się wierzyć, że wg ww. źródła w 2010r. z 90 000 skarg Resort Sprawiedliwości uznał za zasadne tylko 3,8%, że podobno istnieje potrzeba powołania Niezależnej Komisji Analiz Procesów (NKAP), do oceny wyroków naruszających prawo, podobnej do Angielskiej CCRC?

Poza tym, co na froncie walki o lepsze jutro w tej sprawie?

PLATON2.jpg
 
Pojawiają się pierwsze uzasadnienia dla wyroków WSA W-wa po uchyleniu przez NSA pierwotnych wyroków WSA-W-wa ze wzgl. na brak rozstrzygnięcia w decyzji SSC co do stopnia(pamiętamy, że rozstrzygnąl tylko co do korpusu, więc zdaniem sądu naruszył art.138 KPA)

SSC będzie chyba jednak musiał rozstrzygnąć w decyzji co do stopnia(zasada dwuinstancyjności jak się patrzy:)). Ale takich wyroków NSA jest tylko pięć. Co z pozostałymi decyzjami SSC?
Ciekawe jak z tego wybrną.
W każdym razie Związek będzie domagał się przestrzegania zasady dwuinstancyjności.

SSC zaskarżył decyzję WSA w zakresie braku rozstrzygnięcia w stopniu, teraz będzie posiedzenie NSA. Wyglada na to, że NSA utrzyma rozstrzygnięcie. Czy ktoś juz przerabiał wydanie dodatkowej decyzji i ewentualnie ja dalej zaskarżał?
 
Pojawiają się pierwsze uzasadnienia dla wyroków WSA W-wa po uchyleniu przez NSA pierwotnych wyroków WSA-W-wa ze wzgl. na brak rozstrzygnięcia w decyzji SSC co do stopnia(pamiętamy, że rozstrzygnąl tylko co do korpusu, więc zdaniem sądu naruszył art.138 KPA)

SSC będzie chyba jednak musiał rozstrzygnąć w decyzji co do stopnia(zasada dwuinstancyjności jak się patrzy:)). Ale takich wyroków NSA jest tylko pięć. Co z pozostałymi decyzjami SSC?
Ciekawe jak z tego wybrną.
W każdym razie Związek będzie domagał się przestrzegania zasady dwuinstancyjności.

SSC zaskarżył decyzję WSA w zakresie braku rozstrzygnięcia w stopniu, teraz będzie posiedzenie NSA.
Wygląda na to, że NSA utrzyma rozstrzygnięcie. Czy ktoś juz przerabiał wydanie dodatkowej decyzji i ewentualnie ja dalej zaskarżał?
 
Pojawiają się pierwsze uzasadnienia dla wyroków WSA W-wa po uchyleniu przez NSA pierwotnych wyroków WSA-W-wa ze wzgl. na brak rozstrzygnięcia w decyzji SSC co do stopnia(pamiętamy, że rozstrzygnąl tylko co do korpusu, więc zdaniem sądu naruszył art.138 KPA)

SSC będzie chyba jednak musiał rozstrzygnąć w decyzji co do stopnia(zasada dwuinstancyjności jak się patrzy:)). Ale takich wyroków NSA jest tylko pięć. Co z pozostałymi decyzjami SSC?
Ciekawe jak z tego wybrną.
W każdym razie Związek będzie domagał się przestrzegania zasady dwuinstancyjności.

SSC zaskarżył decyzję WSA w zakresie braku rozstrzygnięcia w stopniu, teraz będzie posiedzenie NSA.
Wygląda na to, że NSA utrzyma rozstrzygnięcie. Czy ktoś juz przerabiał wydanie dodatkowej decyzji i ewentualnie ją dalej zaskarżał?
 
Tak mi się zamarzyło, że w sprawach już zakończonych przed NSA w przedmiocie określenia korpusu stopnia służbowego, będzie można wywieść obowiązek wydania przez SSC dodatkowej decyzji w sprawie stopnia służbowego w korpusie ... to ci dopiero heca by była ...
 
Tak, przerabialiśmy to.

NSA oczywiście utrzymuje decyzje WSA. Tylko na kilku pierwszych rozprawach NSA wydał wyroki uchylające decyzje SSC i przekazał do ponownego rozpatrzenia, nakazując SSC rozstrzygnąć także co do stopnia. Było tych spraw kilka ale z tego co wiem tylko jedna jest w toku i SSC rozstrzygał co do stopnia w korpusie lakonicznie odnosząc się do tego w uzasadnieniu decyzji, natomiast w sentencji rozstrzygnął co do korpusu. Zostało to zaskarżone i WSA wydał wyrok uchylający decyzję SSC i nakazujący organowi wyjaśnienie jak kierował sie przesłankami z art.223 ust.7 ustawy oSC. SSC wydał jeszcze raz decyzję i z tego co mi wiadomo miała być złożona ponownie skarga do WSA.
W innych sprawach NSA posunął się nawet do uzasadniania, że kryteria SSC miały charakter pomocniczy. Nie wiem na jakiej podstawie NSA to stwierdził, gdyż w aktach sprawy było tylko słowo strony przeciw słowu organu. jak wszyscy wiemy dowody świadczą o czymś zgoła odmiennym niż ww. ustalenie NSA.

Ps. Sprawa stopni jest przeze mnie obserwowana od samego początku. To nadaje się na książkę.

Obecnie sprawy są w TK. Wstępnie TK wydaje Postanowienia, w których pisze że nie zajmie się merytorycznie sprawą. Te Post. TK zostały zażalone i czekamy.

Wiem o dwóch sprawach skierowanych do ETPCZ. W jednej ETPCZ odmówił podjęcia się rozpatrzenia sprawy. W drugiej nie ma odpowiedzi. Skargi do ETPCZ były pisane niezależnie, więc się różnią zasadniczo.
 
Back
Do góry